دسته‌بندی نشده

بازوی سرمایه گذاری سامسونگ در حال بررسی برای سرمایه گذاری ETF بیت کوین در هنگ کنگ است.

صندوق قابل معامله در بورس آتی (ETF) در هنگ کنگ، مدیریت دارایی سامسونگ اعلام کرده است که در صورتی که سیاست ها اجازه دهد، در حال بررسی راه اندازی یک ETF بیت کوین در صرافی شهر است.

در مصاحبه ای با بلومبرگ که در 13 ژانویه منتشر شد، مدیر اجرایی هنگ کنگ برای مدیریت دارایی سامسونگ، سم پارک، گفت: “این واقعا بستگی به این دارد که سیاست چگونه توسعه یابد.” او افزود که مدیران هنگ کنگ “به وضوح” علاقه مند به توسعه این شهر به یک مرکز رمزنگاری هستند.

یک تحلیلگر ETF در بلومبرگ اینتلیجنس، ربکا سین، خاطرنشان کرد که «هنگ کنگ موقعیت خوبی برای تبدیل شدن به دروازه ارزهای دیجیتال آسیا دارد» و انتظار دارد که محصولات بیت کوین و اتر (ETH) تا پایان سال در آنجا مجاز شوند.

بازار نقدی به بازاری اطلاق می‌شود که مبادله ابزارهای مالی بلافاصله تسویه می‌شود، در حالی که بازار آتی به بازاری اطلاق می‌شود که شرکت‌کنندگان در آن قراردادهایی را می‌خرند و می‌فروشند تا در تاریخ بعدی تسویه شوند.

سامسونگ ETF آتی بیت کوین خود را در 13 ژانویه در صرافی ها و بازار تسویه حساب هنگ کنگ راه اندازی کرد، در حال حاضر صرافی تنها صرافی در آسیا است که از معاملات ETF های آتی بیت کوین پشتیبانی می کند.

تا زمان انتشار، ETF تاکنون 4.2 درصد افزایش قیمت خود را ثبت کرده است.

سایر ETF های آتی هنگ کنگ نیز مورد توجه قرار گرفته اند، به طوری که دو ETF که توسط CSOP Asset Management مدیریت می شوند، قبل از عرضه در 16 دسامبر، 73.6 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده اند.

همانطور که یی وانگ، مدیر اجرایی CSOP در آن زمان اشاره کرد: “ETF ها در بیت کوین فیزیکی سرمایه گذاری نمی کنند و […] در مقایسه با توکن های معامله شده در پلتفرم های غیرقانونی، تدابیر نظارتی بیشتری برای سرمایه گذاران وجود دارد.”

در مصاحبه ای در توییتر اسپیس با بلومبرگ آسیا در تاریخ 5 ژانویه، یات سیو، رئیس برندهای Animoca نشان داد که هنگ کنگ به عنوان یک مکان فهرست بندی در مقایسه با ایالات متحده جذاب تر به نظر می رسد، و خاطرنشان کرد:

به نظر می رسید که ایالات متحده در آن زمان بازار خوبی بود. اما من می‌توانم استدلال کنم که، می‌دانید، مکان‌هایی مانند آسیا، به‌ویژه هنگ کنگ، با سیاست‌های دارایی مجازی‌شان، با تمایلشان برای اینکه اساساً در فضا پیشرو باشند، شروع به جذابیت می‌کنند.»
فقدان شفافیت مقرراتی اغلب به عنوان دلیل خروج این همه از فعالیت های رمزنگاری از ایالات متحده ذکر شده است و قانونگذاران را بر آن داشته است تا در اسرع وقت قوانین مربوط به کریپتو را تحت فشار قرار دهند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا