ایردراپکسب درآمد ارز دیجیتال

آموزش کامل airdrop ایردراپ Linea

هر روز داریم ارزدیجیتال های جدیدی و تازه ای را در بازار کریپتو مشاهده میکنیم که همه ی آنها را از طریق ایردراپ ها میتوانیم شناسایی کنیم که هرکدام ویژگی و قیمت های خاصی را برای مخاطب ارائه میدهند. شما میتوانید افراد زیادی را مشاهده کنید که توانستند با استفاده از ایردراپ ها سود خیلی خوبی کسب کنند و به پولی که نیاز داشتند دست پیدا کنند. ایردراپ یکی از مزایا و ویژگی های دنیای ارزدیجیتال است که به ما این امکان را میدهد بدون فعالیت سخت و خاصی سود خوبی کسب کنید.
airdrop ایردراپ Linea (ConsenSys zkEVM) یک ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر نوع 2 (zkEVM) است که راه ایمن و مقرون به صرفه را برای ایجاد و استقرار قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. این پروژه نسبت به zkSync بودجه بیشتری جذب کرده است، بنابراین هر ایردراپ بالقوه می تواند رقیب zkSync باشد. پس با در این مقاله برای آموزش Airdrop ایردراپ Linea همراه ما باشید تا به شما دوستان عزیز اطلاعات کامل از این ایردراپ را بدهیم و آموزش دهیم چگونه از airdrop ایردراپ Linea استفاده کنید.

ایردراپ Airdrop چیست ؟

برای شمایی که تازه وارد دنیای کریپتو شدید سوال شود که ایردراپ چیست؟ ایردراپ Airdrop به معنی ارسال رمزارزهای رایگان و مجانی از طرف تاسیس کننده های اون رمزارز و یا سایت مربوطه به بعضی کاربرا است. بیشتر اوقات شرکت‌ های تازه تأسیس بر پایه بلاک چین، از این روش برای تبلیغ و افزایش کاربرای خودشون استفاده میکنند. و به جز اینها بعضی از صرافی‌ های ارزدیجیتال و ارائه دهنده های کیف پول هم برای جذب کاربرای جدید یا حفظ مشتریای خودشون، ایردراپ انجام میدهند.

در نتیجه اگه بخوایم کامل توضیح دهیم ایردراپ کریپتو یک استراتژی بازاریابی است که توسط پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین استفاده می‌شود که شامل تقسیم توکن‌های رایگان به‌عنوان بخشی از یک ابتکار تبلیغاتی گسترده‌تر است. این به عنوان واریز مستقیم به کیف پول رمزنگاری کاربر انجام می شود.

احتمالاً از خود می پرسید؛ ایردراپ کریپتو چگونه کار می کند؟ پروژه های کریپتو مقدار مشخصی توکن در دسترس دارند که به افرادی که شرایط واجد شرایط بودن را دارند می دهند. با تکمیل وظایف، می توانید واجد شرایط این توکن ها شوید. راه های مختلفی برای شرکت در ایردراپ کریپتو وجود دارد. اغلب باید برای airdrop ثبت نام کنید یا اقدامات دیگری را انجام دهید. پس از انجام کارها یا برنده شدن توکن ها، می توانید آنها را مطالبه کنید یا به کیف پول شما واریز می شوند.

هدف و اهمیت ایردراپ airdrop

تا به حال به جز فیلم ها و تبلیغات تلویزیونی شده که ببینید پول از آسمون بباره براتون؟ خیر اما ارزهای دیجیتال ممکنه که از آسمون بریزند داخل کیف پولتون. ایردراپ یعنی دریافت یک توکن به صورت کاملا رایگان و یا در صورت انجام دادن بعضی از فعالیت ها که همه اینها در بالا توضیح داده شد. اما چرا باید یک شخص از دارایی شخصی خودش به عنوان هدیه به سایر افراد پرداخت کنه؟ زمانی که شما یک توکن رو در کیف پول خود میبینید که به صورت رایگان براتون فرستاده شده چه واکنشی نشون میدید؟
مسلما بی اهمیت از کنار اون نمی گذرید و به صورت ناخود آگاه از کسی دربارش می پرسید و میخواید نزدیکان شما هم در این فرآیند چیزی بهشون برسه و سهیم باشند، یا در گوگل درباره اون توکن سرچ می کنید یا حداقل قیمت اون رو در صرافی ها دنبال می کنید. این دقیقا هدف یک ایردراپ هست. مطلع کردن کاربرا از وجود یک توکن جدید. در این صورت شرکتی که ایردراپ میکنه با اهدای بخشی از دارایی های شخصی خودش در عوض یک جامعه ای را از وجود توکنش مطلع میکنه.
در نتیجه تقاضا برای توکن های اون شرکت بیشتر میشه و در صورت تقاضای زیاد قیمت افزایش پیدا میکنه. حالا به طور مثال تصور کنید اگه این شرکت ایردراپ نمیکرد. در این دریای پر از رمزارز کسی از وجود یک توکن جدید که کلی قابلیت های متفاوت رو داره مطلع نمیشد و تقاضای توکن کم میموند و قیمتش افزایش پیدا نمی کرد.

پروسه و دوره ایردراپ airdrop

فرآیند ایردراپ کریپتو با تصمیم گیری پروژه یا شرکت در مورد نیاز به ایردراپ آغاز می شود. این ممکن است در پاسخ به استراتژی های بازار، یک هارد فورک در شبکه یا تشویق سرمایه گذاران موجود باشد. مرحله اولیه این است که انتخاب کنید که چگونه ایردراپ تسهیل می شود و چه کسی واجد شرایط است.

گام بعدی برای ایردراپ های گسترده و عمومی، راه اندازی کمپین عمومی است. این شامل جمع آوری اطلاعات برای اشخاص ذینفع می شود. این اغلب فقط به آدرس های کیف پول محدود می شود، اگرچه شرکت ها ممکن است آدرس های ایمیل را نیز جمع آوری کنند تا لیست مخاطبین خود را افزایش دهند.
انواع دیگر ایردراپ ها ممکن است به یک عکس فوری تکیه کنند، تصویری از نمونه ای که مشخص می کند چه کسی دارای معیارهای خاصی است. برای مثال، پروژه ممکن است یک عکس فوری برای شناسایی تمام آدرس‌هایی که حداقل 1000 توکن در نیمه‌شب 31 دسامبر در خود دارند، انجام دهد. هر تراکنشی که پس از عکس فوری رخ دهد، بر نتایج ایردراپ تأثیری نخواهد داشت. بنابراین، قیمت‌های سکه یا توکن اغلب در پاسخ به زمانی که عکس‌های فوری گرفته می‌شوند، نوسان دارند.

روش دریافت ایردراپ توسط پروژه

هنگامی که لیست دریافت کنندگان ایردراپ انتخاب شد، ایردراپ اغلب از طریق استفاده از قراردادهای هوشمند تسهیل می شود. شرکت ممکن است استفاده از کیف پول خزانه داری خود را برای تسهیل ایردراپ انتخاب کند، و شرکت اغلب بلوک تراکنش را برای نشان دادن عادلانه بودن ایردراپ منتشر می کند. این تراکنش نشان می دهد که ایردراپ از کیف پول شرکت خارج شده و بین گیرندگان توزیع می شود.

دریافت کنندگان Airdrop اغلب مستقیماً سکه ها یا توکن ها را بدون نیاز به پذیرش توکن ها دریافت می کنند. برخی ممکن است نیاز داشته باشند که توکن یا سکه را به همراه آدرس آن به کیف پول خود اضافه کنند تا موجودی کیف پول خود را به درستی مشاهده کنند.

چرا ایردراپ های کریپتو وجود دارند؟

دلیل اصلی سازماندهی ایردراپ کریپتو، ترویج یک راه اندازی، پروژه یا خدمات بلاک چین است. با صدور توکن برای کاربران، تیم می تواند پروژه خود را راه اندازی کند و از توزیع عادلانه توکن ها در بین جامعه خود از روز اول اطمینان حاصل کند. علاوه بر این، دریافت‌کنندگان این توکن‌ها تشویق می‌شوند تا آگاهی را افزایش دهند و به پروژه کمک کنند تا پس از شروع معامله توکن در یک صرافی، به مخاطبان بیشتری دست یابد. هر چه علاقه به توکن بیشتر باشد، احتمال افزایش قیمت آن بیشتر می شود.
Airdrops اغلب با تبلیغ راه اندازی در وب سایت پروژه، انجمن های ارزهای دیجیتال و رسانه های اجتماعی مورد توجه قرار می گیرد. این هیچ تفاوتی با دریافت کوپن HelloFresh در ایمیل شما با کد تخفیف ندارد، زیرا این کمپین ها برای آوردن افراد بیشتری به پلتفرم از طریق انگیزه مالی طراحی شده اند.
ایردراپ کریپتو قانونی هرگز از کاربران نمی خواهد که سرمایه گذاری کنند. درعوض، این راهی برای متمایز شدن در میان رقبای است که قبل از انتشار توکن‌های خود، بودجه خارجی را دنبال کرده‌اند.

ویژگی های استفاده از ایردراپ Airdrop

استفاده از ایردراپ های کریپتو مزایای زیادی برای کاربرانی که در زمینه ارزدیجیتال فعالیت میکنند داره که باهم بررسیشون میکنیم :

نقدینگی :

Airdrops همچنین می‌تواند نقدینگی را با توزیع توکن‌ها بین کاربرانی که ممکن است قبلاً به آنها دسترسی نداشته‌اند، افزایش دهد. این می تواند به افزایش حجم معاملات و نقدینگی در صرافی ها کمک کند که می تواند هم برای صادرکننده و هم برای گیرندگان سودمند باشد.

تأثیر مثبت بر ارزش توکن :

بسته به استراتژی توزیع، ایردراپ ارز دیجیتال می‌تواند با ایجاد تقاضای جدید برای توکن‌ها، تأثیر مثبتی بر ارزش توکن داشته باشد.

افزایش تعامل کاربران :

Airdrops می تواند راهی موثر برای تشویق کاربران به تعامل با یک پروژه ارز دیجیتال باشد. با توزیع رایگان توکن ها، صادرکنندگان می توانند کاربران را تشویق کنند تا درباره پروژه بیشتر بیاموزند، به انجمن بپیوندند و در فعالیت های آینده شرکت کنند.

ایجاد یک پایگاه کاربر وفادار :

Airdrops همچنین می تواند با پاداش دادن به پذیرندگان و حامیان اولیه یک پروژه، به ایجاد پایگاه کاربر وفادار کمک کند. با توزیع توکن‌ها برای کسانی که مقدار مشخصی از ارز دیجیتال را در اختیار دارند یا در جامعه فعال بوده‌اند، صادرکنندگان می‌توانند پایه محکمی از حامیانی ایجاد کنند که در موفقیت پروژه سرمایه‌گذاری می‌کنند.

ایجاد آگاهی :

Airdrops همچنین می تواند ابزار مفیدی برای ایجاد آگاهی از یک پروژه ارز دیجیتال باشد. با توزیع توکن ها بین تعداد زیادی از کاربران، صادرکنندگان می توانند به پروژه علاقه مند شوند و دیده شدن را در جامعه ارزهای دیجیتال افزایش دهند.

airdrop ایردراپ Linea
airdrop ایردراپ Linea

انواع ایردراپ Airdrop های موجود در دنیای کریپتو

ایردراپ انحصاری

یک نوع خاص ایردراپ نگهدارنده، ایردراپ کریپتو انحصاری زمانی رخ می دهد که افراد خاصی به صورت جداگانه برای ایردراپ انتخاب شوند. تفاوت این است که آنها ممکن است نه بر اساس مقدار توکن‌هایی که دارند، بلکه بر اساس عناصر دیگری مانند زمان صرف شده برای یک پروژه، بیشتر پول صرف شده برای فعالیت غیر توکن یا تعداد پست‌ها در یک انجمن انتخاب شوند. ایردراپ انحصاری روشی حتی متمرکز تر برای پاداش دادن به نزدیکترین افراد به پروژه است و ممکن است ایردراپ را به کیف پول هایی بدهد که ممکن است اصلاً توکنی در خود نداشته باشند.

رافل ایردراپ

برخی از انواع ایردراپ های بالا ممکن است با ایردراپ رافل ترکیب شوند. اغلب، یک پروژه تعداد ایردراپ‌هایی را که می‌خواهند ارائه کنند را بیان می‌کند و افراد را تشویق می‌کند تا بلیت قرعه‌کشی به دست آورند. این بلیط ممکن است با نگه داشتن توکن، کسب امتیاز یا صرفاً ابراز علاقه به دست آید.

در نهایت، تعداد افراد علاقه مند به ایردراپ اغلب از تعداد ایردراپ هایی که شرکت می خواهد ارائه دهد، بیشتر می شود. بنابراین، قرعه کشی انجام می شود و تعداد محدودی کیف پول به صورت تصادفی برای دریافت ایردراپ انتخاب می شوند.

ایردراپ استاندارد

در یک ایردراپ کریپتو استاندارد، شرکت کنندگانی که علاقه مند به دریافت ایردراپ هستند، به سادگی علاقه خود را برای دریافت ایردراپ ابراز می کنند. فرد باید یک آدرس کیف پول معتبر ارائه دهد و برخی از ایردراپ ها به اطلاعات اضافی فراتر از این نیاز ندارند.
ایردراپ‌های استاندارد معمولاً مقدار مشخصی از توکن‌ها برای توزیع با محدودیت در تعداد توکن‌های دریافتی هر فرد دارند. بنابراین، برخی از ایردراپ های استاندارد به زمان حساس هستند. اگرچه این نوع ایردراپ ها به دلیل سادگی محبوب هستند، اما هیچ چیزی مانع از ایجاد کیف پول های متعدد برای تخلیه سریع مقدار ایردراپ توسط یک کاربر نمی شود، بنابراین ممکن است به دست آوردن آنها دشوارتر باشد.

بانتی ایردراپ

Airdrops کریپتو Bounty زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران وظایف خاصی را انجام می‌دهند. این وظایف اغلب مستلزم افزایش آگاهی از یک پروژه با ارسال پست در رسانه های اجتماعی و برچسب گذاری شرکت یا بازنشر یک توییت اخیر در مورد پروژه است. همچنین ممکن است برای افرادی که کاربران دیگر را جذب می‌کنند، در خبرنامه پروژه ثبت‌نام می‌کنند یا به کانال Discord شرکت می‌پیوندند، پاداش‌های ارجاع یا هزینه‌های یاب وجود داشته باشد.

در ازای انجام وظایف، کاربران اغلب امتیازهایی را دریافت می کنند که با میزان ایردراپ فضلی که دریافت می کنند مطابقت دارد. همچنین ممکن است از کاربران خواسته شود قبل از واجد شرایط شدن برای ایردراپ، مقدار مشخصی امتیاز کسب کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک کاربر پس از کسب 300 امتیاز واجد شرایط ایردراپ باشد که هر مورد ذکر شده در بالا 100 امتیاز دارد.

هلدر ایردراپ

ایردراپ کریپتو دارنده بر اساس اینکه چه کسی توکن‌های موجود را در اختیار دارد و چه تعداد توکن دارد، به‌طور خودکار رخ می‌دهد. از آنجایی که کیف پول ها و اطلاعات بلاک چین بخشی از یک دفتر کل توزیع شده عمومی هستند، همه کاربران بلاک چین در کیف پول ها و توزیع توکن ها شفافیت کامل دارند.

نقطه ضعف ایردراپ نگهدارنده این است که افرادی که ممکن است توکن در دست داشته باشند ممکن است ایردراپ نخواهند. از طرف دیگر، ایردراپ‌های نگهدارنده تضمین می‌کنند که تنها بزرگ‌ترین و سرمایه‌گذاری‌شده‌ترین افراد، این مزایا را دریافت می‌کنند. برخی از ایردراپ های دارنده تنها زمانی ممکن است ایردراپ اعطا کنند که اعضا مقدار مشخصی توکن در دست داشته باشند. در غیر این صورت، آنها ممکن است مبلغ جایزه را به نسبت تعیین کنند.

Airdrop ایردراپ Linea چیست؟

Airdrop ایردراپ Linea (قبلاً ConsenSys zkEVM) یک ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر نوع 2 (zkEVM) است که توسط Consensys – تیم سازنده MetaMask ایجاد شده است. این محیط اتریوم را به صورت جمع‌آوری تکرار می‌ کند و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌ دهد از همان ابزارها و تجربه‌ ای که در شبکه اصلی اتریوم استفاده می‌ کنند استفاده کنند. با Linea، کاربران می توانند از امنیت و اعتماد اتریوم بهره ببرند، اما با هزینه تراکنش کمتر. به طور چشمگیری، Airdrop ایردراپ Linea حدود 726 میلیون دلار آمریکا را در چندین دوره مالی جمع آوری کرده است و ارزش آن حدود 7 میلیارد دلار است. این نسبت به zkSync که تاکنون 458 میلیون دلار جمع آوری کرده است، پیشی می گیرد. از این رو بسیاری Linea را دارای پتانسیل عظیمی می دانند.

در 28 مارس 2023، Airdrop ایردراپ Linea شبکه آزمایشی عمومی خود را در MetaMask برای همه کاربران کروم عرضه کرد. به همه کاربران و توسعه دهندگان این فرصت را می دهد تا شبکه آزمایشی خود را بررسی کنند. آنها همچنین به زودی یک سفر شبکه آزمایشی NFT را راه اندازی خواهند کرد. کاربران هجوم آوردند تا شبکه آزمایشی Airdrop ایردراپ Linea را امتحان کنند به این امید که خود را برای یک Airdrop بالقوه Linea قرار دهند. این به این دلیل است که آنها می بینند که Linea پتانسیل زیادی برای دستاوردهای airdrop دارد که حتی ممکن است رقیب zkSync باشد.

در 11 جولای 2023، Airdrop ایردراپ Linea راه اندازی Mainnet Alpha خود را اعلام کرد. در این مرحله، Airdrop ایردراپ Linea شروع به نصب شرکا و کاربران خود، نظارت بر سیستم و پشتیبانی از کسانی که بر اساس آن هستند، خواهد شد. همچنین نشان‌دهنده شروع برنامه پاداش باگ و آزمایش آنها قبل از اینکه در نهایت برای کاربران نهایی باز شود.

آیا توکن Linea وجود دارد؟

هنوز هیچ اشاره ای به توکن Linea در اسناد آنها نشده است، و طبق یک پست وبلاگ Consensys در 13 دسامبر 2022، آنها اشاره کرده اند که برای بحث در مورد راه اندازی توکن Linea خیلی زود است. اما، آنها اعلام کرده اند که به دنبال راه هایی برای پاداش دادن به کاربرانی هستند که به آزمایش و بهبود Airdrop ایردراپ Linea کمک می کنند. همراه با توجه و بودجه ای که آنها ایجاد کرده اند، این امکان وجود دارد که آنها یک توکن راه اندازی کنند و در آینده یک ایردراپ انجام دهند.

مراحل بدست آوردن ایردراپ Linea

Airdrop ایردراپ Linea اشاره کرده است که آنها به دنبال راه‌هایی برای پاداش دادن به کاربرانی هستند که پروتکل آنها را آزمایش می‌کنند، بنابراین تعامل با Linea می‌تواند کلید دریافت ایردراپ بالقوه باشد. در اینجا نحوه دریافت ایردراپ بالقوه Linea آورده شده است:

 1. Linea را به MetaMask اضافه کنید.
 2. testnet تست نت ETH را دریافت کنید و به Linea پل بزنید.
 3. فعالیت در تمامی پروتکل های Linea.
 4. Feedback خود را برای تیم Linea ارسال کنید.
 5. در کمپین ‘I’m a First Class Linea Citizen’ شرکت کنید.
 6. به Linea Voyage بپیوندید.

1- Linea را به MetaMask اضافه کنید.

برای افزودن شبکه Linea به MetaMask خود، ابتدا MetaMask را باز کنید. روی نوار بالا کلیک کنید و روی ‘Add network’ و ‘Add a network manually’ کلیک کنید. اطلاعات شبکه Linea موجود در اسناد آنها را پر کنید و روی ‘Save’ کلیک کنید.

اطلاعات نتورک network برای استفاده از ایردارپ
اطلاعات نتورک network برای استفاده از ایردارپ

2- testnet تست نت ETH را دریافت کنید و به Linea پل بزنید.

ETH شبکه آزمایشی را از این شیرها دریافت کنید: https://goerlifaucet.com، https://goerli-faucet.mudit.blog، یا https://linea.faucetme.pro/. سپس، برای پل زدن به Linea، به https://goerli.hop.exchange/#/send?token=ETH بروید و کیف پول خود را وصل کنید. ETH را از شبکه Goerli به شبکه Linea ارسال کنید. پس از انتخاب گزینه های زیر، روی ‘Send’ کلیک کنید.

دریافت testnet تست نت ETH
دریافت testnet تست نت ETH

3- فعالیت در تمامی پروتکل های Linea.

Linea دارای اکوسیستم عظیمی از پروتکل ها است که می توانید با آنها تعامل داشته باشید. چه کسی می داند، شما حتی ممکن است واجد شرایط ایردراپ در آن پروتکل ها نیز باشید که به شما این حق را می دهد که پاداش های مضاعف دریافت کنید! در اینجا چند پروتکل قابل توجه وجود دارد که می توانید با آنها برای ایردراپ احتمالی Linea فعالیت داشته باشید:

 1. Uniswap
 2. Ghostchain NFT
 3. FWDX
 4. Mint a 0xCygaar NFT
 5. Velocore
Uniswap

به https://swap.goerli.linea.build/ بروید و کیف پول خود را وصل کنید. سپس، ETH را با crWETH (یعنی Consensys Rollup Wrapped ETH) تعویض کنید. همچنین، ETH را با CRUSDC (یعنی Consensys Rollup Wrapped USDC) تعویض کنید. پس از آن، با رفتن به https://swap.goerli.linea.build/#/pool، روی «New Position» کلیک کنید و ETH و CRUSDC را به عنوان جفت نقدینگی خود اضافه کنید.

Ghostchain NFT

به https://app.nft.ghostchain.io/#/zkevm بروید و کیف پول خود را وصل کنید. یک مجموعه NFT را انتخاب کنید و روی ‘Disperse collection’ کلیک کنید. مقدار را انتخاب کنید (در CRETH) و روی ‘Disperse’ کلیک کنید.

Ghostchain NFT
Ghostchain NFT
FWDX

با رفتن به https://testnet.fwdx.xyz/faucet و وصل کردن کیف پول خود، توکن ها را برش دهید و بازار ایجاد کنید. با رفتن به «Faucet»، توکن‌ها را برش دهید، ارز دیجیتال و مقداری را که می‌خواهید ضرب کنید را انتخاب کنید و روی «Mint» کلیک کنید. تراکنش را در Metamask تایید کنید.

برای ایجاد بازار به https://testnet.fwdx.xyz/create بروید. ارزهای ارسال و دریافت را وارد کنید و تاریخ اعتبار را در آینده انتخاب کنید. سپس روی ‘Approve’ کلیک کنید.

یک 0xCygaar NFT مینت Mint کنید.

برای ایجاد یک @0xCygaar NFT، وارد این لینک و کیف پول Metamask خود را متصل کنید. در زیر مورد 3. mint، عدد کمتر از 1 را تایپ کرده و روی ‘نوشتن’ کلیک کنید. تراکنش را در Metamask تایید کنید.

 مینت 0xCygaar NFT
مینت 0xCygaar NFT
Velocore

Velocore($VC) راه‌حلی پیشگامانه است که روش‌ های سطح بالای DEX را در یک چرخ فلایویل جدید و با کارایی بالا ترکیب می‌کند. قبلاً روی zkSync Era Mainnet راه اندازی شده است و Velocore V2 به زودی در Linea راه اندازی خواهد شد. Velocore در گذشته یک airdrop انجام داده است، بنابراین به احتمال زیاد آنها نیز ممکن است یک airdrop را برای توکن $VC خود نیز انجام دهند. تاکنون هیچ ایردراپی تایید نشده است، اما انجام وظایف Questboard آنها ممکن است در هر دو ایردراپ بالقوه Linea و Velocore مفید باشد.

4- Feedback خود را برای تیم Linea ارسال کنید..

تیم Linea برای بهبود محصول خود به بازخورد شما نیاز دارد و به احتمال زیاد به کسانی که کمک می کنند پاداش می دهند! برای ارسال feedback به Linea، وارد لینک شوید و فرم Google آنها را تکمیل کنید.

5- در کمپین ‘I’m a First Class Linea Citizen’ شرکت کنید.

کمپین ‘من یک شهروند خط اول هستم’ لاینه با هدف مبارزه با ربات‌ها و اولویت دادن به مشارکت واقعی کاربر در کوئست Linea Voyage است. این کمپین با Gitcoin Passport، Galxe Passport و Guild.xyz همکاری می کند تا یک تجربه اجتماعی منصفانه ایجاد کند و به مشکلات مربوط به منابع مصرف کننده ربات ها رسیدگی کند. این کمپین تا پایان 9 هفته Linea Voyage Quest یعنی 2023/06/30 ساعت 12:00 GMT + 08:00 ادامه خواهد داشت.

در اینجا نحوه شرکت در کمپین ‘I’m a First Class Linea Citizen’ آمده است:

 1. کیف پول خود را به صفحه Galxe Linea متصل کنید. توجه داشته باشید که فقط باید یکی از مراحل 2 تا 4 زیر را کامل کنید.
 2. یک پاسپورت Gitcoin برای کوئست Linea Voyage در Galxe دریافت کنید. کیف پول خود را به https://passport.gitcoin.co/ وصل کنید و روی «Confirm stamps» کلیک کنید. سپس، حساب های خود را متصل کنید.
 3. پاسپورت Galxe را از اینجا دریافت کنید. شما باید هویت خود را با اسناد رسمی خود تأیید کنید و هزینه تأیید 0.015 BNB را بپردازید.
 4. به عنوان عضو انجمن در صفحه Linea’s Guild ثبت نام کنید. شما باید کیف پول خود را متصل کنید، یک CAPTCHA تکمیل کنید و حساب های توییتر و Discord خود را متصل کنید. سپس، پین صنفی خود را برش دهید، این هزینه 0.007 BNB به اضافه هزینه گاز خواهد بود.
 5. روی «Verify» در صفحه Galxe کلیک کنید.

6- به Linea Voyage بپیوندید.

Linea Voyage یک کمپین 9 هفته ای است که وعده می دهد راه جذابی را برای کاربران ارائه دهد تا در مورد امکانات بی حد و حصر شبکه لایه 2 از طریق یک سری وظایف و فرصت های هفتگی آشنا شوند. همچنین ممکن است راهی برای به حداکثر رساندن هرگونه ایردراپ بالقوه Linea باشد.

هفته 1 پیوند به Linea Voyage

هفته 1 سفر Linea از ساعت 21:00 در 2 مه 2023 تا ساعت 11:59 در 9 مه 2023 (HKT) اجرا شد. در اینجا نحوه شرکت در Linea Voyage Week 1 آمده است:

 1. کیف پول خود را به صفحه Galxe Linea متصل کنید.
 2. هر مقدار BUSD را در Celer از BSC Testnet (شبکه را در اینجا اضافه کنید) به Linea در اینجا پل کنید.
 3. هر مقدار BNB را در Celer از BSC Testnet به Linea در اینجا پل کنید.
 4. هر مقدار از MATIC (توکن های شبکه آزمایشی را در اینجا فعال کنید) در Connext از Polygon Testnet (شبکه را در اینجا اضافه کنید) به Linea پل بزنید.
 5. هر مقدار DAI (توکن های شبکه آزمایشی را در اینجا فعال کنید) در Hop از Goerli (در اینجا شبکه را اضافه کنید) به Linea پل کنید. برای کارمزد تراکنش ابتدا باید GETH (اینجا) و USDC (اینجا) را دریافت کنید.
 6. هر مقدار HOP (توکن‌های شبکه آزمایشی را در اینجا ادعا کنید) در Hop از Goerli به Linea را پل کنید. برای کارمزد تراکنش ابتدا باید GETH (اینجا) و USDC (اینجا) را دریافت کنید.
 7. هر مقدار USDC را در Hop از Goerli به Linea پل کنید.
 8. هر مقدار GETH را در Hop از Goerli به Linea پل کنید.
 9. هر مقدار EUROEe (توکن‌های شبکه آزمایشی را در اینجا درخواست کنید) درMultichain از Avalanche Fuji (در اینجا شبکه را اضافه کنید) به Linea پل بزنید.
 10. هر مقدار TUSD را روی چند زنجیره از Avalanche Fuji تا Linea پل بزنید. ابتدا باید AVAX (اینجا) را قبل از قفل کردن آن (اینجا) در ازای TUSD درخواست کنید.
 11. Linea را در tweeter دنبال کنید.
 12. توییت Linea را Retweet کنید
 13. به یاد داشته باشید که پس از اتمام هر مرحله روی ‘Verify’ در Galxe کلیک کنید.
کمپین 'I’m a First Class Linea Citizen' برای airdrop ایردراپ Linea
کمپین ‘I’m a First Class Linea Citizen’ برای airdrop ایردراپ Linea
هفته 2 پیوند به Linea Voyage

Linea Voyage Week 2 همه چیز درباره کمپین اجتماعی است. در اینجا نحوه شرکت در Linea Voyage Week 2 آمده است:

 1. کیف پول خود را به https://galxe.com/Linea/campaign/GCPRsUEZhR وصل کنید.
 2. برای کسب امتیاز، وظایف را کامل کنید. وظایف شامل رای دادن در نظرسنجی های آنها، شرکت در فضاهای توییتر آنها، تماشای محتوای آنها و بازتوییت کردن توییت های آنها است.
هفته 3 پیوند به Linea Voyage

موضوع هفته 3 سفر Linea، NFT است و از 16 مه 2023، ساعت 9 صبح به وقت شرقی (ET) تا 21 مه 2023، ساعت 11:59 شب به وقت شرقی اجرا خواهد شد. برای این کمپین، Linea با شرکای ghostNFT، NFTs2me، Bilinear و Zonic همکاری خواهد کرد. در اینجا نحوه شرکت در Linea Voyage هفته 3 آمده است.

NFTs2me

 1. کیف پول خود را به https://galxe.com/Linea/campaign/GCEMnUEySZ وصل کنید
 2. ایجاد و استقرار یک پروژه NFT جدید در Linea Testnet.
 3. تغییر فاز از ‘Closed’ به ‘Public (Open)’.
 4. حداقل یک NFT از پروژه Minting Page بریزید.
 5. یک Soulbound Airdrop به آدرس ENS nfts2me.eth ارسال کنید.
 6. یک محتوای توکن دردار ایجاد کنید.

GhostNFT

 1. فعال رایگان Linea testnet gNFT.
 2. ERC721 NFT Collection را با پراکندگی حداقل 0.05 ETH ثبت کنید.
 3. از طریق ghostNFT به مجموعه های NFT خود وثیقه اضافه کنید.
 4. وثیقه را از NFT ها از طریق ghostNFT بازخرید کنید.
 5. وثیقه را به مجموعه Ghost NFT اضافه کنید.
 6. در نهایت وثیقه را از مجموعه Ghose NFT بازخرید کنید

Bilinear

 1. مجموعه مینت Mint.
 2. نعنا NFT.
 3. خرید NFT
 4. فروش NFT.
 5. بازی Mint مینت NFT.

Zonic

 1. مجموعه Linea Ape Zonic NFT را در مورد Apetimism برش دهید.
 2. هر NFT را فهرست کنید.
 3. هر NFT بخرید.
 4. در انتها هر NFT را با استفاده از تابع انتقال Zonic منتقل کنید.
هفته 4 پیوند به Linea Voyage

Linea Voyage Week 4 از 24 مه 2023، ساعت 22:00 EST تا 28 مه 2023، 11:59 بعد از ظهر به وقت شرقی اجرا شد. هفته 4 شبیه به هفته 2 است که بر روی وظایف اجتماعی تمرکز دارد. اینها وظایف Linea Voyage Week 4 هستند:

 1. توییت های آنها را ریتویت کنید.
 2. به Linea در Swag رای دهید.
 3. ویدیو های یوتیوب آنها را تماشا کنید.
هفته 5 پیوند به Linea Voyage

Linea Voyage Week 5 از 30 مه 2023 ساعت 9:30 صبح به وقت شرقی تا 4 ژوئن 2023 ساعت 23:59 به وقت شرقی اجرا خواهد شد. با این حال، تا 7 ژوئن 2023، ساعت 11:59 بعد از ظهر EST فرصت دارید تا امتیاز خود را دریافت کنید. در اینجا نحوه شرکت در Linea Voyage Week 5 آمده است:

 1. LineaETH را از یک حساب به آدرس کیف پول هاپی ارسال کنید.
 2. یک دراپ توکن در Linea مستقر کنید.
 3. یک دراپ توکن در Linea مستقر کنید.
 4. از ترمینال Hapi Labs برای تجسم داده های تراکنش و ایجاد نمودارهای جریان تراکنش با Hapi استفاده کنید.
 5. دانش خود را در مورد امنیت قراردادهای توکن با استفاده از GoPlus آزمایش کنید.
هفته 6 پیوند به Linea Voyage

Linea Voyage Week 6 از 6 ژوئن در ساعت 9 صبح به وقت شرقی تا 11 ژوئن در ساعت 11:59 بعد از ظهر EST اجرا خواهد شد. این هفته بر دانش پروتکل Linea تمرکز دارد. در اینجا نحوه شرکت در Linea Voyage Week 6 آمده است:

 1. تماس با انجمن Linea – می 2023 را در YouTube تماشا کنید.
 2. توییت Linea را بازتوییت کنید.
 3. Linea’s Documentation را بخوانید.
 4. به سوالات در صفحه Galxe Linea پاسخ دهید. در اینجا پاسخ ها آمده است:

در اینجا پاسخ های مسابقه Linea آمده است:

سوالات آسان: A A B A D A C B D C D
سوالات متوسط: B A C A C A C B A A A C D B
جواب سوالات سخت: B B A C A C B C B C C B

هفته 7 پیوند به Linea Voyage

Linea Voyage Week 7 از 14 ژوئن 2023، ساعت 9 صبح EST تا 19 ژوئن 2023 اجرا خواهد شد (اکنون تا 21 ژوئن، 23:59 EST تمدید شده است). موضوع هفته هفتم اجتماعی و سرگرمی است. و برای این منظور، Linea با شرکای خود کار می‌کند Lineaster، PatchWallet، LineaDomains، Atticc، ENS، Lineaster، IDriss، SnapshotX، ،Vitidiary، zkHoldem، Battlemon، Cataclysm، Ultiverse، MetaMerg، Hooga Game، StationX, ASMatch, Readon, DegenReborn وارد هرکدام از این بخش ها شوید. و برای شرکت در Linea Voyage Week 7، شرکت‌کنندگان باید با این پروتکل‌ ها و برنامه‌ های مشترک همکاری کنند. وظایف شامل برش NFT ها، انجام بازی های آنها و ثبت دامنه ENS است.

هفته 8 پیوند به Linea Voyage

Linea و iZUMi Finance برای هفته هشتم سفر Linea با یکدیگر همکاری می کنند! هفته 8 از 26 ژوئن 2023، ساعت 9 صبح به وقت EST اجرا می شود و تا 6 ژوئیه 2023، ساعت 23:59 EST اجرا می شود. این هفته آخرین هفته فعالیت های زنجیره ای خواهد بود و بر امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) تمرکز خواهد کرد. خبر خوب این است که ممکن است شما را واجد شرایط ایردراپ توکن iZUMi Finance نیز کند!

در اینجا نحوه شرکت در Linea Voyage هفته 8 آمده است:
 1. شبکه تست Linea Goerli را اضافه کرده و انتخاب کنید. برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه انجام این کار اینجا را کلیک کنید.
 2. Testnet Linea ETH را در https://www.infura.io/faucet/linea دریافت کنید
 3. کیف پول خود را به iZiSwap در Linea https://linea.izumi.finance/home متصل کنید
 4. Linea ETH خود را با توکن های iZi تعویض کنید.
 5. با کلیک کردن روی برگه «Limit Order» و انتخاب توکنی که می‌خواهید معامله کنید، یک سفارش محدود تنظیم کنید.
 6. یک سفارش محدود برای مبادله Linea ETH به توکن های iZi قرار دهید و قیمت دلخواه خود را تعیین کنید. ‘Fee Tiers’ را انتخاب کرده و روی ‘ADD’ کلیک کنید. تراکنش را در MetaMask تایید کنید. سپس در صفحه «My Order» با کلیک روی «Claim» جوایزی را جمع آوری کنید.
 7. با رفتن به برگه نقدینگی و کلیک بر روی ‘Add Liquidity’ و انتخاب ‘Custom’ نقدینگی را اضافه کنید. یک جفت توکن را که می‌خواهید با آن یک استخر ایجاد کنید و نرخ کارمزد مبادله‌ ای که مایل به پرداخت آن هستید، انتخاب کنید. همچنین، مبلغی را که می خواهید ارائه کنید وارد کنید و محدوده قیمت را تعیین کنید. اگر این اولین بار است که نقدینگی ارائه می کنید، باید توکن های خود را تأیید کنید. در نهایت روی «Create» کلیک کرده و تراکنش را تأیید کنید. برای دریافت کارمزد سوآپ خود، روی «Collect» در صفحه اصلی نقدینگی کلیک کنید. همچنین می‌توانید روی «Add» کلیک کنید تا نقدینگی بیشتری به Pool موجود خود اضافه کنید و برای حذف نقدینگی خود روی «Remove» کلیک کنید.
هفته 9 پیوند به Linea Voyage

Linea Voyage Week 9 (یعنی هفته آخر) از 6 ژوئیه 2023 از ساعت 9 صبح به وقت شرقی تا 8 ژوئیه 2023 ساعت 23:59 به وقت شرقی اجرا خواهد شد. وظایف شامل کمک به تبلیغ یکی از توییت‌ های آنها و رای دادن به نظرسنجی‌ ها است. می‌ توانید با کلیک کردن روی پیوندها در صفحه Galxe آنها کارها را تکمیل کنید.

جمع بندی :

در این مقاله ما به شما نحوه استفاده و دریافت airdrop ایردراپ Linea را آموزش دادیم تا شما دوستان عزیز بتوانید در دنیای ارز دیجیتال سودی کسب کنید و به اهداف خود برسید چون Airdrop ایردراپ Linea به شما هدایا و مبالغ خیلی خوبی میدهد که میتوانید از آنها بهره مند شوید. همچنین مراحل استفاده از Airdrop ایردراپ Linea نسبت به مراحل دیگه ایردراپ ها از مراحل بیشتری برخوردار است اما میتوانید سود خوبی کسب کنید و توانایی این را داشته باشید که به راحتی از این ایردراپ جذاب و پرسود استفاده کنید. همچنین هنگام بررسی یک ایردراپ، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. اول، این احتمال وجود دارد که پروژه در نگاه اول حتی یک ایردراپ انجام دهد.
سپس، بررسی کنید که پروژه قصد دارد چند توکن به کمپین های Airdrop ایردراپ Linea اختصاص دهد و همچنین مشکل شرکت در airdrop آنها. همچنین مهم است که به کاربرد توکن توجه کنید تا در مرحله اول استفاده و هدف واقعی در شرکت در ایردراپ وجود داشته باشد. در نهایت، فاکتوری که باید هنگام بررسی ایردراپ در نظر گرفت این است که آیا توکن های ایردراپ شده مشمول هر دوره قفلی هستند یا خیر.

سوالات متداول

Airdrop ایردراپ Linea چیست؟

Airdrop ایردراپ Linea (قبلاً ConsenSys zkEVM) یک ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر نوع 2 (zkEVM) است که توسط Consensys – تیم سازنده MetaMask ایجاد شده است. این محیط اتریوم را به صورت جمع‌آوری تکرار می‌ کند و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌ دهد از همان ابزارها و تجربه‌ ای که در شبکه اصلی اتریوم استفاده می‌ کنند استفاده کنند.

آیا توکن Linea وجود دارد؟

هنوز هیچ اشاره ای به توکن Linea در اسناد آنها نشده است، و طبق یک پست وبلاگ Consensys در 13 دسامبر 2022، آنها اشاره کرده اند که برای بحث در مورد راه اندازی توکن Linea خیلی زود است. اما، آنها اعلام کرده اند که به دنبال راه هایی برای پاداش دادن به کاربرانی هستند که به آزمایش و بهبود Linea کمک می کنند. همراه با توجه و بودجه ای که آنها ایجاد کرده اند، این امکان وجود دارد که آنها یک توکن راه اندازی کنند و در آینده یک ایردراپ انجام دهند.

برای بدست آوردن ایردراپ Linea باید چه مراحلی طی شود ؟

1- Linea را به MetaMask اضافه کنید.
2- testnet تست نت ETH را دریافت کنید و به Linea پل بزنید.
3- فعالیت در تمامی پروتکل های Linea.
4- Feedback خود را برای تیم Linea ارسال کنید.
5- در کمپین ‘I’m a First Class Linea Citizen’ شرکت کنید.
6- به Linea Voyage بپیوندید.

ایردراپ Airdrop چیست ؟

ایردراپ Airdrop به معنی ارسال رمزارزهای رایگان و مجانی از طرف تاسیس کننده های اون رمزارز و یا سایت مربوطه به بعضی کاربرا است. بیشتر اوقات شرکت‌ های تازه تأسیس بر پایه بلاک چین، از این روش برای تبلیغ و افزایش کاربرای خودشون استفاده میکنند.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا