دسته‌بندی نشده

توسعه دهندگان هسته اتریوم ارتقاء شانگهای را تا اوایل آوریل ادامه می دهند

توسعه دهندگان اتریوم هارد فورک مورد انتظار شانگهای را تقریبا دو هفته عقب انداخته اند. در ابتدا برای اواخر ماه مارس تخمین زده می شد، ارتقاء شانگهای اکنون احتمالاً در دو هفته اول آوریل اجرا می شود. این تاخیر در جلسه توسعه دهندگان اتریوم در 2 مارس اعلام شد.

در طول جلسه، توسعه دهندگان اصلی به توافق رسیدند که هارد فورک حدود یک دو هفته پس از راه اندازی شبکه آزمایشی Goerli، که برای 14 مارس برنامه ریزی شده است، رخ می دهد. روی شبکه اصلی پخش شد.

بنابراین به نظر می رسد گورلی تست نت در حال ارتقا به Shapella است. تیم بیکو، توسعه‌دهنده هسته اتریوم و هماهنگ‌کننده پروژه گفت: «برای شبکه اصلی، ما معمولاً می‌خواهیم حداقل دو هفته پس از اعلام به مردم فرصت بدهیم»، «بنابراین تصور کنید گورلی در 14 اتفاق می‌افتد، همه چیز خوب پیش می‌رود، در 16ام، ما موافقت کنید که با mainnet به جلو حرکت کنید – فکر می‌کنم زودترین چیزی که ما را می‌دهد مانند هفته اول آوریل است.

Beiko در یک موضوع توییتری در تاریخ 2 مارس اشاره کرد که آنها به صراحت با تاریخ شبکه اصلی موافقت نکردند، اما ‘احتمالا’ در جلسه بعدی توسعه دهندگان در 16 مارس، ‘با فرض اینکه اوضاع در Goerli به خوبی پیش برود’، تاریخی را تعیین خواهند کرد.
ما به صراحت با یک تاریخ شبکه اصلی موافقت نکردیم، اما با فرض اینکه همه چیز در Goerli خوب پیش برود، احتمالاً تاریخ ACDE بعدی (16 مارس) را تعیین می کنیم.

ارتقاء Shanghai Capella (همچنین Shapella نامیده می شود) به Goerli آخرین فرصت برای مشتریان اتریوم و ارائه دهندگان سهام خواهد بود تا اطمینان حاصل کنند که هارد فورک شانگهای هنگام راه اندازی در شبکه اصلی به راحتی انجام می شود.

به‌روزرسانی شبکه اصلی شانگهای که مدت‌ها انتظارش را می‌کشید، امکان خروج تدریجی اتریوم موجود در Beacon Chain را فراهم می‌کند.

برای حفظ ثبات و امنیت شبکه، برداشت‌های ETH پویا و وابسته به تعداد اعتبارسنجی‌هایی است که در آن زمان خارج می‌شوند. اعتبار سنجی ها باید یک فرآیند دو مرحله ای شامل یک صف خروج و یک دوره خروج را طی کنند، بنابراین به تدریج در طول زمان اتفاق می افتد.

در حال حاضر 17.1 میلیون ETH در زنجیره Beacon سهام وجود دارد که کمی بیش از 14٪ از کل عرضه را نشان می دهد. با قیمت دارایی های جاری، حدود 28 میلیارد دلار ارزش دارد.
علاوه بر این، شانگهای برای ارائه دهندگان سهام مایع نیز صعودی در نظر گرفته شده است. در حال حاضر، ETH سهامدار روی Beacon Chain قفل شده است و از دسامبر 2020، زمانی که لایه اجماع اتریوم راه اندازی شد، قفل شده است.

پلتفرم‌های سهامداری مایع مانند Lido انعطاف‌پذیری بیشتر و فرصت‌های بازدهی بهتری را در ETH سهامدار ارائه می‌دهند، بنابراین ممکن است شاهد هجوم وثیقه‌ها در ماه‌های بعد از شانگهای باشیم.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا