دسته‌بندی نشده

بیت کوین در جلسه بعدی فدرال رزرو، بالای 23 هزار دلار ثابت ماند

بیت کوین (BTC) در روز جمعه بالای 23000 دلار نگه داشته شد زیرا معامله گران منتظر تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال در هفته آینده در مورد نرخ بهره و هرگونه اشاره ای بودند که سیاست گذاران ممکن است در مورد زمان پایان کمپین پیاده روی خود را کاهش دهند.
بزرگترین ارز رمزنگاری شده بر اساس ارزش بازار اخیراً در حدود 23100 دلار تغییر کرد که 0.1 درصد در روز افزایش یافته است.
سال 2023 برای بیت کوین شروعی پرخروش بود که از سال نو تا کنون بیش از 40 درصد افزایش قیمت داشته است. بیت کوین حدود یک هفته پیش برای اولین بار از اواسط سال 2022 از 23000 دلار گذشت و توانسته است در آن قلمرو بماند.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در ارز خارجی Oanda در یادداشتی روز جمعه درباره این موضوع نوشت: «بیت‌کوین همچنان باید تا پیش از تصمیم کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) ادغام شود، و اگر فدرال رزرو به شعار جنگ‌طلبانه‌اش پایبند باشد، خطراتی برای نزولی خواهد داشت. واحد تعیین نرخ فدرال رزرو
بازارهای سنتی نیز اندکی افزایش یافتند و شاخص S&P 500 حدود 0.3 درصد افزایش یافت.

رشد ارزهای دیجیتال پس از آن اتفاق افتاد که آخرین گزارش هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) کاهش نرخ تورم را در پایان سال گذشته نشان داد – هدفی که فدرال رزرو با افزایش نرخ‌ها به دنبال آن بوده است. ابزار CME FedWatch در حال حاضر نشان می دهد که معامله گران تقریباً 99٪ احتمال می دهند که FOMC نرخ ها را 25 واحد پایه (0.25 واحد درصد) در نشست فوریه خود افزایش دهد.

با افزایش اخیر بازار، دارایی‌های ارزهای دیجیتال برتر مانند بیت کوین و اتر (ETH) امسال در صدر سهام قرار گرفته‌اند: ETH حدود 32 درصد افزایش یافته است در حالی که شاخص بازار CoinDesk 39 درصد افزایش یافته است. در مقایسه، شاخص S&P 500 و Nasdaq Composite به ترتیب 6 و 10 درصد افزایش داشتند.

جوئل کروگر، استراتژیست بازار در صرافی کریپتو LMAX Digital، گفت که از نقطه نظر فنی، قیمت BTC در حال حاضر بیش از حد خریداری شده است، همانطور که توسط شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) مشاهده می شود که میزان تغییرات اخیر قیمت را اندازه می گیرد.
بر اساس داده های TradingView، شاخص RSI در روز جمعه سطح 81.9 را نشان داد. (خوانش های بالای 70 نشان می دهد که دارایی بیش از حد خریداری شده است.)

کروگر به CoinDesk گفت که مقاومت مهم بعدی بیت‌کوین برای تماشا در حدود 25200 دلار بر اساس اوج خود در ماه اوت است. او ‘احتمال کاهش 10000 دلاری بیت کوین در نیمه اول سال’ یا افزایش نرخ آن را ‘بالای 50000 دلار در نیمه دوم سال’ رد نمی کند.
او گفت: «جای زیادی برای رفتن به هر طرف وجود دارد. ‘من فقط به این فکر می کنم که آیا یک کفش دیگر وجود دارد که قبل از اینکه در نهایت آن فشار بزرگ بعدی را ببینیم وجود دارد.’

داده های به دست آمده از Coinglass نشان می دهد که نرخ های تامین مالی بیت کوین در حال حاضر تا روز جمعه حدود 0.01 درصد است، سیگنالی که نشان می دهد که احساسات بازار در میان معامله گران صعودی است، اما «هنوز از سطح 0.06 درصدی که در فوریه یا نوامبر 2021 ثبت شده بود، فاصله زیادی دارد، زمانی که معامله گران به فروش رسیدند. طبق گفته لوکاس اوتومورو، سرپرست تحقیقات شرکت تحلیل و داده‌های رمزنگاری IntoTheBlock، در یک خبرنامه جمعه، ۸۰ درصد بیشتر به بیت‌کوین طولانی پرداخت می‌شود.

اوتومورو نوشت که «سطوح فعلی مشتقات نشان می‌دهد که بازار خوش‌بینانه است، اما در عین حال هنوز بیش از حد گرم نشده است، که می‌تواند زمینه‌ای برای تداوم روند صعودی در حال انجام ایجاد کند».

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا