دسته‌بندی نشده

SEC تایلند قوانین ارائه دهنده حضانت رمزارز را صادر می کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تایلند در حال تلاش برای محافظت بهتر از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال با معرفی قوانین جدید برای خدمات نگهبانی کریپتو است.

در 17 ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند مقرراتی را صادر کرد که به موجب آن، ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) را ملزم به ایجاد یک سیستم مدیریت کیف پول دیجیتال برای تضمین حضانت کارآمد کرد. قوانین جدید متولیان کریپتو یا VASPهایی را هدف قرار می دهد که خدمات ذخیره سازی کریپتو ارائه می کنند.

این مقررات شامل سه الزام اصلی، از جمله ارائه خط‌مشی و دستورالعمل‌هایی برای نظارت بر مدیریت ریسک کیف پول‌های دیجیتال و کلیدهای خصوصی است. قوانین، VASPها را ملزم می‌کنند تا با تنظیم‌کننده‌ها در رابطه با چنین سیاست‌هایی ارتباط برقرار کنند و برنامه‌های اقدامی را برای اطمینان از انطباق ارائه دهند.

علاوه بر این، SEC از متولیان کریپتو درخواست کرد تا خط‌مشی‌ها و رویه‌هایی را برای طراحی، توسعه و مدیریت کیف پول‌ها و کلیدهای دیجیتال ارائه کنند. این مقام همچنین از متولیان کریپتو می خواهد که در صورت بروز رویدادهای پیش بینی نشده ای که ممکن است بر سیستم مدیریت کیف پول تأثیر بگذارد، یک طرح اضطراری ایجاد کنند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: «این شامل طرح‌ریزی و آزمایش رویه‌های اقدام، تعیین افراد مسئول و گزارش رویداد می‌شود.»
ممیزی امنیت سیستم و همچنین تحقیقات پزشکی قانونی دیجیتال در صورت بروز هرگونه رویدادی که بر امنیت سیستم‌های مربوط به نگهداری دارایی دیجیتال تأثیر می‌گذارد، که می‌تواند تأثیرات قابل توجهی بر دارایی‌های مشتریان داشته باشد، مورد نیاز است.
بر اساس این اطلاعیه، مقررات جدید از 16 ژانویه 2023 اجرایی شده است.
متولیان کریپتو موظفند ظرف شش ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن، به‌طور کامل از آن پیروی کنند.
آخرین مقررات کریپتو توسط SEC تایلند با برنامه‌های این مرجع برای اتخاذ مقررات سخت‌گیرانه‌تر رمزنگاری پس از شکست‌های صنعتی مانند سقوط FTX مطابقت دارد. در اوایل ژانویه، طبق گزارش‌ها، مقامات تحقیقات جدیدی را علیه یک صرافی رمزنگاری محلی Zipmex آغاز کردند و ادعا کردند که این شرکت خدمات مدیریت صندوق دارایی دیجیتال را بدون مجوز ارائه کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا