مقالات آموزش صرافی ارز دیجیتال

راهکارهای افزایش امنیت صرافی ارزدیجیتال بیت یونیکس

با رشد روزافزون بازار ارز دیجیتال، صرافی‌های اینترنتی مانند بیت یونیکس نقش مهمی در تسهیل تبادل این ارزها بین کاربران دارند. با این حال، به دلیل عدم وجود نظام‌های قوی و کاملاً پایدار در بسیاری از صرافی‌ها، خطرات زیادی برای کاربران وجود دارد. به همین جهت، استفاده از راهکارهای مناسب جهت افزایش سطح امنیت در صرافی‌های ارز دیجیتال مورد نظر است.

صرافی بيت يونيكس با هدف فعاليت در حوزۀ خدمات مالی و كسب و كار الكترونيك شروع به كار كرده است. در راستای بهبود سطح امنيت تلاش شده است تا با پذيرش استانداردها و رعايت الگوريتم های مناسب، خطرات امنيت معاملات كاربران را كاهش يابد. در این راستا، استفاده از روش‌های شناسایی هویت کاربران، رمزنگاری قدرتمند و نظارت دقیق بر تراکنش‌های صورت گرفته در صرافی، جزء راهکارهای موثر در این زمینه به شمار می‌روند.

چالش‌های امنیت در صرافی‌های ارز دیجیتال

با رشد روزافزون استفاده از رمزارزها، صرافی‌های ارز دیجیتال به عنوان محلی برای خرید و فروش این نوع ارزها بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. با وجود تکنولوژی بلاکچین که به آن‌ها کمک می‌کند تا در پاسخ به نیازمندی‌های کاربران خود عملکردهای پیشرفته‌ای را فراهم آورده و حجم تبادلات را بالاتر ببرند، صحبت دربارۀ چالش های امنيتی در صرافی های بيت يونيكس همچنان جدی مطرح است.

۱. حملات دیجیتالی

یکی از چالش های امنیتی در صرافی های ارز دیجیتال، حملات دیجیتالی می باشد. این حملات شامل حملات DDoS و حملات فیشینگ هستند. در حملات DDoS، حمله کننده با استفاده از هزاران کامپیوتر متصل به اینترنت، میلیون ها درخواست به سرور صرافی ارسال می کند تا بار سرور را افزایش دهد و سرور از دسترس خارج شود. حملات فیشینگ نیز به صورت تقلبی از کاربران، به دسترسی به کلمات عبور و نام کاربری آن ها در صرافی ها می رسند.

۲. سرقت ارز دیجیتال

سرقت ارز دیجیتال از دیگر چالش های امنیتی در صرافی های ارز دیجیتال می باشد. با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال قابلیت بازگشت ندارند، در صورتی که حمله کننده به ارزهای دیجیتال کاربر دسترسی پیدا کند، این ارزهای دیجیتال برای همیشه از دست کاربر خارج می شود. حملاتی که به صورت کلی سرقت ارز دیجیتال را به همراه دارند شامل حملات کلید خصوصی، تقلب ارزش ارز دیجیتال و تزریق کد مخرب به کامپیوترهای کاربران هستند.

۳. نقض حریم شخصی

نقض حریم شخصی از دیگر چالش های امنیتی در صرافی های ارز دیجیتال می باشد. هکرها می توانند به سیستم های صرافی دسترسی پیدا کرده و اطلاعات شخصی کاربران را به دست آورند. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، شماره تلفن و اطلاعات دیگری می باشند که می تواند باعث نقض حریم شخصی کاربران شود.

۴.نوع نوسانات بازار

نوع نوسانات بازار ارز دیجیتال می تواند نیز یک چالش امنیتی برای صرافی های ارز دیجیتال باشد. این نوسانات می تواند به علت تغییرات قیمت ارز دیجیتال باشد که می تواند منجر به ضرر کاربران و صرافی ها شود. این نوسانات می تواند نتایجی همچون سرقت ارز دیجیتال، افزایش ریسک های امنیتی و همچنین افزایش هزینه های امنیتی در صرافی ها داشته باشد.
روش های افزایش امنیت موجود در صرافی بیت یونیکس
یکی از مسائل پایه در صرافی بیت یونیکس، امنیت است. بدون شک، هرگونه نقص در سیستم امنیت صرافی ممکن است به سرقت اطلاعات و پول کاربران منجر شود. برای اطمینان کاربران، صرافی باید روش های جدید و قابل اعتماد را به منظور حفاظت از حساب های کاربران خود استفاده کند. در صرافی بیت یونیکس، تلاش شده است تا با راه حل های مانند Google Authenticator ، Phone Number Verification Code ،Email Verification Code ، Fund password ، Anti-phishing code ،امنیت حساب های کاربران بهبود پیدا کند.

افزایش امنیت با فعال سازی Google Authenticator (2FA)

برای دانلود Google Authenticator از App Store یا Google Play Store استفاده کنید.

صفحه Google Authenticator را باز کنید:

الف. برای دستگاه های همراه: بعد از ورود به حساب کاربری خود، روی آواتار در بالای سمت چپ کلیک کنید، بخش امنیت را انتخاب کنید، سپس کلید ” Bind” در کنار Google Authenticator را کلیک کنید.

ب. برای وب سایت: پس از ورود به حساب کاربری خود، روی ” Security” در زیر آیکون پروفایل کلیک کنید، کلید ” Link” در کنار Google Authenticator را کلیک کنید.

بیت یونیکس افزایش امنیت سایت
افزایش امنیت صرافی بیت یونیکس

برای کپی کردن کلید راه اندازی، روی آیکون کلیک کنید، یا کد QR نمایش داده شده را ذخیره کنید.

امنیت صرافی بیت یونیکس

Google Authenticator را باز کنید، روی آیکون اضافه کردن کلیک کنید، کلید راه اندازی نمایش داده شده در مرحله ۳ را وارد کنید؛ یا از Google Authenticator برای اسکن کد QR استفاده کنید، سپس روی “افزودن” کلیک کنید.

اضافه کردن امنیت

بعد از راه اندازی موفقیت آمیز، به سایت بازگردید و کد نمایش داده شده در Google Authenticator را وارد کنید.

افزایش امینت بیشتر صرافی

برای تکمیل راه اندازی، احراز هویت امنیتی را کامل کنید.

پایان مراحل افزایش امنیت صرافی

فعال سازی پسورد برداشت در صرافی بیت یونیکس

پسورد برداشت از جمله پسوردهای امنیتی است که در هنگام برداشت وجه استفاده می‌شود. کاربران باید در هنگام برداشت وجه از Bitunix، پسورد برداشت را وارد کنند. پسورد برداشت به طور پیش‌فرض تنظیم نمی‌شود، بنابراین کاربران باید آن را به صورت دستی تنظیم کنند.

برای تنظیم پسورد برداشت، با دنبال کردن دستورالعمل‌های زیر پیش بروید:
بعد از ورود به حساب کاربری خود، روی آیکون کاربر در بالای صفحه کلیک کنید و بعد گزینه ” Security” را انتخاب کنید.

پسورد برداشت صرافی بیت یونیکس

در بخش مدیریت پسورد، روی گزینه ” Setting” در کنار پسورد برداشت کلیک کنید.

فعال سازی پسورد برداشت

پسورد برداشت را وارد کرده و دوباره تأیید کنید. لطفاً مطمئن شوید که پسورد باید ترکیبی از حروف و اعداد باشد و بین ۸ تا ۲۰ کاراکتر باشد.

پسورد برداشت صرافی

با وارد کردن کد احراز هویتی امنیتی که به ایمیل یا شماره تلفن شما ارسال شده است، و همچنین کد Google Authenticator را وارد کنید. سپس روی ” Submit” کلیک کنید.

افزایش امنیت با پسورد برداشت در صرافی بیت یونیکس

نکته: برای پسورد برداشت باید ترکیبی از حروف و اعداد استفاده شود و باید بین ۸ تا ۲۰ کاراکتر باشد.

فعال سازی ضد فیشینگ Anti-Phishing Code در صرافی بیت یونیکس

کد ضد فیشینگ یک ویژگی امنیتی است که توسط صرافی بیت یونیکس Bitunix ارائه شده و به کاربران اجازه می‌دهد تا به حساب و دارایی خود یک حفاظت اضافی بدهند. هنگامی که شما کد ضد فیشینگ را فعال کنید، آن در تمام ایمیل‌های اصلی ارسال شده به شما از سوی Bitunix قرار خواهد گرفت. این کد به شما در تشخیص ایمیل‌های واقعی از ایمیل‌های فیشینگ کمک می‌کند و در پیشگیری از تلاش‌های فیشینگ و حفاظت از حساب و دارایی شما موثر است.

برای فعال کردن کد ضد فیشینگ، با دنبال کردن دستورالعمل‌های زیر پیش بروید:
بعد از ورود به حساب کاربری خود در صرافی بیت یونیکس ، روی آیکون کاربر در بالای سمت راست صفحه کلیک کنید و سپس گزینه ” Security” را انتخاب کنید.
در بخش مدیریت پسورد، روی گزینه ” Setting” در کنار کد ضد فیشینگ Anti-phishing code کلیک کنید.

فعال سازی کد ضد فیشینگ بیت یونیکس

کد ضد فیشینگ مورد نظر خود را که باید ترکیبی از حروف و اعداد باشد و بین ۸ تا ۲۰ کاراکتر باشد، وارد کرده و سپس روی ” Next ” کلیک کنید.

کد ضد فیشینگ بیت یونیکس

با وارد کردن کد احراز هویتی امنیتی مورد نیاز، احراز هویت امنیتی را تکمیل کنید و سپس روی ” Submit” کلیک کنید.

در صورتی که کاربران دسترسی به ایمیل، شماره تلفن یا Google Authenticator قدیمی خود را از دست داده‌اند، می‌توانند روی ” Security verification unavailable” در پایین صفحه کلیک کرده و دنبال دستورالعمل‌های ارائه شده برای بازنشانی احراز هویت امنیتی بروند.
صرافی ارزدیجیتال بیت یونیکس با ارائه خدمات پایدار و امن به کاربران خود، یکی از بهترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان محسوب می شود. با به کارگیری فناوری های رمزنگاری پایدار، بانک اطلاعات غیرقابل دسترس و نظام مقابله با حملات سایبری، بخش امنيت در بيت يونيكس به يك حدهاى عالى رسيده است.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید
صرافی اکسولو

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا