دسته‌بندی نشده

آیا مشکل سانسور اتریوم در حال تغییر است؟

مشکل «سانسور» اتریوم در چند ماه گذشته افزایش یافته است، به طوری که برخی از اعتبارسنجی‌ها که مسئول نگهداری دفتر کل بلاک چین هستند، برخی از تراکنش‌ها را برای رعایت مقررات نادیده می‌گیرند. اما کارشناسان ضد سانسور کریپتو ممکن است دلیلی برای امیدوار بودن داشته باشند.

در 24 ساعت گذشته، 66 درصد از بلاک هایی که وارد بلاک چین اتریوم شدند، مطابق با OFAC بودند، به این معنی که تراکنش های مربوط به طرف های تحریم شده توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده را مستثنی کردند.

موسسات سنتی معمولاً از تحریم‌های دولتی پیروی می‌کنند، اما در دنیای ایده‌آلیستی رمزنگاری که برخی آن را انطباق می‌نامند، دیگران آن را سانسور می‌نامند. از آنجایی که بیشتر و بیشتر اعتبار دهندگان اتریوم پیروی از OFAC را انتخاب می کنند، تراکنش های تحریم شده برای ورود به زنجیره اتریوم بیشتر طول می کشد، و ناب گرایان ایدئولوژیک استدلال می کنند که این شبکه شروع به کوتاهی در تعهدات اولیه خود برای آزادی مالی و بی طرفی کرده است.

اما ممکن است موج در حال تغییر باشد و تعداد بلاک‌های سانسور شده در اتریوم بین اواسط نوامبر تا اواسط دسامبر کاهش ثابتی داشته باشد. به گفته mevwatch.info، یک سایت ناظر برای نظارت بر “سانسور” اتریوم، بیشترین تعداد بلاک های سانسور شده در 21 نوامبر اتفاق افتاد، زمانی که 79٪ از بلاک های ارسال شده روی اتریوم از طرف هایی بود که تراکنش های تایید شده توسط OFAC را حذف می کردند. از آن زمان، کمترین روز در 9 دسامبر بود که بلوک های سانسور شده 64 درصد را تشکیل می دادند. سانسور بیشتر روزها بین 68 تا 72 درصد است.

بنابراین چه چیزی باعث کاهش مداوم بلوک های منطبق با OFAC می شود؟ علاوه بر واکنش شدید جامعه علیه سانسور، اکنون روش‌های OFAC-agnostic بیشتری برای استفاده از MEV-Boost وجود دارد – بخشی از نرم‌افزار شخص ثالث که بلوک‌ها را برای اعتبارسنجی‌های اتریوم از قبل جمع‌آوری می‌کند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا