دسته‌بندی نشده

ونزوئلا دپارتمان ملی رمزنگاری را بازسازی می کند

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، در فرمانی که در 17 مارس صادر شد، سازماندهی مجدد نظارت ملی دارایی های رمزنگاری شده را اعلام کرد.

هیئت مدیره جدیدی به سرپرستی آنابل پریرا فرناندز، وکیلی که به عنوان رئیس Fondo de Garantía de Depositos y Protección Bancaria، نسخه ونزوئلای شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده فعالیت می کرد، رهبری می کند. از دیگر مدیران می توان به هکتور آندرس اشاره کرد. اوبرگون پرز، لوئیس آلبرتو پرز گونزالس و خولیو سزار مورا سانچز.

بدون ارائه جزئیات بیشتر یا دلایل خاصی برای سازماندهی مجدد، این فرمان می گوید که هیئت مدیره گام های بعدی را برای بخش رمزنگاری که در اسپانیایی به نام Sunacrip شناخته می شود، برنامه ریزی خواهد کرد. دولت مادورو مدعی است که هدف از این اقدام حفاظت از شهروندان کشور در برابر اثرات منفی تحریم‌های اقتصادی و دلایل دیگر است.

ساختار جدید هیئت مدیره، جوسلیت رامیرز را که از زمان آغاز به کار آن در سال 2018 رهبری این بخش را بر عهده داشته است، کنار گذاشته است. بنا به گزارش رسانه های محلی ونزوئلا، رامیرز در 17 مارس به اتهام فساد دستگیر شد. در زمان نگارش این مقاله، Cointelegraph نتوانسته بود این اطلاعات را تایید کند. رامیرز بر قوانین مالیاتی کریپتو و ارز دیجیتال پترو نظارت داشت.

در ژوئن 2020، ایالات متحده رامیرز را به فهرست افراد تحت تعقیب خود اضافه کرد. شعبه تحقیقات امنیت داخلی آژانس مهاجرت و گمرک ایالات متحده برای هر گونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری ناظر پترو شود تا 5 میلیون دلار جایزه صادر کرد.

در آن زمان، مقامات ادعا کردند که رامیرز ‘روابط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی عمیقی’ با شاهان مظنون مواد مخدر از جمله طارک الایسامی، معاون سابق رئیس جمهور ونزوئلا دارد.

جایزه رامیرز کوچکترین جایزه در میان متهمان توطئه شده بود، به طوری که دولت ایالات متحده 15 میلیون دلار برای دستگیری مادورو، رئیس این کشور پیشنهاد داد. چندین مقام بلندپایه دیگر از جمله الایسامی با 10 میلیون دلار جایزه روبرو هستند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا