دسته‌بندی نشده

هدف پروژه بلاک چین راه اندازی شده توسط داووس این است که «SWIFT» استیبل کوین ها و CBDC ها باشد.

یک شرکت بلاک چین مستقر در هنگ کنگ یک سیستم پرداخت دیجیتال را با هدف پر کردن شکاف بین استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) راه اندازی کرده است.

Red Date Technology، شرکت زیرساخت بلاک چین که یکی از تلاش‌های بلاک چین را نیز رهبری می‌کند، شبکه پرداخت دیجیتال جهانی (UDPN) را در 19 ژانویه در جریان نشست مجمع جهانی اقتصاد (WEF) 2023 در داووس، سوئیس راه‌اندازی کرد.

شرکت مهندسی فناوری GFT Technologies و موتور ایجاد دارایی دیجیتال TOKO از شرکت حقوقی DLA Piper نیز در توسعه UDPN مشارکت دارند.

بر اساس کاغذ سفید آن، UDPN یک پلت فرم فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) است که هدفی مشابه با آنچه شبکه سوئیفت برای بانک ها انجام می دهد، به جز برای استیبل کوین ها و CBDC ها انجام می دهد.

همانطور که شبکه SWIFT استاندارد مشترک اصلی را برای پیام‌رسانی بین مؤسسات مالی در سیستم‌های تسویه حساب مختلف ایجاد کرد، UDPN نیز همان هدف را برای نسل نوظهور CBDCها و استیبل کوین‌ها انجام می‌دهد.
بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی در 19 ژانویه، “تعدادی از بانک های سطح 1 جهانی” در حال حاضر درگیر مفاهیم اثبات مورد استفاده (POCs) برای آزمایش شبکه در نقل و انتقالات و مبادلات برون مرزی هستند.

این نسخه افشا نکرد که کدام بانک ها در POC ها شرکت می کنند، اما Deutsche Bank، HSBC، Standard Chartered، The Bank of East Asia و Akbank در یک پانل در راه اندازی UDPN در داووس حضور داشتند.

استیبل کوین‌های مورد استفاده در POC نیز فاش نشده بودند. با این حال، وایت پیپر شبکه بیان می‌کند که تنها از «CBDCها و سیستم‌های ارز ثابت با پشتوانه فیات به عنوان روش‌های پرداخت» پشتیبانی می‌کند.

«هیچ ارزهای رمزنگاری شده با زنجیره عمومی غیرقانونی، مانند بیت کوین، پذیرفته نخواهد شد.»
هشت آزمایش اثبات مفهوم دیگر برای شبکه برنامه ریزی شده است، از جمله صدور و گردش یک CBDC و استیبل کوین صادر شده توسط بانک و استفاده از UDPN به عنوان دروازه پرداخت برای تجارت الکترونیک.
UDPN نزدیک به دو سال است که توسط Red Date در حال توسعه است.

قبل از راه‌اندازی این سیستم پرداخت دیجیتال، این شرکت به‌خاطر کار خود در شبکه خدمات مبتنی بر بلاک چین (BSN)، پروژه ملی بلاک چین شناخته می‌شد.

در یک نقشه راه که اکنون حذف شده است که در 15 ژانویه 2021 ارسال شده است، BSN اعلام کرد که قصد دارد یک سیستم CBDC جهانی بسازد که «روش پرداخت و گردش فعلی را کاملاً تغییر می‌دهد و یک روش استاندارد انتقال ارز دیجیتال و روش پرداخت را برای هر گونه اطلاعات ممکن می‌سازد. سیستم.”

آخرین کاغذ سفید هیچ اشاره ای به مشارکت Red Date در هدایت پروژه بلاک چین و تلاش های CBDC خود این کشور با یوان دیجیتالی نکرده است.

یکی از سخنگویان این پروژه گفت: “هیچ ارتباطی بین BSN و UDPN وجود ندارد” زیرا این دومی “به صورت غیرمتمرکز مدیریت و اداره می شود.”

در ماه ژوئن، مدیر عامل Red Date، Yifan He، ارزهای دیجیتال را “بزرگترین طرح پونزی در تاریخ بشر” نامید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا