مقالات آموزش ارز دیجیتالمقالات آموزش ان اف تی NFT

آیا کوین ها را می توان تبدیل به NFT کرد؟

سوال خیلی جالبیه! آیا کوین هارو می تونیم NFT کنیم؟ یا به بیان دیگه یک کوین NFT داریم؟ در ادامه با هم این سوالو بررسی می کنیم و به پاسخش می رسیم.

خب قبل اینکه بخواهیم ببینیم NFT هارو میشه کوین کرد یا نه بیایید اصلا ببینیم کوین و توکن چین و چه تفاوتی با هم دارند.

کوین چیه؟ توکن چیه؟

واستون سوال نشده که این حجم از اطلاعات کجا می رن؟ اینکه شبکه چطور می فهمه من این ارزو خریدم و چطور انتقالا انجام میشه؟ اگه سوال شده یا با مفهوم بلاکچین آشنایید یا آشنا نیستید. الانم نمی خواهیم بلاکچینو بازش کنیم، یک مقاله کامل براتون گذاشتیم می تونید مطالعه کنید و لذت ببرید. فقط خواستم پای بلاکچینو باز کنم به موضوع تا بگم تمامی ارزهایی که در دنیای کریپتوکارنسی ها وجود دارند اطلاعاتشون در شکبکه بلاکچین حفظ و نگهداری میشه. حالا اگه این ارزی که واورد دنیای کریپتوکارنسی ها میشه، بلاکچین مخصوص خودشو داشته باشه بهش می گن کوین و اگه روی بلاکچین سایر ارزها قرار بگیره بهش می گن توکن همین و تمام.

بزارید یک جور دیگه بگم تکمیل بشه:

تمام حجم اطلاعات دنیای کریپتوکارنسی ها درون بلاکچین ها قرار می گیره، وقتی یک ارزی وارد این دنیا میشه اگه خونه خودشو بسازه و تو خونه خودش ساکن بشه ( بلاکچین اختصاصی ) بهش می گن کوین، کوین بودن مزایای زیادی داره. اما اگه مهمون باشه و تو هتل سایر ارزها قرار بگیره ( بلاکچین غیر اختصاصی ) بهش می گن توکن. توکن ها مجبورند از قوانین بلاکچینی که درش ساکنن تبعیت کنند و به دنبال اون از مزایای اون بلاکچینم بهره مند می شوند.

چرا حجم زیادی از توکن ها روی شبکه اتریومه؟ چون بلاکچین اتریوم بسیار قدرتمنده.

تا اینجا بدونیم کافیه اما اگه تکمیلی می خواهید بدونید کوین و توکن چیه یک سری به مقالش بزنید.

NFT ها کوینند یا توکن؟

اما می رسیم به اصل ماجرا، NFT ها تماما توکن هستند و کوین NFT نداریم اما چرا؟ ساختار NFT ها متفاوت و منحصر به فرده. از این رو تمام بلاکچین ها نمی تونند ازش پشتیبانی کنند، اینجوری تصور کنید که NFT ها برای ساخته شدن نیاز دارند تا داخل یک کارخونه خیلی مجهز و سریع و پرقدرت ساخته بشن. اما تمام کارخونه های سطح شهر این قابلیت هارو ندارند تنها تعداد محدودی می تونند NFT بسازند. بلاکچین های اتریوم ETH, ایاس EOS, کازماس Cosmos و اکنون هم BSC بایننس اسمارت چین. اما در میان تمام این ها بلاکچین اتریوم طرفدار بیشتری داره.

دلیل استفاده از این بلاکچین ها چیه؟

همونطور که گفتم NFT ها باید تو بلاکچینی ساخته بشند که تکنولوژی بالایی داره، برای ساخت NFT ها دو استاندارد توکن نیازه یکی ERC1155 و دیگری ERC721 و تمام بلاکچین ها از این دو استاندارد بهره مند نیستند.

پس چی شد؟

NFT ها توکنند و کوینی رو نمیشه NFT کرد یا به بیان دیگه نمیشه کوین NFT ساخت (البته فعلا) چرا NFT ها توکنند و نمیشه کوین NFT ساخت؟ چون NFT ها منحصر به فردند و باید در یک بلاکچین مخصوص ساخته بشند. البته اینکه میگیم توکن Nft با توکن های Nft که تو مارکت کریپتو فروش میره اشتباه نگیرید. اونا پروژه های nft هستند و می تونند در قالب کوین nft هم فروش برند اما مقصود ما اینجا از توکنایی که به صورت عکس یا فیلم یا … در مارکت های مخصوص به فروش می روند.

5/5 - (1 امتیاز)

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا