ایردراپکسب درآمد رایگان

آموزش دریافت ایردراپ zksync

ما هرروز داریم رمز ارزهای جدیدی داره وارد بازار کریپتو میشه که همشون رو از طریق ایردراپ ها میتونیم بشناسیم و هرکدام ویژگی و قیمت های خاصی رو برای کاربرا ارائه میدند. شما میتونید کاربرای زیادی رو مشاهده کنید که توانستند با استفاده از ایردراپ ها سود زیادی کسب کنند و به پول خوبی دست پیدا کنند. ایردراپ یکی از ویژگی های دنیای ارزدیجیتال هست که به شما این امکان رو میده بدون فعالیت سخت و خاصی سود خوبی کسب کنید.
airdrop ایردراپ zkSync یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 است که برای سرعت بخشیدن به تراکنش ها و کاهش هزینه های گاز در اتریوم طراحی شده است. airdrop ایردراپ zkSync همچنین دارای اکوسیستم عظیمی از dapp‌ ها است که بر روی آن ساخته شده است، اما هنوز هیچ توکنی وجود ندارد. بنابراین، آماده شدن برای یک airdrop ایردراپ بالقوه zkSync می تواند به شما حق استفاده از یک پروژه zkSync ($ZKS) و یک پروژه اکوسیستمی را بدهد. با ما در این مقاله همرا باشید تا بتوانیم به شما نحوه استفاده از Airdrop ایردراپ zkSync را آموزش بدهیم تا بتونید از این ایردراپ به خوبی استفاده کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید

ایردراپ airdrop چیست ؟

کریپتو ایردراپ روشی هست که با استفاده از آن میتوانید رمز ارز رایگان را از یک پروژه کریپتو کسب کنید. راه های مختلفی برای دریافت این توکن ها وجود داره. خیلی از مواقع یک airdrop با ارزهای دیجیتال رایگان مرتبط است، اما این لزوماً درست نیست. شما باید زمان و تلاش خود را صرف کنید یا ممکن است مجبور شوید با کارمزدهای تراکنش مقابله کنید. با این حال، امکان شرکت در ایردراپ به صورت رایگان نیز وجود دارد.

احتمالاً از خود می پرسید؛ ایردراپ کریپتو چگونه کار می کند؟ پروژه های کریپتو مقدار مشخصی توکن در دسترس دارند که به افرادی که شرایط واجد شرایط بودن را دارند می دهند. با تکمیل وظایف، می توانید واجد شرایط این توکن ها شوید. راه های مختلفی برای شرکت در ایردراپ کریپتو وجود دارد. اغلب باید برای airdrop ثبت نام کنید یا اقدامات دیگری را انجام دهید. پس از انجام کارها یا برنده شدن توکن ها، می توانید آنها را مطالبه کنید یا به کیف پول شما واریز می شوند.

چرا ایردراپ های کریپتو وجود دارند؟

دلیل اصلی سازماندهی ایردراپ کریپتو، ترویج یک راه اندازی، پروژه یا خدمات بلاک چین است. با صدور توکن برای کاربران، تیم می تواند پروژه خود را راه اندازی کند و از توزیع عادلانه توکن ها در بین جامعه خود از روز اول اطمینان حاصل کند. علاوه بر این، دریافت‌کنندگان این توکن‌ها تشویق می‌شوند تا آگاهی را افزایش دهند و به پروژه کمک کنند تا پس از شروع معامله توکن در یک صرافی، به مخاطبان بیشتری دست یابد. هر چه علاقه به توکن بیشتر باشد، احتمال افزایش قیمت آن بیشتر می شود.
Airdrops اغلب با تبلیغ راه اندازی در وب سایت پروژه، انجمن های ارزهای دیجیتال و رسانه های اجتماعی مورد توجه قرار می گیرد. این هیچ تفاوتی با دریافت کوپن HelloFresh در ایمیل شما با کد تخفیف ندارد، زیرا این کمپین ها برای آوردن افراد بیشتری به پلتفرم از طریق انگیزه مالی طراحی شده اند.
ایردراپ کریپتو قانونی هرگز از کاربران نمی خواهد که سرمایه گذاری کنند. درعوض، این راهی برای متمایز شدن در میان رقبای است که قبل از انتشار توکن‌های خود، بودجه خارجی را دنبال کرده‌اند.

انواع ایردراپ Airdrop های موجود در دنیای کریپتو

ایردراپ انحصاری

یک نوع خاص ایردراپ نگهدارنده، ایردراپ کریپتو انحصاری زمانی رخ می دهد که افراد خاصی به صورت جداگانه برای ایردراپ انتخاب شوند. تفاوت این است که آنها ممکن است نه بر اساس مقدار توکن‌هایی که دارند، بلکه بر اساس عناصر دیگری مانند زمان صرف شده برای یک پروژه، بیشتر پول صرف شده برای فعالیت غیر توکن یا تعداد پست‌ها در یک انجمن انتخاب شوند. ایردراپ انحصاری روشی حتی متمرکز تر برای پاداش دادن به نزدیکترین افراد به پروژه است و ممکن است ایردراپ را به کیف پول هایی بدهد که ممکن است اصلاً توکنی در خود نداشته باشند.

رافل ایردراپ

برخی از انواع ایردراپ های بالا ممکن است با ایردراپ رافل ترکیب شوند. اغلب، یک پروژه تعداد ایردراپ‌هایی را که می‌خواهند ارائه کنند را بیان می‌کند و افراد را تشویق می‌کند تا بلیت قرعه‌کشی به دست آورند. این بلیط ممکن است با نگه داشتن توکن، کسب امتیاز یا صرفاً ابراز علاقه به دست آید.

در نهایت، تعداد افراد علاقه مند به ایردراپ اغلب از تعداد ایردراپ هایی که شرکت می خواهد ارائه دهد، بیشتر می شود. بنابراین، قرعه کشی انجام می شود و تعداد محدودی کیف پول به صورت تصادفی برای دریافت ایردراپ انتخاب می شوند.

ایردراپ استاندارد

در یک ایردراپ کریپتو استاندارد، شرکت کنندگانی که علاقه مند به دریافت ایردراپ هستند، به سادگی علاقه خود را برای دریافت ایردراپ ابراز می کنند. فرد باید یک آدرس کیف پول معتبر ارائه دهد و برخی از ایردراپ ها به اطلاعات اضافی فراتر از این نیاز ندارند.
ایردراپ‌های استاندارد معمولاً مقدار مشخصی از توکن‌ها برای توزیع با محدودیت در تعداد توکن‌های دریافتی هر فرد دارند. بنابراین، برخی از ایردراپ های استاندارد به زمان حساس هستند. اگرچه این نوع ایردراپ ها به دلیل سادگی محبوب هستند، اما هیچ چیزی مانع از ایجاد کیف پول های متعدد برای تخلیه سریع مقدار ایردراپ توسط یک کاربر نمی شود، بنابراین ممکن است به دست آوردن آنها دشوارتر باشد.

بانتی ایردراپ

Airdrops کریپتو Bounty زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران وظایف خاصی را انجام می‌دهند. این وظایف اغلب مستلزم افزایش آگاهی از یک پروژه با ارسال پست در رسانه های اجتماعی و برچسب گذاری شرکت یا بازنشر یک توییت اخیر در مورد پروژه است. همچنین ممکن است برای افرادی که کاربران دیگر را جذب می‌کنند، در خبرنامه پروژه ثبت‌نام می‌کنند یا به کانال Discord شرکت می‌پیوندند، پاداش‌های ارجاع یا هزینه‌های یاب وجود داشته باشد.

در ازای انجام وظایف، کاربران اغلب امتیازهایی را دریافت می کنند که با میزان ایردراپ فضلی که دریافت می کنند مطابقت دارد. همچنین ممکن است از کاربران خواسته شود قبل از واجد شرایط شدن برای ایردراپ، مقدار مشخصی امتیاز کسب کنند. به عنوان مثال، ممکن است یک کاربر پس از کسب 300 امتیاز واجد شرایط ایردراپ باشد که هر مورد ذکر شده در بالا 100 امتیاز دارد.

هلدر ایردراپ

ایردراپ کریپتو دارنده بر اساس اینکه چه کسی توکن‌های موجود را در اختیار دارد و چه تعداد توکن دارد، به‌طور خودکار رخ می‌دهد. از آنجایی که کیف پول ها و اطلاعات بلاک چین بخشی از یک دفتر کل توزیع شده عمومی هستند، همه کاربران بلاک چین در کیف پول ها و توزیع توکن ها شفافیت کامل دارند.

نقطه ضعف ایردراپ نگهدارنده این است که افرادی که ممکن است توکن در دست داشته باشند ممکن است ایردراپ نخواهند. از طرف دیگر، ایردراپ‌های نگهدارنده تضمین می‌کنند که تنها بزرگ‌ترین و سرمایه‌گذاری‌شده‌ترین افراد، این مزایا را دریافت می‌کنند. برخی از ایردراپ های دارنده تنها زمانی ممکن است ایردراپ اعطا کنند که اعضا مقدار مشخصی توکن در دست داشته باشند. در غیر این صورت، آنها ممکن است مبلغ جایزه را به نسبت تعیین کنند.

ویژگی های استفاده از ایردراپ Airdrop

استفاده از ایردراپ های کریپتو مزایای زیادی برای کاربرانی که در زمینه ارزدیجیتال فعالیت میکنند داره که باهم بررسیشون میکنیم :

نقدینگی :

Airdrops همچنین می‌تواند نقدینگی را با توزیع توکن‌ها بین کاربرانی که ممکن است قبلاً به آنها دسترسی نداشته‌اند، افزایش دهد. این می تواند به افزایش حجم معاملات و نقدینگی در صرافی ها کمک کند که می تواند هم برای صادرکننده و هم برای گیرندگان سودمند باشد.

تأثیر مثبت بر ارزش توکن :

بسته به استراتژی توزیع، ایردراپ ارز دیجیتال می‌تواند با ایجاد تقاضای جدید برای توکن‌ها، تأثیر مثبتی بر ارزش توکن داشته باشد.

افزایش تعامل کاربران :

Airdrops می تواند راهی موثر برای تشویق کاربران به تعامل با یک پروژه ارز دیجیتال باشد. با توزیع رایگان توکن ها، صادرکنندگان می توانند کاربران را تشویق کنند تا درباره پروژه بیشتر بیاموزند، به انجمن بپیوندند و در فعالیت های آینده شرکت کنند.

ایجاد یک پایگاه کاربر وفادار :

Airdrops همچنین می تواند با پاداش دادن به پذیرندگان و حامیان اولیه یک پروژه، به ایجاد پایگاه کاربر وفادار کمک کند. با توزیع توکن‌ها برای کسانی که مقدار مشخصی از ارز دیجیتال را در اختیار دارند یا در جامعه فعال بوده‌اند، صادرکنندگان می‌توانند پایه محکمی از حامیانی ایجاد کنند که در موفقیت پروژه سرمایه‌گذاری می‌کنند.

ایجاد آگاهی :

Airdrops همچنین می تواند ابزار مفیدی برای ایجاد آگاهی از یک پروژه ارز دیجیتال باشد. با توزیع توکن ها بین تعداد زیادی از کاربران، صادرکنندگان می توانند به پروژه علاقه مند شوند و دیده شدن را در جامعه ارزهای دیجیتال افزایش دهند.

پروسه و دوره ایردراپ airdrop

فرآیند ایردراپ کریپتو با تصمیم گیری پروژه یا شرکت در مورد نیاز به ایردراپ آغاز می شود. این ممکن است در پاسخ به استراتژی های بازار، یک هارد فورک در شبکه یا تشویق سرمایه گذاران موجود باشد. مرحله اولیه این است که انتخاب کنید که چگونه ایردراپ تسهیل می شود و چه کسی واجد شرایط است.

گام بعدی برای ایردراپ های گسترده و عمومی، راه اندازی کمپین عمومی است. این شامل جمع آوری اطلاعات برای اشخاص ذینفع می شود. این اغلب فقط به آدرس های کیف پول محدود می شود، اگرچه شرکت ها ممکن است آدرس های ایمیل را نیز جمع آوری کنند تا لیست مخاطبین خود را افزایش دهند.
انواع دیگر ایردراپ ها ممکن است به یک عکس فوری تکیه کنند، تصویری از نمونه ای که مشخص می کند چه کسی دارای معیارهای خاصی است. برای مثال، پروژه ممکن است یک عکس فوری برای شناسایی تمام آدرس‌هایی که حداقل 1000 توکن در نیمه‌شب 31 دسامبر در خود دارند، انجام دهد. هر تراکنشی که پس از عکس فوری رخ دهد، بر نتایج ایردراپ تأثیری نخواهد داشت. بنابراین، قیمت‌های سکه یا توکن اغلب در پاسخ به زمانی که عکس‌های فوری گرفته می‌شوند، نوسان دارند.

روش دریافت ایردراپ توسط پروژه

هنگامی که لیست دریافت کنندگان ایردراپ انتخاب شد، ایردراپ اغلب از طریق استفاده از قراردادهای هوشمند تسهیل می شود. شرکت ممکن است استفاده از کیف پول خزانه داری خود را برای تسهیل ایردراپ انتخاب کند، و شرکت اغلب بلوک تراکنش را برای نشان دادن عادلانه بودن ایردراپ منتشر می کند. این تراکنش نشان می دهد که ایردراپ از کیف پول شرکت خارج شده و بین گیرندگان توزیع می شود.

دریافت کنندگان Airdrop اغلب مستقیماً سکه ها یا توکن ها را بدون نیاز به پذیرش توکن ها دریافت می کنند. برخی ممکن است نیاز داشته باشند که توکن یا سکه را به همراه آدرس آن به کیف پول خود اضافه کنند تا موجودی کیف پول خود را به درستی مشاهده کنند.

zkSync چیست؟

airdrop ایردراپ zkSync یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 است که برای سرعت بخشیدن به تراکنش ها و کاهش هزینه های گاز در شبکه اتریوم و در عین حال حفظ امنیت و حریم خصوصی بالا برای کاربران طراحی شده است. این کار را از طریق جمع‌آوری دانش صفر (ZK-Rollup) انجام می‌دهد – تراکنش‌های اتریوم به صورت بسته‌بندی می‌شوند تا خارج از زنجیره پردازش شوند و پس از تأیید اعتبار به زنجیره اصلی بازگردانده می‌شوند.

airdrop ایردراپ zkSync توسط Matter Labs توسعه یافته است. این شرکت در سال 2019 توسط الکس گلوچوفسکی و الکساندر ولاسوف تأسیس شد. Matter Labs بیش از 58 میلیون دلار جمع آوری کرده است. آخرین بودجه آنها در 8 نوامبر 2021 از دور سری B به رهبری آندریسن هوروویتز (a16z) جمع آوری شد. سایر سرمایه گذاران اصلی عبارتند از Dragonfly Capital، Placeholder، 1kx و غیره.

آموزش دریافت Airdrop ایردراپ zksync
آموزش دریافت Airdrop ایردراپ zksync

مجموعه دانش صفر (ZK) چیست؟

ZK-rollup عنصر اصلی zkSync است. مجموعه‌های ZK برای تأیید تراکنش‌ها بدون افشای خود اطلاعات، شواهد رمزنگاری (ZK-SNARK یا ZK-STARK) تولید می‌کنند، از این رو «اثبات دانش صفر» نامیده می‌شود. با ناشناس کردن جزئیات تراکنش مانند مقادیر رمز، حریم خصوصی را حفظ می کند. همچنین بسیار امن است زیرا داده های تراکنش فشرده در زنجیره ذخیره می شوند.

برخلاف دیگر راه‌حل‌های لایه ۲، zkSync برای مقیاس‌ بندی محاسبات به جای اعتبار سنجی‌ های شخص ثالث به ریاضیات متکی است. اعتبار سنجی ها به عنوان «اپراتورها» یا «توالی سنجی» شناخته می شوند و مسئول اجرا، تجمیع و ارسال تراکنش ها به زنجیره اصلی هستند، اما خودشان تراکنش ها را تأیید نمی کنند قرارداد هوشمند اتریوم این کار را انجام می دهد. با تکیه بر امنیت ریاضی و رمزنگاری، zkSync یک محیط واقعا امن و غیرقابل اعتماد را برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) تضمین می کند.

تفاوت بین zkSync Era و zkSync Lite چیست؟

در ابتدا، airdrop ایردراپ zkSync فاقد پشتیبانی از قراردادهای هوشمند بود و از فعالیت هایی مانند استفاده از DeFi یا خرید NFT که در اتریوم رایج است جلوگیری می کرد. با این حال، مقیاس قابل توجهی برای اتریوم ارائه کرد که منجر به نام مستعار آن ‘zkSync Lite’ شد.

عصر zkSync نشان دهنده ارتقای شبکه است که تمام ویژگی های اتریوم را ارائه می دهد و در عین حال تراکنش های مقرون به صرفه تر و سریع تری را ارائه می دهد.

آیا zkSync توکن دارد؟

هنوز نشانه zkSync وجود ندارد. اما تیک تیک به طور بالقوه $ZKS خواهد بود. در 16 فوریه 2023، zkSync Alpha Onboarding Fair خود را راه اندازی کرد و در 24 مارس 2023، zkSync Era Mainnet Alpha برای عموم آزاد شد. در همین حال، zkSync 1.0 به zkSync Lite تغییر نام خواهد داد.

نحوه استفاده از Airdrop ایردراپ zkSync

1- zkSync Era Alpha Mainnet را در MetaMask اضافه کنید

آموزش دریافت Airdrop ایردراپ zksync
آموزش دریافت Airdrop ایردراپ zksync

شما باید zkSync Era alpha mainnet را به MetaMask خود متصل کنید. برای انجام این کار، به MetaMask خود بروید و روی دکمه شبکه و سپس «Add network» کلیک کنید. سپس روی «Add a network manually» کلیک کنید. اطلاعات زیر را اضافه کنید و روی ‘Save’ کلیک کنید:

Network Name: zkSync Era Mainnet
New RPC URL: https://mainnet.era.zksync.io
Chain ID: 324
Currency Symbol: ETH
Block Explorer URL: https://explorer.zksync.io
WebSocket URL: wss://mainnet.era.zksync.io/ws

2- زدن پل تامین مالی یا Bridge Fund برای Airdrop ایردراپ zkSync

زدن پل تامین مالی یا Bridge Fund
زدن پل تامین مالی یا Bridge Fund

با اتصال کیف پول خود، پول را از Ethereum Mainnet به zkSync Era Mainnet در bridge.zksync.io پل بزنید. مقداری را که می‌خواهید پل بزنید را انتخاب کنید و روی ‘deposit’ کلیک کنید. سپس، با کلیک کردن روی فلش‌ها، انتخاب مقداری که می‌خواهید به اتریوم برگردید، به Ethereum Mainnet برگردید و روی «Withdraw» کلیک کنید.

با اتصال کیف پول خود، پول را به zkSync Lite درhttps://lite.zksync.io/ پیوند دهید. سپس، موجودی خود را با استفاده از پل zkSync پر کنید. همچنین می توانید از پل های دیگر در اکوسیستم zkSync Lite مانند Orbiter Finance و ZigZag Exchange استفاده کنید.

3- با zkSync Lite و zkSync Era Mainnet Alpha فعالیت داشته باشید

اکنون هر کاربری می‌تواند از zkSync Lite (که قبلاً zkSync 1.0 نامیده می‌شد) و zkSync Era Mainnet Alpha استفاده کند. این می تواند راهی بالقوه برای کاربران باشد که حتی اگر لیست سفید را از دست داده اند، zkSync airdrop را دریافت کنند. برای تعامل با zkSync Lite، کیف پول L1 ETH خود را به zkSync Lite متصل کنید (به هزینه فعال سازی حساب یکبار مصرف 1.279 USDT توجه کنید). سپس، با انتقال موجودی خود از L1 در zkSync Lite با واریز ETH یا USDT تعامل کنید. یا، وجوه خود را از zkSync Lite به L1 پس بگیرید.

4- فعالیت با اکوسیستم zkSync

zkSync دارای یک اکوسیستم کامل از پروتکل ها است. در اینجا چند پروژه برتر اکوسیستم zkSync وجود دارد که می توانید با آنها تعامل داشته باشید تا شانس خود را برای یک ایردراپ احتمالی zkSync به حداکثر برسانید و حتی پاداش خود را دو برابر کنید:

 • Orbiter Finance
 • ZigZag Exchange
 • Bungee
 • Argent
 • Onchain Trade
 • SyncSwap
 • SpaceFi
 • Tevaera
 • Velocore
 • iZUMi Finance
 • Mute.io
 • ZkSync Name Service

پروژه Orbiter Finance

Orbiter Finance
Orbiter Finance

Orbiter Finance یک پل لایه ۲ غیرمتمرکز متقابل است که از zkSync و همچنین Arbitrum پشتیبانی می کند. شما می توانید ETH، MATIC، BNB و توکن های دیگر را به zkSync و دیگر بلاک چین های لایه 2 از طریق پل ارسال کنید. با این حال، این ها توکن های شبکه اصلی (با ارزش) هستند، زیرا پل فعال است، اما همیشه می توانید آنها را به اتریوم برگردانید.

صرافی ZigZag

ZigZag Exchange
ZigZag Exchange

ZigZag Exchange یک صرافی غیرمتمرکز دفترچه سفارش (DEX) است که توسط ZK-rollups پشتیبانی می‌شود. شما میتوانید در صرافی ZigZag معامله کنید یا مبادله کنید. هر هفته یک معامله خرید یا فروش بین ETH و USDC انجام دهید (کارمزدهای گاز کمتر از 0.25 دلار آمریکا است).

 1. مبالغ را به https://lite.zksync.io/ واریز کنید. توجه داشته باشید که برای پرداخت هزینه فعال سازی 1 بار در Zigzag (حدود 2.6 دلار آمریکا) باید حداقل 3 دلار آمریکا ETH یا USDC را واریز کنید.
 2. کیف پول خود را به https://trade.zigzag.exchange/?market=ETH-USDC&network=zksync وصل کنید.
 3. هر هفته یک معامله خرید یا فروش بین ETH و USDC انجام دهید (کارمزدهای گاز کمتر از 0.25 دلار آمریکا است).

اکوسیستم بانجی Bungee

بانجی ابزاری است که از Socket پشتیبانی می‌کند و به افراد کمک میکند بهترین راه را برای انتقال رمز دیجیتال از یک بلاک چین به بلاک چین دیگر پیدا کنند. بانجی اخیراً در zkSync Era منتشر شده است. بنابراین ارسال توکن به و از zkSync Era (و مخصوصاً با استفاده از مسیر Stargate) می‌تواند شما را برای ایردراپ‌ های احتمالی zkSync، Bungee، Socket، Stargate و LayerZero قرار دهد.

ولت Argent آرجنت

ولت Argent آرجنت
ولت Argent آرجنت

Argent تنها کیف پول رمزنگاری است که امنیت چند امضایی و بازیابی اجتماعی را ارائه می دهد. این کیف پول به طور خاص برای کاربران zkSync ساخته شده است و آنها یک نسخه تلفن همراه در فروشگاه App و Google Play دارند. Argent را دانلود کنید و از کیف پول آنها استفاده کنید! می توانید با استفاده از Argent مبالغ ارسال و دریافت کنید، خرید کنید، کسب درآمد کنید و به اشتراک بگذارید.

Argent اخیراً از کاهش NFT در همکاری با JediSwap خبر داده است، در زیر مراحل و نحوه دریافت NFT را برایتان گذاشتیم :

 1. قبل از ساعت 23:59 UTC در تاریخ 23 مه 2023، با استفاده از کیف پول Argent X خود در شبکه اصلی JediSwap مبادله کنید. کسانی که قبل از 1 آوریل 2023 با استفاده از کیف پول Argent X مبادله را در JediSwap انجام داده اند، به طور خودکار واجد شرایط دریافت عکس فوری خواهند بود و نیازی به آن ندارند. برای انجام هر گونه مبادله دیگر
 2. برای انجام مبادله، یا از ویژگی تعویض داخلی در کیف پول Argent X استفاده کنید، یا تعویض را در https://app.jediswap.xyz/#/swap انجام دهید.
 3. تیم عکس فوری یا Snapshot را در ساعت 23:59 UTC در 23 مه 2023 می گیرد. صفحه claim/mint پس از آن به اشتراک گذاشته می شود و از آن زمان در مجموع 12 ماه فرصت دارید تا NFT خود را برش دهید.

ترید Onchain

Onchain Trade یک بازار پول است و DEX را تا 50 برابر اهرم ارائه می دهد. کیف پول خود را به پروتکل آنها متصل کنید و ویژگی های آنها را آزمایش کنید.

SyncSwap

SyncSwap یک DEX است که بر روی zkSync ساخته شده است و اخیراً راه اندازی خود را در شبکه آزمایشی zkSync Era اعلام کرده است. پیش‌بینی می‌شود که این پروتکل‌ها یکی از اولین پروتکل‌هایی باشند که روی zkSync Era Mainnet راه‌اندازی می‌شوند، زیرا یکی از اولین پروتکل‌ هایی هستند که بر روی zkSync ساخته شدند. بنابراین، تعامل با SyncSwap شما را در موقعیت خوبی برای دریافت یک airdrop توکن zkSync (و احتمالاً یک Airdrop SyncSwap نیز) قرار می دهد. در اینجا نحوه فعالیت با Syncswap آمده است:

 1. کیف پول خود را به Syncswap وصل کنید.
 2. به صفحه Swap آنها بروید. نوع و مقدار توکن ها را انتخاب کنید و روی «Swap» کلیک کنید.
 3. نقدینگی را به Pool های خود واریز کنند. در نوار بالا، روی فلش رو به پایین، «Positions» و «New Position» کلیک کنید. USDC و ETH را انتخاب کنید و روی ‘Enter Pool’ کلیک کنید. سپس روی ‘Deposit’ واقع در سمت چپ صفحه کلیک کنید و هر دو USDC و ETH را واریز کنید. سپس، توکن های خود را باز کنید و آنها را در pool قرار دهید.
 4. به Discord آنها بپیوندید.
 5. به صفحه Guild آنها بروید و وظایف را تکمیل کنید.

SpaceFi

SpaceFi به کاربران این امکان را می دهد که بتوانند تجارت، کسب درآمد، ضرب کردن، سهام، فروش، ایجاد و سرمایه گذاری در پروژه های مختلف را انجام دهند. با SpaceFi، کاربران همچنین میتوانند دارایی‌ها، پاداش‌های مزرعه، نعناع و سهام NFT‌های سیاره را مبادله کنند، به پایگاه فضایی بپیوندند یا یک پایگاه فضایی ایجاد کنند و در پروژه‌های جدید سرمایه‌گذاری کنند. SpaceFi قبلاً 30 میلیون دلار SPACE را روی شبکه اصلی Evmos راه اندازی کرده است و زمانی که شبکه اصلی فعال شود 30 میلیون دلار SPACE را در zkSync 2.0 (یعنی zkSync Era) راه اندازی خواهد کرد. این تیم همچنین تایید کرده است که یک ایردراپ انجام خواهد داد.

از آنجایی که پروتکل از قبل در شبکه آزمایشی zkSync فعال است، ممکن است ایده خوبی باشد که با SpaceFi تعامل داشته باشید تا زمانی که شبکه اصلی zkSync Era فعال شود. برای تعامل با SpaceFi، توکن های شبکه تست را از این لینک (https://goerli.portal.zksync.io/faucet) درخواست کنید. سپس کیف پول خود را به Space.io متصل کنید، چند توکن $tSPACE را مبادله کنید. سپس، نقدینگی را به pool خود اضافه کنید. در نهایت، به SpaceFi Discord و Crew3 آنها بپیوندید. همچنین می‌توانید وظایفی را در Crew3 انجام دهید که شامل پیوستن به انجمن‌های آن‌ها، اضافه کردن آنها به فهرست تماشای CoinGecko یا دعوت از دوستان به Discord است.

گیم Tevaera

گیم Tevaera برای دریافت airdrop ایردراپ Zksync
گیم Tevaera برای دریافت airdrop ایردراپ Zksync

Tevaera قصد دارد یک اکوسیستم بازی زنجیره ای سازگار با EVM را در zkSync بسازد. شبکه اصلی آنها اکنون در zkSync Era فعال است.

 1. کیف پول خود را وصل کنید تا وارد شوید. مطمئن شوید که در شبکه zkSync Era هستید.
 2. شناسه Tevan و NFT های Guardian خود را ضرب کنید.
 3. شناسه شهروندی خود را به Discord وصل کنید.
 4. Teva Run برای کسب امتیاز Karma بازی کنید.
 5. وظایف و Task را در Zealy Questboard Tevaea تکمیل کنید.
 6. اختیاری: KP (Karma) را به خزانه web3 خود اضافه کنید. توجه داشته باشید که 1KP حدود 0.021 دلار است.

Velocore

Velocore اولین ve(3،3) DEX روی zkSync است. آنها یک توکن بومی $VC دارند، بنابراین ممکن است احتمال ایردراپ Velocore نیز وجود داشته باشد. در اینجا نحوه فعالیت در Velocore را آموزش دادیم:

 1. اگر هنوز بودجه ای در zkSync Era ندارید، از Orbiter.finance برای پل زدن مبالغ به zkSync Era استفاده کنید.
 2. کیف پول خود را به صفحه swap Velocore وصل کنید و چند توکن را تعویض کنید. شما می توانید هر جفت توکن را عوض کنید، به عنوان مثال. ETH به USDT، ETH به VC و غیره.
 3. به استخرهای نقدینگی Liquidity Pool آنها بروید و نقدینگی اضافه کنید. 30 تا Pool برای انتخاب وجود دارد.
 4. برای پروژه های آینده مراقب Launchpad آنها باشید و به آن بپیوندید.

iZUMi Finance

iZUMi Finance یک پروتکل DeFi چند زنجیره ای است که نقدینگی یک مرحله ای را به عنوان سرویس (LaaS) ارائه می کند. iZiSwap، یک DEX نسل بعدی در چند زنجیره، درzkSync Eraروشن است و AMM نقدینگی متمرکزی را ارائه می‌کند و درآمد اضافی برای دارایی‌ های شما ایجاد می‌کند. آنها همچنین توکن $iZi خود را دارند. علاوه بر انجام ایردراپ خود، آنها همچنین قول داده اند در صورت دریافت ایردراپ های zkSync و Linea، 50 درصد را توزیع کنند. در اینجا نحوه فعالیت در iZUMi Finance گذاشتیم:

 1. توکن های $iZi را تعویض کنید.
 2. نقدینگی را اضافه کنید.
 3. iPoint کسب کنید.
 4. هفته هشتم سفر Linea را کامل کنید.

Mute.io

Mute.io یک AMM DEX با سفارشات محدود و یک پلتفرم کشاورزی و همچنین یک Bond است. آنها در zkSync Era زنده هستند. اگرچه تیم mute.io تایید کرده است که ایردراپ انجام نخواهد شد، اما تعامل با این پروتکل ممکن است برای دریافت zkSync airdrop مفید باشد. در اینجا نحوه فعالیت با Mute.io را آموزش دادیم:

 1. اگر هنوز بودجه ای در zkSync Era ندارید، از Orbiter.finance برای پل زدن وجوه به zkSync Era استفاده کنید.
 2. کیف پول خود را به Swap page وصل کنید و هر مقدار توکن که میخواهید مبادله کنید.
 3. به pool های آنها بروید و نقدینگی اضافه کنید. برای انجام این کار می توانید هزینه دریافت کنید! روی ‘Manage’ کلیک کنید و مقدار نقدینگی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید. همچنین می توانید نقدینگی خود را برداشته و پاداش های خود را در هر زمان بررسی کنید.
 4. به عنوان یک کار اختیاری، می توانید توکن $MUTE آنها را بخرید و آن را در اینجا قفل کنید.

سرویس نام ZkSync

ZkSync Name Service یک سرویس نام omnichain است که به کاربران اجازه می دهد پروفایل Web3 خود را ایجاد کنند. در اینجا نحوه تعامل با سرویس نام ZkSync آمده است:

 1. به https://app.zkns.domains/ بروید.
 2. نام دامنه موجود را جستجو کنید. اگر مورد در دسترس مورد نظر خود را پیدا کردید، روی ‘Available’ کلیک کنید.
 3. روی Request to register with ETH کلیک کنید و تراکنش را تأیید کنید. هزینه خرید دامنه حدود 6.5 دلار آمریکا خواهد بود.

5- در Gitcoin کمک مالی یا همان Donate کنید

دونیت Gitcoin
دونیت Gitcoin

گیت کوین Gitcoin یک پلتفرم اجتماعی است که توسعه‌ های منبع باز جدید را تأمین مالی و هماهنگ می‌کند. برای دونیت Donate، به صفحه ‘grants’ بروید. از طریق شبکه zkSync برای هزینه تراکنش های کمتر پرداخت کنید.

6- ماموریت ها را در Crew3 کامل کنید

به zkSync’s Crew3 Questboard بروید و ماموریت ها را کامل کنید. وظایف شامل دنبال کردن آنها در رسانه های اجتماعی، خواندن مقالات آنها و تکمیل آزمون ها است.

نحوه دریافت بونوس از ایردراپ ZkSync

RabbitHole اکنون اولین ماموریت های zkSync Era را ارائه می دهد که شامل SyncSwap، EraLend و Maverick میشود. تکمیل هر کوئست به کاربران جوایز NFT می‌دهد و به ساختن تاریخچه زنجیره‌ای آنها در اکوسیستم zkSync کمک می‌کند. هر چه ماموریت‌های بیشتری را تکمیل کنید، واجد شرایط دریافت جوایز بیشتری خواهید شد. توجه داشته باشید که حتی اگر قبلاً کارهای مشابهی را انجام داده باشید، برای واجد شرایط بودن در RabbitHole باید دوباره آنها را انجام دهید. در اینجا نحوه تکمیل وظایف در RabbitHole را آموزش دادیم:

 1. مطمئن شوید که در شبکه اتریوم هستید و کیف پول خود را به RabbitHole متصل کنید.
 2. مبادله در Uniswap روی Optimism.
 3. سپرده گذاری دقیقاً روی Optimism.

نحوه شناسایی و جلوگیری از کلاهبرداری های zkSync airdrop !

zkSync هنوز توکن رسمی خود را اعلام نکرده است. با این حال، این امر مانع از کلاهبرداران نشده است که قربانیان ناآگاه را با ایردراپ جذب کنند تا ارزهای دیجیتال آنها را به سرقت ببرند. در اینجا چند روش وجود دارد که از طریق آنها می توانید کلاهبرداران zkSync airdrop را شناسایی کرده و از آنها اجتناب کنید.

به دستگیری های رسانه های اجتماعی توجه داشته باشید

بسیاری از کلاهبرداران از رسانه های اجتماعی (مانند توییتر، تلگرام) استفاده می کنند که به طور گیج کننده ای شبیه به موارد رسمی هستند. به عنوان مثال، املای نادرست نام پروژه یا استفاده از فونت های مختلف و کاراکترهای مخفی در دسته. سایر اکانت های جعلی ممکن است نام پروژه را به درستی نوشته باشند، اما کلمات دیگری در پشت آن وجود دارد، به عنوان مثال. zkSync (@ freetokens). همیشه وب سایت رسمی zkSync را بررسی کنید.

جعل هویت ادمین ها یا مادها

کلاهبرداران به جعل هویت ادمین ها یا مودها در کانال های رسمی zkSync معروف هستند. آن‌ها ممکن است برای «شرکت» در ایردراپ DM‌هایی را بفرستند که اطلاعات خصوصی کاربران را بخواهند، یا برای شما پیوندی بفرستند که از شما بخواهد کیف پول خود را متصل کنید و وجوه خود را تخلیه کنید. مدیران zkSync یا مودها ابتدا کاربران را DM نمی کنند.

حساب‌های جعلی در حال توئیت اطلاعات zkSync airdrop

حساب های جعلی وجود دارد که توکن zkSync airdrops را توییت می کنند. با این حال، هنوز هیچ اعلام رسمی وجود ندارد. همیشه کانال های رسمی را چک کنید.

جمع بندی

در این مقاله ما اطلاعات کافی از Airdrop ایردراپ zkSync به شما عزیزان دادیم. و به شما دوستان عزیز آموزش دادیم که چگونه از airdrop ایردراپ zkSync استفاده کنید و بتوانید سود خوبی از این ایردراپ کسب کنید.
هنگام بررسی یک ایردراپ، عوامل مختلفی باید در نظر گرفته شود. اول، این احتمال وجود دارد که پروژه در وهله اول حتی یک ایردراپ انجام دهد. سپس، بررسی کنید که پروژه قصد دارد چند توکن به کمپین های airdrop اختصاص دهد و همچنین مشکل شرکت در airdrop آنها. همچنین مهم است که به کاربرد توکن نگاه کنید تا در وهله اول استفاده و هدف واقعی در شرکت در ایردراپ وجود داشته باشد. در نهایت، فاکتوری که باید هنگام بررسی ایردراپ در نظر گرفت این است که آیا توکن های ایردراپ شده مشمول هر دوره قفلی هستند یا خیر.

سوالات متداول

zkSync چیست؟

zkSync یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 است که برای سرعت بخشیدن به تراکنش ها و کاهش هزینه های گاز در شبکه اتریوم و در عین حال حفظ امنیت و حریم خصوصی بالا برای کاربران طراحی شده است. این کار را از طریق جمع‌آوری دانش صفر (ZK-Rollup) انجام می‌دهد – تراکنش‌های اتریوم به صورت بسته‌بندی می‌شوند تا خارج از زنجیره پردازش شوند و پس از تأیید اعتبار به زنجیره اصلی بازگردانده می‌شوند.
zkSync توسط Matter Labs توسعه یافته است. این شرکت در سال 2019 توسط الکس گلوچوفسکی و الکساندر ولاسوف تأسیس شد.

آیا zkSync توکن دارد؟

هنوز نشانه zkSync وجود ندارد. اما تیک تیک به طور بالقوه $ZKS خواهد بود. در 16 فوریه 2023، zkSync Alpha Onboarding Fair خود را راه اندازی کرد و در 24 مارس 2023، zkSync Era Mainnet Alpha برای عموم آزاد شد. در همین حال، zkSync 1.0 به zkSync Lite تغییر نام خواهد داد.

تفاوت بین zkSync Era و zkSync Lite چیست؟

در ابتدا، zkSync فاقد پشتیبانی از قراردادهای هوشمند بود و از فعالیت هایی مانند استفاده از DeFi یا خرید NFT که در اتریوم رایج است جلوگیری می کرد. با این حال، مقیاس قابل توجهی برای اتریوم ارائه کرد که منجر به نام مستعار آن ‘zkSync Lite’ شد.
عصر zkSync نشان دهنده ارتقای شبکه است که تمام ویژگی های اتریوم را ارائه می دهد و در عین حال تراکنش های مقرون به صرفه تر و سریع تری را ارائه می دهد.

ایردراپ airdrop چیست ؟

کریپتو ایردراپ روشی هست که با استفاده از آن میتوانید رمز ارز رایگان را از یک پروژه کریپتو کسب کنید. راه های مختلفی برای دریافت این توکن ها وجود داره. خیلی از مواقع یک airdrop با ارزهای دیجیتال رایگان مرتبط است، اما این لزوماً درست نیست.

اشتراک در
اطلاع از
guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ایران‌ریچ این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x