دسته‌بندی نشده

ارزش بازار Binance USD به زیر 10 میلیارد دلار در میان نگرانی‌های فزاینده نظارتی سقوط کرد

ارزش بازار برای اولین بار در دو سال اخیر به زیر 10 میلیارد دلار سقوط کرده است، زیرا ایالات متحده با سرکوب نظارتی ایالات متحده علیه صادرکننده توکن خود و برنامه ریزی برای حذف از فهرست یک صرافی بزرگ ارز دیجیتال مواجه شده است.

ارزش بازار BUSD از زمان بالاترین ارزش بازار 23.49 میلیارد دلاری خود که در 15 نوامبر، تنها چند روز پس از فروپاشی شوک FTX به آن رسید، در مسیری نزولی قرار گرفته است.

از 3 مارس، ارزش بازار استیبل کوین به 9.66 میلیارد دلار کاهش یافته است – سطوحی که از 29 ژوئن 2021 مشاهده نشده است.

اخیراً، BUSD در 12 فوریه توسط کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل نقض احتمالی قوانین حمایت از سرمایه گذاران، موضوع شکایت احتمالی علیه Paxos بوده است. از آن زمان، 6.65 میلیارد دلار از ارزش بازار BUSD حذف شده است.

همچنین به Paxos از سوی ناحیه خدمات مالی نیویورک دستور داده شد که ضربات و صدور BUSD را نیز در 12 فوریه متوقف کند، که احتمالاً به کاهش ارزش بازار استیبل کوین کمک کرده است.

سخنگوی کوین بیس گفت: در اوایل این هفته، صرافی رمزارز کوین‌بیس اعلام کرد که BUSD را در تاریخ 13 مارس از فهرست صرافی خود حذف می‌کند زیرا استیبل کوین «دیگر استانداردهای فهرست‌بندی ما را برآورده نمی‌کند».

بازار گسترده‌تر کریپتو نیز شاهد کاهش ارزش بازار بوده است و بسیاری به بحث‌های اخیر پیرامون بانک سیلورگیت با ارائه دیرهنگام گزارش مالی سالانه 10-K خود در 1 مارس اشاره می‌کنند.

پس از راه اندازی در سپتامبر 2019، استیبل کوین با نام تجاری Binance به سرعت افزایش یافت و پس از تتر به سومین استیبل کوین بزرگ تبدیل شد.

استیبل کوین در حال حاضر از نظر ارزش بازار در بین تمامی ارزهای دیجیتال در جایگاه دهم قرار دارد. رمز ارز بعدی در لیست سولانا است
SOLجالب توجه است که Changpeng ‘CZ’ Zhao، مدیر عامل بایننس، در یک رویداد فضایی توییتر در 14 فوریه اظهار داشت که او هرگز به پروژه استیبل کوین بایننس خیلی خوب فکر نمی کرد و اضافه کرد که فکر می کرد در ابتدای راه اندازی ‘ممکن است با شکست مواجه شود’.
برای توجیه کاهش تقاضا برای BUSD، بایننس اخیراً نزدیک به 50 میلیون دلار TrueUSD (TUSD) استخراج کرده است زیرا صرافی ارزهای دیجیتال به دنبال تنوع بخشیدن به دارایی های استیبل کوین خود است.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا