دسته‌بندی نشده

کالیفرنیا DMV سیستم مدیریت عنوان خودرو را از طریق Tezos دیجیتالی می کند

دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا (DMV) در حال آزمایش دیجیتالی کردن عناوین خودرو و انتقال عنوان از طریق یک بلاک چین خصوصی Tezos است.

این حرکت بخشی از همکاری بین کالیفرنیا DMV، Tezos و شرکت نرم‌افزار بلاک‌چین Oxhead Alpha است که شرکت دوم در ۲۵ ژانویه یک اثبات موفقیت‌آمیز مفهومی را اعلام کرد.

کالیفرنیا DMV از Oxhead Alpha برای ساخت شبکه آزمایشی خصوصی Tezos استفاده کرده است که آن را ‘دفتر کل سایه’ نامیده است. اساساً برای تبدیل شدن به یک نسخه تکراری مبتنی بر بلاک چین از پایگاه داده فعلی آژانس طراحی شده است.

آجی گوپتا، مدیر ارشد دیجیتال کالیفرنیا DMV در 26 ژانویه به فورچون گفت که آژانس می‌خواهد ظرف سه ماه آینده دفتر کل سایه را تکمیل کند.

به دنبال آن، این شرکت به دنبال راه اندازی برنامه هایی مانند کیف پول های دیجیتال برای نگهداری و انتقال عناوین غیرقابل تعویض خودرو است و DMV به عنوان واسطه ای برای نظارت بر چنین عملیاتی عمل می کند.

گوپتا به فوربس گفت: «درک DMV از عقب ماندگی قطعاً باید تغییر کند. اندرو اسمیت، رئیس Oxhead Alpha، بیان کرد که ابتکار بلاک چین کالیفرنیا DMV طیف گسترده ای از موارد استفاده را برای آژانس ارائه می دهد، به ویژه در مورد مدرن سازی سیستم های مبتنی بر کاغذ فعلی آن.

اسمیت نمونه‌هایی از کلاهبرداری در معاملات را برجسته کرد که در آن فروشندگان خودرو اطلاعات کلیدی در مورد وضعیت خودرو را پنهان می‌کنند تا یک لیموناد را در اختیار خریداران ناآگاه قرار دهند.
در حالی که خودروهای معیوب دارای یک علامت ویژه در عناوین خود در کالیفرنیا هستند، اسمیت خاطرنشان کرد که فروشندگان می توانند خودرو را به ایالت دیگری منتقل کنند و نام های معیوب را با سهولت نسبی پنهان کنند.

با این حال، با ثبت سوابق مبتنی بر بلاک چین و سایر DMV ها که به طور بالقوه از این فناوری استفاده می کنند، اسمیت پیشنهاد کرد که ردیابی تاریخ واقعی وسایل نقلیه به صورت دیجیتالی بسیار آسان تر خواهد بود.

او گفت: «تا جایی که به نفع داشتن عنوان دیجیتالی پایدار است، این یک مورد استفاده بسیار آشکار است.

اسمیت در بیانیه 25 ژانویه این شرکت در مورد اینکه چرا تزوس برای DMV مناسب است، بیان کرد که بلاک چین «برخی از مشکلات واقعاً سخت در بلاک چین را به روشی زیبا حل می کند».

او گفت: «ترکیب اجماع مسئولانه، حاکمیت زنجیره ای و امنیت درجه سازمانی، تزوس را به یک پلت فرم عالی برای ارائه راه حل های آماده تولید تبدیل می کند.
این حرکت از کالیفرنیا DMV احتمالاً توسط سایرین در ایالت در حال حرکت رو به جلو دنبال خواهد شد. در ماه مه 2022، گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، دستوری اجرایی برای هدایت و بررسی فرصت‌ها برای ادغام فناوری بلاک چین با سازمان‌های دولتی ایالتی امضا کرد.

فرماندار گفت: «کالیفرنیا یک مرکز جهانی نوآوری است، و ما در حال ایجاد ایالت برای موفقیت با این فناوری نوظهور هستیم – محرک نوآوری مسئولانه، محافظت از مصرف کنندگان و استفاده از این فناوری برای منافع عمومی».

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا