سوالات متداول ارز دیجیتال

سوالات متداول ارز دیجیتال

سوالات متداول درباره بلاک چین / سوالات متداول ارز دیجیتال

سوالاتی که شاید شما دنبالش میگردید؟ اگر جواب را پیدا نکردید با ما در بخش مشاوره رایگان در ارتباط باشید.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین مجموعه ای از سوابق دیجیتالی است که با نام بلوک نیز شناخته می شوند و از طریق رمزنگاری با یکدیگر مرتبط می شوند. هر بلوک حاوی یک هش رمزنگاری شده است که به بلوک قبلی مرتبط است، از جمله مهر زمان و اطلاعات معامله آن، که می تواند به عنوان یک درخت مرکل نشان داده شود.
هیچ نیروی خارجی قادر به ایجاد تغییر در بلاک چین نیست. این فناوری غیرمتمرکز است و اساساً، این امکان از دموکراسی مالی است.

بلاک چین چگونه کار می کند؟

بلاک چین یک دفتر “باز” است. این بدان معنی است که هر کسی می تواند معاملات قبلی را بین کیف پول های رمز ارز مختلف ببیند.
به همین دلیل، بسیاری از مشاغل از فناوری بلاک چین برای ساخت پروژه های خود و افزایش شفافیت استفاده می کنند.

بلوک های تراکنش چیست؟

برای اینکه بفهمیم بلاک تراکنش چیست، باید درک بهتری از بلاکچین داشته باشیم.
جدیدترین زنجیره ای از بلوک های معاملاتی است که از طریق حل گره های توالی ریاضی پیچیده به ترتیب زمانی بر روی یک دیگر “ساخته” می شوند.
اساساً، بلاک های تراکنش پرونده های دیجیتالی هستند که می توان تراکنش ها را در آن ها ذخیره یا ضبط کرد.
وقتی نوبت به این بلاک تراکنش ها می رسد، اطلاعاتی مانند زمان فعلی، سوابق معاملات و مرجع بلاک های قبلی نمی توانند به محض نوشتن تغییر داده یا حذف شوند.
علاوه بر این، تمام معاملات در هر بلوک منحصر به فرد است. این بدان معنی است که هیچ کس نمی تواند بلوک دیگری را کپی یا جایگزین کند.
تا آن جا که در مورد محتوای آن ها، بلوک های معامله مجموعه ای از راه حل ها برای توالی های ریاضی پیچیده است. این ها در نهایت منجر به معاملات تایید شده ای می شود که متعاقباً به ماینرها پاداش می دهد.

جدیدترین سوالات متداول ارز دیجیتال در مورد مشکلات کیف پول نرم افزار و سخت افزاری بیت کوین

سوالات متداول کیف پول ارز دیجیتال

کلید خصوصی چیست؟

کلید خصوصی نوعی اطلاعات پیشرفته رمزنگاری است که کاربر را قادر می سازد به ارز رمزنگاری شده خود دسترسی پیدا کند. این کلید (کد)، که ترکیبی تصادفی از حروف و اعداد است، از کاربران در برابر دسترسی غیر مجاز به کیف پول های خود و یا تلاش برای هک شدن توسط اشخاص ثالث محافظت می کند.

چگونه از کلیدهای خصوصی استفاده می شود؟

هنگامی که فردی کیف پول جدیدی برای ارز رمزنگاری شده ایجاد می کند، یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی دریافت می کند. در حالی که مورد اول برای درخواست و دریافت معاملات از اشخاص ثالث استفاده می شود، منظور از مورد دوم این ی است و فقط برای دسترسی به رمز ارزهای شخص یا بازیابی کیف پول گمشده استفاده می شود.
یک کلید خصوصی بسیار شبیه کلید عمومی است و البته اندازه آن که طولانی تر است.

آدرس عمومی چیست؟

آدرس عمومی یک رشته کد منحصر به فرد است که توسط افراد برای دریافت یا درخواست پرداخت با ارز رمزپایه مورد استفاده قرار می گیرد.

چگونه از کلید عمومی بیت کوین استفاده می شود؟

برخلاف کلید خصوصی، این کد برای دیگران به اشتراک گذاشته می شود زیرا دسترسی مستقیمی به کوین های شما فراهم نمی کند و فقط همان طور که گفته شد برای درخواست یا دریافت ارز دیجیتال از دیگران استفاده می شود.
به عبارت فنی تر، با استفاده از رمزنگاری کلید عمومی، می توانید اطلاعات را با کلید خصوصی خود “تأیید” کنید و اشخاص ثالثی که از کلید عمومی شما اطلاع دارند می توانند اعتبار امضای شما را تأیید کنند با این وجود این امکان وجود دارد که با داشتن کلید عمومی شما اطلاعاتی مانند مقدار سرمایه داخل کیف پول و تمامی تراکنش ها قابل رویت برای همگان باشد.

انواع مختلف آدرس های عمومی:

آدرس کیف پول یک رمز ارز می تواند به صورت آنلاین و آفلاین با استفاده از یک ساختار کد متفاوت بسته به کوین هایی که می خواهید روی آن ها نگه دارید، ایجاد شود. به عنوان مثال، اگر در حال ایجاد کیف پول بیت کوین هستید، کلید عمومی شما به یکی از روش های زیر شروع می شود:
با شماره 1 ، به عنوان مثال: 1BvBMSEYstWetqTFn5Au4m4GFg7xJaNVN2
با شماره 3 ، به عنوان مثال: 3J98t1WpEZ73CNmQviecrnyiWrnqRhWNLy
یا با bc1 ، به عنوان مثال: bc1qar0srrr7xfkvy5l643lydnw9re59gtzzwf5mdq

آدرس عمومی کیف پول خود را چگونه پیدا کنم؟

اکثر کیف پول های ارز رمزنگاری شده دارای قسمت خاصی با عنوان “Receive” هستند. روی آن کلیک کنید و کلید عمومی خود را مشاهده خواهید کرد.
در بیشتر موارد، به ویژه هنگام استفاده از کیف پول های همراه ، کیف پول خود را به صورت QR نیز مشاهده خواهید کرد. این یک روش آسان است تا اطمینان حاصل شود که مشکلی پیش نخواهد آمد زیرا آدرس کیف پول خود را به صورت دستی کپی / جای گذاری نمی کنید.
اکنون باید آدرس عمومی خود را به شخصی که باید بیت کوین برای شما ارسال کند ارائه دهید. اکثر کیف پول ها دارای یک دکمه اختصاصی کپی / چسباندن هستند تا به شما کمک کند آدرس عمومی خود را به روشی آسان تر ارائه دهید. در غیر اینصورت ، همیشه می توانید متن خود را انتخاب کرده ، کپی کرده و به صورت دستی جایگذاری کنید.
هنگامی که فردی شما آدرس عمومی شما را بدست آورد ، او می تواند بیت کوین برای شما ارسال کند.

اگر آدرس عمومی کیف پول را اشتباه بدهم، چه اتفاقی خواهد افتد؟

ارسال آدرس عمومی کپی شده اشتباه، یا آدرس متعلق به کیف پول ارز رمزنگاری شده دیگر، موضوعی است که اغلب اتفاق می افتد.
در این نوع شرایط، یکی از دو مورد اتفاق می افتد:
1- آدرسی که می دهید به سادگی وجود ندارد و معامله شما قابل انجام نیست. در این صورت، شما باید آدرس خود را مرور کرده و تغییرات لازم را اعمال کنید.
2- آدرس مورد استفاده شما صحیح است اما متعلق به کیف پول دیگری یا شخص دیگری است. در این حالت هیچ کاری نمی توانید انجام دهید و کوین های شما گم می شود. هیچ راهی برای بازیابی آن ها وجود نخواهد داشت، زیرا شخص ثالثی وجود ندارد که توانایی دخالت بر شبکه بیت کوین داشته باشد.
به همین ترتیب، بسیار مهم است که هنگام معامله با بیت کوین یا هر ارز رمزنگاری شده دیگر به خوبی مراقبت کنید.

آیا آدرس های بیت کوین به حروف کوچک حساس هستند؟

بله و خیر! آدرس های عمومی کیف پول بیت کوین به سبک قدیمی به حروف کوچک و بزرگ حساس هستند.
در صورت امکان، باید آدرس بیت کوین را با استفاده از کلیپ بورد رایانه خود کپی و جای گذاری کنید.
با انجام این کار اطمینان حاصل می شود که آدرس عمومی به درستی نوشته شده است. اگر بخواهید آدرس را به صورت خود تایپ کنید و به عنوان یک نسخه دقیق از نسخه اصلی (از جمله حروف بزرگ) نوشته نشده باشد، نمی توانید معامله را کامل کنید. این سفارش به سادگی توسط شبکه بیت کوین رد خواهد شد.
طبق Bitcoin Wiki، احتمال معتبر بودن آدرس اشتباه تایپ شده تقریباً 1 در 4.29 میلیارد است.
برعکس، اما، آدرس های عمومی به سبک جدید (که بیشتر به نام آدرس های bech32 شناخته می شوند) به حروف کوچک حساس نیستند.

سوالات متداول ارز دیجیتال

ایردراپ airdrop چیست؟

Airdrop یک توزیع محاسبه شده از ارز رمزنگاری شده جدید به کیف پول های بلاک چین خاص است. برای شرکت در airdrop به یک کیف پول ارز رمزنگاری شده نیاز دارید که از کوین مورد نظر برای دریافت پشتیبانی کند.
پس از انجام این کار، در سرویس های آنلاین ثبت نام کنید که اطلاعات دقیق و به موقع در مورد اخبار دقیق مربوط به رمزنگاری را ارائه دهند. همچنین می توانید در گروه های تلگرامی، حساب های توییتر و انجمن های مربوط به رمزنگاری ثبت نام کنید.
خدماتی از این قبیل به شما کمک می کند تا در مورد ایردراپ های آینده مطلع باشید و اطلاعاتی را در مورد کارهایی که باید برای واجد شرایط بودن برای شرکت در ایردراپ انجام دهید ارائه می دهد.

چرا از ایردراپ ها استفاده می شود؟

سازندگان کوین معمولاً برای دستیابی به یک یا چند مورد زیر یک ایردراپ ایجاد می کنند:
1- با توزیع آن در جامعه ای از کاربران فعال، محبوبیت کوین را افزایش دهند
2- با افزایش تقاضا برای دارایی آن ها، ارزش کوین آن ها را از طریق تبلیغ و معاملات افزایش دهید
به کاربران ارز رمزنگاری شده بزرگتر و موجود (به عنوان مثال Tron – BTT airdrop) پاداش می دهد.
3- دریافت اطلاعات شخصی کاربران (به عنوان مثال کیف پول Blockchain – XLM airdrop)

سوالات متداول ارز دیجیتال و استخراج ارز دیجیتال

سوالات متداول درباره استخراج و ماینینگ

پاداش استخراج چیست؟

پاداش استخراج معادل مقدار ارز رمزنگاری شده ای است که ماینرها پس از بررسی موفقیت آمیز آخرین معامله بلوک معاملات شبکه بلاک چین، دریافت می کنند.
هر ارز رمزنگاری شده دارای سیستم پاداش مخصوص به خود است و عوامل مختلفی بر چگونگی دریافت پاداش ارز رمزنگاری شده توسط ماینرها در مدت زمان طولانی تأثیر دارد (به عنوان مثال هاوینگ در بیت کوین)

چگونه می توان از استخراج بیت کوین پاداش گرفت؟

هنگامی که یک معامله رمزنگاری در شبکه سکه ظاهر می شود، ماینرها با حل گره های خود در مسائل ریاضی پیچیده، آن را تأیید می کنند.
برای مثال نگاهی به Bitcoin می اندازیم. هنگامی که بسیاری از تراکنش ها تأیید شد و یک بلاک تراکنش استخراج شد، تمام ماینرهای شرکت کننده سعی می کنند صحت بلاک استخراج شده را تأیید کنند.
پس از این تأیید، بلوک جدید در بالای بلوک قبلی بلاک چین بیت کوین قرار می گیرد. ماینری که معامله نهایی را در این بلوک حل کرده، پاداش می گیرد.

قیمت پاداش بیت کوین چقدر است؟

هنگامی که بیت کوین برای اولین بار ایجاد شد، هر پاداش بلوک 50 BTC بود. پاداش بلوک پس از استخراج 210،000 بلوک به نصف کاهش می یابد که انجام آن معمولاً حدود چهار سال طول می کشد.
از زمان آخرین نصف شدن در فوریه 2016، پاداش های بلوک اکنون 12.5 BTC برای هر بلوک است. در نصف بعدی، که در ماه مه سال 2020 اتفاق افتاد که پاداش بلوکی بیشتر از 12.5 به 6.25 BTC کاهش یافت.

استخر استخراج چیست؟

استخر استخراج مجموعه بزرگی از گره ها (ماینرها) است که در استخراج یک ارز رمزنگاری شده خاص با یک دیگر همکار می کنند.

استخر استخراج چگونه کار می کند؟

استخر استخراج مانند استخراج شخصی کار می کند، فقط به جای یک گره از مجموعه ای از گره ها استفاده می کند. این گره ها با هم سرعت هش بالاتری را بدست می آورند.
استخراج کنندگان، که قدرت پردازش خود را از طریق شبکه به اشتراک می گذارند، بسته به میزان کار آن ها در احتمال انجام آخرین معامله در یک بلوک، با اتحاد منابع خود و هم چنین پاداش نهایی به طور مساوی از این نوع استخراج استفاده می کنند.
با توجه به نرخ هش بالا به دست آمده از گره هایی که در استخر استخراج شرکت می کنند، احتمال دریافت پاداش استخراج از هر بلوک معامله تایید شده بیشتر است.
بدین ترتیب، پاداش های استخراج راحت تر به دست می آیند، اما اندازه آن ها کوچکتر است زیرا باید بین اعضای شبکه پخش شوند.

بزرگترین استخرهای استخراج کدام هستند؟

در حال حاضر، برای بیت کوین، بزرگترین استخرهای استخراج که بالاترین پاداش را در پی دارند، موارد زیر است:
Bitmain / Antpool
F2Pool
Elgius
Slush Pool

سختی استخراج چیست؟

سختی استخراج معیاری است که سختی معادله ریاضی را محاسبه می کند. این معادلات برای استخراج هش توسط ماینرها لازم است.

چه عواملی برای سختی استخراج تاثیر گذار هستند؟

عوامل مختلفی وجود دارد که بر سختی استخراج تأثیر می گذارد:
برای برخی از ارزهای رمزپایه، یک مشکل بلوک جهانی وجود دارد که سیستم به طور پیش فرض تنظیم می کند. بلوک ها باید قدرت هش داشته باشند که کمتر از هدف تعیین شده توسط سیستم باشد.
دوم، این امکان وجود دارد که استخر استخراج از معادله ای که به عنوان تنظیمات “سختی مشترک” شناخته می شود، برای استخراج ارز رمزنگاری شده خاص استفاده کند. دشواری اشتراکی کوچکتر، آمار و پرداخت دقیق تری را در کوتاه مدت و مشکل سهم بزرگتر فراهم می کند، در حالی که نتایج دقیق نیز نشان می دهد، اما در بلند مدت این کار را انجام می دهد.
سوم، دشواری استخراج به این بستگی دارد که چه تعداد از افراد در هر زمان فعالانه در شبکه ارزهای رمزنگاری شده استخراج می کنند.
مثال برای بیت کوین
به عنوان مثال، شبکه استخراج بیت کوین یک مشکل بلوک جهانی دارد. سختی استخراج به طور خودکار هر 2016 بلوک در شبکه بیت کوین را تنظیم می کند. با افزایش سختی، استخراج کنندگان به پردازنده های بهتری برای سازگاری با این مشکل احتیاج دارند.

سوالات متداول درباره قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند چیست؟

قراردادهای هوشمند قراردادهایی خوداجرا هستند که شامل مفاد توافق نامه بین دو طرف است که مستقیماً در کد قرارداد گنجانده شده است. محتویات این قراردادها در یک شبکه بلاک چین توزیع شده و غیرمتمرکز مانند Ethereum وجود دارد.

قراردادهای هوشمند چگونه کار می کنند؟

افراد و سازمان ها می توانند معاملات قابل اعتماد بین احزاب مختلف، ناشناس را به روشی غیرمتمرکز انجام دهند در حالی که این معاملات را قابل ردیابی، کاملاً شفاف و برگشت ناپذیر می کنند.
به زبان ساده، شخص قادر به ایجاد یک قرارداد هوشمند با الزامات و محدودیت های خاص است، و از طرف معامله کننده می خواهد قبل از انجام معامله، آن شرایط را بپذیرد.
به عنوان مثال، ممکن است شخصی قرارداد هوشمندی را برای پرداخت هر نوع خدمات ایجاد کند. ارائه دهنده خدمات قرارداد را می پذیرد و پس از ارائه یا دریافت خدمات، پرداخت به طور خودكار ارسال می شود.
علاوه بر این، همه کاربران می توانند معاملات خود را در بلاک چین ببینند زیرا انتقال ارزهای رمزنگاری شده بین کیف پول ها در شبکه ای که در آن مبادله شده اند، پیدا می شود. این امر ماهیت تراکنش ها را شفاف و در صورت نیاز قابل پیگیری است.
در حال حاضر، شبکه بیت کوین قراردادهای هوشمندی را نیز معرفی کرده است و گرچه این قراردادها مانند Ethereum پیچیده نیستند، اما به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های غیرمتمرکز را روی آن بسازند، که بزرگ ترین مزیت برای استفاده آن ها محسوب می شود.

سوالات متداول درباره بازار ارزهای دیجیتال

بازار خرسی به چه معنا است؟

بازار خرسی به روند نزولی دراز مدت بازار گفته می شود که با بد بینی و احساسات منفی بازار همراه است.

برای سوالات متداول ارز دیجیتال جدید کامنت بگذارید. bitcoin

‫2 دیدگاه

 1. سلام آقا پوزش میخوام.
  من یک کیف پول بلاک چین دارم و مقداری بیت کوین به آن انتقال دادم اما به کیف پولم وارد نشده و هنوز موجودی کیف پولم 0 است. اما از کیف پول بلاکچین این ایمیل را دریافت کردم اما مفهوم ایمیل را نمی فهمم و نمی‌دانم چکار کنم لطفا به من کمک کنید.

  VERIFY
  Welcome to the Blockchain.com Exchange!
  Hi there,
  We’re glad you’re with us! Verify your wallet to display your correct balance unconfirmed fund of 0.5 BTC to allow you to send and receive all your funds after some minutes of gold level,
  and you’ll be ready to trade on the Exchange.
  New funds of 0.64991488 BTC
  Verify My Walletet
  Now you have access to lightning fast trading, competitive prices, and the top cryptos
  Total Pending Balance Fund
  1.14991488 BTC.
  Best,
  Team Blockchain.com
  *By verifying your wallet exchange to gold level you’re opting in to receive future marketing emails and monthly trading.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا