دسته‌بندی نشده

متاورس در ورزش و دنیای سرگرمی

متاورس، این دنیای جدید امروزه به سرعت در حال پیشرفت در تمام جنبه های زندگیمان است حتی متاورس در ورزش هم وجود دارد. گفتیم که متاورس یک مفهوم است. این دنیای جدید ترکیبی از دنیای مجازی و واقعی است. سوالی که برای اکثر کاربران و مردم پیش می‌آید این است که آیا یک جا نشینی هنگام کار با متاورس و پلتفرم های آن، ضرری برای بدن ندارد؟ با گسترش متاورس، احتمال از دست دادن تحرک افراد به دلیل استفاده از آن، بیشتر شده است. از دست دادن تحرک و یک جا نشینی برای بدن، یک دشمن بزرگ است.

نگران نباشید! متاورس و پلتفرم هایی که درون آن فعالیت دارند فکر اینجا را کرده اند. امروزه با مفهوم جدیدی از متاورس به نام «متاورس در ورزش» رو به رو هستیم. این مفهوم به معنای عرضه فعالیت ها و امکاناتی در متاورس است که برای انجام آن ها شما باید حتما در حال تحرک و یا ورزش کردن باشید.

متاورس در دنیای ورزش

گفتیم که در متاورس زمین ها (لندها) ی مختلفی با کاربری های گوناگون وجود دارد. همچنین زمین هایی برای فیتنس و حرکات ورزشی تعبیه شده است. به عبارتی در متاورس شما همچنان می‌توانید به یک باشگاه ورزشی بروید.

از جمله این زمین های ورزشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • باشگاه های دوچرخه سواری
  • رینگ های بوکس
  • زمین های شمشیربازی
  • زمین های بسکتبال

به کمک ویژگی های جذاب متاورس، یعنی تلفیق واقعیت با دنیای مجازی، شما می‌توانید ورزش هایی که گروهی هستند را با همراه با دوستان خود در متاورس یا همراه با سایر کاربران متاورسی انجام دهید و از آن لذت ببرید.

تاثیر متاورس بر ورزش و سرگرمی

در رابطه با این موضوع، متیو بال، یکی از بنیان گذاران Roundhill Ball Metaverse ETF  معتقد است که «یکی از بزرگ ترین تاثیرات متاورس بر ورزش، نحوه ی تماشای بازی هاست. به جای نشستن و تماشای بازی مورد علاقه از منزل، هواداران می‌توانند با استفاده از متاورس بازی را شبیه به آنچه که در سکوها رخ می‌دهد، ببینند.»

او معتقد است «همه می‌توانند بهترین صندلی ها و زاویه دید بازی را با استفاده از متاورس در حالیکه در منزل خود نشسته اند، داشته باشند.» به این طریق کاربران می‌توانند تجربه ای فوق العاده و به یاد ماندنی از تماشای بازی داشته باشند.

همچنین از دیگر ویژگی های مثبت این اتفاق می‌توان به این اشاره کرد که فروشندگان بلیط هم می‌توانند بلیط با تعداد بیشتری بفروشند و از این طریق سود خود را داشته باشند.

اما مهم ترین دستاورد این کار، گرد هم آوردن هوادارن یک تیم در یک مکان بدون مشکلات مکانی و فاصله ای است. هواداران از هر جای دنیا که باشند می‌توانند در جایگاه متاورسی خود، بازی را تماشا کنند.

متاورس و ورزش
متاورس و ورزش

ملاقات با ورزشکاران مشهور

با استفاده از متاورس، افراد حتی می‌توانند با ورزشکاران محبوب خود نیز ملاقات کنند و حتی بسته به شرایط می‌توانند در یک یا دو بازی تشریفاتی با آن ها به رقابت بپردازند.

تحلیلگر سیمون پاول در این رابطه می‌گوید « یک متاورس منفرد می‌تواند بیش از یک دهه با ما فاصله داشته باشد، اما با تکامل آن، این پتانسیل را دارد که تقریباً هر چیزی را در زندگی انسان که هنوز مختل نشده است، مختل کند.

همه‌گیری، پذیرش فناوری ‌های مختلف را تسریع کرد. بسیاری از مردم مجبور شدند حتی بیشتر از زندگی خود را از معاشرت گرفته تا کار، از تحصیل تا سرگرمی به صورت آنلاین سپری کنند. این تغییر به دنیای آنلاین ادامه خواهد داشت.»

کفش های ورزشی در متاروس!

خبرها گویای این است که ظاهرا برند «نایکی» دارد خود را برای ورود به متاورس آماده می‌کند. این شرکت قصد دارد بخشی از برنامه های خود مربوط به تولید و فروش کفش های کتانی و پوشاک ورزشی، را وارد متاورس کند.

گفته می‌شود که ورود به این فضا، یکی از اولویت های شرکت نایکی است و حتی انتظار می‌رود که در طی ماه های آینده این شرکت برخی محصولات مجازی مرتبط با چنین فضایی را رونمایی کند.

البته نایکی به صورت رسمی در مورد این تصمیم اظهارنظر نکرده است. با این وجود منابعی که با استراتژی ‌های نایکی آشنایی دارند، از تصمیم ‌های جدید شرکت برای ورود به متاورس خبر می‌دهند.

اولین متاورس در حوزه سلامت و ورزش

متاورس Healthify در ابتدای راه است و نوظهور است و آینده ی خوبی برایش دیده می‌شود. متاورس این پروژه به زودی پیش فروش می‌شود و تنها با توکن HTF خریداری می‌شود.

farhat

سلام! من فرهت تولید کننده محتوای متنی و مدیر محتوای سایت‌های مختلفی هستم. با ورد پرس آشنایی دارم و به تولید محتوا علاقه دارم. سعی می‌کنم هر روز نکته تازه‌ای رو درباره‌اش یاد بگیرم و تو این زمینه به روز باشم :)

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا