دسته‌بندی نشده

مدیر عامل FTX در روزهای پس از ورشکستگی ‘جهنم خالص’ در بورس شهادت می دهد

جان ری، که مدیرعامل صرافی FTX شد، برخی از تجربیات پر هرج و مرج در این شرکت را پس از اعلام ورشکستگی شرکت توصیف کرده است.

در شهادت پرونده FTX در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده در ناحیه دلاور در 6 فوریه، ری گفت که او و دیگر متخصصان به دلیل نداشتن دفتر فیزیکی شرکت، ‘با دقت’ در حال انجام تحقیقات در مورد فعالیت های FTX بوده اند. به نظر می‌رسید که مدیر عامل FTX در حال مخالفت با درخواست تعیین یک بازرس مستقل برای پرونده ورشکستگی است و ادعا می‌کند که «خطاهای سهوی» می‌تواند منجر به از بین رفتن «صدها میلیون دلار ارزش» شود.

به گفته ری، زمانی که او کنترل FTX را در نوامبر 2022 به دست گرفت، ‘هیچ لیست واحدی از هیچ چیز’ مربوط به حساب های بانکی، درآمد، بیمه یا پرسنل وجود نداشت که باعث ‘تقاضای گسترده برای اطلاعات’ شد. مدیر عامل FTX گفت در همان روزی که به تشکیل دادخواست ورشکستگی فصل 11 کمک کرد و تلاش‌های متعددی برای سرقت رمزارزها صورت گرفت که در نتیجه کارشناسان امنیتی و انحلال‌دهنده‌ها به سرعت برای تأمین وجوه اقدام کردند.

ری گفت: ‘طومار عادی روز اول شما گاهی اوقات آشفته است – این چیزی بود که من هرگز تجربه نکرده بودم.’ ‘آن هک ها تقریباً تمام شب ادامه داشتند واقعاً 48 ساعت از چیزی بود که من فقط می توانم آن را به عنوان جهنم خالص توصیف کنم.’
مدیر عامل FTX ادعا کرد که قبل از به دست گرفتن کنترل شرکت، هیچ ارتباطی با مدیران سابق این صرافی، از جمله مدیر عامل آلامدا ریسرچ، کارولین الیسون، یکی از بنیانگذاران FTX، گری وانگ و مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید یا والدینش نداشته است. به گفته ری، هر کسی که تحت مدیریت بانکمن-فرید «در موقعیت کنترل قرار داشت» دیگر هیچ اختیاری برای هدایت اقدامات شرکت FTX نداشت.

شهادت ری در بحبوحه درخواست دفتر امین ایالات متحده مبنی بر این که دادگاه باید یک بازرس مستقل را منصوب کند که گزارشی عمومی برای شفافیت در روند ورشکستگی منتشر کند. جولیت سارکسیان، نماینده دفتر معتمد ایالات متحده، پیشنهاد کرد که، اگرچه ری قبل از تصدی سمت مدیرعاملی هیچ ارتباطی با بانکمن-فرید نداشت، انتصاب یک بازرس همچنان در جهت منافع عمومی بود.
روند ورشکستگی FTX ادامه دارد زیرا بدهکاران و اشخاص ذینفع در مورد دارایی های شرکت اقدام می کنند، شرکت را بررسی می کنند و اطلاعاتی را منتشر می کنند که به طور بالقوه بر پرونده جنایی Bankman-Fried تأثیر می گذارد. تیم حقوقی به نمایندگی از بدهکاران FTX درخواست صدور احضاریه برای اطلاعات و اسناد از خانواده نزدیک بانکمن-فرید را در 1 فوریه داد.

در زمان انتشار، قاضی جان دورسی در مورد درخواست بازپرس حکمی نداده بود. این داستان در حال توسعه است و ممکن است به روز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا