آموزش تریدهولد و نگهداری

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال فقط با 100هزارتومان

سرمایه اولیه برای واریز به حساب معاملاتی در بازارهای ارزدیجیتال به معیارهای زیادی بستگی دارد. این معیارهای برای هر سرمایه‌گذار متفاوت است. قانون خاصی برای حداقل میزان سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال وجود ندارد. نکته‌ای که وجود دارد این است که اگر به پولی نیاز دارید یا در آینده به آن نیاز دارید هرگز آن پول را وارد بازار ارزدیجیتال نکنید، یا در معامله با آن محتاط باشید. معاملات شما در بازارهای مالی نباید سرمایه شما را به خطر بیندازد. کوچکترین ضرر باعث به وجود آمدن استرس در مدیریت معاملات و سرمایه شما می‌شود. اگر آمادگی از دست دادن سرمایه‌ای که وارد بازار ارزدیجیتال کرده‌اید را ندارید، در بلند‌مدت هرگز موفق نخواهید شد. در ادامه خرید ارزدیجیتال با 100هزارتومان را توضیح داده‌ایم.

معیارهای تعیین کننده سرمایه اولیه چیست؟

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک بالایی دارد و حتی ممکن است سرمایه شما را به خطر بیاندازد. از آنجایی که موقعیت هر فرد منحصربه‌فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم‌گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط صحبت کرد. در ادامه به معیارهای تعیین کننده سرمایه اولیه برای ورود به دنیای ارزدیجیتال اشاره می‌کنیم.

انتظارات شما از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

از سرمایه خود چ انتظاری دارید؟ آیا قصد دارید از این طریق امرارمعاش کنید؟ یا شغل دوم پیدا کنید؟ یا اینکه آموزش ببینید؟ این موضوع مهمی است. ممکن است بگویید هدف از سرمایه‌گذاری کردن کسب درآمد است. بله، اما بدون آموزش پول بدست نمی‌آورید. اگر این اولین سرمایه‌گذاری شما است، نباید مبلغ زیادی را وارد بازار ارزدیجیتال کنید زیرا در اولین بار در معاملات اشتباهات زیادی است و هدف نمی‌تواند کسب درآمد باشد. که در صورتی که دوام بیاورید و از اشتباهات خسته نشوید، در نهایت موفق خواهید شد. اگر هدف شما تمرین است، عاقلانه است که با سرمایه کم معامله کنید.

منابع مالی شما

سرمایه اولیه به منابع مالی شما بستگی دارد. اگر منابع مالی محدودی دارید، سرمایه اولیه شما برای سرمایه‌گذاری نباید در زندگی شما تاثیری بگذارد. استفاده از بخش بسیار کوچکی از پس‌انداز خود برای آموزش و سرمایه‌گذاری منطقی است، اما استفاده از همه پس‌انداز برای سرمایه‌گذاری عاقلانه نیست. اگر منابع مالی بیشتری دارید، این دلیل نمی‌شود که مبلغ بیشتری را وارد معاملات و سرمایه‌گذاری خود کنید. وایزی مبلغ زیاد آموزش بهتری به شما نمی‌دهد. سرمایه شما ابزار کار شما است. ابتدا قبل از واریز مبلغ بیشتر آموزش ببینید و استراتژی معاملاتی خود به خوبی استفاده کنید.

سطح معاملات شما

هرچه سطح معاملا شما کمتر باشد، سرمایه اولیه شما هم باید کمتر باشد. بنابراین مهم است که ریسک هر یک از معاملات خود را به حداقل برسانید. فقط موقعیت‌هایی را ورود کنید که سیگنال‌های واضحی را به شما نشان می‌دهند. قبل از اینکه بخواهید در حساب واقعی معامله کنید، ممکن است بخواهید در یک حساب آزمایشی معامله کنید. این یک مرحله مهم برای آزمایش و تست کردن استراتژی معاملاتی شما است. این مرحله مزایای زیادی دارد.

برای شروع در یک حساب واقعی استراتژی خود را در شرایط واقعی آزمایش می‌کنید اگر موفق نبودید از لحاظ روانشناختی، مدیریت بد پول و سرمایه یا استراتژی بد، نداشت به جای اینکه در حساب واقعی ادامه دهید، به حساب آزمایشی خود برگردید. بهتر است سرمایه خود را تا جایی که ممکن است حفظ کنید. اگر تازه‌کار هستید باید به ارزدیجیتالی که در معاملات خود استفاده می‌کنید توجه کنید و درک درست و کاملی از نحوه عملکرد و ریسک‌ آن داشته باشید.

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

عوامل کلیدی که باید قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در نظر بگیرید

ارزهای دیجیتال و بیتکوین برای سرمایه‌گذاری از هر نوع، به‌خصوص کسانی  که نمی‌خواهند مقادیر زیادی ارزدیجیتال بخرند، مناسب هستند.

ریسک پذیری

مهمترین سوالی که قبل از سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال باید از خود بپرسید این است که به چه دلیل می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید و در کدام ارزدیجیتال؟ بازار ارزهای دیجیتال به شدت نوسان دارند. به همین دلیل برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، حتما میزان ریسک و نوسانات آن ارز را بررسی کنید.

درک بازار

 سرمایه‌گذارانی که به تازگی با ارزهای دیجیتال آشنا شدند، باید درک درستی از نحوه عملکرد بازار داشته باشند. بررسی ارزهای بزرگ بازار، بیتکوین و اتریوم و همچنین فناوری بلاکچین برای درک چگونگی عملکرد آن بسیار ضروری است.

وایت پیپر، اسناد سفید رمزارزها

خواندن وایت پیپر پروژه های رمزنگاری مختلف به طور کامل و با دقت ضروری است. هر پروژه ارزدیجیتال دارای یک سند سفید یا همان وایت پیپیر است که به راحتی قابل دسترس است، اگر وایت پیپر ارزدیجیتالی در دسترس نبود آن ارز مناسب برای سرمایه‌گذاری نمی‌باشد. وایت پیپرباید همه چیز را در مورد اهداف توسعه‌دهندگان پروژه، از جمله جدول زمانی، طرح کلی پروژه و نقاط مورد علاقه به شما نشان دهد. وایت پیپر فرصتی برای تیم توسعه است تا نشان دهد چه کسی، چه چیزی، چه زمانی و چرا یک پروژه رمزنگاری، موردنیاز یا ارزشمند است. اگر چیزی گمراه کننده و مشخص نباشد، ممکن مشکلات جدی و اساسی در پروژه به وجود آید.

زمان‌بندی برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

دنیای ارزهای دیجیتال به سرعت در حال حرکت است. و به دلیل نوسانات زیاد، شناخته شده است. قدم بعدی این است که زمان سرمایه‌گذاری خود را هوشمندانه تعیین کنید. زمان‌بندی یک عامل بسیار مهم است. با این حال، زمان‌بندی فقط باید رویکرد سرمایه‌گذار و مقداری را که در ابتدا سرمایه‌گذاری کرده، تغییر دهد.

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

حداقل میزان سرمایه ای که میتوانیم وارد بازار ارزهای دیجیتال کنیم چقدر است؟

شما با هر میزان سرمایه میتونیم وارد این بازار شوید. و ارزهای مختلف را متناسب با سرمایه‌ای که دارید خریداری کنید. به این دلیل که ارزهای دیجیتالی مثل بیتکوین، اتریوم، بایننس‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال شبیه این موارد این قابلیت را دارند که واحدهای آ‍‌ن‌ها به واحدهای کوچکتر و اعشاری تقسیم شوند. و شما می‌توانید با هر میزان سرمایه‌ای که دارید با همان میزان از آن ارز مورد نظر را خریداری کنید. بعضی از ارزها که این قابلیت را ندارند و واحد‌های آن‌ها تقسیم نمی‌شود اصولا قیمت پایینی دارند و شما با سرمایه کمی که در اختیار دارید می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

هر میزان سرمایه‌ که دارید را در ابتدا بدون هیچگونه آموزش و دانشی وارد این بازار نکنید. اگر تازه با بازار کریپتو آشنا شدید به هیچ عنوان نباید سرمایه‌ای که مالکیت آن خودتان نیستید را وارد این بازار کنید. یعنی پولی را که از دیگران قرض گرفتین یا وام گرفتین و سرمایه‌هایی شبیه این موارد را به هیچ عنوان وارد بازار ارزهای دیجیتال نکنید.

در درجه اول برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال سرمایه‌ای که مالک آن خودتان هستین را وارد این بازار کنید. به این دلیل که تا شما به یک مرحله‌ای از دانش و اطلاعات و همینطور مهارت لازم دست پیدا نکنید، وقتی که سرمایه افراد دیگر را وارد این بازار می‌کنید دچار استرس‌ها و نگرانی‌های زیادی می‌شوید به این خاطر که بازار ارزهای دیجیتال بازار پرریسک‌تری نسبت به بازارهای دیگر می‌باشد. و همینطور نوسانات بیشتری نسبت به دیگر مارکت‌ها دارد، هم در جهت کسب سود و هم در جهت معکوس یعنی نزول قیمت و ریزش قیمت‌ها. پس شما باید سرمایه‌ای که متعلق به خودتان است را به صورت مرحله به مرحله وارد بازار ارزهای دیجیتال کنید. دقت داشته باشید که بازارهای مالی همیشه فرصت ورود مجدد را به ما می‌دهند.

کمترین مقدار سفارش در صرافی‌های ایرانی ارزدیجیتال

هیچ حداقل سرمایه‌گذاری جهانی برای خرید ارزهای دیجیتال وجود ندارد. در بیشتر موارد، برای خرید ارزهای دیجیتال حداقل مبلغ واریزی در صرافی ها بر اساس پلتفرمی که تصمیم به سرمایه‌گذاری در آن دارید و ارزی که انتخاب می‌کنید و کشوری که در آن قرار دارید تعیین می‌شود. مثلا برای خرید بیتکوین، حداقل مقداری که احتمالا می‌توانید بخرید 1 ساتوشی است که با 0.00000001 مشخص می‌شود. با این حال چون که مقدار آن خیلی کم است، خرید فقط 1 ساتوشی در هیچ صرافی امکان‌پذیر نیست.

از آن‌جایی که بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال دیگر را می‌توان به واحدهای کوچکتر تقسیم کرد، اما نیازی نیست که سرمایه خود را بسیار کوچک کنید. در آینده برخی از صرافی‌ها ممکن است به سرمایه‌گذاران اجازه دهند تا زمانی که قیمت بیتکوین یا هر ارز دیجیتال دیگری افزایش یابد، مقدار کمتری از آن ارز را بخرند. به عنوان مثال کوین‌بیس به کاربران خود اجازه می‌دهد تا بیتکوین از 2 دلار خریداری کنند. شرایط و قوانین صرافی‌ها و پلتفرم‌ها با هم متفاوت است.

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

چطور با 100 هزار تومن ارز دیجیتال بخریم

برای خرید ارزهای دیجیتال با 100هزار تومان در ابتدا شما به یک حساب کاربری در یک صرافی معتبر ایرانی که قبلا در مورد آن تحقیق و بررسی کرده‌اید ، و یک حساب کاربری در یک صرافی خارجی نیاز دارید. قبل از شروع باید یک نکته را در نظر بگیرید ‌که هر صرافی یک کیف پول دیجیتال دارد. و هر کیف پولی 2 امکان واریز و برداشت را دارد.

با مراجعه به حساب کاربری در صرافی ایرانی، موجودی کیف پول را که ریالی است افزایش دهید. بعد از آن با انتخاب بازار USDT- Rial  یا تتر به ریال وارد بازار می‌شوید و تتر مورد‌نیاز خود را خریداری می‌کنید. بعد از خرید تتر، میزان تتری که خریداری کرده‌اید در کیف پول مشاهده می‌کنید. سپس می‌توانید این مقدار تتر را به کیف پول صرافی خارجی خودتان منتقل کنید و فرآنید خرید ارزهای دیجیتال را انجام دهید و تتر را به بیتکوین یا هر ارزدیجیتال دیگری تبدیل کنید.

صرافی‌های ایرانی امکان خرید ارزدیجیتال را به تومان و تتر برای کاربران فراهم آورده‌اند. برای خرید در صرافی‌های ایرانی می‌توان به همین روش گفته شده موجودی کیف پول صرافی ایرانی را افزایش دهید و ارزهای موجود در صرافی ایرانی را خریداری کنید.

حداقل مقدار معامله در صرافی ها

در صرافی‌های خارجی ارزهای دیجیتال را می‌توان با حداقل چند دلار خریداری کرد. کمترین مبلغ برای خرید ارزدیجیتال معمولا 1 دلار در نظر گرفته می‌شود اما حداقل مقدار ممکن است بسته به پلتفرم و صرافی که استفاده می‌کنید متفاوت باشد.  شما می‌توانید از 5 تا 10 دلار (حداقل) به هر مبلغی سرمایه‌گذاری کنید. مقدار حداقل میزان سرمایه‌گذاری در صرافی‌های مختلف متفاوت است.

در صرافی‌های ایرانی نیز حداقل میزان سرمایه‌گذاری به شرایط و قوانین صرافی و ارزدیجیتالی که ‌می‌خواهید خریداری کنید بستگی دارد.

در حال حاضر در هیچکدام از صرافی‌های ایرانی ارزدیجیتال ایرانی امکان سفارش گذاری مبلغ 100هزار تومان و کمتر از آن وجود ندارد. بنابراین شما برای خرید ارزهای دیجیتال با این مبلغ باید از صرافی‌های خارجی و صرافی‌های غیرمتمرکز استفاده کنید و ارزهای دیجیتال را خریداری کنید.

سوالات متداول

حداقل میزان خرید بیتکوین چقدر است؟

برای بیتکوین احتمالا کمترین مقداری که می‌توانید بخرید 1 ساتوشی است. که به اندازه 0.00000001 می‌باشد. با این حال چون مقدار آن خیلی کم است، خرید 1 ساتوشی در هیچ صرافی امکان‌پذیر نمی‌باشد.

حداقل مجازی سپرده‌گذاری در ارزدیجیتال چقدر است؟

حداقل سرمایه‌گذاری مجاز در ارزدیجیتال:
BTC=0.002. LTC=0.001. DOGE=10. DASH=0.01

حداقل مبلغ واریز به بازار ارزدیجیتال چقدر است؟

این حداقل میزان واریز به شرایط و قوانین صرافی که در آن ثبت‌نام کرده‌اید دارد.

آیا می‌توانم در بازار ارزهای دیجیتال با 1 دلار سرمایه‌گذاری کنم؟

بله. شما می‌توانید هر ارزدیجیتالی را با 1 دلار خریداری کنید اما در صرافی‌های ارزدیجیتال محدودیت‌هایی برای حداقل میزان واریز وجود دارد. مثلا حداقل مبل واریز در eToro صرافی خارجی، 10دلار است.

1/5 - (1 امتیاز)
صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا