لیست صرافی های ارز دیجیتال

صرافی بینگ ایکس

لیست صرافی های ارز دیجیتال برای ترید

توجه: به دلیل تحریم های ایران و عدم دسترسی به صرافی های ارز دیجیتال جهانی از جمله بایننس، در حال حاضر فقط تعداد کمی از صرافی ها با کاربران ایرانی مشکل ندارند.

صرافی های پیشنهادی برای ایرانیان:

برای فعالیت در این صرافی‌ها نیاز به احراز هویت ندارید. همچنین بدون استفاده از VPN یا VPS می‌توانید در آنها فعالیت کنید. به جز صرافی کوکوین سایر صرافی های بالا از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنند و شما خیلی راحت می‌توانید معاملات خود را با حجم بالا انجام دهید.

برترین صرافی های ارز دیجیتال (اسپات, فیوچرز, غیرمتمرکز، وام دهی)

بر اساس ترافیک، نقدینگی، حجم معاملات و اطمینان به مشروعیت حجم معاملات گزارش شده

#نامTrust Score حجم معاملات (24h)کشورسال تاسیسوب‌سایت رسمی

صرافی ارز دیجیتال متمرکز

صرافی ارز دیجیتال یا اکسچنج (Exchange) بستری است که در آن اشخاص می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را معامله و به ارز دیجیتال دیگر یا پول ملی تبدیل کنند. صرافی می‌تواند یک سایت باشد یا یک اپلیکیشن موبایل که روی تلفن همراه نصب می‌شود یا هر دو.

با ثبت‌نام در یک صرافی ارز دیجیتال می‌توانید در قبال پول ملی یا ارز دیجیتال دیگر، ارز دیجیتال خریداری کنید یا ارز دیجیتال خود را در قبال پول ملی (مانند ریال) یا یک ارز دیجیتال دیگر به فروش برسانید.

قیمت ارزهای دیجیتال بر اساس همین عرضه و تقاضا در صرافی‌های ارز دیجیتال تعیین می‌شود.

صرافی غیرمتمرکز

صرافی غیرمتمرکز یا DEX، بستری برای انجام معاملات به‌صورت غیرمتمرکز است و از بلاک چین و قراردادهای هوشمند برای حذف واسطه‌ها استفاده می‌کند. با یک صرافی غیرمتمرکز کاربران می‌توانند بدون نیاز به واریز ارزهای دیجیتال به کیف پول صرافی‌ها، از داخل کیف پول خودشان معاملات را انجام دهند.

برای فعالیت در صرافی‌های غیرمتمرکز نیازی به واردکردن اطلاعات شخصی و حساس نیست و تنها با اتصال یک کیف پول می‌توانید از خدمات یک DEX استفاده کنید.

پلتفرم های وام دهی

سیستم های همتا به همتا اولین نسل‌های پلتفرم‌های لندینگ بودند و فقط بستری مهیا کرده‌اند که سپرده‌گذار و وام‌گیرنده را بهم متصل می‌کند. اما سیستم‌های نسل جدید پلتفرم وام دهی دیفای رمز ارز، دیگر همتا به همتا نیستند. تمام دارایی ها از جمله وثیقه و پول سپرده‌گذار تماماً در قراردادهای هوشمند ذخیره شده که اصطلاحاً به آنها Pool یا استخر گفته می‌شود. کاربران به این استخر متصل شده و از آن وام گرفته و یا در آن سپرده‌گذاری می‌کنند. مکانیسم کاری این پلتفرم‌ها به صورت کلی اینگونه است که هیچ نهاد متمرکزی در میان نیست.

معاملات اسپات و فیوچرز

معاملات اسپات نقدی هستند و شما هر آنچه که خریداری کرده اید تحویل میگیرید. این نوع معاملات یک طرفه هستند و شما قادر هستید فقط از افزایش قیمت آن ها سود بگیرید. معاملات اسپات با قیمت لحظه ای معامله می شوند و قیمت هر تغییری كند دارایی شما اگرچه ارزشش کم یا زیاد میشود اما کمیت آن تغییری نمیکند.

در فیوچرز سود های شما میتواند بسیار بیشتر از اسپات باشد به شرط آموزش کافی، همانطور که سود ها بیشتر است ضرر ها هم می تواند زیاد باشد. فیوچرز دوطرفه است و شما میتوانید هم از طریق فروش و هم از طریق خرید سود کنید. در این بازار امکان استفاده از لوریج یا ضریب اهرمی وجود دارد. بر خلاف بازار اسپات، در فیوچرز حساب شما میتواند به صفر برسد و سرمایه خود را از دست دهید.

بهترین منابع خارجی برای بررسی صرافی های ارز دیجیتال

CoinMarketCap کوین مارکت کپ علاوه بر قیمت ارزهای دیجیتال صرافی های ارز دیجیتال را هم بر اساس اسپات، غیرمتمرکز و پلتفرم های وام دهی بررسی کرده است.
CoinGecko سایت کوین گکو هم مشابه کوین مارکت کپ است.
COIN360 کوین 360 صرافی های ارز دیجیتال بر اساس حجم معاملات به صورت هیت مپ به شما نمایش می‌دهد.

دکمه بازگشت به بالا