دسته‌بندی نشده

قانونگذاران ایالات متحده تحت فشار برای سقوط FTX.

به نظر می رسد قانونگذاران در ایالات متحده در حال ارزیابی مجدد صنعت کریپتو و نیازهای نظارتی آن با توجه به سقوط FTX هستند. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، از زمانی که صرافی رمزارز در ماه نوامبر اعلام ورشکستگی کرد، قانونگذاران تحت فشار قرار گرفتند تا چارچوب نظارتی جدیدی برای ارزهای دیجیتال تعیین کنند. چندین پیشنهاد در دست کار است که قوانین بانکی، اوراق بهادار و مالیاتی موجود را برای ارزهای دیجیتال اعمال می کند و قانونگذاران از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) می خواهند که رویکردی تهاجمی در بازار کریپتو اتخاذ کند.

در جلسه استماع دسامبر مجلس نمایندگان، جیک آچینکلاس، که همچنین یکی از اعضای گروه دو حزبی کنگره بلاک چین است، گزارش شده است که “زمان آن رسیده است که سرمایه گذاران و کارآفرینان بلاک چین چیزهایی بسازند که مهم هستند یا اعتبار بیشتری را از دست بدهند. 14 سال رمزارز فقط “کاغذهای سفید و پادکست” ارائه کرده است. سناتور راجر مارشال، مدافع پتانسیل فناوری بلاک چین برای جلوگیری از کلاهبرداری، همچنین بر قوانین سختگیرانه تر در ایالات متحده فشار می آورد. “کسی باید من را متقاعد کند که همه چیز فقط یک موضوع نیست بازی پونزی او مدعی شد
.
در میان معدود قانونگذارانی که مایل به دفاع از صنعت کریپتو هستند، نماینده پاتریک مک‌هنری اظهار داشت که لازم است “عملکرد بد یک فرد را از خوبی ایجاد شده توسط یک صنعت و یک نوآوری جدا کرد.” کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان توسط مک هنری در کنگره جدید رهبری خواهد شد.

لابی سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX در واشنگتن بر روی لایحه ای متمرکز بود که به کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) اختیار تنظیم ارزهای دیجیتال را می داد. انتظار می رفت این لایحه در بسته بودجه سال 2023 گنجانده شود، اما اکنون به دلیل تحولات هفته های گذشته بعید به نظر می رسد که این لایحه پیش برود.

بنکمن-فرید کمک مالی مهمی به جمهوری خواهان و دموکرات ها در واشنگتن بود. اوایل سال جاری، او در نظر داشت تا یک میلیارد دلار برای کمک به تأثیرگذاری بر مبارزات انتخابات ریاست جمهوری 2024 هزینه کند.

Open Secrets، پلتفرمی که پول را در سیاست ردیابی می کند، SBF را به عنوان ششمین مشارکت کننده بزرگ سیاسی برای چرخه 2021-2022 با مجموع مشارکت 39.8 میلیون دلاری برای نامزدها و احزاب سیاسی فهرست می کند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا