دسته‌بندی نشده

SEC در مورد FTX – جلسات نماینده ایالات متحده «در حال خواب بود».

نماینده پیت سشنز در گزارش شنبه در 17 دسامبر گفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مورد اینکه گروه FTX و شرکت های تابعه آن چگونه الزامات کنترل مالی و شرکتی را برآورده می کنند، “روی فرمان خوابیده است”.

نماینده کنگره تگزاس گفت: ما باید نگاه کنیم که کمیسیون بورس و اوراق بهادار چه می‌کرد.

SEC در 13 دسامبر علیه Sam Bankman-Fried (SBF)، مدیر عامل سابق FTX، اتهاماتی را مطرح کرد و مدعی شد که Bankman-Fried مقررات ضد کلاهبرداری قانون اوراق بهادار سال 1933 و قانون بورس اوراق بهادار در سال 1934 را نقض کرده است. در این شکایت، کمیسیون بورس و اوراق بهادار درخواست دستوری برای منع شرکت Bankman-Fried در صدور، خرید، عرضه یا فروش هر گونه اوراق بهادار به جز برای حساب خود می کند.
گری گنسلر، رئیس SEC، گفت که Bankman-Fried «خانه‌ای از کارت‌ها را بر اساس فریب ساخت و به سرمایه‌گذاران گفت که این ساختمان یکی از امن‌ترین ساختمان‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال است». این اتهامات یک روز پس از دستگیری وی توسط مقامات باهامایی به درخواست ایالات متحده مطرح شد.

نماینده سشنز همچنین خاطرنشان کرد که یک سال پیش، بانکمن-فرید در جلسه کمیته کنگره شهادت داد، جایی که از او در مورد نیاز به نظارت نظارتی بر ارزهای دیجیتال سؤال شد. به گفته سشنز، بانکمن-فرید پاسخ داد: «این فقط یک موضوع شفافیت است».این نماینده کنگره همچنین خاطرنشان کرد که بانکمن-فرید “دسترسی کامل به اعضای کنگره و سنای ایالات متحده” دارد.

اظهارات سشین به دنبال نظرات سناتور تام ایمر است که از جنسلر به دلیل «تلاش‌های جمع‌آوری اطلاعات رمزنگاری» معیوب انتقاد کرد و از او خواست تا در مقابل کنگره حاضر شود تا درباره «شکست‌های نظارتی» توضیح دهد.

ایمر همچنین بیان کرد که جنسلر از اکتبر 2021 در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ظاهر نشده است، و این امر باعث شده است که رسانه های رمزنگاری خلأ شکست SEC در تحقیقات را پر کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا