دسته‌بندی نشده

بانک تایلند اولین بانک های مجازی را تا سال 2025 مجاز میکند

بانک تایلند (BOT) برنامه‌هایی را برای اجازه فعالیت بانک‌های مجازی در این کشور برای اولین بار افشا کرده است. گزارش بلومبرگ نشان می دهد که شرکت های مالی تا سال 2025 قادر به ارائه خدمات خواهند بود.

“مقاله مشاوره در چارچوب مجوز بانک مجازی” توسط بانک مرکزی منتشر شده است و برنامه های کاربردی در اواخر سال 2023 در دسترس خواهد بود و به بانک های مجازی اجازه می دهد به عنوان ارائه دهندگان خدمات مالی عمل کنند. این حرکت بر تقویت رقابت و رشد اقتصادی تایلند تمرکز دارد.

BOT تا سال 2024 سه مجوز مختلف برای شرکت‌های علاقه‌ مند صادر خواهد کرد. در این گزارش آمده است که حداقل 10 طرف علاقه‌مند به اعطای مجوز هستند.

مقررات و نظارت بر بانک‌های مجازی مانند بانک‌های تجاری سنتی در چارچوب مجوز خواهد بود. علاوه بر این، متقاضیان واجد شرایط باید شرایط خاصی را برآورده کنند. بانک مرکزی کشور همچنین خاطرنشان کرد:

بانک‌های مجازی نباید از طریق اعطای وام‌های غیرمسئولانه شروع به رقابت به سمت پایین کنند، رفتار ترجیحی با طرف‌های مرتبط داشته باشند، یا از موقعیت مسلط بازار سوء استفاده کنند که برای ثبات مالی، سپرده‌گذاران و مصرف‌کنندگان در کل خطراتی ایجاد می‌کند.»

به گفته بانک مرکزی، بانک‌های مجازی در اولین سال‌های فعالیت خود تحت یک «مرحله محدود» قرار خواهند گرفت که شامل نظارت دقیق برای جلوگیری از ریسک‌های سیستمی مالی است. کمیسیون امنیت و مبادلات تایلند اخیراً برنامه‌هایی را برای تشدید قوانین برای ارزهای دیجیتال با هدف گسترش حمایت از سرمایه‌گذاران اعلام کرده است. مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های دقیق برای تبلیغات کریپتو نیز توسط این مقام در حال توسعه است.

به گزارش کوین تلگراف، تایلند اخیراً با مجارستان برای حمایت از پذیرش فناوری بلاک چین، در بحبوحه رشد سریع تقاضا برای پرداخت های موبایلی، تجارت الکترونیک و ارزهای رمزنگاری شده در این کشور، قرارداد همکاری فناوری با مجارستان منعقد کرده است.

این کشور در سال 2022 شاهد تعدادی تحولات مرتبط با رمزنگاری بوده است، از جمله برنامه‌هایی برای اجرای آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای تقریباً 10000 کاربر. تایلند در رتبه هشتم در شاخص جهانی پذیرش رمزنگاری توسط شرکت تحلیلی Chainalysis قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا