دسته‌بندی نشده

بایننس در مقابل گزارش استیبل کوین به طور کامل پشتیبانی نمی شود

صرافی بزرگ ارز دیجیتال بایننس در ابتدا با گزارش بلومبرگ مخالفت کرد مبنی بر اینکه کوین پایدار Binance-Peg BUSD آن «به نظر نمی رسد همیشه به طور کامل توسط BUSD پشتیبانی شده باشد».

بایننس در یک پست وبلاگی در 10 ژانویه گفت که مبنای گزارش – که بعداً برای روشن کردن تفاوت بین یک استیبل کوین ثابت و دارای پشتوانه اصلاح شد – «عدم تطابق زمانی در پشتیبانی Binance-Peg BUSD با BUSD» بود. بر اساس تحلیلی از جاناتان ریتر، یکی از بنیانگذاران ChainArgo، این رسانه گزارش داد که بایننس-پیگ BUSD اغلب بین سال‌های 2020 و 2021 تحت وثیقه قرار می‌گرفت، شکافی که گاهی از یک میلیارد دلار فراتر می‌رفت.

با این حال، طبق گفته این صرافی، استیبل کوین بایننس USD (BUSD) آن “کاملاً توسط پول نقد و ذخایر معادل وجه نقد USD حمایت می شد” و Binance-Peg BUSD به طور کامل توسط BUSD حمایت می شد. عدم تطابق گزارش شده ظاهراً داده هایی را نشان می دهد که در آن استیبل کوین در برخی مواقع به طور کامل پشتیبانی نمی شود.

بایننس می‌گوید: «علی‌رغم تفاوت‌ها در داده‌ها، در هیچ نقطه‌ای بازخرید برای کاربران تحت تأثیر قرار نگرفت. همچنین هیچ تاثیری بر BUSD بر ERC-20 صادر شده توسط Paxos، که توسط NYDFS تنظیم می‌شود، ماهانه حسابرسی می‌شود و توسط پول نقد USD و ذخایر معادل آن پشتیبانی می‌شود، وجود ندارد.

به نظر می‌رسد که رگولاتورها و رسانه‌ها پس از سقوط Terraform Labs و رمز TerraUSD آن – اکنون TerraClassicUSD – توجه خود را به استیبل کوین‌ها معطوف کردند. پلتفرم کریپتو یکی از اولین‌ها در سال 2022 در یک سری از ورشکستگی‌ها و شکست‌هایی بود که شامل Voyager Digital، Celsius Network، BlockFi و FTX می‌شد که بر هزاران و نه میلیون‌ها کاربر در فضای کریپتو تأثیر گذاشت.

تتر، یکی از بزرگ‌ترین استیبل کوین‌ها از نظر ارزش بازار، به دلیل ادعاهای مشابه مبنی بر عدم حمایت کامل توکن‌های USDT آن با شروع شکایت در سال 2019، مورد انتقاد قرار گرفت. در ماه سپتامبر، یک قاضی آمریکایی به تتر دستور داد تا مدرکی ارائه دهد که USDT آن 1:1 پشتیبانی شده است. Bitfinex و Tether همچنین در سال 2021 با دفتر دادستان کل نیویورک به توافق رسیدند و با پرداخت 18.5 میلیون دلار به دلیل ارائه نادرست میزان حمایت USDT موافقت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا