دسته‌بندی نشده

Silvergate با شکایت دسته جمعی در مورد معاملات FTX و Alameda مواجه است.

یک شکایت دسته جمعی علیه بانک Silvergate، Silvergate Capital Corporation و مدیر عامل Silvergate، Alan Lane، در دادگاه منطقه جنوبی کالیفرنیا در رابطه با حساب‌های نگهداری شده توسط شرکت‌های ارز دیجیتال FTX و Alameda Research تشکیل شد.

هدف این شکایت این است که Silvergate را به خاطر نقش‌های ادعایی‌اش در قرار دادن سپرده‌های کاربران FTX به حساب‌های بانکی Alameda، که باعث وحشت در بازار ارزهای دیجیتال شده و در نهایت منجر به اعلام ورشکستگی هر دو شرکت شد، پاسخگو باشد.

این شکایت توسط شاکی جووی گونزالس به نیابت از خود و دیگرانی که در همین وضعیت بودند تنظیم شد. طبق دادخواست، شاکی پس‌اندازهای خود را در ارزهای دیجیتال از طریق صرافی FTX سرمایه‌گذاری کرد زیرا این پلتفرم به سرمایه‌گذاران قول داد که می‌توانند «دارایی‌ها را با افزایش ارزش ذخیره کنند، آن‌ها را نقد کنند یا با سایر دارایی‌ها معامله کنند».

این شکایت ادعا می‌کند که سیلورگیت از طریق نقل و انتقالات نادرست، وام دادن به کاربران و وجوه آینده به فعالیت‌های متقلبانه FTX و نقض وظایف امانتداری صرافی‌ها کمک کرده است. طبق این دادخواست، Silvergate مسئول نقش خود در “تقلب در سرمایه گذاری FTX” است و موظف است آنچه را که مدیون آنها به شاکی و سایر سرمایه گذاران است بازگرداند.

وکالت شاکی توسط Girard Sharp و Hartley LLP. از سوی دیگر، وکیل متهمان هنوز در زمان نگارش این گزارش حاضر نشده است.
در 6 دسامبر، سه سناتور ایالات متحده نامه ای به سیلورگیت نوشتند و خواستار پاسخ هایی درباره نقش این شرکت در از دست دادن میلیاردها دلار در طول سقوط FTX شدند. سناتورهای الیزابت وارن، جان کندی و راجر مارشال از لین خواستند جزئیاتی در مورد رابطه این شرکت با FTX ارائه دهد.

در همین حال، وکلای FTX اخیراً برای فروش FTX Europe، FTX Japan، بورس مشتقات LedgerX و Embed که یک پلتفرم تسویه سهام است، درخواست کرده اند. به گفته وکلا، از آنجایی که مشاغل تحت فشار نظارتی هستند، ارزش دارایی ها در معرض خطر است و این مستلزم “فرایند فروش سریع” است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا