دسته‌بندی نشده

Uniswap فعال ترین قرارداد هوشمند در اتریوم است.

دومین و سومین قراردادهای هوشمند فعال، Tether USD (USDT) و CoinTool هستند که به ترتیب 3.98 و 3.73 میلیون دلار گاز مصرف کرده اند. به دلیل سهولت استفاده و مزایای مختلف، Uniswap به سرعت به یکی از پلتفرم های پیشرو برای تجارت توکن های مبتنی بر اتریوم تبدیل شده است.

طبق گفته DefiLlama، Uniswap V3 دارای TVL با قیمت 2.56 میلیارد دلار است. V2 و V1 به ترتیب با TVLهای 911.8 میلیون دلاری و 7.67 میلیون دلاری بر اساس داده های DefiLlama دنبال می شوند.

پس از فروپاشی FTX، چندین کاربر به Uniswap مهاجرت کردند. همچنین، راه‌اندازی جمع‌آورنده NFT توسط شرکت در 30 نوامبر به رشد آن کمک کرد. آدرس‌های منحصربه‌فرد روزانه Uniswap پس از راه‌اندازی جمع‌آوری NFT توسط این شرکت به میزان قابل توجهی افزایش یافت. این شرکت خاطرنشان کرد که بیش از 7000 آدرس منحصر به فرد در بازارساز خودکار خود دارد.

Uniswap از بیش از 11700 جفت ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. این شرکت همچنین دارای یکی از بزرگترین اکوسیستم ها در صنعت DEX است. کد منبع آن، Uniswap V3، دارای مجوز است و منبع باز نیست، به این معنی که هیچ dApp نمی تواند کد را بسازد یا فورک کند.

در یک اعلامیه اخیر، آزمایشگاه 0xPlasma پیشنهادی را برای استقرار Uniswap v3 در زنجیره BNB (Binance) منتشر کرد که از آن 1 میلیارد دلار TVL اضافی، 1 تا 2 میلیون کاربر جدید را دریافت خواهد کرد. پیشنهاد در حال حاضر فقط در مرحله بحث است.

پیشنهاد تعویض کارمزد Unswap
UniSwap، یک صرافی رمزنگاری، علاقه زیادی از سوی کاربران و اعضای جامعه خود در مورد برنامه خود برای کاهش کارمزدهای معاملاتی دریافت کرده است.

در ماه ژوئیه، این پلتفرم پیشنهادی برای ایجاد یک سوئیچ هزینه برای چندین استخر پروتکل Uniswap ارائه کرد. رای گیری در مورد این موضوع را به اول دسامبر به تعویق انداخت. سپس، در 2 دسامبر، برنامه برای ادامه آزمایش بود.

اگرچه تغییر کارمزد کارمزد کاربران را افزایش نمی دهد، اما بخش کوچکی از وجوه پرداختی در حال حاضر به ارائه دهندگان نقدینگی صرافی را حفظ می کند.

اگر تغییر کارمزد اجرا شود، می تواند درآمد ارائه دهندگان نقدینگی صرافی را کاهش دهد و پاداش را برای کاربران آن افزایش دهد. همچنین می تواند بر ارزش توکن بومی UniSwap تأثیر بگذارد.

در همین حال، سقوط FTX بر دارایی‌های مختلف ارزهای دیجیتال از جمله UNI تأثیر گذاشت. بر اساس داده های CoinMarketCap، UNI با قیمت 5.84 دلار معامله می شود و در هفته گذشته 8.38 درصد کاهش یافته است.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا