مقالات آموزش ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال: راهنمای کامل سرمایه گذاری در رمز ارز ها

بازار ارز های دیجیتالی بر بستر بلاک چین پس از گذشت سال ها با اثبات خود به عموم، اکنون نقطه ای امن برای سرمایه گذاری می باشد.

حال مردم با این ارز ها آشنا شده اند و آن ها را به عنوان دارایی قبول کرده اند که می تواند باعث افزایش سرمایه آن ها در طولانی مدت شود.

با این حال، برای بسیاری ممکن است بازار ارز های دیجیتال به صورت حباب به نظر برسد.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی به سطح بالایی از دقت احتیاج دارد که بی شک نیاز به کسب علم و دانش از منابع مختلف می باشد.

نوسانات و بازده قابل توجه، سرمایه گذاران را ترغیب به خرید و فروش رمز ارز ها کرده است.

چگونگی سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال

بسیاری از نکات قبل از ورود به این بازار وجود دارد که در صورت دانستن آن ها، می توان بازده سود دهی را بالاتر بود.

وارد شدن به این بازار ها با هوس و بدون علم و دانش می تواند ضرر های سنگینی را برای سرمایه گذاران به بار آورد.

بنابراین درک عوامل محرکه اصلی و ویژگی های بازار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ملزومات اساسی

مرحله اول سرمایه گذاری، انتخاب یک مرجع مطمئن و قابل قبول برای قرار دادن دارایی می باشد.

سرمایه گذاران می توانند از پول نقد و کارت های بانکی برای سرمایه گذاری استفاده کنند.

البته لازم به ذکر است که برخی از حوزه های قضایی بودجه مبادلات رمزنگاری شده با کارت های اعتباری را ممنوع کرده اند. برخی بانک ها حتی یک قدم جلوتر رفته و انتقال پول فیات را به چنین صرافی هایی ممنوع کرده اند.

با این وجود، ساده ترین روش برای تامین ارز های دیجیتالی انتقال پول از حساب بانکی به صرافی ها می باشد.

صرافی های پول فیات و بیت کوین

ابتدا بایستی ارز های دیجیتالی مورد نظر برای مبادله را انتخاب کرده و پس از آن لازم است صرافی هایی را که بیشترین حجم معاملات را برای ارزهای رمزپایه انتخاب شده دارند، شناسایی کنید.

نکته اصلی در اینجا منبع بودجه شماست. همه صرافی ها اجازه سپرده های پول فیات را نمی دهند. اکثر قریب به اتفاق صرافی ها، سپرده گذاری را به بیت کوین محدود می کنند.

انجام تحقیقات لازم در مورد مناسب ترین صرافی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر به دنبال صرافی هستید که بتواند خرید بیت کوین را با پول فیات برای شما فراهم کند، می توانید از صرافی coinbase استفاده کنید.

کوین بیس صرافی بسیار محبوب و عامیانه ای می باشد. این صرافی اقدامات امنیتی خود را به بهترین نحو انجام داده و بستری بسیار امن برای سرمایه گذاری می باشد.

هنگام جستجوی صرافی مناسب، شایان ذکر است که هر یک از این صرافی ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. نکته مهم، شناسایی صرافی با توجه به کارایی و ابزار های لازم آن صرافی برای شما می باشد.

سایر صرافی های رایج عبارتند از:

این صرافی های رمزنگاری نه تنها برای سرمایه گذاران و تریدرهای بیت کوین بلکه پشتیبان تمامی آلتکوین ها نیز می باشد.

این کار به شما این امکان را می دهد که سرمایه گذاری های متنوعی انجام دهید و با بازار های ارز های مختلف بیشتر آشنا شوید.

صرافی های تبدیل بیت کوین به رمز ارز ها

حال به مبادلات آلت کوین ها می پردازیم که آن ها را می توان با بیت کوین یا اتریوم خریداری کرد.

در بیشتر صرافی ها برای خرید آلت کوین ها شما نیاز به موجودی بیت کوین در حساب خود دارید.

می توانید آلت کوین ها را در Binance ، BitTrex ، Kucoin و Kraken خریداری کنید.

انتخاب کیف پول مناسب

گام بعدی در سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال، انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب است. قبل از خرید ارزهای رمزپایه، داشتن کیف پول رمزنگاری ضروری می باشد. برای ذخیره کوین های خود نیاز به یک کیف پول ایمن خواهید داشت.

صرافی ها به سرمایه گذاران اجازه می دهند کوین های خریداری شده را در کیف پول های اختصاصی آن صرافی نگه داری کنند. نگه داری ارز های دیجیتال در کیف پول های صرافی ها خطرات زیادی را در پی دارد و توصیه می شود که از کیف پول خصوصی استفاده کنید. این کار از سرمایه شما در برابر هکرها و سرقت های احتمالی محافظت می کند.

کیف پول های مطمئن و امن برای نگه داری ارز های دیجیتال عبارتند از:

 • کیف پول Coinbase
 • کیف پول Exodus
 • کیف پول Jaxx Liberty
 • کیف پول KeepKey
 • کیف پول Guarda

نیاز های سرمایه گذاری قبل از شروع

قبل از تصمیم گیری در مورد مناسب ترین صرافی ها و کیف پول های رمزنگاری برای حمایت از فعالیت تجاری خود، شما به یک استراتژی تجاری نیاز دارید. به عنوان بخشی از استراتژی شما، تعدادی فاکتور وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

 • در صورتی سرمایه گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن سرمایه را داشته باشید.
 • برای سرمایه گذاری خود وام نگیرید
 • تحقیقات خود را انجام دهید، اخبار را رصد کنید و تجزیه و تحلیل فنی را درارز های دیجیتال مربوطه که مد نظر دارید، انجام دهید.
 • انتظارات واقع بینانه تعیین کنید، حریص نباشید ریسک متضرر شدن را درک کنید. سعی کنید تا در هنگام به وجود آمدن سر و صدا های خبری و حاشیه های مختلف عجول نباشید و با پیشه گرفتن صبر، در هنگام آرام شدن شرایط تصمیم گیری کنید.

تشکیل یک استراتژی تجاری برای سرمایه گذاری ارز های دیجیتالی

در حالی که شناسایی مناسب ترین کیف پول ها و مبادلات از اهمیت حیاتی برخوردار است، بدون شک تدوین استراتژی معاملات مهمترین مرحله قبل از سرمایه گذاری برای یک معامله گر می باشد.

تصمیمات کلیدی:

 • انتخاب ارز رمزنگاری شده مناسب: انتخاب رمز ارز مناسب برای خرید و فروش و تجارت یکی از مهمترین گزینه های مد نظر می باشد. شما می بایستی با تحقیقات بالا و فراوان درباره ی آینده یک ارز دیجیتالی، انتخاب خرید خود را انجام دهید.
 • مدت زمان معامله کننده: برای معامله گرانی که زمان کافی برای تجارت دارند، یک استراتژی تجاری کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت منطقی خواهد بود.
 • کوین های کوچک تر و تازه کار تر می توانند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری روزانه باشند. در این نوع سرمایه گذاری نباید بیشتر از 20 درصد سرمایه کلی را وارد بازی کرد.
 • کوین های بزرگتر باید استراتژی های طولانی مدت را تشکیل دهند. با وجود تحقیقات کافی، کوین های کوچکتر نیز ممکن است بخشی از این استراتژی باشد.
 • برای استراتژی های میان مدت تر، که چیزی فراتر از درآمد روزانه است اما کمتر از یک ماه زمان می برد، نمونه کارها ترکیبی پیشنهاد می شود. این نمونه کار ها می تواند شامل کوین های کوچک، متوسط ​​و بزرگ باشد.
 • در هر استراتژی معاملاتی استفاده از ابزارها و شاخص های مدیریت ریسک توصیه می شود. استفاده از حد ضرر و حد سود دهی می تواند فضای امن تری را برای معاملات شما به وجود بیاورد.

قانون 80/20

هنگام بررسی نوسانات بازار رمز ارز ها و افزایش و سقوط کوین های کوچکتر، ترکیبی از 80/20 در کوین های کوچکتر و بزرگتر پیشنهاد می شود.

این کار باعث ایجاد تعادل مالی میان سرمایه تقسیمی شما میان کوین های کوک و بزرگ می شود. توجه داشته باشید که پایداری اصطلاحی نسبی در بازار رمز ارز ها بر قرار می باشد. حتی بیت کوین نیز می تواند نوسانات قابل توجهی را در یک روز مشخص تجربه کند.

آیا تعداد کوین ها مهم است؟

این کار به استراتژی سرمایه گذاری که شما ایجاد می کنید مربوط می شود. به عنوان مثال با قیمت بالای بیت کوین با داشتن 1 بیت کوین و کنترل کردن آن می توانید از نوسانات آن سود یا ضرر ببرید اما با داشتن چندین ارز مختلف با تعداد بالا می توانید سود و یا حتی ضرر بیشتر یا کمتری را متحمل شوید.

توصیه های نهایی

تنها توصیه ضروری برای هر شخص قبل از ورود به بازار ارز های دیجیتال، مطالعه و کسب اطلاعات جامع در این باره می باشد.

با کسب دانش از منابع مختلف و معتبر می توانید با ورود در این بازار ها، سرمایه خود را افزایش دهید.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید
صرافی اکسولو

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا