مقالات آموزش کیف پول ارز دیجیتال

معرفی و بررسی کامل کیف پول نرم افزاری کوینومی Coinomi Wallet

کوینومی یک کیف پول بلاکچین می باشد که توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان استفاده می شود.

کوینومی که به صورت آنلاین در Coinomi.com یافت می شود، کیف پول بلاکچینی است که به شما امکان می دهد به طور ایمن 1500 دارایی بلاکچین را ذخیره، مدیریت و مبادله کنید. این کیف پول از بیت کوین و هزاران ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می کند.

کوینومی برای سیستم عامل های Mac ،Windows ،Linux ،Android و iOS در دسترس می باشد. اگر بخواهید ارز های خود را روی دسک تاپ یا دستگاه تلفن همراه به صورت امن نگهداری کنید، Coinomi برای شما کیف پول مناسبی می باشد.

تاریخچه کوینومی

از دسامبر سال 2019، کوینومی بیش از 125 بلاکچین را پشتیبانی می کند که بیش از هر کیف پول غیر حضوری دیگری در صنعت می باشد. در کل، شما می توانید هزاران ارز را در یک کیف پول کوینومی به صورت ایمن ذخیره کنید. کوینومی همچنین دارای SegWit است و می توانید 168 ارز فیات نیز پشتیبانی کنید

کوینومی در سال 2014 تاسیس شد، که همچنین آن را به قدیمی ترین کیف پول چند بلاکچینی موجود تبدیل می کند. جالبتر اینکه هیچ یک از کیف پول های کوینومی تاکنون هک یا به طریقی دیگر به خطر نیفتاده اند. کوینومی پس از 5 سال در صنعت رمزنگاری سابقه کاملی دارد (اگرچه یک آسیب پذیری جزئی در برنامه کیف پول دسکتاپ Coinomi در فوریه 2019 کشف شد).

مانند بسیاری دیگر از کیف پول های رمزنگاری، کوینومی به شما امکان می دهد با استفاده از خدمات تبادل داخلی ارز ها را در کیف پول خود مبادله کنید. کوینومی پشتیبانی داخلی از ShapeShift و Changelly را ارائه داده است. مهم نیست که کدام یک از 1500+ دارایی رمزنگاری شده را در کیف پول خود پشتیبانی می کنید، باید بتوانید آن دارایی ها را بلافاصله عوض کنید تا نمونه کارها را تنظیم کنید.

تیم کوینومی، طبق وب سایت رسمی، متشکل از “متخصصان فناوری بلاکچین با سابقه ثابت شده در fintech، ارزهای رمزپایه و کارآفرینی است.” این تیم پیرامون مفهوم “ایجاد راه حل های ایمن برای کاربردهای بلاکچین” متحد شدند. امروز تیم Coinomi در سراسر جهان توزیع می شود. این شرکت هیچ دفتر مرکزی یا دفتری ثابت ندارد و همه موقعیت ها از راه دور هستند.

مزایا کیف پول کوینومی

در این قسمت به بررسی مزایا کیف پول کوینومی می پردازیم.

✅ پشتیبانی بیش از 1500 ارز مختلف

کوینومی از بیش از 1500 ارز رمزپایه پشتیبانی می کند. شما می توانید هر یک از این 1500 رمز ارز را به طور ایمن در کیف پول کوینومی خود ذخیره کنید.

✅ پشتیبانی بیش از 125 بلاکچین

کوینومی در کل از 125 بلاکچین مختلف پشتیبانی می کند. مهم نیست که چه نوع ارزی را انتخاب کرده اید یا از کدام زنجیره بلوکی استفاده می کنید، باید بتوانید آن ارز را با استفاده از کوینومی ذخیره کنید.

✅ وجود نسخه دسکتاپ

کوینومی برای ویندوز، سیستم عامل مک و لینوکس موجود می باشد.

✅ وجود نسخه موبایل

کوینومی از طریق هر فروشگاه برنامه مربوطه برای iOS و Android در دسترس می باشد. .apk از طریق Coinomi.com برای بارگیری نیز موجود است.

✅ از زمان راه اندازی در سال 2014 هرگز هک نشده است

کوینومی برای اولین بار در سال 2014 راه اندازی شده است. این کیف پول از زمان راه اندازی هرگز هک نشده و به خطر نیفتاده است.

✅ استفاده از 25 زبان مختلف

Coinomi به بیش از 25 زبان ترجمه شده و در دسترس می باشد.

✅ پشتیبانی از Changelly و Shapeshift

کوینومی پشتیبانی داخلی از Changelly و ShapeShift را ایجاد کرده است، این بدان معنی است که شما می توانید فورا هر یک از کوین های خود را بدون واریز و برداشت از صرافی در کیف پول خود مبادله کنید.

✅ SegWit

کوینومی از شاهدان تفکیک شده بومی (SegWit) پشتیبانی می کند. این بدان معناست که شما می توانید از معاملات سریعتر ارزهای رمزپایه پشتیبانی از SegWit (BTC و LTC) لذت ببرید.

✅ استیک و کسب جوایز

Coinomi به شما امکان می دهد رمزنگاری خود را با استفاده از استیکینگ بلوکه کرده و از آن جوایز مختلف کسب کنید. می توانید دارایی های پشتیبانی شده را از طریق Coinomi فریز کنید و حتی وقتی آفلاین هستید پاداش کسب کنید.

✅ کارمزد های معاملاتی و ماینر های پویا

کوینومی کارمزد معاملات را به صورت پویا محاسبه می کند، به این معنی که کاربران در هنگام انجام معاملات، بهترین ارزش پول را در همه زمان ها کسب می کنند. همچنین کاربران می توانند کارمزد های خود را تعیین و آن ها را پرداخت کنند کنند. به عنوان مثال اگر شما نیاز به معامله تأیید شده و فوری دارید، ممکن است مایل باشید هزینه ماینر بیشتری بپردازید. اگر 30 تا 60 دقیقه منتظر بمانید، می توانید هزینه ماینر کمتری را پرداخت کنید.

✅ پشتیبانی کاربر 24 ساعته

با کمال تعجب، کوینومی سرمایه گذاری قابل توجهی در خدمات مشتری انجام داده است. کوینومی خدمات مشتری را در 24 ساعت شبانه روز و 365 روز سال ارائه می دهد. شما می توانید در هر زمان از شبانه روز سوالی را برای Coinomi ثبت کنید و سریع پاسخ بگیرید. تعداد کمی از کیف پول های دیگر این نوع خدمات را ارائه می دهند.

✅ مرورگر DApp

کوینومی یک مرورگر برنامه غیرمتمرکز (DApp) را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد از داخل کیف پول کوینومی خود با خیال راحت از برنامه های غیرمتمرکز اتریوم و سایر DApp های بلاکچین استفاده کنید.

✅ خرید کارت های هدیه

کوینومی همچنین یکی از معدود برنامه های کیف پول می باشد که به شما امکان می دهد کارت های هدیه را از داخل برنامه خریداری کنید. به عنوان مثال می توانید وجوه رمزنگاری شده خود را صرف کارت هدیه Target یا Walmart کنید بدون اینکه از برنامه کوینومی خارج شوید و سپس آن را در هر مکان خرده فروشی هزینه کنید. کارت های هدیه Coinomi از طریق همکاری کیف پول با Bidali ارائه می شوند.

✅ نود های مورد اعتماد

کوینومی به شما امکان می دهد با اتصال به گره کامل بیت کوین خود حاکمیت کامل مالی را بدست آورید.

✅ رمزنگاری DNS

با بهره گیری از ویژگی Crypto DNS Coinomi، از استفاده از آدرس های مبهم و اشتباه جلوگیری می کنید و به شما امکان می دهد آدرس های پرکاربرد خود را با نام های مستعار قابل خواندن توسط انسان در سرویس ها و بلاکچین های مختلف جایگزین کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید کیف پول مبادله ای شما به عنوان “Binance BTC” ذکر شود، می توانید این کار را از طریق کوینومی انجام دهید.

✅ کوینومی با کیف پول های دیگر قابل همکاری است

کوینومی با هر کیف پول FIA یا کیف پول آدرس دامنه غیر قابل توقف قابل همکاری است، به شما امکان می دهد درخواست های پرداخت بلاکچین-اگنوستیک را برای کاربران با هر نوع کیف پول رمزنگاری ایجاد کنید.

✅ کاربر پسند بودن

کوینومی مانند اکثر کیف پول های چند پلتفرمی بسیار کاربرپسند می باشد. آسان است که کیف پول را برای اولین بار تنظیم کنید، از کیف پول استفاده کنید و با کیف پول معامله کنید، صرف نظر از اینکه شما یک متخصص رمزگذاری هستید یا تازه وارد.

✅ نیازی به KYC یا تأیید هویت ندارد

کوینومی مانند اکثر کیف پول ها نیازی به ثبت نام یا تأیید اطلاعات قبل از استفاده از کیف پول ندارد. سرورهای کوینومی با پنهان کردن آدرس IP شما، درخواست های شما را ناشناس می کنند.

✅ ارسال و دریافت بدون کارمزد

مانند اکثر کیف پول ها، کوینومی هیچ هزینه ای برای ارسال و دریافت تراکنش ها نمی گیرد (شما فقط هزینه شبکه را برای هر ارز رمزنگاری شده ای که استفاده می کنید پرداخت می کنید).

✅ منبع باز در اکثر مواقع

کوینومی در آغاز راه اندازی یک کیف پول منبع باز بود. امروز، صفحه Coinomi GitHub همچنان برای همه قابل دسترسی است و به کاربران اجازه می دهد کد مهم کیف پول را مشاهده کنند. با این حال، قسمت های خاصی از کیف پول کاملا منبع باز نیست.

معایب کیف پول کوینومی

در زیر به برخی از معایب این کیف پول اشاره کرده ایم:

معایب کیف پول کوینومی
❌ منبع باز نبودن
❌ تنظیم نشده بودن
❌ علی رغم سازگاری کیف پول Coinomi با رمزنگاری های متعدد، از ارز فیات پشتیبانی نمی کند، به این معنی که شما نمی توانید مستقیماً با استفاده از فیات رمزنگاری خریداری کنید
❌ اگرچه Coinomi برای ارسال و دریافت کارمزدی را دریافت نمی کند، اما ترید را از طریق سیستم عامل های شخص ثالث انجام می دهد که لزوماً بهترین ارزش را در صنعت رمزنگاری در رابطه با تجارت فراهم نمی کند
❌ کیف پول موبایلی، عملا ناامن و در معرض حملات مخرب می باشد

کوینومی چگونه کار می کند؟

کوینومی مانند اکثر کیف پول ها به نفع کاربران کار می کند. شما نرم افزار کیف پول را در دسک تاپ یا دستگاه همراه خود بارگیری می کنید. سپس، کلیدهای خصوصی را برای آن کیف پول ارسال می کنید.

تمام کلیدهای خصوصی در دستگاه شما نگهداری می شوند. از سال 2019، Coinomi از 125 بلاکچین و بیش از 1500 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. این بدان معناست که ارز رمزنگاری شده شما اهمیتی ندارد، باید بتوانید آن ها را با استفاده از کوینومی ذخیره کنید.

همانطور که در بالا ذکر شد، کوینومی از زمان راه اندازی در سال 2014 هرگز نقض کیف پول یا مصالحه نکرده است. به لطف رمزگذاری و رمزنگاری قوی کوینومی، کیف پول 100٪ سابقه ایمنی خود را حفظ کرده است.

تنها حادثه مهم امنیتی Coinomi در تاریخ 27 فوریه 2019 رخ داد ، هنگامی که یک آسیب پذیری امنیتی مهم در کیف پول دسک تاپ Coinomi آشکار شد. آسیب پذیری امنیتی نسبتاً جزئی بود و در نتیجه هیچ گونه بودجه ای به خطر نیفتاد

علی رغم آن مسکل بسیار جزئی، Coinomi همچنان یکی از امن ترین و معتبرترین کیف پول های ارز رمزنگاری شده در جهان می باشد. تقریباً در هر دستگاهی می توانید وجوه خود را در کیف پول خود نگه دارید. همچنین می توانید با استفاده از ShapeShift و Changelly وجه خود را در کیف پول خود منتقل کنید.

ارز های پشتیبانی شده

کیف پول کوینومی از ارز های فراوانی از جمله ارز های زیر پشتیبانی می کند:

هزینه های کیف پول کوینومی

استفاده از Coinomi برای هر سیستم عامل دسک تاپ یا موبایل کاملاً رایگان می باشد.

هنگام انتقال وجه به کیف پول کوینومی یا هیچ کارمزدی پرداخت نخواهید کرد. با این وجود هزینه شبکه را به هر کدام از شبکه های رمزنگاری که استفاده می کنید پرداخت خواهید کرد.

اگر می خواهید ارزهای رمزنگاری شده را از طریق Changelly یا ShapeShift در کیف پول Coinomi خود مبادله کنید، پس برای هر معامله هزینه معاملات 0.25٪ تا 0.50٪ پرداخت خواهید کرد.

چگونگی راه اندازی کیف پول کوینومی

مرحله اول

قبل از راه اندازی این کیف پول شما نیاز به دانلود آن را دارید.

مرحله دوم

نصب کوینومی

Coinomi را نصب کنید و قرارداد مجوز را بپذیرید.

مرحله سوم

راه اندازی کوینومی

هنگام راه اندازی Coinomi برای اولین بار، شما می توانید یک کیف پول جدید ایجاد کنید یا یک کیف پول موجود را بازیابی کنید.

در صورت بازیابی کیف پول موجود، عبارت بازیابی 24 کلمه خود را در کوینومی وارد می کنید تا دوباره به منابع مالی خود دسترسی پیدا کنید.

اگر کیف پول جدید ایجاد کنید، می بینید که یک عبارت بازیابی 24 کلمه ای در صفحه بعدی ظاهر می شود. این عبارت بازیابی را بنویسید و آن را در مکانی امن نگه دارید. اگر عبارت بازیابی خود را گم کنید، در صورت قطع دسترسی به دستگاه خود، کیف پول شما قابل بازیابی نیست. اگر کسی به عبارت ریکاوری شما دسترسی پیدا کند، پس می تواند به کیف پول شما دسترسی پیدا کند.

پس از پذیرش عبارت بازیابی و نوشتن آن، باید عبارت بازیابی را در صفحه بعدی وارد کنید. کوینومی در حال تأیید این است که شما عبارت بازیابی خود را یادداشت کرده اید.

در مرحله بعد، گذرواژه خود را تنظیم خواهید کرد. Coinomi به گذرواژه با حداقل طول 10 کاراکتر نیاز دارد.

ارز هایی را که می خواهید با کوینومی استفاده کنید را انتخاب کنید. کوینومی برای هر ارزی که انتخاب کنید کیف پول ایجاد می کند. در آینده می توانید کوین های بیشتری اضافه کنید.

شرایط خدمات را بپذیرید، سپس وارد کوینومی شوید.

مرحله چهارم

نگهداری، ذخیره، یا مبادله ارزهای رمزنگاری شده

کیف پول کوینومی شما راه اندازی شده است. برای هر یک از ارز هایی که در مراحل راه اندازی انتخاب کرده اید، کیف پول خواهید داشت. همچنین می توانید برای هر ارز جدید کیف پول جدید اضافه کنید.

در این مرحله، می توانید ارز ها را به کیف پول کوینومی خود منتقل کنید تا کلیدهای خصوصی در اختیار شما باشد. به عنوان مثال اگر اکنون 1 بیت کوین در صرافی دارید، اما می خواهید کلیدهای خصوصی خود را نگه دارید، می توانید آن 1 بیت کوین را به کیف پول بیت کوین Coinomi خود منتقل کنید.

برای ارسال یا دریافت وجه از کیف پول کوینومی خود، روی گزینه “Wallet” در سمت چپ کلیک کنید.

اگر می خواهید در Coinomi مبادله ارز کنید، پس می توانید با کلیک کردن روی دکمه “Exchange” در برنامه این کار را انجام دهید. Coinomi پشتیبانی داخلی از ShapeShift و Changelly را ارائه داده است. شما باید بتوانید با استفاده از هر یک از این سیستم عامل ها، 1500 ارز رمزنگاری شده ذخیره شده خود را معامله کنید و کارمزد معاملاتی 0.25٪ تا 0.50٪ را پرداخت کنید.

نتیجه گیری

کوینومی یک کیف پول ارز رمزنگاری شده است که هرگز هک نشده است. از زمان راه اندازی در سال 2014، هیچ کیف پول Coinomi تاکنون هک نشده و به خطر نیفتاده است. امروز، کوینومی از هزاران ارز رمزپایه و 125 بلاکچین پشتیبانی می کند، و این کیف پول ایده آل برای هر کسی است که هر نوع ارز رمزنگاری شده ای را در اختیار دارد.

مزیت دیگر کوینومی این است که کیف پول برای دستگاه های تلفن همراه (Android و iOS) و دسک تاپ (ویندوز، سیستم عامل Mac و Linux) در دسترس می باشد. آن ها همچنین از پشتیبانی 24 ساعته برای کاربران برخوردار می باشند، که نسبت به کیف پول های دیگر مزیت بزرگی می باشد.

تنها نقص واقعی Coinomi این است که کیف پول دیگر کاملاً منبع باز نیست. اگرچه اجزای حیاتی کاملاً متن باز در دسترس هستند، اما برخی از اجزای دیگر منبع بسته باقی می مانند.

مهم نیست که کدام ارزهای رمزپایه را در دست دارید ، یا کجا می خواهید آن ارزهای رمزپایه را ایمن کنید، Coinomi یکی از محبوب ترین کیف پول های امروز در دنیای رمزنگاری است.

سوالات متداول

5/5 - (1 امتیاز)
صرافی اکسولو

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا