آموزش تریدپیش بینی قیمتتحلیل فاندامنتال

روش شناسایی بهترین ارزهای پامپی

بازار ارزهای دیجیتال یکی از محبوب‌ترین بازارهای مالی است که به علت نوسانات بالا می‌تواند در عرض چند ثانیه سرمایه شما را چند برابر کند و یا تمام سرمایه شما را از بین ببرد. در نظر داشته باشید که فعالیت و خرید و فروش در این بازار قمار نبوده و باید با آموزش‌های مفید و کاربردی در این بازار به فعالیت و ترید کردن بپردازید. شناخت بهترین ارزهای پامپی می‌تواند به شما کمک کند که در کمترین زمان به نتیجه خوبی برسید. زمانی که یک رمز ارز در یک صرافی بزرگی لیست می‌شود می‌توان از آن انتظار حرکت صعودی و شارپی داشت زیرا وجود خریدار و تقاضا باعث افزایش قیمت خواهد شد.با لیست شدن یک ارز در صرافی های بزرگ آن صرافی با سرمایه گذاری روی این رمز ارزها به کاربران عادی این اطمینان را می‌دهد که روی این ارز سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاران همیشه به دنبال روشی برای پیدا کردن ارزهای پامپی هستند. اما چگونه می‌توانیم این ارزها را پیدا کنیم. در این مقاله سعی داریم روش شناسایی بهترین ارزهای پامپی را توضیح دهیم.

چگونه رمز ارزها را قبل از پامپ شدن پیدا کنیم؟

با ارزیابی رمز ارزهایی با ارزش پایین در بازار ارزدیجیتال ‌می‌توانید به راحتی رمزارزهای پامپی را شناسایی و بررسی کنید و قبل از شروع پامپ و صعودی شدن آن را بخرید و در نهایت در بالاترین قیمت بفروشید. بنابراین بیایید شروع به جستجو کردن در صفحات پایین‌تر سایت CoinMarketCap کنیم. یافتن رمزارزهای پامپی زمان‌بر و دشوار است.

در اینجا 5 نکته برای کمک به شما در شناسایی بهترین ارزهای پامپی را ذکر کرده‌ایم.

شناسایی بهترین ارزهای پامپی

1. حداقل 8 رمز را که فکر میکنید دارای پتانسیل هستند پیدا کنید

به طور کلی پامپ محدود به ارزهایی هست که در بازار ارزش آن‌ها پایین است و حجم معاملات کمی دارند. برای شناسایی بهترین ارزهای پامپی باید به رمزارزهایی که توسط افراد ناشناس یا افراد معروف با میلیون‌ها فالوور در شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌شوند دقت بیشتری داشته باشید. یعنی تحقیق و بررسی بیشتری انجام دهید. برای این کارنحوه کار تیم آن رمزارز را بررسی کنید و ببینید در گذشته چگونه کار می‌کردند، و سرنوشت پروژه‌های قبلی آن‌ها چطور بوده است. در صورتی که پروژه‌های قبلی آن‌ها نیمه کاره رها شده باشد، تضمینی برای ماندگاری و فعالیت پروژه جدید آن‌ها وجود ندارد. پس باید رمزارزهایی که به صورت گسترده توسط اینفلوئنسرها پوشش داده نشده اند و کمتر دیده شده‌اند را انتخاب کنیم. با رفتن به سایت Coinmarketcap شروع کنید و از صفحه دوم و سوم به دنبال رمزارز بگردید. ‌

توجه: هر چه به صفحات پایین‌تر می‌روید ریسک بیشتری می‌کنید. رمزارزها را یک به یک بررسی کنید و به دنبال موارد زیر باشید:

تاریخچه قیمت برای پیدا کردن ارزهای پامپی

قیمت بسیار مهم است یکی از مواردی که در انتخاب رمزارز باید به آن توجه کنید فیمت آن توکن است. برای یک سرمایه‌گذار معمولی که پول زیادی برای سرمایه‌گذاری در بازار ارزدیجیتال ندارد، ارزهای ارزان قیمت ممکن است بیشترین سود را داشته باشد. رمزارز نباید یک حرکت صعودی رو به بالا بدون هیچ دلیل و یا در زمان روند صعودی خود نباید حجم معاملات مشکوک داشته باشد. با بررسی نمودار آن رمزارز می‌توانید این تغییرات را مشاهده کنید. اگر این رمزارزها جدید باشند ( بعد از آخرین بازار صعودی در سال 2017 ) بهتر است. این رمزارزها مقاومت قیمتی مشخصی ندارند.

بررسی شبکه رمزارز یا توکن مورد نظر

بررسی کنید که این رمزارز یا توکن یک ارزدیجیتال است که شبکه بلاک چین ( کوین ) خود را دارد یا بخشی در یکی دیگر از شبکه‌ها است؟ در بهترین حالت باید بلاک‌چین خود را داشته باشد و یا در یکی از بلاک‌چین‌های اصلی مانند اتریوم، کاردانو، سولانا باشد.

توجه: از توکن‌های موجود در شبکه بایننس یا ترون خودداری کنید.

پشتیبانی از آن رمزارز در صرافی‌ها

باید حجم معاملات آن را در صرافی‌های متمرکز و غیر‌متمرکز جستجو کنید. این اطلاعات را در سایت Coinmarketcap می‌توانید پیدا کنید. صرافی‌هایی که ارزدیجیتال در آن‌ها لیست شده است را شناسایی و نحوه معامله آن‌ها را چک نمایید.

قدرت و محبوبیت آن رمزارز در رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی کریپتو مانند توییتر، اینستاگرام، و … را بررسی کنید و دنبال‌کنندگان و میزان فعالیت و تعامل آن را در فضای اجتماعی ببینید و آن را با سایر ارزهای دیجیتال با ارزش بازار مشابه مقایسه کنید و ببینید در کجا قرار دارد.

عرضه در گردش (سرمایه در گردش)

عرضه در گردش یا سرمایه در گردش مقداری از توکن یا رمز ارزی است که استخراج شده است. این تعداد، مقداری تقریبی است که در دست عموم مردم قرار دارد. عرضه در گردش یک ارزدیجیتال می‌تواند افزایش یا کاهش یابد. با آزاد کردن توکن در شبکه، عرضه در گردش افزایش و با سوزاندن آن توکن عرضه در گردش آن کاهش می‌یابد. عرضه عامل مهم دیگری در انتخاب رمزارز و شناسایی بهترین ارزهای پامپی است. اکثر ارزهای رمز پایه دارای عرضه از پیش تعیین شده هستند. هنگامی که به حداکثر رسید توسط ماینینگ‌ ها هیچ توکن جدیدی تولید نمی‌شود. برای بررسی یک توکن یا ارزدیجیتال به دنبال میزان عرضه درگردش آن باشید. تخصیص و توزیع آن به چه صورت است؟ اگر سهام آن قفل باشد، چه زمانی می‌توانید رمزارز خود را آزاد و برداشت کنید.

حجم معاملات عامل مهم در تشخیص پامپ ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید حجم معاملات آن ارزدیجیتال است. اطلاعات به روز در مورد ارزهای دیجیتال به راحتی در دسترس هستند. ارزهای دیجیتالی که قیمت و حجم معاملات آن‌ها افزایش می‌یابد، احتمالا آن‌هایی هستند که در آینده شتاب خواهند داشت. البته هیچ تضمینی وجود ندارد که این شتاب حفظ شود، اما با این وجود راهی مفید برای پیدا کردن ارزهای دیجیتالی است که در حال حاضر بیشترین علاقه سرمایه‌گذاران را دارند.

شناسایی بهترین ارزهای پامپی

2. بررسی آینده آن توکن یا رمزارز برای شناسایی بهترین ارزهای پامپی

رویدادها و اطلاعیه ها و اخبار در مورد آن رمزارز یا توکن مهم می‌باشد. بنابراین شما باید آن‌ها را به 3 دسته تقسیم کنید تا بیشتر از چگونگی پیشرفت آن پروژه باخبر شوید.

بروزرسانی‌های قابل پیش‌بینی

بخش رویدادهای سایت Coinmarketcap و وب‌سایت Coinmarketcal را بررسی کنید تا از اتفاق‌هایی که برای رمزارزهای شما می‌افتد باخبر شوید. تقویمی پیدا خواهید کرد که دید کلی بهتری به شما می‌دهد و به شما کمک می‌کند استراتژی خود را برای هر ارزدیجیتال برنامه‌ریزی کنید.

مثال: بروزرسانی آلونزو کاردانو در آگوست 2021 اعلام شد که به مردم فرصت می‌داد تا برای افزایش قیمت تا اول سپتامبر آماده شوند.

بروزرسانی‌های غیر قابل پیش‌بینی

در بروزرسانی‌های غیرقابل پیش‌بینی، خبر زودتر از موعد منتشر نمی‌شود، اما برای این که تا حدودی آماده باشید، به طور منظم سایت یا وبلاگ رمزارز خود را بررسی کنید و همچنین صفحات رسانه‌های اجتماعی آن‌ها را دنبال کنید.

بروزرسانی‌های تاخیری

این خبر که چیزی بیش از حد انتظار زمان می‌برد، در فضای رمزنگاری جدید نیست. هر تاخیری می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر قیمت رمزارز داشته باشد، اما در بعضی مواقع صبر کردن می‌تواند پاداش و سود بیشتری به همراه داشته باشد. به عنوان مثال اگرچه پروژه کوین‌بیس Shiba Inu برای چند ماه به تعویق افتاد، دارندگان آن رمزارز که منتظر ماندند، در نتیجه شاهد افزایش 50 درصدی بودند.

شناسایی بهترین ارزهای پامپی

3. ببینید این پامپ چقدر دوام می‌آورد

پرکاربردترین استراتژی خرید شایعه و فروش اخبار است. باید ارزش بازار رمزارز را در نظر بگیرید، زیرا اگه یک رمزارز با ارزش بازار بزرگ، متوسط و کوچک باشد رفتار متفاوتی دارد:

رمزارز با ارزش بازار بزرگ

رمزارز یا توکن با ارزش بازار بالا معمولا توسط سرمایه‌گذاران بزرگ ( موسسات یا افراد ) حمایت می‌شوند. این رمزارزها حساب شده و متفکرانه پامپ می‌شوند و گاهی روزها و یا حتی هفته‌ها ادامه دارد.

رمزارز با ارزش بازار متوسط و کوچک

رمزارزهای متوسط و یا کوچک معمولا توسط سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی حمایت می‌شوند که تصمیماتشان براساس احساسات است. پامپ‌ها اغلب بعد از انتشار خبر صعودی کوتاه‌مدت ( 1 یا 2 روز ) و شدیدتر می‌باشند. آن‌ها فکر می‌کنند رمزارز با ارزش دلار پایین راهی آسان برای سود بیشتر است و بدون فکر کردن و به سرعت آن رمزارز را می‌خرند و به همان سرعت هم آن را می‌فروشند. بنابراین، یک پامپ شدید کوتاه‌مدت خواهید دید.

شناسایی بهترین ارزهای پامپی

4. بررسی کنید که رمزارز چقدر می‌تواند بالا برود

اولین کاری که باید برای شناسایی بهترین ارزهای پامپی انجام دهید این است که ارزش بازار رمزارز را بررسی کنید. هرچه ارزش بازار آن کمتر باشد، امکان رشد آن رمزارز بیشتر است. روی ارزش دلاری رمزارز تمرکز نکنید، ارزش بازار آن مهم‌تر است. رمز ارزی که ارزش پایینی در بازار داشته باشد با پول کمی می‌توان قیمت آن را افزایش داد.

در ادامه به دو شاخص پتانسیل رشد قیمت رمزارز اشاره می‌کنیم.

مقاومت‌های روانشناسی قیمت برای شناسایی ارزهای پامپی

افراد اهداف و اعداد خاصی را در ذهن دارند. آن‌ها منتظر رسیدن قیمت به یک ارزش مشخص ( 50سنت، 1دلار، 10دلار، 50دلار و غیره ) هستند که حرکتی ( خرید یا فروش ) انجام دهند. بهتر است سطوح مقاومتی و حمایتی را در طول مسیر یک رمزارز قرار داد تا بتوان بهتر متوجه شد که قرار است چه اتفاقی رخ دهد و باید چیکار کرد. یکی از این استراتژی‌ها کسب سود در طول تحول قیمت رمزارز است. این سطوح مقاومتی باعث ایجاد سفارش‌های فروش می‌شود که مقاومت در روند صعودی رمزارز ایجاد می‌کند.

بررسی فنی یا تحلیل تکنیکال برای پیدا کردن ارزهای پامپی

مناطق حمایتی و مقاومتی برای رمزارز، میانگین متحرک و سایر اندیکاتورها مانند باندهای بولینگر، RSI و غیره را بررسی کنید که به شما دید کلی بهتری از مسیر حرکت قیمت را می‌دهد.

هنگامی که بررسی کردید که ارزدیجیتال شما تا چه مدت صعودی و پامپی است باید برنامه ریزی کنید که چه مقدار پول سرمایه‌گذاری کنید و چه زمانی به سود برسید.

نکته : حتی اگر حرکت قیمتی یک رمزارز را بررسی کرده باشید و از مسیر حرکت آن اطلاع داشته باشید هرگز دقیقا همانطور که پیش‌بینی کرده‌اید نمی‌شود.

بسیاری از آلت‌کوین‌هایی که بررسی می‌کنید دوام زیادی نخواهند داشت بنابراین میزان ریسک خود را در نظر داشته باشید. پس باید حد ضرر را در سرمایه‌گذاری های خود مشخص کنید.

اما چطوری می‌توانیم به سود برسیم:

یک استراتژی این است که به جای اینکه در سطوح مقاومتی رمزارز خود را بفروشید براساس درصد سود بفروشید. دیگران در سطوح مقاومتی می‌فروشند و شما در آن سطوح حتی فرصت فروش پیدا نمی‌کنید. به عنوان مثال: شما پس از کسب 25درصد سود از سرمایه اولیه خود، برخی از ارزهای دیجیتال خود را نقد کنید و پس از رسیدن به سود 50درصدی، بخشی دیگر را بفروشید. به این ترتیب حتی اگر پامپ بزرگتری به سراغ رمزارز بیاید شما آن ارز را دارید.

شناسایی بهترین ارزهای پامپی

5. بررسی و تجزیه و تحلیل بلند مدت برای ارزدیجیتال

بعد از اینکه سرمایه و میزان سود خود را مشخص کردید روند بلند مدتی ارزدیجیتال را بررسی کنید. با مشاهده ویژگی‌های زیر مطمئن می‌شوید که ارزدیجیتال باارزش پیدا کرده‌اید.

سودمندی و کارایی ارزدیجیتال

ارزدیجیتال دارای یک مورد استفاده است یعنی در یک مورد کارایی دارد که این موضوع تقاضای ثابتی را برای ارزدیجیتال حفظ می‌کند. این فشار خرید را به بازار وارد می‌کند و قیمت رمزارز را در صعودی نگه می‌دارد.

ارزهای لیست شده در صرافی‌‌ها

اگر ارزدیجیتال در صرافی معتبری مانند بایننس لیست شده باشد تقاضا برای آن وجود دارد و وقتی در صرافی‌های دیگر لیست شود، تقاضای بیشتری برای ارزدیجیتال انتظار می‌رود.

نقش مشارکت در شناسایی بهترین ارزهای پامپی

در صورتی که پروژه رمزنگاری با سایر پروژه‌ها و پروتکل‌های محبوب شریک شود، به احتمال زیاد در طولانی مدت مقاومت خواهد کرد و موندگار می‌شود. اگر کریپتو با پروتکل‌ها و پروژه‌های دیگر مشارکت و همکاری نکند منسوخ می‌شود.

نوآوری

پروژه کریپتو و یا رمزارز باید همیشه در حال نوآوری و توسعه اکوسیستم خود باشد.

کلام آخر در شناسایی بهترین ارزهای پامپی

با توجه به افزایش رمزارزها و محبوبیت آن در بین افراد و سرمایه‌گذاران و نبود قانون شفاف برای این بازار احتمال اینکه پامپ‌ها و دامپ‌ها در آینده بیشتر شوند وجود دارد. سود زیاد این طرح‌ها، فرصتی برای کلاهبرداران به وجود می‌آورد تا روش‌های بهتری برای اهداف خود و فریب دادن معامله‌گران ناآگاه پیدا کنند. اطلاعات فوق در مورد روش شناسایی بهترین ارزهای پامپی ذکر شده است که به شما کمک می‌کند تا قربانی یک طرح پامپ نشوید. همچنین پیروی نکردن از مشاوران سرمایه‌گذاری ارائه شده در صفحات اجتماعی یا مقالات خبری نامعتبر شما را از به دام افتادن در طرح‌های کلاهبرداری پامپ محافظت می‌کند. این نکته را در نظر داشته باشید که پیش‌بینی دقیق آینده بازار امکان‌پذیر نیست. پیدا کردن رمزارزها زمان‌بر و نیاز به دقت کافی دارد. با اینکه جستجو برای نام‌های ناآشنا راحت است اما تحقیق و بررسی هر کدام زمان‌بر و نیازمند دانش فنی است.

سوالات متداول

چگونه پامپ و دامپ را در بازار ارزدیجیتال تشخیص دهیم؟

1. تحلیل فنی رمزارز 2. بررسی حجم معاملات 3. قیمت رمزارز در گذشته 4. تیم آن رمزارز 5. لیست شدن در صرافی‌های معتبر و ……

شرایطی که یک ارزدیجیتال ارزان باید داشته باشد تا بتوان در آن سرمایه گذاری کرد؟

1. داشتن نقدینگی بالا 2. برخورداری از تیم توسعه دهنده حرفه‌ای 3. درصد سود حاصل از 7 روز گذشته آن بالای 50 درصد باشد. شما در سایت Coinmarketcap می‌توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. 4. در صرافی‌های معتبر لیست شده باشد. 5. بین 10میلیون تا 1میلیارد سکه، دارایی در گردش داشته باشد.

چه چیزی باعث به وجود آمدن پامپ یا دامپ می‌شود؟

معمولا فعالیت سرمایه‌گذاران بزرگ و یا عوامل خارجی مثل تاثیرگذاری افراد شناخته شده در دنیای کریپتوکارنسی روی یک رمزارز خاص باعث پامپ شدن یا دامپ شدن می‌شود.

چگونه می‌توان از به دام افتادن در پامپ یا دامپ جلوگیری کرد؟

بهترین راه این است که ارزهای معتبری را خریداری کنید که حجم بالایی توی بازار ارزدیجیتال دارند.

آیا ارزهای دیجیتال ارزان ارزش سرمایه‌گذاری دارند؟

ارزهای دیجیتال ارزان هنوز به اوج خود نرسیده‌اند و پتانسیل رشد را دارند. این ارزها در مکان مناسبی برای سرمایه‌گذاری قرار دارند. پس از بررسی و شناسایی رمز ارز مناسب می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که در آینده‌ ای نه چندان دور سود قابل توجهی را به دارندگان خود، رقم خواهند زد.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید
صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا