کلاهبرداری ارز دیجیتال

آموزش KYC پای نتورک (احراز هویت Pi Network)

KYC یا همان احراز هویت یک پیش نیاز برای کاربران شبکه Pi برای شروع انتقال توکن های Pi خود به شبکه اصلی است. تأیید KYC پای نتورک در واقع، ششمین مرحله در چک لیست Mainnet برای انتقال پای های شما به Mainnet برای فروش یا تبدیل آن است. در نتیجه، افرادی که KYC خود را تکمیل نکرده‌اند باید در اسرع وقت این کار را انجام دهند تا در آینده نزدیک از پای نتورک های به‌دست‌آمده خود بهره ببرند.

KYC پای‌نتورک

KYC (احراز هویت) چیست؟

احراز هویت (Know Your Customer یا KYC) فرایندی است که در آن افراد برای تأیید هویت خود و ارائه اطلاعات شخصی به سرویس‌دهنده‌ها یا سازمان‌ها، اقدام می‌کنند. هدف اصلی احراز هویت این است که جلوی کلاهبرداری، پولشویی، تروریسم مالی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی را بگیرد و امنیت و شفافیت را در تراکنش‌های مالی فراهم کند.

احراز هویت در پای نتورک

درک فرآیند احراز هویت (KYC) چندان دشوار نیست. با این حال، تعداد قابل توجهی از کاربران با مشکلاتی مواجه هستند و در مورد سیستم Pi KYC پای نتورک تردید دارند، مانند نحوه دریافت گزینه Pi KYC Verification، نوع مدرک شناسایی مورد نیاز در Pi KYC و موارد دیگر.

در Pi Network نیز برای ایجاد اعتماد و امنیت در شبکه، احراز هویت لازم است. این به این معنی است که هویت واقعی شما باید تأیید شود تا اجازه استفاده از سرویس‌های شبکه را داشته باشید.

نکته بسیار مهم: با توجه به گزارشات و اخباری که در مورد پای نتورک منتشر شده است این شبکه به هیچ عنوان شفافیت کاری ندارد. بیش از 4 سال از انتشار این برنامه گذشته است و تاکنون این شبکه موفق نشده تا ارز دیجیتال خود را ارائه کند. همچنین به هیچ یک از وعده‌هایی که داده شده عمل نشده است. با توجه به جامعه افراد زیادی که خود را درگیر این شبکه کرده‌اند، یکی از راحت‌ترین کار ها گول زدن این افراد هست که به راحتی اطلاعات شخصی آنها را بدست آورد. طمع برای پولدار شدن یک شبه بدون هیچ کاری باعث میشه که افراد به راحتی اطلاعات شخصی و بسیار مهم خود را در اختیار این کلاهبرداران قرار دهند.

KYC پای نتورک Pi Network

آموزش تصویری KYC

به دلایل واضح، تأیید KYC به چند مدرک قانونی نیاز دارد و متقاضی باید معیارهای خاصی را رعایت کند. بنابراین، دانستن الزامات قبل از ورود به فرآیند درخواست احراز هویت برای شما ضروری است.

در ادامه آموزش دقیقی از مراحل احراز هویت در پای نتورک ارائه خواهد شد، ولی به شما توصیه میکنیم به هیچ عنوان تا مشخص و شفاف شدن ابهامات این شبکه، این مراحل را انجام ندهید. زیرا شما اطلاعات شخصی خود را در اختیار کسانی قرار میدهید که هیچ اطلاعی از فعالیت آنها ندارید و لقب قدیمی‌ترین کلاهبردار را در کنار اسم خود دارد.
هدف از این آموزش فقط مشخص کردن مراحل KYC است.

شرایط و موارد موردنیاز برای درخواست KYC پای نتورک

کارت شناسایی معتبر: شما باید نسخه اصلی کارت شناسایی صادر شده توسط دولت را در دست داشته باشید. زیرا از شما خواسته می شود به جای آپلود یک تصویر شناسه از قبل ذخیره شده، تصویر شناسنامه را همان لحظه بگیرید. برای کارت شناسایی سه گزینه زیر را میتوایند انتخاب کنید:

  • پاسپورت
  • گواهینامه رانندگی
  • شناسنامه

شما باید 18 سال یا بیشتر داشته باشید.
آماده بودن برای تصویربرداری: از شما خواسته می شود دوربین تلفن خود را جلوی صورت خود بگیرید و سیستم به طور خودکار چهره شما را ضبط می کند. این عکس برای تأیید اینکه شما کسی هستید که شناسه او ارسال شده است مورد نیاز است. بنابراین، قبل از شروع فرآیند تأیید، مطمئن شوید که چهره شما به وضوح قابل مشاهده است و با آن مطابقت دارد.
زمان کوتاه: تکمیل درخواست KYC حدود 5 دقیقه طول می کشد.
حداقل 30 روز باید Pi را استخراج کرده باشید: یک کاربر Pioneer جدید به دلایل واضح نمی تواند فوراً برای تأیید KYC درخواست دهد. آنها باید Pi را حداقل به مدت 30 روز (نه لزوماً به صورت متوالی) استخراج کنند.

توجه: اگرچه Pi KYC برای همه در دسترس است، اما واجد شرایط بودن، الزامات و در دسترس بودن ممکن است با آنچه در این مقاله نشان داده شده است، بسته به کشور یا مکان شما متفاوت باشد.

مراحل تکمیل فرآیند تأیید KYC (تصویری)

مرحله 1: نصب برنامه

برنامه مرورگر Pi را نصب کنید (این برنامه در فروشگاه Google Play و Apple App Store موجود است). یا اگر قبلاً آن را در دستگاه خود نصب دارید، به مرحله 2 بروید.

مرحله 2: انتخاب Mainnet

برنامه Pi Network را باز کنید و به بخش Mainnet بروید. می توانید گزینه Mainnet را در منوی کناری پیدا کنید.

احراز هویت پای نتورک

مرحله 3: تکمیل وظایف ابتدایی KYC

پس از آن، روی چک لیست Mainnet ضربه بزنید و تمام وظایف را تا وظیفه تأیید KYC تکمیل کنید.

احراز هویت Pi Network پای نتورک

مرحله 4: شروع عملیات KYC

پس از اتمام کارهای لیست شده قبل از تأیید KYC، روی دکمه شروع در ناحیه KYC ضربه بزنید. اگر کار نکرد، به صورت دستی به قسمت «kyc.pi» در برنامه مرورگر Pi بروید تا فرآیند برنامه را اجرا کنید.

احراز هویت Pi Network پای نتورک

مرحله 5: انتخاب کشور

در صفحه اول پس از ورود به بخش KYC پای نتورک از برنامه مرورگر Pi، از شما خواسته می شود کشور را از منوی کشویی انتخاب کنید. کشور خود را همانطور که در شناسه صادر شده توسط دولت ذکر شده است انتخاب کنید.

مرحله 6: انتخاب نوع مدرک شناسایی

متعاقباً، باید نوع مدرک شناسایی را که می خواهید برای تأیید استفاده کنید، انتخاب کنید.

مرحله 7: دستورالعمل‌های انتخاب کارت

پس از این، چهار اسلاید را مشاهده خواهید کرد که دستورالعمل‌هایی را در مورد نحوه استفاده از ID و نحوه کار به درستی در اختیار شما قرار می‌دهد. هنگام خواندن دقیق آنها باید دکمه بعدی را بزنید.

مرحله 8: انتخاب عکس کارت شناسایی

اکنون، گزینه “افزودن عکس جلو” را روی صفحه نمایش خواهید دید. روی آن ضربه بزنید تا دوربین روشن شود. به سادگی یک تصویر واضح از جلوی شناسه خود بگیرید. اگر شناسنامه شما نیز صفحه پشت با اطلاعات لازم است، یک عکس از پشت صفحه نیز اضافه کنید.

احراز هویت Pi Network

مرحله 9: ارسال عکس

پس از ارسال عکس شناسنامه، به فرمی هدایت می شوید که باید با همان اطلاعات مندرج در مدرک شناسایی، آن را پر کنید.

KYC پای نتورک

مرحله 10: ارسال مدارک

پس از ارسال فرم، زمان بررسی عکس زنده برای تأیید اینکه شما یک شخص واقعی هستید است. به سادگی روی دکمه “I’m Ready” کلیک کنید و دوربین جلو به طور خودکار روشن می شود. باید دوربین را جلوی صورت خود بگیرید تا چهره شما به وضوح قابل مشاهده باشد.

احراز هویت Pi Network

چک Liveness تأیید می کند که شما یک انسان واقعی هستید و همچنین به تأیید شما کمک می کند.
این تنها کاری است که باید انجام دهید تا KYC خود را در شبکه Pi تأیید کنید.

چقدر زمان لازم است تا تأیید KYC پای نتورک انجام شود؟

پس از ارسال درخواست، ممکن است چند روز یا حتی چند ماه طول بکشد تا در مورد درخواست KYC شما پاسخ داده شود. همین دلیل، یکی از دلایل کلاهبرداری بودن این پروژه است.

با این حال، در موارد نادر، اگر اطلاعات دقیقی ارائه کرده باشید و تعداد زیادی اعتبارسنجی انسانی در کشور یا محل شما وجود داشته باشد، می‌توانید در عرض چند دقیقه یا چند روز تأیید شوید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که منتظر تغییر در وضعیت درخواست خود باشید. یا پذیرفته می شود یا رد می شود. در صورتی که سند شما واضح نباشد و دستگاه خودکار قادر به اسکن جزئیات کلیدی از شناسه شما مانند چهره، نام، کشور و غیره نباشد، ممکن است از شما خواسته شود که شناسه یا سلفی خود را دوباره بگیرید.

KYC پای‌نتورک Pi Network

چگونه وضعیت Pi Network KYC را بررسی کنیم؟

برای بررسی وضعیت KYC پای نتورک خود، می توانید از نمایه خود در برنامه Pi Network دیدن کنید. یک علامت سبز رنگ در کنار برچسب تأیید هویت (KYC) خواهید دید که نشان می‌دهد KYC شما تأیید شده است. اگر یک انیمیشن در حال بارگذاری را نشان می دهد، پس درخواست شما هنوز بررسی نشده و در حال بررسی است.

همچنین می توانید با رفتن به بخش چک لیست Mainnet بدانید که آیا KYC را پاس کرده اید یا خیر. اگر برگه «Wait for KYC results» سبز باشد، KYC شما تأیید شده است.

جمع‌بندی

فرایند احراز هویت (KYC پای نتورک) به طور کلی در صنعت‌های مختلف، از جمله بانکداری الکترونیکی، ارزهای دیجیتال و سرویس‌های اینترنتی، مورد نیاز و موجه است. این روند به تضمین امنیت و جلوگیری از کلاهبرداری و سو استفاده از نام دیگران کمک می‌کند.

ولی احراز هویت در برنامه هایی که مورد تایید نیستند و هیچ اطلاعات دقیقی از آنها مشخص نیست، یه هیچ‌وجه موجه نیست و شدیدا باید از انجام این کار خودداری کنید. اطلاعات شخصی شما یکی از مدارک بسیار مهم شما هست. کلاهبرداران حاظر هستند حتی برای بدست آوردن آنها هزینه کنند.

اکثر کلاهبرداری‌ها از طریق سوءاستفاده از اطلاعات شخصی افراد انجام میشود. کلاهبرداران برای اینکه خود را فردی حقیقی معرفی کنند و شناسایی نشوند مجبور هستند از اطلاعات واقعی شخصی دیگر استفاده کنند که دقیقا از همین روش میتوانند به راحتی و بدون هیچ زحمتی این اطلاعات مهم را بست آورند. پس حتما قبل از احراز هویت (KYC) در هر برنامه، صرافی، سایت یا هر مجموعه‌ای حتما تحقیق کنید و تمام اطلاعات در مورد آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. وسوسه کردن، اصلی ترین روش کلاهبرداران برای کلاهبردای میباشد.

سوالات متداول

چرا باید KYC (احراز هویت) پای نتورک انجام بدیم؟

برای انتقال ارز Pi Network، احراز هویت الزامی میباشد.

چه مدارکی برای KYC پای نتورک لازم است؟

احراز هویت (KYC) با شناسنامه، پاسپورت و گواهینامه رانندگی انجام میشود.

تأیید KYC پای نتورک چقدر زمان لازم دارد؟

ممکن است چند روز یا حتی چند ماه طول بکشد تا در مورد درخواست KYC شما پاسخ داده شود. عدم تایید مدارک، یکی از دلایل کلاهبرداری بودن این پروژه است.

4.6/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه

    1. سلام داداش من ۴ سال پیش فعالیت کردم و الان برنامه رو باز نمیکنه حتی با فیلتر شکن لطفا کمکم کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا