دسته‌بندی نشده

سیلورگیت با کاهش رتبه‌بندی مودیز، اخبار بد بیشتری دریافت می‌کند

به نظر می‌رسد در بانک سیلورگیت، با افت رتبه Moody’s و فروش آرک اینوست، اوضاع از تیره‌تر به تاریک‌تر می‌رود. این بانک قبلاً یک روند را تجربه کرده است و به سقوط FTX گره خورده است.

بر اساس گزارش های رسانه های مختلف، Ark Invest، وسیله سرمایه گذاری کتی وود، بیش از 400000 سهام شرکت مادر Silvergate Capital را به ارزش 4.3 میلیون دلار در 6 ژانویه فروخت و تنها 4000 سهم را در اختیار داشت. این سهام در روز گذشته 43 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

سرویس سرمایه گذاران مودیز نیز به وضعیت این بانک واکنش نشان داد و رتبه خود را از سیلورگیت کپیتال و بانک کاهش داد. رتبه سپرده بلندمدت بانک از Baa2 (“درجه پایین-متوسط”) به Ba1 (“ناخواسته”) و رتبه ناشر بلندمدت آن از Ba2 به B1 (هر دو “ناخواسته”)، با چشم انداز منفی برای بانک کاهش یافت. هر دو سازمان

مودیز تصمیم خود را به کاهش سپرده‌ها، زیان ناشی از فروش اوراق بهادار برای رفع نیازهای نقدینگی و اخراج نیروی کار نسبت داد. سعدیه نبی، معاون مودیز در بیانیه ای گفت:

تقریباً تمام سپرده‌های بانک همچنان از موسسات ارز دیجیتال است و در حالی که بانک در حال حاضر دارای نقدینگی و سرمایه کافی است، ادامه خروج این سپرده‌ها بر وضعیت مالی بانک تأثیر منفی خواهد گذاشت. ”

بانک سیلورگیت 718 میلیون دلار را از دست داد تا بدهی های خود را برای پوشش 8.1 میلیارد دلار برداشت از دست بدهد. علاوه بر این، سپرده‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در سه ماهه چهارم سال 2022 68 درصد کاهش یافت.
این بانک پس از ادعاهایی مبنی بر تسهیل نقل و انتقالات بین FTX و شرکت خواهرش Alameda Research، تحت نظارت قانونگذاران قرار گرفته بود. سه سناتور به سرپرستی سناتور الیزابت وارن در 6 دسامبر نامه ای به آلن لین، مدیرعامل Silvergate ارسال کردند و خواستار توضیح درباره اتهامات شدند. در 16 دسامبر، سرمایه گذاران FTX شکایت دسته جمعی را علیه لین، بانک و سیلورگیت کپیتال به دلیل همین اتهامات تنظیم کردند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا