مقالات آموزش بازی کریپتویی

بازی متاورس کامپیوتر (نقد و بررسی)

بازی متاورس کامپیوتر موضوع این مقاله ماست. برای اولین بار واژه متاورس در سال 1992 توسط یک نویسنده در کتاب علمی تخیلی به کار برده شد. امروزه متاورس فراتر از یک واژه است و برای خودش به دنیایی عجیب، زیبا و جذاب تبدیل شده است.

متاورس ترکیبی از دنیای واقعی و مجازی است. در متاورس افراد می‌توانند با هر فرد دیگری، از هر نقطه ای از کره زمین که بخواهند ارتباط برقرار کنند و به تعامل بپردازند. می‌توانند با این افراد به انجام فعالیت های تجاری بپردازند و یا می‌توانند با آن ها بازی کنند.

بسیاری از افراد نیز هر دو کار را در متاورس انجام می‌دهند. یعنی هم بازی می‌کنند و هم درآمد دارند. در واقع این افراد با بازی کردن درآمد خود را به دست می‌آورند.

به همین دلیل کمپانی های مختلف، بازی های متاورس کامپیوتر متفاوتی تولید کرده اند. بعضی از این بازی ها قابلیت اجرا بر روی ویندوز را دارند. تا افراد بتوانند در هر لحظه و هر جایی به بازی بپردازند و درآمد خود را کسب کنند.

استفاده از متاورس برای بازی ها

متاورس مزایای خاص خودش را دارد که با استفاده از آن، از آن ها بهره مند می‌شوید. هر پلتفرمی مزایا و معایب خاص خودش را دارد که در ادامه آن ها را به صورت لیست بررسی می‌کنیم.

نقد و بررسی بازی متاورس گوشی

مزایای متاورس برای بازی های کامپیوتری

در ابتدا به معرفی مزایای متاورس می‌پردازیم.

فضای اشتراکی و بهبود یافته
طراحی فضای متاورس به شما حس نشستن طولانی مدت روی صندلی را نمی‌دهد. بلکه شما را درگیر می‌کند و در بازی غرق می‌کند.

درگیری در هر لحظه با بازی
بازی تنها از طریق یک صفحه نمایش ساده دنبال نمی‌شود. بلکه برای هر بازی نیاز به تجهیزات خاصی دارید که درگیری لحظه ای شما با بازی را بیشتر می‌کند.

جلوه های صوتی
برخلاف دیگر بازی ها که منبع صدا از یک محل است، در متاورس صدا از جاهای مختلفی می‌آید. به طور مثال اگر کسی در حال راه رفتن در سمت چپ شما در بازی باشد، شما صدای پای او را از سمت چپ خود خواهید شنید.

پلتفرم گیمینگ متاورس
داشتن یک پلتفرم مخصوص بازی به شما امکانات خیلی بیشتر و بهتری می‌دهد. در تصمیمات خود در بازی و برای تغییر در بازی آزادانه تر می‌توانید عمل کنید. همچینین می‌توانید بازی های مورد نظر خود را بسازید و قوانین خود را در آن اعمال کنید.

فضای اجتماعی
متاورس تنها یک مکان برای بازی نیست، شما در این دنیا می‌توانید با افراد دیگر نیز تعامل داشته باشید و کارهای خود را با همراهی افراد دیگر به  انجام برسانید.
وجود بازی های چندین نفره روحیه فعالیت جمعی را در افراد بالاتر می‌برد.

معامله با nft ها
این یکی از مزیت های متاورس و بازی متاورس کامپیوتر است که با کمک nft ها به شما این امکان را می‎‌دهد تا در بازی به تبادل و معامله با سایر بازیکنان بپردازید. خرید و فروش کنید و مالک دارایی های خود باشید.

معایب متاورس برای بازی های کامپیوتری

امکانات سخت افزاری
برای استفاده از بعضی از بازی های متاورس، شما نیاز دارید که ابزار و وسایل خاصی مانند هدست های واقعیت مجازی داشته باشید. چیزی که معلوم است این است که همه ی افراد امکان تهیه این ابزار ها را ندارند.

مشکلات امنیتی
در رابطه با اطلاعات و مشخصات شخصی افراد در متاورس، نگرانی هایی وجود دارد. برخی افراد این نگرانی را دارند که بعضی از کمپانی ها که ساختمان های مجازی را ارائه می‌دهند و دیگر افراد در آن جلسات خود را برگزار می‌کنند، ترس این را دارند که اطلاعاتشان توسط مالک ساختمان لو برود.

عدم داشتن تجربه یکسان
با اینکه متاورس در تلاش است تا تجربه ای بی نظیر برای همه به ارمغن بیاورد، اما بعضی از افراد ممکن ایت اسن تجربه را دوست نداشته باشند و برایشان معمولی و حوصله سر بر باشد.

تکنولوژی مورد نیاز برای ورود به متاورس

برای داشتن تجربه بهتر از متاورس، بهتر است تا قبل از ورود به این دنیای عجیب و جذاب، تمام ابزار و امکانات مورد نیاز آن را تهیه کرده باشید. در ادامه به بررسی این موارد مورد نیاز می‌پردازیم.

اتصال اینترنت قوی

متاورس با تمام جذابیت ها و عجایبی که دارد، یک بستر آنلاین است و برای استفاده از آن به اینترنت نیاز دارید. برای اینکه در حین انجام فعالیت هایتان در متاورس دچار مشکل نشوید، بهتر است از داشتن یک اتصال قوی اینترنت مطمئن شوید.

هدست واقعیت مجازی

بعضی از بازی های متاورس برای اجرا شدن و ایجاد تجربه بهتر برای کاربر، نیاز دارند که با یک هدست واقعیت مجازی اتصال پیدا کنند.

کیف پول ارز دیجیتال (کیف پول بلاک چینی)

با اینکه اکثر بازی های کامپیوتر موجود در متاورس رایگان هستند، اما برای ثبت و نام و ورود به بعضی از بازی ها و همچنین برای انجام معاملات درون بازی، شما نیاز به یک کیف پول بلاک چینی دارید تا بتوانید دارایی های خود را در آن ذخیره کنید.

بازی های متاورس مناسب ویندوز

در ادامه به بررسی بازی های مناسب برای اجرا بر روی ویندروز را معرفی می‌کنیم.

بازی دیسنترالند

بازی دیسنترالند
بازی دیسنترالند

فضای درون بازی دیسنترالند کاملا به مالکینش و کاربران بازی تعلق دارد. این افراد می‌توانند در زمین های دیسنترالند به ساخت و ساز مشغول باشند و زمین های خود را بفروشند و یا به یکدیگر برای امور مختلف مانند گالری های هنر، جشن ها و … اجاره دهند.

در دیسنترالند شما می‌توانید به عنوان مهمان از فضاهای عمومی بازدید داشته باشید. اگر بخواهید از خدمات بیشتر استفاده کنید و نگاهی به زمین های خصوصی بیاندازید، باید با استفاده از کیف پول بلاک چینی متامسک کمی خرج کنید تا به این امکانات دسترسی داشته باشید.

بازی Roblox

بازی Roblox
بازی Roblox

این بازی، یک بازی ویدئویی آنلاین چند نفره است. علاوه بر این دارای یک کانال اختصاصی برای بازیکنان است تا آن ها بتوانند محصولاتی را که با خلاقیت خود تولید کرده اند را بفروشند و با سایر بازیکنان ارتباط داشته باشند.

در این کانال شما می‌توانید دنیای مجازی خود را بسازید و سایر بازیکنان نیز به آن دسترسی دارند و می‌توانند از ساخته های شما استفاده کنند. تمام این امکانات جذاب محصول برنامه نویسی جذاب برنامه نویسان و طراحان این بازی است.

نکته جذاب این است که اگر بازیکنی از خدمات بازی شما استفاده کند و محصولاتش را بخرد، شما می‌توانید درآمد داشته باشید.

در حال حاضر بازی ,Roblox 56 میلیون بازیکن و 29 میلیون بازی دارد.  به همین دلیل این بازی یکی از بهترین ها و بزرگترین پلتفرم های بازی در متاورس است.

بازی Prospectors

بازی Prospectors
بازی Prospectors

این بازی متاورس کامپیوتر، یک بازی استراتژیک است که توسط چندین بازیکن انجام می‌شود. در این بازی بازیکنان باید در معادن به دنبال طلا باشند و آن ها را استخراج کنند. لازم به ذکر است که موقعیت زمانی بازی، قرن 19 در غرب وحشی است.

بازیکنان باید با 3 کارگری که در ابتدای بازی دریافت می‌کنند به دنبال معادن طلا باشند. افراد می‌توانند این طلا را برای خود استخراج کنند و یا برای دیگر بازیکنان کار کنند و طلای آن ها را استخراج کنند.

بازیکنان همچنین می‌توانند سازه های مورد نظر خود را بسازند. برای این کار در ابتدا باید زمین مورد نظر خریداری شود و سپس ساخت و ساز بر روی آن صورت گیرد. شما بعد از ساخت سازه مورد نظر خود، می‌توانید آن را به سایر بازیکنان اجاره دهید.

در صورتی که زمینی اجاره شود و اجاره آن پرداخت نشود، زمین مسدودو می‌شود و اموال موجود در آن در حراجی فروخته می‌شود.

بازی Axie infinity

بازی Axie infinity
بازی Axie infinity

در حالیکه دیسنترالند دنبال ساخت یک شهر و دنیای مجازی است که جنبه های مختلف دنیای واقعی را دارا باشد، اکسی اینفینیتی در زمینه بازی های play to earn فعال است. این بازی الهام گرفته شده از بازی معروف پوکمون است.

بازیکنان باید به دنبال موجوداتی به نام اکسی باشند. آن ها را پیدا کنند، پرورش دهند و مراقبشان باشند و از آن ها در نبرد هایی که بین بازیکنان شکل می‌گیرد، برای جنگیدن استفاده کنند.

مانند تمام بازی های دیگر در متاورس، این بازی نیز سیستم درونی خاص خود را دارد. توکن مخصوص این بازی AXS نام دارد. بازی اکسی اینفینیتی در حال تغییر سیستم بازی های موجود است.

در این بازی، بازیکنان تماما مالک موجودات درون بازی هستند و امکان خرید و فروش آن ها را داند. لازم به ذکر است که هر اکسی ویژگی های خاصی دارد که این ویژگی ها قابل انتقال به فرزندان هر اکسی است. در نتیجه اگر اکسی شما دارای ویژگی های کمیاب و نایاب تری باشد، ارزش بیشتری دارد.

حداقل میزان سرمایه برای ورود به متاورس چقدر است؟

برای این سوال نمی‌توان پاسخ دقیقی داد. همه چی بستگی به شما دارد. شما با 400 هزار تومان هم می‌توانید در متاورس سرمایه گذاری کنید، با میلیون ها تومن هم نیز می‌توانید وارد متاورس شوید و سرمایه گذاری کنید. توجه کنید که هر چه رقم سرمایه گذاری شما کمتر و پایین تر باشد، سود شما نیز کمتر خواهد بود.

نتایج بررسی بازی های متاورس کامپیوتر

بعضی از بازی های متاورسی نیازمند به امکانات خاصی هستند. وجود این ابزار و امکانات اضافه به کاربر تجربه بهتری از بازی ارائه می‌دهد. متاورس با اینکه دنیای فوق العاده و عالی ای است، اما با این حال ممکن است معایبی داشته باشد که بالاتر به آن اشاره کردیم. و در آخر به معرفی بهترین بازی های متاورس کامپیوتر پرداختیم.

سوالات متداول

چقدر سرمایه اولیه نیاز دارم؟

شما میتوانید با هر چقدر پول که میخواهید وارد بازی های متاورسی شوید هیچ حداقلی و حداکثری وجود ندارد.

حتما باید سیستم کامپیوتری قوی و گیمینگ داشته باشم؟

خیر، شما برای شروع کسب درآمد نیازی به سیستم خفن ندارید شاید درآینده که درآمد شما خوب شد بخواهید چنین تصمیمی بگیرید.

درآمد من در بازی های متاورس از کجاست؟

شما می‌توانید به روش های مختلفی درآمد کسب کنید. انجام چالش های جایزه دار، انجام وظایف روزانه، خرید و فروش ایتم های بازی، استفاده از nftها، سرمایه گذاری و…

من همیشه به سیستم دسترسی ندارم باید چیکار کنم؟

شما می‌توانید بازی های را برای کسب درآمد انتخاب کنید که هم بر روی سیستم نصب می‌شوند و هم نسخه گوشی دارند.

چه وسایلی مجبورم داشته باشم؟

یک عدد pc، اینترنت، کیف پول، مقداری ارز دیجیتال، هدست (در صورت نیاز)

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید

farhat

سلام! من فرهت تولید کننده محتوای متنی و مدیر محتوای سایت‌های مختلفی هستم. با ورد پرس آشنایی دارم و به تولید محتوا علاقه دارم. سعی می‌کنم هر روز نکته تازه‌ای رو درباره‌اش یاد بگیرم و تو این زمینه به روز باشم :)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا