مقالات آموزش ان اف تی NFT

bored ape nft چیست؟ از آشنایی تا تولید …

bored ape nft در دنیای ارزهای دیجیتال، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای محبوب شده‌اند و چندین فروش با مشخصات بالا توجه جریان اصلی را به خود جلب کرده‌اند. یکی از این NFT ها که دنیای هنر را طوفانی کرده است Bored Ape NFT است.

مجموعه bored ape nft

Bored Ape Yacht Club (BAYC) مجموعه‌ای از 10000 NFT Bored Ape است که کلکسیون‌های دیجیتالی منحصر به فرد در بلاک چین اتریوم زندگی می‌کنند. صاحبان Bored Ape از مزایای انحصاری، از جمله دسترسی به سرور Bored Ape Yacht Club Discord، امکان استفاده از میمون های خود به عنوان عکس پروفایل در رسانه های اجتماعی و پتانسیل کسب جوایز از طریق پروژه های آینده برخوردار می شوند.

Bored Ape NFT مجموعه ای از 10000 میمون دیجیتال منحصر به فرد است که هر کدام دارای ظاهر، شخصیت و پس زمینه متمایز خود هستند. میمون‌ها در حالت‌ها و فعالیت‌های مختلفی از بازی بسکتبال گرفته تا کتاب‌خوانی به تصویر کشیده می‌شوند و لوازم جانبی مختلفی مانند کلاه، عینک آفتابی و جواهرات به همراه دارند.

Bored Ape NFT توسط گروهی از هنرمندان و توسعه دهندگان ناشناس به نام Bored Ape Yacht Club (BAYC) ایجاد شد که در آوریل 2021 تأسیس شد. BAYC جامعه ای متشکل از مجموعه داران و علاقه مندان NFT است که به هنر دیجیتال عشق مشترک دارند. فناوری بلاک چین هدف آنها ایجاد یک محیط سرگرم کننده و جذاب است که در آن اعضا می توانند خرید، فروش و تجارت Bored Ape NFT و سایر دارایی های دیجیتال را انجام دهند.

چیزی که Bored Ape NFT را منحصر به فرد می کند نادر بودن و انحصاری بودن آن است. فقط 10000 میمون خلق شد و هر یک دارایی بی نظیر و غیرقابل جایگزینی است. صاحبان میمون‌ها دسترسی انحصاری به رویدادهای BAYC، کالاها و سایر مزایا دارند که آن را به مجموعه‌ای بسیار پرطرفدار تبدیل می‌کند.

دلایل مختلفی برای محبوبیت Bored Ape Yacht Club وجود دارد. اول، هنری است که در حین سادگی،بسیار جالب است. میمون ها همه منحصر به فرد هستند، با حالات چهره، مدل مو و لباس های مختلف. دوم، این پروژه دارای یک جامعه قوی است. صاحبان Bored Ape علاقه زیادی به میمون های خود دارند و در سرور Discord فعال هستند. سوم، این پروژه پتانسیل زیادی دارد. آزمایشگاه‌های یوگا برنامه‌هایی برای توسعه یک متاورس برای دارندگان Bored Ape و همچنین پروژه‌های دیگری دارد که به صاحبان Bored Ape مزایای انحصاری می‌دهد.


از زمان عرضه، Bored Ape NFT طرفداران زیادی پیدا کرده است، به طوری که برخی از میمون ها به قیمت میلیون ها دلار در حراج به فروش می رسند. در واقع، گران‌ترین Bored Ape NFT با 740 ETH (بیش از 2.5 میلیون دلار) در سپتامبر 2021 فروخته شد. اگر به خرید یک میمون بی حوصله علاقه دارید، آماده باشید که پول زیادی خرج کنید. ارزان ترین میمون ها در حال حاضر بیش از 400000 دلار به فروش می رسند. با این حال، اگر مایل به پرداخت هزینه هستید، داشتن یک میمون Bored می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. شما بخشی از یک جامعه جالب خواهید بود و این پتانسیل را خواهید داشت که از طریق پروژه های آینده جوایزی کسب کنید.

در اینجا برخی از مزایای داشتن Bored Ape NFT آورده شده است:

دسترسی انحصاری به سرور Bored Ape Yacht Club Discord. سرور Discord یک اتاق چت خصوصی است که در آن صاحبان Bored Ape می‌توانند در آن شرکت کنند، در مورد پروژه صحبت کنند و از مالکان دیگر کمک بگیرند.
امکان استفاده از میمون به عنوان عکس پروفایل در شبکه های اجتماعی. Bored Ape NFT ها بسیار مورد توجه هستند و داشتن آن می تواند شما را از سایرین متمایز کند.

پتانسیل کسب پاداش از طریق پروژه های آینده. آزمایشگاه‌های یوگا برنامه‌هایی برای توسعه یک متاورس برای دارندگان Bored Ape و همچنین پروژه‌های دیگری دارد که به صاحبان Bored Ape مزایای انحصاری می‌دهد.
اگر علاقه مند به خرید Bored Ape NFT هستید، می توانید این کار را در OpenSea، یک بازار محبوب NFT انجام دهید. با این حال، آماده باشید که پول زیادی خرج کنید. ارزان ترین میمون ها در حال حاضر بیش از 400000 دلار به فروش می رسند.

موفقیت Bored Ape NFT را می توان به عوامل مختلفی نسبت داد. اولاً، به روند رو به رشد هنر دیجیتال و NFTها که در سال های اخیر شتاب بیشتری به دست آورده است، ضربه می زند. ثانیا، طبیعت منحصر به فرد و عجیب میمون ها در میان کلکسیونرها طنین انداز شده است که از جنبه بازیگوش و خلاقانه پروژه لذت می برند. در نهایت، مزایای عضویت انحصاری که با داشتن Bored Ape NFT به دست می‌آید، حسی از اجتماع و انحصار را ایجاد کرده است که تقاضا را بیشتر افزایش داده است.

تولید Bored Ape NFT

تولید Bored Ape NFT یک فرآیند جذاب و پیچیده است که تیمی از هنرمندان با استعداد، توسعه دهندگان و کارشناسان بلاک چین را درگیر می کند. ایجاد هر Bored Ape NFT نیازمند فرآیندی دقیق و چند مرحله‌ای است، از طراحی مفهومی اولیه تا فروش نهایی در بلاک چین.

تیم Bored Ape Yacht Club (BAYC) متشکل از چندین هنرمند است که با هم کار می کنند تا طرح های منحصر به فردی را برای هر میمون ایجاد کنند. آنها با یک الگوی اولیه شروع می کنند و سپس ویژگی های مختلفی مانند حالات چهره، لوازم جانبی و پس زمینه را برای ایجاد مجموعه ای متنوع و رنگارنگ از میمون ها اضافه می کنند.

پس از نهایی شدن طرح ها، تیم BAYC از فرآیندی به نام minting برای ایجاد NFT ها در بلاک چین اتریوم استفاده می کند. Minting فرآیند ایجاد یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد و ثبت آن بر روی بلاک چین است که به عنوان یک رکورد دائمی از مالکیت عمل می کند.

در طول فرآیند استخراج، به هر Bored Ape NFT یک شناسه توکن منحصر به فرد اختصاص داده می شود که برای شناسایی و ردیابی دارایی در بلاک چین استفاده می شود. همچنین به NFT یک فایل فراداده داده می شود که حاوی اطلاعاتی درباره ویژگی های میمون، حقوق مالکیت و سایر جزئیات مهم است.

هنگامی که NFT بر روی بلاک چین ضرب شد و ثبت شد، می توان آن را در بازارهای مختلف NFT خرید، فروخت یا معامله کرد. هنگامی که یک خریدار Bored Ape NFT را خریداری می کند، مالک رسمی دارایی دیجیتال می شود و کنترل کاملی بر استفاده و توزیع آن دارد.

یکی از مزیت های کلیدی NFT ها این است که امکان مالکیت شفاف و ایمن بر دارایی های دیجیتال را فراهم می کند. بلاک چین به عنوان یک رکورد دائمی از مالکیت عمل می کند، که تضمین می کند که دارایی می تواند به مالک اصلی آن ردیابی شود و معتبر بودن آن تأیید شود.

در پایان، تولید یک فرآیند پیچیده و جذاب است که تیمی از هنرمندان با استعداد، توسعه دهندگان و کارشناسان بلاک چین را درگیر می کند. ایجاد هر NFT نیازمند طراحی دقیق، استفاده از بلاک چین و توزیع در بازارهای مختلف است. نتیجه یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد و ارزشمند است که توجه مجموعه داران و علاقه مندان در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. Bored Ape NFT یک پروژه منحصر به فرد و نوآورانه است که توجه دنیای هنر و جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. موفقیت آن نشان‌دهنده علاقه روزافزون به NFT و پتانسیل تبدیل شدن دارایی‌های دیجیتال به مجموعه‌ای ارزشمند و پرطرفدار است. چه یک کلکسیونر و چه علاقه‌مند باشید، Bored Ape NFT قطعا ارزش آن را دارد که در سال‌های آینده به آن توجه کنید.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید
صرافی اکسولو

مهدی سعادت

مهدی سعادت هستم، 23 ساله، یک مهندس جوان و با استعداد که تحصیلات مقطع کارشناسی خود را در رشته برق و گرایش مخابرات در دانشگاه صنعتی اصفهان به پایان رسانده ام. در کنکور ارشد نیز رتبه 45 را کسب کرده ام که شروع تازه‌ای برای زندگی من می‌باشد. از کودکی به نوشتن و ادبیات علاقه‌مند بودم و این علاقه را نیز هنوز حفظ کرده‌ام.. همچنین به عنوان یک مهندس جوان، عاشق حوزه مهندسی برق و مخابرات می‌باشم و در این زمینه‌ها تلاش می‌کنم تا دانش خود را گسترش دهم. طبیعت‌گردی، عکاسی و ویرایش عکس از طریق نرم‌افزارهایی مثل فتوشاپ نیز از سرگرمی‌های مورد علاقه من می‌باشد. در سال‌های اخیر نیز به حوزه ارزهای دیجیتال و NFT نیز گرایش پیدا کرده‌ام و به طور جدی به مطالعه و تحقیق در این زمینه مشغول هستم. مهدی سعادت یک جوان با انگیزه، پر از استعداد و دارای علایق گوناگون است که پیشرفت‌های زیادی در آینده خواهد داشت! مرسی از اینکه همراه من هستید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا