دسته‌بندی نشده

CZ تایید می‌کند که تغییرات غیرعادی قیمت توکن در بایننس مربوط به هک نیست

صرافی کریپتو بایننس پس از مشاهده تغییرات غیرعادی قیمت برای جفت‌های معاملاتی خاص شامل توکن‌های Sun Token (SUN)، Ardor (ARDR)، اسموز (OSMO)، FUNToken (FUN) و Golem (GLM) شروع به بررسی رفتار مشکوک در پلتفرم خود کرد. تقریباً 40 دقیقه پس از بررسی، Changpeng ‘CZ’ Zhao، مدیرعامل Binance فاش کرد که تغییرات قیمت “به نظر می رسد فقط رفتار بازار باشد.”

در 11 دسامبر در ساعت 3:10 صبح به وقت ET، بایننس اطلاعیه ای در مورد تغییرات غیرعادی قیمت برخی از جفت های معاملاتی صادر کرد. صرافی تحقیقاتی را برای محدود کردن حساب‌های مشکوک مسئول این موضوع آغاز کرد. برای تسکین سرمایه‌گذاران، تحقیقات بایننس به احتمال به خطر افتادن حساب‌ها یا کلیدهای API به سرقت رفته اشاره نکرد.

بر اساس بررسی‌های ما تاکنون، به نظر می‌رسد این فقط رفتار بازار باشد. یک نفر پول واریز کرد و شروع به خرید کرد. (هکرها سپرده گذاری نمی کنند). بچه های دیگر دنبال کردند. ارتباط بین حساب ها را نمی توان دید.
به گفته CZ:
یکی از افراد پول واریز کرد و شروع به خرید کرد. (هکرها سپرده گذاری نمی کنند). بچه های دیگر دنبال کردند. ارتباط بین حساب‌ها را نمی‌توان دید.

با این حال، صرافی اقدامی پیشگیرانه در برابر دستکاری احتمالی انجام داد. این به طور موقت برداشت برخی از حساب‌هایی را که در طول نوسانات سودآوری داشتند، مسدود کرد، که به گفته CZ، شکایت‌هایی را در سراسر رسانه‌های اجتماعی افزایش داد.

CZ در ادامه به نگرانی‌های مربوط به تمرکز و مداخله شرکت در موارد مشابه اشاره کرد زیرا اظهار داشت: “توازنی در میزان مداخله ما وجود دارد.”

هنگامی که از CZ در مورد امکان استفاده از حساب های سرقت شده یا در معرض خطر برای انجام معاملات دستکاری پرسیده شد، CZ تصریح کرد که بایننس فعالانه چنین حساب هایی را نظارت می کند و افزود:

«اگر جزئیات حساب خود را به یک پلتفرم شخص ثالث که هک می‌شود، بگذارید و هکر در استفاده از آن محتاط باشد، تشخیص آن از طرف ما دشوار است. اما ما تلاش می کنیم.»

CZ در جریان Fintech Summit 2022 اندونزی گفت که نیت نامناسب مدیر عامل FTX سام بانکمن-فرید صنعت کریپتو را چند سال عقب انداخت.

“من فکر می کنم اساسا ما در حال حاضر چند سال عقب افتاده ایم. قانون‌گذاران به درستی این صنعت را بسیار بسیار سخت‌تر بررسی خواهند کرد، که صادقانه بگویم احتمالاً چیز خوبی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا