دسته‌بندی نشده

UAE امارات منطقه آزاد را برای شرکت های دارایی دیجیتال و مجازی راه اندازی می کند

راس‌الخیمه، یکی از هفت امارات امارات متحده عربی (امارات متحده عربی)، قرار است منطقه‌ای آزاد را برای شرکت‌های دارایی دیجیتال و مجازی راه‌اندازی کند، زیرا رویکرد این کشور به صنعت همچنان برای جذب بازیگران جهانی ارزهای دیجیتال ادامه دارد.

RAK Digital Assets Oasis (RAK DAO) یک ‘منطقه آزاد با هدف و نوآوری برای فعالیت های غیرقانونی در بخش دارایی های مجازی’ خواهد بود. در بیانیه آمده است که درخواست ها در سه ماهه دوم سال 2023 باز خواهند شد.

منطقه آزاد به ارائه دهندگان خدمات دارایی های دیجیتال و مجازی در فناوری های نوظهور، مانند متاورس، بلاک چین، توکن های ابزار، کیف پول دارایی های مجازی، توکن های غیرقابل تعویض (NFT)، سازمان های مستقل غیرمتمرکز (DAO)، برنامه های کاربردی غیرمتمرکز (DApps) و سایر مشاغل مرتبط با Web3

شیخ محمد بن حمید بن عبدالله القاسمی، رئیس مرکز شرکت بین المللی RAK، اپراتور منطقه آزاد جدید، گفت: ‘ما در حال ساختن منطقه آزاد آینده برای شرکت های آینده هستیم.’ ما به عنوان اولین منطقه آزاد جهان که صرفاً به شرکت‌های دارایی دیجیتال و مجازی اختصاص دارد، مشتاقانه منتظر حمایت از جاه‌طلبی‌های کارآفرینان از سراسر جهان هستیم.»

مناطق آزاد یا مناطق آزاد تجاری مناطقی هستند که کارآفرینان 100٪ مالکیت کسب و کار خود را دارند و طرح های مالیاتی و چارچوب های نظارتی خود را دارند، به جز قوانین جزایی امارات.
ایرینا هیور، وکیل رمزارز مستقر در دبی، با ترسیم مراحل جدید منطقه آزاد، فکر می‌کند که «RAK DAO ابتدا با فعالیت‌های غیر مالی شروع می‌کند، سپس ممکن است فعالیت‌های مالی را در مرحله بعد معرفی کند». او افزود:

[کارآفرینان] هنوز نمی‌توانند یک صرافی رمزنگاری راه‌اندازی کنند، که یک فعالیت مالی تحت نظارت ESCA است.
سازمان اوراق بهادار و کالا (SCA) یکی از تنظیم کننده های اصلی مالی امارات متحده عربی است.
طبق آخرین قانون دارایی های مجازی در سطح فدرال کشور، SCA در سرتاسر امارات، به استثنای مناطق آزاد مالی – بازار جهانی ابوظبی (ADGM) و مرکز مالی بین المللی دبی (DIFC) و سایرین که دارای اختیارات خاص خود هستند، اختیار دارد. تنظیم کننده های مالی

منطقه آزاد جدید به بیش از 40 منطقه آزاد چند رشته‌ای در کشور اضافه می‌شود که شرکت‌های کریپتو، بلاک چین و وب3 متعددی از جمله مرکز چند کالای دبی (DMCC)، DIFC و ADGM را جذب کرده‌اند.

امارات متحده عربی خود را به عنوان یک مرکز آینده نگر برای شرکت های رمزنگاری که به حوزه های قضایی با مقررات دوستانه تر چشم دوخته اند، معرفی کرده است. در مارس 2022، دبی قانون دارایی های مجازی خود را به همراه سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی، برای محافظت از سرمایه گذاران و ارائه استانداردهایی برای صنعت دارایی دیجیتال، رونمایی کرد.

در سپتامبر 2022، سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی – تنظیم‌کننده ADGM – اصول راهنما را درباره رویکرد خود برای تنظیم و نظارت بر طبقه دارایی جدید و ارائه‌دهندگان خدمات آن منتشر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا