دسته‌بندی نشده

ایلان ماسک بخش عظیم دیگری از سهام تسلا را می فروشد

بر اساس یک پرونده مالی چهارشنبه شب، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، حدود 22 میلیون سهم دیگر از تجارت خودروهای الکتریکی خود را که ارزش آن حدود 3.6 میلیارد دلار بود، فروخته است. بر اساس تشکیل پرونده در سازمان بورس و اوراق بهادار، معاملات بین روزهای دوشنبه و چهارشنبه هفته جاری انجام شده است.

در اوایل سال جاری، ماسک به میلیون‌ها دنبال‌کننده‌اش در رسانه‌های اجتماعی گفت که پس از 28 آوریل «هیچ فروش دیگری برای TSLA برنامه‌ریزی نکرده است».

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی مالی VerityData، ماسک تا کنون 94,202,321 سهم را در سال جاری با میانگین قیمت 243.46 دلار برای هر سهم برای درآمدهای پیش از مالیات تقریباً 22.93 میلیارد دلار فروخته است.

مدیر تحقیقات VerityData، بن سیلورمن، در ایمیلی به CNBC در روز چهارشنبه نوشت: «فروش قبلی ماسک که به نوامبر 2021 بازمی‌گردد به طور ماهرانه‌ای زمان‌بندی شده بود، بنابراین سهامداران تسلا باید به اقدامات ماسک توجه داشته باشند و نه سخنان او – یا عدم وجود آن در زمانی که این به فروش اخیر او می رسد.

با این حال، او پس از موافقت با خرید توییتر، به فروش بخش‌هایی از دارایی‌های قابل توجه خود در تسلا ادامه داد
در معامله ای به ارزش 44 میلیارد دلار. این خرید در اواخر اکتبر بسته شد. ماسک که همچنین مدیرعامل اسپیس ایکس، یک پیمانکار بزرگ دفاعی است، بلافاصله خود را به عنوان مدیر اجرایی این شرکت رسانه‌های اجتماعی منصوب کرد.

پس از تسلط ماسک در توییتر، او به کارکنان آنجا گفت که سهام تسلا را فروخته تا کسب و کار آنها را “نجات دهد”.

ماسک بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

سهام تسلا در سال جاری رو به کاهش بوده است و از زمانی که او مسئولیت جدید را برعهده گرفت، کاهش یافته است.

سهام تسلا در روز چهارشنبه 2.6 درصد کاهش یافت و به 156.80 دلار رسید و ارزش بازار شرکت را به 495 میلیارد دلار کاهش داد. سهام تسلا تا پایان روز چهارشنبه 55 درصد کاهش داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا