مقالات آموزش ان اف تی NFT

NFT نیمار !

NFT نیمار ! نیمار جونیور، فوتبالیست برزیلی، در اقدامی پیشگامانه که علاقه و هیجان زیادی را برانگیخت، با خرید یک NFT (توکن غیر قابل تعویض) خبرساز شد. این مقاله نگاهی دقیق‌تر به NFT خریداری شده توسط نیمار دارد و ویژگی‌های قابل توجه آن را بررسی می‌کند و قیمت شگفت‌انگیز مرتبط با این مجموعه دیجیتال را روشن می‌کند.

درک NFT

NFT  ها با استفاده از فناوری بلاک چین برای ارائه توکن های منحصر به فرد و غیرقابل تقسیم به نمایندگی از دارایی های دیجیتال، دنیای مالکیت دیجیتال را متحول کرده اند. خرید NFT توسط نیمار نشان دهنده یک آیتم دیجیتالی خاص است که مالکیت انحصاری و اصالت غیرقابل انکار را در قلمرو دیجیتال برای او فراهم می کند.

سرمایه گذاری گران قیمت نیمار

یورش نیمار به فضای NFT با قیمت گزافی همراه بود که توجه جهانی را به خود جلب کرده است. گزارش‌ها حاکی از آن است کهNFT  ای که او به دست آورده است، مبلغ خیره‌کننده‌ای نزدیک به 1 میلیون دلار داشته است که آن را به یکی از گران‌ترین خریدهای NFT تا به امروز تبدیل کرده است. این سرمایه گذاری بی سابقه نشان دهنده تمایل نیمار برای پذیرش دنیای نوظهور مجموعه های دیجیتال و اعتقاد او به ارزش ذاتی آنها است.

ویژگی های نفیس و ارزش هنری

NFT  خریداری شده توسط نیمار دارای ویژگی های استثنایی فراوانی است که به ارزش هنری و ذاتی آن کمک می کند. NFT که توسط یک هنرمند مشهور دیجیتال خلق شده است، جلوه های بصری نفس گیر، عناصر طراحی نوآورانه و داستان سرایی همه جانبه را به نمایش می گذارد. هر یک از جزئیات به دقت طراحی شده است تا تجربه ای فریبنده و غوطه ور را برای مالک فراهم کند.

کمیاب و نسخه محدود

یک عامل کلیدی که قیمت خرید NFT نیمار را افزایش می دهد، وضعیت نسخه محدود آن است. مشابه آثار هنری سنتی، NFT ها اغلب دارای تعداد محدودی از نسخه های موجود برای خرید هستند. انحصار و کمبود مرتبط با نسخه‌های محدود، مطلوبیت NFT را افزایش می‌دهد و کلکسیونرها و علاقه‌مندانی را جذب می‌کند که از کمیاب و منحصر به فرد بودن آن قدردانی می‌کنند.

احراز هویت و منشأ مبتنی بر بلاک چین

مزیت ذاتی NFT ها استفاده از فناوری بلاک چین برای اطمینان از احراز هویت و منشأ ایمن است. دفتر کل بلاک چین، صحت و قابلیت ردیابی NFT نیمار را تضمین می کند و سابقه شفاف و تغییرناپذیری از تاریخچه مالکیت و تراکنش آن را ارائه می دهد. این مکانیسم تأیید یک لایه اضافی از اعتماد و امنیت به بازار NFT اضافه می کند.

پتانسیل سرمایه گذاری و ارزش آتی

خرید NFT توسط نیمار نمونه ای از افزایش شناخت NFT ها به عنوان دارایی های دیجیتال ارزشمند و فرصت های سرمایه گذاری بالقوه است. علاقه فزاینده به NFTها، همراه با قدرت ستاره و دسترسی جهانی نیمار جونیور، خرید NFT او را به عنوان یک سرمایه گذاری جذاب و بالقوه پرسود تبدیل می کند. همانطور که بازار NFT به تکامل خود ادامه می دهد، ارزش این مجموعه دیجیتالی ممکن است در طول زمان به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

تاثیر بر اکوسیستم NFT

خرید NFT قابل توجه نیمار نقطه عطف مهمی برای اکوسیستم NFT، به ویژه در بخش های ورزش و سرگرمی است. تایید برجسته او توجه را به پتانسیل NFT جلب می کند و سایر ورزشکاران، افراد مشهور و هنرمندان را تشویق می کند تا این بازار در حال ظهور را کشف کنند. مشارکت نیمار این پتانسیل را دارد که الهام بخش پذیرش افزایش یافته و پذیرش جریان اصلی NFT ها باشد.

دستیابی نیمار جونیور به یک NFT قابل توجه نشان دهنده روحیه جسورانه و پیشگام او در حوزه مالکیت دیجیتال است. این NFT  با قیمت چشمگیر و ویژگی‌های استثنایی، تلاقی پیشگامانه‌ای از ورزش، فناوری و هنر را نشان می‌دهد. خرید نیمار بر اهمیت فزاینده NFTها و پتانسیل تحول آفرین آنها در صنایع مختلف تاکید دارد. از آنجایی که بازار NFT به تکامل خود ادامه می دهد، خرید نیمار به عنوان شاهدی بر فرصت های منحصر به فرد و آینده هیجان انگیزی است که برای کلکسیون های دیجیتال و اکوسیستم بلاک چین گسترده تر در پیش است.

پتانسیل سرمایه گذاری و چشم انداز آینده

خرید این NFT قابل توجه توسط نیمار، پتانسیل آن را به عنوان یک دارایی سرمایه گذاری نشان می دهد. از آنجایی که بازار NFT به تکامل خود ادامه می دهد و مورد قبول جریان اصلی قرار می گیرد، احتمال افزایش قابل توجه ارزش در طول زمان وجود دارد. تأیید نیمار، پتانسیل NFT ها را برای ارائه فرصت های سرمایه گذاری منحصر به فرد فراتر از کلاس های دارایی سنتی تأیید می کند.

پیامدهای بازار NFT

انتظار می رود خرید NFT برجسته نیمار تاثیر قابل توجهی بر بازار NFT، به ویژه در حوزه ورزش و سرگرمی داشته باشد. تأیید او بر پتانسیل NFT ها برای پر کردن شکاف بین ورزشکاران، هنرمندان و طرفداران آنها تأکید می کند و راه های جدیدی برای تعامل و کسب درآمد ایجاد می کند. دخالت نیمار ممکن است دیگر چهره‌های سرشناس را تشویق کند تا فضای NFT را کشف کنند و رشد و پذیرش جریان اصلی آن را بیشتر کند.

ستاره برزیلی پاری سن ژرمن با هم تیمی هایش مارکو وراتی (Marco Verratti) و پاردس (Leandro Daneil Paredes) مالکیت دو اثر از مجموعه Bored Ape Yacht Club را در اختیار گرفته است.

برای مشاهده چشم انداز در حال تغییر دنیای هنر، نیازی نیست که از تمام اخبار و وقایع با خبر باشید. از آنجایی که اکنون آثار دیجیتال سالانه به ارزش میلیارد ها دلار در حال خرید و فروش و دست به دست شدن هستند، شاهد هستیم که برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان، از جمله متا و توییتر، به این دارایی‌های رمزنگاری‌شده و همچنین مجموعه‌ای از افراد مشهور به آن ها، مشغول هستند.

ستاره های ورزشی دنیای فوتبال، وارد NFT می شود

تنها در سال گذشته، توکن‌های غیرقابل تعویض – که عموما با نام اختصاری NFT شناخته می‌شوند – حدود 40 میلیارد دلار در سراسر جهان جابه‌جا شدند و برخی از فوتبالیست‌های ستاره نیز درگیر این موضوع هستند. لوکا مودریچ از رئال مادرید مجموعه NFT های خود را ایجاد کرده است و نیمار جونیور از پاری سن ژرمن بیش از یک میلیون یورو برای دو قطعه جالب خرج کرده است.

این بازیکن برزیلی دو اثر از مجموعه Bored Ape Yacht Club (BAYC) را از طریق پلتفرم  OpenSea، (شاید !) بزرگترین بازار این نوع توکن، به دست آورده است. در 20 ژانویه، نیمار تصویر پروفایل خود را با استفاده از Bored Ape 6633 به عنوان آواتار تغییر داد،به صورتی که پرداخت از طریق ارز دیجیتال اتریوم انجام شد و بازیکن برای یکی از تصاویر 159.99 اتریوم پرداخت کرد. اما Ape 6633 تنها NFT متعلق به نیمار نیست. این بازیکن فوتبال صاحب میمون با ارزش‌تر دیگری به نام Ape 5269  است که برای آن 189.69 اتریوم پرداخت کرد که به دلار آمریکا برای اولی حدود 521000 دلار و برای دومی 624000 دلار خواهد بود.

این خرید از طریق کیف پول شخصی سازی شده ای که او روی پلتفرم Opensea دارد با نام “EneJay” طبق حروف اولش انجام شده است، اما شگفت انگیزترین چیز این است که او بعداً در پروفایل اینستاگرام خود توضیح داد این بود که این عملیات را با دو شریک انجام داده است. هم تیمی های او در پاری سن ژرمن، لئاندرو پاردس و مارکو وراتی نیز گفته می شود که بخشی از این مبلغ را پرداخت کرده اند، اما هیچ یک از آنها تصمیم به انتشار تصویری در شبکه های اجتماعی مانند نیمار نداشته اند.

مجموعه Bored Ape Yacht Club برای افراد مشهور

قطعاتی که مجموعه Bored Ape Yacht Club را تشکیل می دهند بسیار مورد علاقه دوستداران هنر دیجیتال هستند، اما توجه چهره های شناخته شده از سراسر جهان را نیز به خود جلب کرده اند. این لیست شامل امینم خواننده رپ، استفن کری بازیکن سه امتیازی NBA و جیمی فالون مجری محبوب تلویزیون است.

شایان ذکر است که نیمار نیز در نوامبر گذشته قراردادی را با شرکت NFTSTAR برای توسعه، فروش و بازاریابی NFT های کلکسیونی امضا کرد.

حال بعید نیست که بگوئیم بازیکن موفق  PSG، گلزن تیم ملی فوتبال برزیل، و نیمار جونیور از علاقه مندان به NFT، جدیدترین عضو باشگاه نخبه Bored Ape Yacht Club باشد.

نیمار این خبر را با فالوورهای خود در توییتر به اشتراک گذاشت و عکسی از میمون صورتی جدید خود که با عینک های پر زرق و برق آینده مجهز شده بود را به همراه هشتگ #BordApeYC منتشر کرد.

نیمار جونیور عاشق NFT است

نیمار جونیور عاشق NFT است

با ارزش ترین میمون نیمار چشمان لیزری دارد، روندی که در میان بیت کوین داران حداکثری که ادعا می کنند قیمت بیت کوین ممکن است به زودی به 100 هزار دلار برسد، محبوب است.

احتمالاً به دلایل امنیتی، میمون‌ها متعاقباً از حساب “انجی” نیمار به حساب دیگری با نام “EneJayVault” منتقل شدند.

علاوه بر میمون‌های گران‌قیمت، نیمار دارای NFT‌ های دیگری مانند یکی از مجموعه مد  ACESnikers، دیگران از Flipped BAYC، Flipped CryptoPunks، و Flipped Doodles است.

نیمار همچنین مالک ENS neymar-loves-rarepepes.eth می باشد.

 BAYC NFT ها به عنوان نمادهای نماینده و نشانه های عضویت در یک باشگاه اجتماعی آنلاین عمل می کنند. آنها در آوریل 2021 با قیمت اولیه 0.08 ETH ایجاد شدند و از آن زمان محبوبیت خود را افزایش دادند و به با ارزش ترین مجموعه تبدیل شدند و از قیمت کف کریپتو پانک های بسیار محبوب پیشی گرفتند.

اخیراً توییتر یک سرویس تأیید NFT راه اندازی کرده است که به کاربران امکان می دهد NFT های خود را در یک قاب خاص نمایش دهند تا ثابت کنند که مالک واقعی یک آواتار هستند. به این ترتیب، آنها با روایت برخی از منتقدان که ادعا می کنند ذخیره یک کپی از یک تصویر NFT برای داشتن آن کافی است، مقابله می کنند.

در حال حاضر، NFT ها در درجه اول کاربرد نظری و هنری داشته اند، اما ممکن است در آینده برجسته تر شوند. توسعه‌های بازی و نرم‌افزار از NFT برای نمایش اشیا در متاورس استفاده می‌کنند و موارد استفاده بالقوه در زنجیره تامین، سیاست و تأیید هویت وجود دارد که هنوز در حال بررسی هستند.

بنابراین آنها می توانند کالاها و آثار جدید را بر اساس میمون خسته خود ایجاد کنند. در لس آنجلس و هالیوود، این توکن دیجیتالی می‌تواند درها را به روی هر رویداد VIP نیز باز کند.

به گفته وب سایت Bored Ape Yacht Club، این مفهوم فقط خرید یک آواتار یا یک اثر هنری نیست، بلکه نوعی کارت عضویت برای یک باشگاه است.

NFTSTAR

NFTSTAR  سنگاپور، یک شرکت اینترنتی تاسیس شده، امروز اعلام کرد که جامعه NFT و پلتفرم معاملاتی آن خط جدیدی از NFT  های انحصاری را با همکاری نیمار داسیلوا سانتوس جونیور فوتبالیست حرفه ای برزیلی منتشر می کند. NFTSTAR   کلکسیون های مجاز توسط NR SPORTS، یک شرکت متخصص در مدیریت تصویر، که منحصراً در حرفه نیمار جونیور فعالیت می کند، معامله خواهد کرد.

NFTSTAR  از این فرصت برای ایجاد با یک ستاره واقعی و در سطح جهانی هیجان زده است. در حالی که بسیاری از سلبریتی ها بر گذشته تمرکز کرده اند، نیمار جونیور به آینده چشم دوخته است. این مشارکت نمونه ای از خلاقیت و جاه طلبی او برای شکل دادن به آینده سرگرمی و تعامل با طرفداران و جامعه خود در فضای وب 3 است.

پس از خرید، صاحبان NFT می‌توانند با محتوای انحصاری نیمار جونیور تعامل داشته باشند و در ملاقات و احوالپرسی انحصاری فقط صاحبان شرکت کنند، آیتم‌های ویژه کلکسیونر و بسیاری سورپرایزهای دیگر را برنده شوند.

NR Sports  و Neymar Jr ، با NFTSTAR برای توسعه یک مجموعه دیجیتالی کار کرده است که به چندین ابزار پروژه انحصاری متصل است. هر مجموعه NFT دارای رکوردی در بلاک چین است و کاربران از طریق خرید در پلتفرم یا از طریق تجارت در بازارهای ثانویه، مالکیت مجموعه منحصر به فرد NFT را به دست خواهند آورد.

مجموعه‌های ویژه نیمار جونیور در ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲ منتشر می‌شوند و با ثبت‌نام در https://nftstar.com/neymar-jr، طرفداران می‌توانند اولین JungleVibes NFT خود را آزاد کنند. به Beastmode بروید و به جنبش بپیوندید.

فوق ستاره برزیل و PSG این هفته با خرید بیش از 1 میلیون دلاری Bored Ape Yacht Club، سر و صدای دیگری در دنیای فناوری بلاک چین و NFT ها ایجاد کرد. اما این تمام ماجرا نیست.

نیمار، فوتبالیست جهان، عضو 9 بار قهرمان لیگ 1 پاری سن ژرمن است. او یکی از اعضای تیم ملی اسطوره ای برزیل است. او در یک شرکت واقعاً نخبه به عنوان شماره 6 پردرآمدترین ورزشکار فوربس در سال 2021 در جهان است.

اما این هفته، این فوق ستاره فوتبال به باشگاهی پیوست که ممکن است منحصر به فردترین باشگاه در حال حاضر باشد: Bored Ape Yacht Club. او دو NFT BAYC را در OpenSea به مبلغ کل 349.5 ETH خریداری کرد.

در ارز فیات، 1,070,006 دلار است.

بله، نیمار در یک روز بیش از یک میلیون دلار برای Bored Ape NFTs خرج کرد.

این یک ورودی کاملاً خیره کننده به جامعه BAYC بود، که در رتبه های مشهور آن افرادی مانند استفن کری، سرنا ویلیامز، اسنوپ داگ، مارک کوبان، امینم و جیمی فالون وجود دارند.

اما جالب اینجاست که این فوروارد برزیلی از آنجایی که به دنیای فناوری بلاک چین و دارایی‌های رمزنگاری مربوط می‌شود، به هیچ وجه به عنوان اولین بازیکن شناخته نمی‌شود. او از سال 2017 به‌عنوان عضو تیم فرانسوی پاری سن ژرمن، شاهد تحولاتی از جمله موارد زیر بوده است:

این باشگاه Crypto.com را به عنوان شریک رسمی رمزنگاری خود در سپتامبر 2021 اضافه می کند.

طبق گزارش CryptoSlam، “توکن هوادار” رسمی آنها به دلار PSG در پلتفرم Chiliz، با مجموع فروش باورنکردنی 12.9 میلیارد دلار تا به امروز، به توکن شماره 1 در همه ورزش ها تبدیل شده است.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید
صرافی اکسولو

مهدی سعادت

مهدی سعادت هستم، 23 ساله، یک مهندس جوان و با استعداد که تحصیلات مقطع کارشناسی خود را در رشته برق و گرایش مخابرات در دانشگاه صنعتی اصفهان به پایان رسانده ام. در کنکور ارشد نیز رتبه 45 را کسب کرده ام که شروع تازه‌ای برای زندگی من می‌باشد. از کودکی به نوشتن و ادبیات علاقه‌مند بودم و این علاقه را نیز هنوز حفظ کرده‌ام.. همچنین به عنوان یک مهندس جوان، عاشق حوزه مهندسی برق و مخابرات می‌باشم و در این زمینه‌ها تلاش می‌کنم تا دانش خود را گسترش دهم. طبیعت‌گردی، عکاسی و ویرایش عکس از طریق نرم‌افزارهایی مثل فتوشاپ نیز از سرگرمی‌های مورد علاقه من می‌باشد. در سال‌های اخیر نیز به حوزه ارزهای دیجیتال و NFT نیز گرایش پیدا کرده‌ام و به طور جدی به مطالعه و تحقیق در این زمینه مشغول هستم. مهدی سعادت یک جوان با انگیزه، پر از استعداد و دارای علایق گوناگون است که پیشرفت‌های زیادی در آینده خواهد داشت! مرسی از اینکه همراه من هستید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا