دسته‌بندی نشده

سیلورگیت سود سهام را به حالت تعلیق درآورد تا «ترازنامه با نقدینگی بالا» حفظ شود.

بانک رمزنگاری Silvergate مستقر در کالیفرنیا برای حفظ «ترازنامه با نقدینگی بالا»، پرداخت سود سهام را به حالت تعلیق درآورده است.

در اطلاعیه 27 ژانویه، این شرکت اعلام کرد که ‘پرداخت سود سهام را با نرخ ثابت 5.375٪ سهام ممتاز دائمی غیر انباشته سری A، به منظور حفظ سرمایه، متوقف می کند.’

این شرکت تصریح کرد که تصمیم گرفته تا طوفان زمستان کریپتو را پشت سر بگذارد، اما تاکید کرد که همچنان «وضعیت نقدی بیش از سپرده‌های مرتبط با دارایی‌های دیجیتال خود را حفظ می‌کند».

‘این تصمیم نشان دهنده تمرکز شرکت بر حفظ ترازنامه با نقدینگی بالا با موقعیت سرمایه قوی است زیرا نوسانات اخیر در صنعت دارایی دیجیتال را کنترل می کند.’
این شرکت افزود: «هیئت مدیره شرکت با تغییر شرایط بازار، پرداخت سود سه ماهه را مجدداً ارزیابی خواهد کرد.
این اعلامیه تنها 11 روز پس از آن صورت می گیرد که شرکت در گزارش سه ماهه چهارم 2022 خود در 17 ژانویه، یک میلیارد دلار زیان خالص سنگین را به ثبت رساند. Silvergate عملکرد ضعیف خود را به احساسات عمومی بازار نسبت داد، که باعث شده است سرمایه گذاران به سمت ‘ریسک کردن’ بروند. رویکرد در سال گذشته

در گزارش سه ماهه چهارم، آلن لین، مدیرعامل Silvegate نیز از زبانی مشابه با آخرین اعلامیه استفاده کرد و اشاره کرد که این شرکت همچنان در بخش کریپتو صعودی است اما در تلاش است تا ‘ترازنامه ای با نقدینگی بالا با موقعیت سرمایه قوی’ حفظ کند.

خبر تعلیق سود سهام در روز جمعه با زیان قابل توجهی در قیمت سهام ترجیحی (SI-PA) و سهام عادی (SI) مواجه شد.

بر اساس داده های Yahoo Finance، قیمت SI-PA با 22.71 درصد کاهش به 8.85 دلار رسید، در حالی که SI با 3.76 درصد کاهش تا پایان بازار به 13.58 دلار رسید.

بزرگنمایی همچنین تصویری تلخ را برای SI-PA و SI ترسیم می کند، به طوری که قیمت سهام طی 12 ماه گذشته 60 درصد و 87.46 درصد کاهش یافته است.

این تنها اقدامی نیست که شرکت برای تقویت خزانه خود در این ماه انجام داده است، پس از آن که در 5 ژانویه اعلام کرد که 200 کارمند خود را – که 40٪ از تعداد کارمندانش را تشکیل می دهد – در تلاش برای ادامه فعالیت اخراج کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا