دسته‌بندی نشده

مرگ‌های پشت سر هم میلیاردرهای کریپتو باعث ایجاد نظریه‌های وحشی در جامعه می‌شود

مرگ چهار میلیاردر رمزارز در عرض یک ماه توجه جامعه کریپتو را به خود جلب کرده است. این مرگ‌ها در شرایط مشکوکی اتفاق افتاد و برخی از این میلیاردرها حتی هشدارهایی را در مورد خطر به صدا درآورده بودند.

4 میلیاردر کریپتو در طی یک ماه جان باختند. درست قبل و در طول سقوط FTX.
این مارپیچ از اواخر اکتبر 2022 شروع شد، زمانی که نیکولای موشگیان، یکی از بنیانگذاران MakerDAO، تنها چند ساعت پس از انتشار توییتی مبنی بر اینکه سازمان‌های اطلاعاتی او را تعقیب کرده‌اند، در یکی از سواحل پورتوریکا جسد پیدا شد. میلیاردر بعدی که از بین رفت، کارگزار خاویر بیوسکا بود که در 22 نوامبر در استپونا اسپانیا جسدش پیدا شد. در آن زمان، Biosca به دلیل بزرگترین کلاهبرداری ارزهای دیجیتال در اسپانیا تحت بررسی بود.

در 23 نوامبر، Tiantian Kulander یکی از بنیانگذاران گروه Amber در خواب به طرز مرموزی درگذشت. تنها دو روز بعد، ویاچسلاو تاران، میلیاردر روسی ارز دیجیتال در یک سقوط هلیکوپتر جان خود را از دست داد.

جدای از این چهار مورد مرگ مشکوک، یک مرگ دیگر در 30 دسامبر زمانی که پارک مو، نایب رئیس Vidente – بزرگترین سهامدار صرافی ارزهای دیجیتال کره جنوبی Bithumb – در اوایل صبح در مقابل خانه اش پیدا شد، خبرساز شد.
مرگ چهار میلیاردر کریپتو در طی یک ماه به چندین تئوری توطئه در میان جامعه کریپتو کمک کرد. یکی از کاربران این رشته مرگ و میر را با یک شغل پرطرفدار به سبک مافیایی مرتبط دانست و گفت که «دنیای رمزنگاری در حال برداشتن صفحه‌ای از کتابچه راهنمای مافیاست».

کاربر دیگری مارپیچ مرگ را با “سلسله مراتب بانکداری مرکزی” مرتبط کرد و به طعنه گفت: “قطعاً پولی را روی آن نمی گذارم که به سلسله مراتب بانک مرکزی متصل شود. راهی نیست. آنها بسیار قابل اعتماد هستند. 100% شانسی نیست.»

یکی از کاربران منابع اطلاعاتی را زیر سوال برد اما اذعان کرد که مشاهده چهار مورد مرگ در کمتر از یک ماه مشکوک است. از سوی دیگر، چند نفر از Redditors حدس می‌زنند که ممکن است اصلاً نمرده باشند، و یکی از آنها نوشت: «من تعجب می‌کنم که چند نفر از اینها افرادی هستند که مرگ خود را جعل می‌کنند.» دیگری حدس می زد که میلیاردرها ممکن است با نام های جعلی زندگی می کنند و از “مرگ” خود برای شروع فصل جدیدی از زندگی خود استفاده می کنند.

مرگ و میر ممکن است باعث نگرانی باشد، اما اکوسیستم رمزنگاری به دلیل شیفتگی خود به تئوری های توطئه نیز شناخته شده است. حماسه مشابهی در ماه مه 2020 زمانی که مدیر عامل صرافی منحل شده QuadrigaCX به طور مرموزی در جریان بازدید از هند درگذشت، رخ داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا