دسته‌بندی نشده

روسیه آزمایش راه اندازی روبل دیجیتال را به دلیل روند قانون گذاری به تاخیر انداخت

عرضه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC) برای مدت نامحدودی به تعویق افتاده است. با این حال، بانک های شرکت کننده آمادگی خود را برای شروع آزمایش اعلام کرده اند.

همانطور که توسط TASS دولتی در 28 مارس گزارش شد، آزمایش CBDC همانطور که قبلاً اعلام شده بود از اول آوریل آغاز نمی‌شود، زیرا قوانین خاص تنها از اولین قرائت در دومای ایالتی – مجلس فدرال، عبور کرده است. به گزارش تاس، این قانون ممکن است تا اوایل ماه مه به تصویب برسد.

تعداد بانک های خصوصی شرکت کننده در آزمایشی نیز از 15 به 13 تغییر کرده است. برخی از کارکنان بانک ها شرکت کنندگان آزمون پرداخت های خرده فروشی CBDC و همچنین یکی از بزرگترین شرکت های بیمه در کشور به نام Ingosstrakh خواهند بود.

مدیران بانک نسبت به این پروژه ابراز اشتیاق کردند. ویتالی کوپیسوف، مدیر نوآوری بانک سینارا به خبرنگاران گفت:

استفاده از قراردادهای هوشمند باید بار عملیاتی بانک ها را کاهش دهد و معاملات را شفاف کند که نه تنها احتمال سوء استفاده از منابع مالی دولت و بانک ها را کاهش می دهد، بلکه در نهایت کنترل قراردادهای موجود را ساده می کند.

آزمایشی آتی شامل عملیات و مصرف کنندگان واقعی خواهد بود، اگرچه در مقیاس محدود خواهد بود. عموم مردم نمی توانند در مرحله اول شرکت کنند، زیرا بانک ها با مشتریان منتخب وارد پایلوت می شوند. پس از مرحله اول، بانک روسیه در نظر دارد چگونگی افزایش بیشتر روبل دیجیتال را تعیین کند.

در ابتدا برای سال 2024 برنامه ریزی شده بود، آزمایش CBDC مصرف کننده به تاریخ زودتر منتقل شد زیرا بانک مرکزی روسیه در بحبوحه تحریم های اقتصادی غرب علیه روسیه به دنبال جایگزینی برای سیستم پرداخت سوئیفت بود.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا