دسته‌بندی نشده

به گفته کارشناس ها، دلار دیجیتال در نهایت خواهد آمد

مایکل گرکو، مدیر تحقیقات سیاست در پروژه دلار دیجیتال، روز سه‌شنبه به «فرست حرکت‌دهنده» تلویزیون کوین دسک گفت: این بیشتر این است که چه زمانی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در ایالات متحده ایجاد شود یا نه.

گرکو گفت که «در چند سال آینده پتانسیلی برای دلار دیجیتالی در ایالات متحده وجود دارد، اما فدرال رزرو منتظر است تا کنگره قبل از حرکت به جلو، قانونی را تصویب کند. او انتظار ندارد کنگره چنین قانونی را در سال آینده تصویب کند، اما گفت که انتظار دارد “مذاکره در کاپیتول هیل، به ویژه در رابطه با حریم خصوصی” در سال 2023 پیش برود.

جاش لیپسکی، مدیر ارشد مرکز ژئواکونومیک شورای آتلانتیک، گفت که CBDC ها “جهش های عظیمی” در سایر نقاط جهان، مانند کره جنوبی و اروپا داشته اند.

او گفت که سال آینده بانک مرکزی اروپا ممکن است از مرحله توسعه به مرحله آزمایشی یورو دیجیتال حرکت کند که با توجه به اندازه اتحادیه اروپا گام بزرگی خواهد بود. او گفت که مقامات ایالات متحده به دنبال این هستند که ببینند بانک مرکزی اروپا چگونه با نگرانی های مربوط به حریم خصوصی یک ارز دیجیتال مقابله می کند و چگونه با سیستم بانکی تعامل می کند.

او همچنین پتانسیل یک CDBC عمده فروشی را می بیند که در معاملات بین بانک ها استفاده می شود، در مقابل یک CBDC خرده فروشی که توسط مصرف کنندگان در معاملات روزمره مانند خرید یک فنجان قهوه استفاده می شود. لیپسکی گفت که در فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX، مسائلی که برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال با آن مواجه هستند «به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی گسترش نمی‌یابد». تصحیح: نسخه قبلی این مقاله به اشتباه مایکل گرکو را به عنوان یک لابی گر معرفی کرده است.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا