مقالات آموزش ان اف تی NFT

nft امینم ، از خوانندگی تا فروش NFT !

nft امینم Eminem، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در صنعت موسیقی به موضوعی مهم تبدیل شده‌اند. NFT ها دارایی های دیجیتال منحصر به فردی هستند که نشان دهنده مالکیت یک آیتم یا محتوای خاص هستند. آنها فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین هستند که امکان ایجاد، ذخیره و انتقال دارایی‌های دیجیتال را به روشی امن و شفاف فراهم می‌کنند. ان اف تی NFT ها صنعت موسیقی را تحت تأثیر قرار داده اند و هنرمندان از آنها برای فروش همه چیز از حقوق موسیقی گرفته تا هنر دیجیتال و کلکسیون استفاده می کنند.

nft امینم

امینم Eminem، رپر مشهور آمریکایی، یکی از جدیدترین سلبریتی‌هایی است که وارد دنیای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) شده است. در آوریل 2021، او فروش اولین مجموعه NFT خود به نام “Shady Con” را به مناسبت هجدهمین سالگرد آلبوم موفق خود
“The Eminem Show” اعلام کرد. این حرکت امینم یک لحظه مهم دیگر در ظهور NFT و تأثیر آنها بر صنعت موسیقی است.

اما، NFT دقیقا چیست؟ توکن غیر قابل تعویض یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد است که نشان دهنده مالکیت یک آیتم یا محتوای خاص است. این یک فناوری مبتنی بر بلاک چین است که امکان ایجاد، ذخیره و انتقال دارایی های دیجیتال را به روشی ایمن و شفاف فراهم می کند. به عبارت دیگر، این روشی برای تأیید مالکیت و اصالت محتوای دیجیتال مانند هنر، موسیقی، ویدیو و موارد دیگر است.

*در خصوص اين خواننده ي مشهور می توانيد در انتهای مقاله، توضيحاتی راجب وی مطالعه نمائيد.

مجموعه Shady Con

مجموعه NFT “Shady Con” Eminem از چهار نوع مختلف آیتم دیجیتالی تشکیل شده است که هر کدام جنبه متفاوتی از حرفه او را نشان می دهد. اولین مورد، یک NFT بی نظیر است که شامل یک کلیپ ویدیویی از طرح های دستی امینم و امضای او، به همراه آهنگی است که به طور خاص برای NFT تولید شده است. مورد دوم یک نسخه محدود NFT است که شامل یک تصویر ثابت از طرح های دستی و یک قطعه ضرب است. آیتم سوم وینیل فیزیکی آلبوم “The Eminem Show” است که توسط امینم امضا شده است. در نهایت، آیتم چهارم، نوار کاست آلبوم است که توسط امینم امضا شده است.

مجموعه Shady Con

NFT ها از طریق بازار آنلاین Nifty Gateway فروخته شدند و مجموعه تنها در چند دقیقه فروخته شد، با NFT منحصر به فرد به قیمت خیره کننده 100000 دلار فروخته شد. نسخه محدود NFT هر کدام 5000 دلار، وینیل 1500 دلار و کاست 1000 دلار فروخته شد. در مجموع، این مجموعه بیش از 1.78 میلیون دلار فروش داشت که آن را به یکی از موفق ترین فروش های NFT در صنعت موسیقی تا به امروز تبدیل کرده است.

مجموعه “Shady Con” اولین باری نیست که امینم فناوری های جدیدی را برای تعامل با طرفداران خود تجربه می کند. در سال 2013، او اپلیکیشنی به نام “Eminem Augmented” منتشر کرد که به طرفداران اجازه می داد دنیای او را کشف کنند و با موسیقی او از طریق واقعیت افزوده تعامل داشته باشند. او همچنین در سال 2018 آلبومی به نام “Kamikaze” را بدون هیچ گونه اعلام قبلی منتشر کرد و با استفاده از رسانه های اجتماعی به انتشار آن دست زد و سر و صدایی در اطراف افت غافلگیرکننده ایجاد کرد.

هنرمندان دیگر نیز در گروه NFT حرکت کرده‌اند، و Kings of Leon اولین گروهی بود که آلبومی را به عنوان NFT منتشر کرد. این آلبوم با نام “When You See Yourself” به عنوان سه نوع مختلف توکن منتشر شد که هر کدام دارای آثار هنری منحصر به فرد و محتوای صوتی و تصویری انحصاری هستند. گرایمز، یک موسیقیدان کانادایی، چندین قطعه از هنر دیجیتال را به عنوان NFT فروخت و بیش از 6 میلیون دلار فروش داشت.

The Weeknd همچنین با فروش مجموعه NFT نسخه محدودی به نام “سپیده دم” که دارای مدل سه بعدی از سر او است که به یک گوی ساطع کننده نور تبدیل می شود، به بازار NFT پیوست. NFT ها هر کدام به قیمت 2000 دلار فروخته شدند و شامل نسخه فیزیکی آلبوم جدید او بودند.

در مقایسه با سایر فروش های NFT در صنعت موسیقی، مجموعه “Shady Con” امینم یکی از منحصر به فرد ترین و متنوع ترین هاست. هنرمندان دیگری مانند Kings of Leon، Grimes و The Weeknd نیز وارد بازار NFT شده اند و آثار هنری دیجیتال و حقوق موسیقی را می فروشند. با این حال، مجموعه امینم به دلیل گنجاندن اقلام فیزیکی مانند وینیل امضا شده و نوار کاست قابل توجه است که جنبه ملموسی را به دنیای دیجیتالی NFT اضافه می کند.

بايد توجه داشته باشيم كه NFT های موزیکال به طور فزاینده ای محبوب می شوند زیرا هنرمندان به دنبال راه های جدیدی برای تعامل با طرفداران خود و کسب درآمد از آثار خود هستند. با این حال، منتقدان نگرانی‌هایی را در مورد تأثیرات زیست‌محیطی NFT‌ها مطرح کرده‌اند که به دلیل فناوری بلاک چین، نیاز به مصرف انرژی قابل توجهی دارند. در پاسخ، برخی از هنرمندان، مانند بیورک، با استفاده از NFT های سازگار با محیط زیست که با انرژی کمتری کار می کنند، کاوش کرده اند.

همان طور كه گفته شد NFT های موسیقی به مرز جدیدی در صنعت موسیقی تبدیل شده اند، و هنرمندان از آنها برای فروش همه چیز از حقوق موسیقی گرفته تا هنر دیجیتال و کلکسیون استفاده می کنند. مجموعه Shady Con Eminem و سایر فروش‌های NFT توسط Kings of Leon،Grimes و The Weeknd پتانسیل NFT‌ها را برای ایجاد درآمد قابل توجه و تعامل با طرفداران به روش‌های جدید و منحصربه‌فرد نشان داده‌اند. همانطور که محبوبیت NFT ها همچنان در حال رشد است، جالب است که ببینیم هنرمندان چگونه از آنها برای عبور از مرزهای موسیقی و فناوری و در عین حال تعادل نگرانی های محیطی استفاده می کنند.

در پایان، مجموعه NFT “Shady Con” Eminem لحظه مهم دیگری را در ظهور NFT ها و تأثیر آنها بر صنعت موسیقی نشان می دهد. با فروش بیش از 1.78 میلیون دلار تنها در چند دقیقه، واضح است که طرفداران مایل به سرمایه گذاری در محتوای دیجیتال منحصر به فرد و منحصر به فرد هستند. مجموعه امینم به دلیل تنوع و گنجاندن اقلام فیزیکی متمایز است و استاندارد جدیدی را برای فروش آینده NFT در صنعت موسیقی ایجاد می کند.

امينم كيست؟

امینم با نام مارشال بروس ماترز سوم رپر، ترانه سرا و تهیه کننده موسیقی آمریکایی است. او در 17 اکتبر 1972 در سنت جوزف، میسوری به دنیا آمد، اما در دیترویت، میشیگان بزرگ شد. امینم دوران کودکی سختی را سپری کرد، زیرا والدینش روابط پرفراز و نشیب داشتند و او اغلب نقل مکان می کرد و در چندین مدرسه مختلف تحصیل می کرد. او همچنین با فقر، قلدری و اقلیت بودن در همسایگی عمدتا آفریقایی-آمریکایی خود دست و پنجه نرم کرد.

امينم كيست؟

امینم با وجود چالش‌هایی که با آن روبرو بود، آرامش خود را در موسیقی رپ یافت و شروع به اجرا در مسابقات محلی و شب‌های میکروفون باز کرد. او اولین آلبوم خود را با نام “بی نهایت” در سال 1996 منتشر کرد که مورد توجه کمی قرار گرفت. با این حال، موفقیت او با دومین آلبوم استودیویی اش، “The Slim Shady LP” که در سال 1999 منتشر شد، به دست آمد. اشعار تاریک و خشن آلبوم، که با جریان متمایز و طنز امینم ارائه شد، به سرعت محبوبیت و تحسین منتقدان را به دست آورد.

آلبوم‌های بعدی امینم، از جمله “The Marshall Mathers LP” و “The Eminem Show” موقعیت او را به عنوان یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان موسیقی در تمام دوران تثبیت کردند. او به خاطر اشعار جنجالی و تحریک آمیز خود که اغلب به موضوعاتی مانند فقر، اعتیاد به مواد مخدر و مبارزات شخصی او با سلامت روان می پردازد، شهرت دارد. مهارت فنی امینم به عنوان یک خواننده رپ نیز بسیار مورد توجه است، با ارائه سریع آتش و بازی پیچیده او که باعث تحسین او از طرف طرفداران و هنرمندان دیگر شده است.

امینم علاوه بر حرفه موسیقی، به بازیگری نیز پرداخته است و در فیلم «8 مایل» ظاهر شده است که بر اساس زندگی خودش ساخته شده است. او همچنین در تلاش های بشردوستانه مختلف، از جمله بنیاد خود، بنیاد مارشال مادرز، که از جوانان در معرض خطر در دیترویت و دیگر شهرها حمایت می کند، شرکت داشته است.

علیرغم جنجال هایی که در طول زندگی حرفه ای او را احاطه کرده است، از جمله اتهام زن ستیزی و همجنس گرا هراسی در اشعار او، امینم همچنان یک نیروی اصلی در صنعت موسیقی است. جدیدترین آلبوم او، “Music to Be Murdered By” در سال 2020 منتشر شد و او همچنان به تأثیرگذاری و الهام بخشیدن به نسل های جدید رپرها و طرفداران ادامه می دهد.

5/5 - (1 امتیاز)
صرافی اکسولو

مهدی سعادت

مهدی سعادت هستم، 23 ساله، یک مهندس جوان و با استعداد که تحصیلات مقطع کارشناسی خود را در رشته برق و گرایش مخابرات در دانشگاه صنعتی اصفهان به پایان رسانده ام. در کنکور ارشد نیز رتبه 45 را کسب کرده ام که شروع تازه‌ای برای زندگی من می‌باشد. از کودکی به نوشتن و ادبیات علاقه‌مند بودم و این علاقه را نیز هنوز حفظ کرده‌ام.. همچنین به عنوان یک مهندس جوان، عاشق حوزه مهندسی برق و مخابرات می‌باشم و در این زمینه‌ها تلاش می‌کنم تا دانش خود را گسترش دهم. طبیعت‌گردی، عکاسی و ویرایش عکس از طریق نرم‌افزارهایی مثل فتوشاپ نیز از سرگرمی‌های مورد علاقه من می‌باشد. در سال‌های اخیر نیز به حوزه ارزهای دیجیتال و NFT نیز گرایش پیدا کرده‌ام و به طور جدی به مطالعه و تحقیق در این زمینه مشغول هستم. مهدی سعادت یک جوان با انگیزه، پر از استعداد و دارای علایق گوناگون است که پیشرفت‌های زیادی در آینده خواهد داشت! مرسی از اینکه همراه من هستید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا