دسته‌بندی نشده

مقامات ایالات متحده صفحه ای را برای اطلاع قربانیان ادعایی FTX در مورد پرونده SBF راه اندازی می کنند

دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک صفحه‌ای را در وب‌سایت خود راه‌اندازی کرده است که از قربانیان ادعایی کلاهبرداری سام بنکمن-فرید در FTX درخواست می‌کند تا به آنها مراجعه کنند و آنها را در مورد مراحل دادگاه مطلع کنند.

در پرونده 6 ژانویه، دانیل ساسون، دستیار دادستان ایالات متحده از دادگاه فدرال درخواست کرد که به دفتر او اجازه دهد تا “اطلاعات معقول، دقیق و به موقع” را برای اطلاع رسانی به قربانیان ادعایی کلاهبرداری از صرافی رمزارز FTX در زمانی که تحت رهبری بانکمن-فرید بود، انجام دهد. به گفته ساسون، دولت “طرح جایگزین” را برای اطلاع رسانی به قربانیان پرونده FTX از طریق یک اطلاعیه آنلاین که در 6 ژانویه منتشر شد، پیشنهاد کرد.

بر اساس پرونده دادگاه، تعداد قربانیان پرونده FTX – بیش از یک میلیون طلبکار – تکیه بر روش‌های سنتی‌تر اطلاع‌رسانی را «بدون ایجاد پیچیدگی یا طولانی‌کردن بی‌رویه رسیدگی در این موضوع» «غیرعملی» کرده است. قاضی لوئیس کاپلان در همان روز این درخواست را تایید کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «اگر فکر می‌کنید که ممکن است قربانی کلاهبرداری ساموئل بنکمن-فرید،«SBF» شده‌اید، لطفاً با هماهنگ‌کننده قربانی/شاهد در دفتر دادستانی ایالات متحده تماس بگیرید.

اطلاعیه در وب سایت SDNY بینندگان را از هشت جنایتی که بانکمن-فرید در دادگاه با آنها روبروست و همچنین حقوقی که قربانیان بر اساس قوانین فدرال دارند، مطلع کرد. این دومی شامل حق اطلاع از روند دادگاه عمومی و داد و ستد با بانکمن-فرید، و همچنین کنفرانس با وکیل نماینده دولت ایالات متحده بود.

پس از دستگیری در باهاما و استرداد به ایالات متحده، بنکمن-فرید نسبت به تمام اتهامات جنایی پرونده خود بی گناه است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و کمیسیون معاملات آتی کالا هر دو اتهاماتی را علیه مدیر عامل سابق FTX اعلام کرده اند، در حالی که کارولین الیسون، مدیر عامل تحقیقات Alameda و گری وانگ، بنیانگذار FTX، قبلاً به اتهامات مرتبط اعتراف کرده اند.
روند ورشکستگی جدا از پرونده های جنایی علیه وانگ، الیسون و بنکمن-فرید نیز ادامه دارد و جلسه علنی بعدی برای 11 ژانویه برنامه ریزی شده است. خروج از دادگستری ایالات متحده در حال توقیف بیش از 450 میلیون دلار سهام بود. رابینهود به گروه FTX متصل است، که BlockFi، Bankman-Fried و دیگران ادعاهای قانونی برای آن داشته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا