آموزش تریداستراتژی‌ تریدنوسان گیری

بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال در شبانه روز

ماهیت جهانی و بی وفقه معاملات در بازار ارزهای دیجیتال چالش‌هایی را برای معامله‌گران ایجاد‌ می‌کند که یکی از آن‌ها یافتن بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال است. کسانی که به دنبال سفارش‌های خرید و فروش بزرگ هستند باید زمان‌هایی که حداکثر نقدینگی و حجم معاملات بالا وجود دارد را شناسایی کنند. برخلاف معاملات سهام و کالاها، بازار ارزهای دیجیتال در یک زمان تنظیم شده معامله نمی‌شوند.

بازار بیتکوین و هر بازار دیگر ارزهای دیجیتال در 24 ساعت و 7 روز هفته حتی در تعطیلات رسمی باز هستند.در تعداد زیادی از صرافی‌ها باز است که این تعداد رو به افزایش می‌باشد. این حقیقت که بازار ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند و به هیچ رسانه مرکزی برای تایید تراکنش‌ها نیاز ندارند، یکی از دلایلی است که این بازار بدون هیچ وقفه‌ای کار می‌کند.معامله‌گران موفق بازار کریپتو اگرچه می‌دانند که بازار ارزهای دیجیتال بی‌وقفه باز است، اما در صورت بالا بودن فعالیت بازار جهانی، معاملات بیشتری انجام می‌شوند.

خارج از ساعات این بازار جهانی حجم معاملات می‌تواند کمتر و سبک‌تر باشد، و به‌طوربالقوه منجر به کاهش قیمت ارز و مشکل در فروش ارزهای دیجیتال شما شود. یافتن بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال و معاملات نه تنها برای معامله‌گرانی که در لحظه خرید و فروش می‌کنند بلکه برای سرمایه‌گذاران در توکن‌های مالی غیرمتمرکز (Defi) نیز یک چالش است.

بهترین ساعات معاملات ارزهای دیجیتال

مبتدیان معمولا بر روی یک بازه زمانی خاصی تمرکز می‌کنند، و زمانی که در حال تعیین بهترین زمان برای معامله هستند، روند قوی‌تر را نادیده می‌گیرند، از طرفی دیگر معامله گران ممکن است روند اصلی را دنبال کنند اما اهمیت تنظیم دقیق ورودی‌های خود را به یک رمزارز در چارچوب زمانی کوتاه مدت نادیده می‌گیرند. هنگامی که روند بنیادی و بلندمدتی آغاز شد معامله‌گران می‌توانند روند را با بازه زمانی دلخواه خود و روند کوتاه مدتی را با بازه زمانی کوتاه‌تر بررسی کنند. در زیر چند نمونه از نحوه تجزیه و تحلیل انواع مختلف معامله‌گران بهترین ساعات معاملات ارزهای دیجیتال آورده شده است.

تجزیه و تحلیل چند تایم‌فریم
(روند اولیه – روند ثانویه)
معامله‌گر
نمودارهای هفتگی – نمودارهای ماهانهمعامله‌گران موقعیت بلند‌مدت
نمودار 60 دقیقه‌ای – نمودارهای 15 دقیقه‌ایمعامله‌گران موقعیت روزانه
نمودار 60 دقیقه‌ای – نمودارهای هفتگینوسان‌گیران

مناسب‌ترین زمان برای خرید ارزدیجیتال

به طور مختصر و مفید بهترین زمان برای خرید یک ارزدیجیتال زمانی است که شما آمادگی خرید یک ارزدیجیتال را دارید، یعنی با استفاده از بررسی قیمت دلار میزان سرمایه خود برای خرید یک ارزدیجیتال و نوسانات آن ارز را کنترل کنید. هرگز بیشتر از آن‌که می‌توانید از سرمایه‌تان را از دست بدهید در یک ارزدیجیتال هزینه نکنید. ارزهای دیجیتال دارایی‌های تضمین شده‌ای نیستند که امنیت داشته باشند، به خصوص اگر به صفر برسند. برخی افراد با خرید مناسب در زمان مناسب به سود زیادی می‌رسند.

بهترین ساعت ترید ارزدیجیتال

چه ساعتی از روز برای خرید ارز دیجیتال بهتر است؟

با توجه به اینکه ارزهای دیجیتال در تمام روز معامله می‌شوند حتی تا ساعات اولیه صبح اما باز معاملات شما در ساعات خاصی از روز می‌تواند دارای ریسک باشد. مقایسه فعالیت معاملاتی بیتکوین، اتریوم، سولانا و کاردانو ارزهای دیجیتالی با بالاترین قیمت‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها، تمایل به بالا و پایین رفتن باهم دارند و بررسی آن‌ها برای تعیین زمان مناسب برای خرید می‌تواند بسیار مفید باشد. رمزارزهای دیگر که زیاد معروف نیستند نیز از ارزهایی مثل بیتکوین و اتریوم پیروی می‌کنند.

استراتژی معاملاتی کوتاه‌مدت برای ترید ارزهای دیجیتال

یکی از استراتژی‌های معاملاتی کوتاه‌مدت، معاملات روزانه است. در عرض یک روز می‌خواهید ارزهای دیجیتال را بخرید و و با فروش آن‌ها به سود برسید. یک روز معاملاتی در بازارهای معتبرتر مانند بازار سهام در ساعت خاصی به پایان می‌رسد. اما از آنجایی‌که بازار ارزهای دیجیتال هر روز از سال باز است، می‌توانید بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال روزانه خود را مطابق با برنامه خود تنظیم کنید. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد فعالیت و معاملات در بازار ارزهای دیجیتال با ساعات منظم بازار در ایالات متحده مطابقت دارد. با نگاه کردن به بهترین ساعات ترید ارزهای دیجیتال، به ویژه اتریوم میبینیم که هزینه های شبکه برای تراکنش‌های اتریوم برا اساس استفاده از شبکه در قیمت دچار نوسان می‌شود هرچه فعالیت و معاملات در شبکه اتریوم بیشتر باشد کارمزد تراکنش ها گرانتر است. بنابراین این نکته برای معامله‌گران با پرتفوهای کوچکتر بسیار اهمیت دارد.

بهترین حرکت با بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

مشخص کردن زمان برای خرید ارزدیجیتال می‌تواند کاری دشوار باشد، زیرا انواع عناصر وجود دارد که بر روی قیمت یک ارزدیجیتال تاثیر می‌گذارد. در بازار ارزهای دیجیتال مانند هر نوع سرمایه‌گذاری، بهترین روش این است که ارزدیجیتالی را که بعد از بررسی و تحلیل خریده‌اید برای طولانی‌مدت نگه دارید و هربار کمی خرید کنید. شما از این استراتژی بالاترین و بیشترین بازدهی را خواهید داشت.

ریسک ها در بازار ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال در آخر هفته باز هستند. بنابراین وقتی یک موقعیت باز می‌کنید با همان نمادی که در طول هفته با آن معامله می‌کنید، این کار را انجام دهید. پوزیشن‌های شما در آخر هفته به حرکت خود ادامه می‌دهند تا حد ضرر و یا حد سود شما فعال شود.

هرگز به آخر هفته ها اعتماد نکن

بازار ارزهای دیجیتال آخر هفته‌ها استراحت نمی‌کند.اما معامله گران سهام ایالات متحده فعالیتی ندارند. بنابراین برای فعالیت آخر هفته چیکار باید کرد؟

ورود پول هوشمندتر به بازار ارزهای دیجیتال در آخرهفته‌ها کاهش می‌یابد و حجم بالایی از فعالیت توسط ربات‌های معاملاتی الگوریتمی و سازندگان بازار (کسانی که نقدینگی بازار را بالا می‌برند) در تعطیلات آخر هفته وجود دارد و بازار برای معامله و ترید کردن جذابیت کمتری دارد. طبق نمودار نوسانات واقعی (Genesis Volatility)، در آخر هفته‌ها نوسانات کمتری وجود دارد. به طور کلی معامله‌گران به دنبال نوسانات برای کسب سود هستند. بنابراین عقیده کلی درباره ارزهای دیجیتال این است که فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال در تعطیلات پایان هفته اشتباه است.

اگر بیتکوین در پایان هفته رشد کند انتظار می‌رود که در طی هفته ریزش کند. به هر حال، خلاصه مطلب درباره بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال در تعطیلات آخر هفته این است که قیمت ارزهای دیجیتال اغلب در پایان هفته کاهش می‌یابد. در پایان هفته اکثر مردم معاملات ارزدیجیتال را کنار می‌گذارند بنابراین حجم معاملات کمتر می‌شود و همچنین نقدینگی نیز در بازار محدود می‌شود.

بهترین ساعت ترید ارزدیجیتال

زمان شروع و پایان بازار ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال همزمان با ساعت شروع بازار فارکس در ساعت 12ظهر باز می‌شوند و تا ساعت 12ظهر روز بعد ادامه دارند. بنابراین می‌توانید به طور 24 ساعته در هر روز حتی در تعطیلات پایان هفته نیز خرید و فروش ارزدیجیتال را انجام دهید. ارزدیجیتال جزو دارایی‌های پرنوسان است و فراز و نشیب زیادی دارد. به همین دلیل، اغلب مردم به این فکر می‌افتند که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند و در مواقعی که ارزدیجیتال بهترین قیمت را دارند خرید کنند تا سود بدست بیاورند. اما از آن‌جایی که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران در سراسر دنیا می‌توانند بطور روزانه و بی‌وقفه ارزهای دیجیتال را معامله کنند، ساعت کاری و معامله ارزهای دیجیتال هرگز به ساعت مشخصی در روز محدود نمی‌شود.

همانطور که گفتیم بازار رمزارزها همیشه باز هستند و حتی قراردادهای CFD ارز دیجیتال نیز به همین شکل باز هستند. اما لازم است به منطقه زمانی توجه کنید، تا متوجه شروع زمان معالات در بازار ارزدیجیتال شوید. چه موقع فعال می‌شوند و نوسان قیمتی آن‌ها زیاد می‌شود. این سوال مهم است زیرا دارایی که معامله می‌شوند انواع مختلفی دارند. باز بودن بازار ارزهای دیجیتال به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته مزیت ها و معایبی دارد.

مزایامعایب
✔ راحتی بیشتر برای معامله‌گران
✔  سود بیشتر به دلیل نقدینگی بالا و بازار بزرگ‌تر
✔ دسترسی به بازار ارزهای دیجیتال در هر زمان و هر مکان
× ممکن از بعضی از صرافی‌ها و پلتفرم‌ها دسترسی به بازار را در ساعاتی مشخص محدود کنند
× نوسان و ریسک‌ها در بعضی روزها و ساعات افزایش پیدا می‌کند
× نبودن یک زمانبندی مشخص باعث می‌شود معامله‌گران نوسانات بزرگ را از دست بدهند
مزایا و معایب بازار ارزهای دیجیتال

نکات کلیدی درباره بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال

 • بازار ارزهای دیجیتال نوسانات زیادی دارد که تغییر قیمتی آن‌ها شروع و پایان ندارد و در طول روز در حال افزایش و کاهش قیمت هستند.
 • آمار نشان می‌دهد که بازار ارزهای دیجیتال تقریبا ساعت 18:00 ( CET زمان اروپای مرکزی ) بسیار شلوغ هستند.
 • بازار کریپتوکارنسی در ساعت 12ظهر باز می‌شوند و تا ساعت 12 ظهر روز بعد به فعالیت خود ادامه می‌دهند، پس این بازه زمانی ساعت معاملات رمزارزها می‌باشد. بنابراین می‌توانید به صورت روزانه و حتی تعطیلات پایان هفته و حتی تعطیلات رسمی می‌توانید معامله کنید.
 • نبودن یک زمانبندی و ساعت مشخص در بازار به این معنی است که معامله‌گران می‌توانند در ساعات کاری خرید و فروش ارزدیجیتال، نوسانات بزرگ بازار را از دست بدهند.
 • معاملات در بازار ارزهای دیجیتال در ساعاتی از روز شلوغ‌تر از ساعات دیگر است.
بهترین ساعت ترید ارزدیجیتال

ساعت اوج معاملات ارزهای دیجیتال

خیلی از معاملعه‌گران به دنبال جواب این سوال هستند که بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال، چه ساعتی است. بهترین ساعت معامله ارزدیجیتال از 8 صبح تا 4 بعدازظهر است زیرا بیشترین نوسان به خصوص در بازارهای آمریکا در این بازه زمانی رخ می‌دهد. به همین دلیل در این ساعات بیشترین سود را می‌توان کسب کرد. ساعت و روزهایی هستند که تریدرهای بازار ارزدیجیتال علاقه دارند بیشتر در این زمان‌ها معامله کنند.

بهترین زمان برای ترید ارزدیجیتال، زمانی است که شما آمادگی معامله در بازار ارزهای دیجیتال را دارید. اما طبق آمار نشان می‌دهد که معامله‌گران حرفه ای معمولا آخر هفته‌ها فعالیت دارند. معامله در فارکس در روزهای دوشنبه بیشترین بازدهی را دارد وپس از آن جمعه و شنبه بیشترین بازدهی را دارند. طبق آمار بازار ارزهای دیجیتال نزدیک به ساعت 18:00 (  CET زمان اروپای مرکزی ) در شلوغ‌ترین وضعیت خود قرار دارند. اما در عملکرد و روندهای گذشته هیچ تضمینی نیست که در آینده نیز به همین شکل باشد. بنابراین هیچ تضمینی نیست که معامله در روزهای دوشنبه، جمعه و شنبه یا ساعت 18:00 به وقت اروپای شرقی سود زیادی داشته باشد.

توجه: این را در نظر داشته باشید که این روندها احتمالا با گذشت زمان، تغییر می‌کند.

نکته پایانی درباره بهترین زمان برای ترید ارزدیجیتال

 برای درک بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال، بهتر است ابتدا با چگونگی کار کردن بازار ارزهای دیجیتال آشنا شوید و اینکه رمزارزها چگونه کار می‌کنند، سپس با مهارتی که به‌دست آورده‌اید بهترین زمان برای معاملات خود را انتخاب کنید. بازار ارزهای دیجیتال بی‌وقفه کار می‌کنند، اما لزوما به این معنی نیست که روزها یا ساعات خاصی برای بهترین زمان معاملات ارزدیجیتال وجود نداشته باشد، زیرا تعداد معامله‌گران و میزان نقدینگی در بازارها متفاوت است. ولی همیشه امکان دسترسی به بازارهای رمزارزها وجود دارد. همیشه بررسی‌ها و تحلیل‌های شخصی خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که قیمت‌ها علاوه بر بالا رفتن، پایین هم می‌آیند و هرگز با پولی که تحمل از دست دادنش را ندارید سرمایه‌گذاری نکنید.

پرسش و پاسخ درباره بهترین ساعت ترید ارز دیجیتال

بهترین زمان معامله ارزدیجیتال کی است؟

با توجه به این‌که بازار ارزدیجیتال بطور 24ساعته هر روز هفته در تمام طول سال فعال است معامله‌گران این فرصت را دارند که بدون محدودیت به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند. اما برای این‌که بدانید چه زمانی بخرید و چه زمانی بفروشید نیاز است که اطلاعات فاندامنتال و تحلیل تکنیکال بدانید. می‌توانید از سایت Coinmarketcap کمک بگیرید.

چه زمانی برای ترید در بازار ارزهای دیجیتال ریسک بیشتری دارد؟

آخر هفته ها که بازارهای جهانی اروپا و آمریکا بسته هستند، بازار ارزدیجیتال حجم معاملات و نقدینگی کمی دارد پس برای ترید در بازار ارزهای دیجیتال آخر هفته ها مناسب نیست.

چه ساعاتی از شبانه‌روز معاملات در بازارهای ارزدیجیتال بیشتر می‌شود؟

بازارهای متفاوتی در کریپتوکارنسی وجود دارد و بستگی به نوع بازارها دارد اما طبق آمار زمانی که بازار رسمی ایالات متحده فعال است، فعالیت در بازارهای ارزدیجیتال هم بیشتر می‌شود.

4/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه

 1. در بازار تجارت کریپتوکارنسی، برای تعیین بهترین ساعت تجارت، چندین عامل وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. به طور کلی، بازار کریپتو به طور 24/7 فعال است، اما همچنان هنگامی که حجم تجارت و نوسانات قیمت بیشتر است، می‌تواند بهترین زمان برای تجارت فراهم کند. در زیر تعدادی از عوامل مهم را برای تعیین بهترین ساعت تجارت کریپتو ذکر می‌کنم:

  1. **حجم تجارت**: به طور کلی، ساعاتی که حجم تجارت بالاتر است، بهترین زمان برای تجارت به حساب می‌آید. این معمولاً در طول ساعات کاری اصلی بورس‌ها و بازارهای مختلف دنیا رخ می‌دهد. ساعات اوج تجارت معمولاً شامل تداخل ساعات کاری در مناطق زمانی مختلف می‌شود.

  2. **تداخل بازارها**: زمانی که چندین بازار بزرگ (مثل بازارهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی) به طور همزمان فعال هستند، حجم تجارت و نوسانات قیمت معمولاً افزایش می‌یابد. این تداخل بازارها می‌تواند بهترین زمان برای تجارت را تشکیل دهد.

  3. **اخبار و رویدادها**: اعلان‌ها و رویدادهای مهم در دنیای اقتصاد و کریپتو می‌توانند به طور قابل توجهی بر روی قیمت‌ها و تغییرات بازار تأثیر بگذارند. بنابراین، شما باید ساعاتی را که اعلان‌ها و رویدادهای مهم انتظار می‌رود، در نظر بگیرید.

  4. **سطح نوسانات**: ساعاتی که نوسانات قیمت بیشتری رخ می‌دهد، می‌توانند به طور عمومی بهترین زمان برای تجارت باشند، زیرا این نوسانات می‌توانند به ترید‌های موفقتر کمک کنند.

  5. **شناخت بازار**: تجربه و شناخت شما از بازار و الگوهای قیمتی مختلف نقش مهمی در تعیین بهترین زمان برای تجارت دارد. شما باید زمان‌هایی را انتخاب کنید که با تجربه و استراتژی‌های خود بهتر آشنا هستید.

  به طور خلاصه، بهترین ساعت تجارت کریپتو وابسته به عوامل مختلفی است، از جمله حجم تجارت، تداخل بازارها، اخبار و رویدادها، نوسانات قیمت و شناخت شما از بازار. بهتر است که بر اساس شرایط و شناخت خودتان از بازار، تصمیم‌گیری کنید که کدام ساعت‌ها برای تجارت مناسب‌تر هستند. همچنین، همیشه به مدیریت ریسک دقت کنید و تجارت خود را با اهمیت برنامه‌ریزی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا