دسته‌بندی نشده

استیبل کوین تتر Tether چیست؟ (USDT)

تتر Tether محبوب ترین استیبل کوین جهانی است. به همین دلیل، اهداف مختلفی در بازار ایجاد می کند و آن را به یک ارز رمزنگاری شده اصلی در بسیاری از استراتژی های سرمایه گذاران تبدیل می کند. اگرچه ممکن است پیش بینی بازار ارز های دیجیتال بدون تتر غیرممکن باشد، اما همیشه اینطور نبوده است. پروژه تتر جنجال های زیادی را پشت سر گذاشت تا در جایگاه کنونی خود قرار گیرد.

امروزه، تتر به تأمین نقدینگی و اثبات نوسانات بازار کمک می کند. این عمل توانایی اکثر استیبل کوین ها می باشد.

استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین ها ابزارهایی از بلاکچین می باشند که ارزش آنها به کالاهای خارجی وابسته است.

مزایای این کوین ها برای بازار غیرقابل انکار است. از طرف دیگر، ثبات آنها کمک می کند تا نوسان ارزهای رمزپایه به طور کلی کاهش یابد. سرمایه گذاران به عنوان راهی برای فرار از بازارهای نزولی بدون تبدیل وجوه به ارزهای فیات، به استیبل کوین ها احتیاج دارند.

در بیشتر سناریوهای پایدار بیت کوین، ارزش توکن به ارز فیات وابسته است. در مورد تتر، USDT ارزش خود را با دلار آمریکا تقسیم می کند. در اصل، هر تتر به اندازه یک دلار آمریکا ارزش دارد دارد. علاوه بر این، هر کسی می تواند هر زمان که بخواهد 1 دلار ارز فیات خود را بدون محدودیت به دلار تتر تبدیل کند.

تتر کمک کرد تا عصر جدیدی از استیبل کوین ها تولید شوند. امروزه چندین استیبل کوین وجود دارد. علاوه بر تتر، کوین های پایداری وجود دارند که تقریباً به تمامی کالاهای اصلی متصل هستند. کوین هایی که به ارزش طلا، الماس و حتی روغن متصل شده اند.

تاریخچه تتر

تاریخچه تتربا پروژه Realcoin آغاز می شود. Realcoin در جولای 2014 از طریق وایت پیپر خود وارد بازار شد. به چند دلیل، این وایت پیپر هیجان زیادی در جامعه ایجاد کرد. علاوه بر جنبه های فنی، ناشران این مقاله نیز جزو معتبرترین نویسنده های دنیای ارز های دیجیتالی می باشند. بنیانگذاران وایت پیپر ارز دیجیتالی تتر این سه شخص می باشند:

Brock Pierce
Reeve Collins
Craig Sellars

جالب اینجاست که نام Realcoin مدت زیادی پایدار نبود. در نوامبر 2014، استارت آپ مستقر در سانتا مونیکا تصمیم گرفت که زمان طلوع یک نام جدید به نام تتر فرا رسیده است. قابل ذکر است، تتر با رویکرد سه جانبه وارد بازار شد.

این پلتفرم به عنوان بخشی از استراتژی ورودی خود، سه ارز پایدار معرفی کرده است. اولین کوین USTether بود. این توکن برابری یک به یک با دلار آمریکا داشت. کوین دوم ارزش خود را به یورو متصل کرد و آخرین کوین بر روی ین ژاپن متمرکز شد، این کوین به YenTether معروف است.

ارتباط Bitfinex با تتر

Bitfinex اولین صرافی بود که تتر را در ژانویه 2015 وارد سیستم عامل خود کرد. بلافاصله پس از این اتفاق، استیبل کوین ها به موفقیت بزرگی دست یافتند. صرافی فعالیت کاربران زیادی را در رابطه با این ارزمشاهده کرد. در نتیجه، Bitfinex از نظر تجارت تتر به اصلی ترین اکسچنج تبدیل شد.

طولی نکشید که محققان شروع به زیر سوال بردن اعتبار تتر کردند. این ارز در واقع اولین استیبل کوین در بازار بود و موفقیت بی سابقه آن با نگرانی ها و توجهات فراوانی همراه بود. این نگرانی ها باعث شد تا محققان به عمق اتصال تتر و Bitfinex بپردازند.

در سال 2017، گروهی از محققان مستقل از کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی مقالات paradise ​​را منتشر کردند. این مقاله به برخی از بدترین واهمه های موجود در آن زمان بازار اشاره کرد. این اسناد نشان داد که تتر و Bitfinex از ساختار مدیریتی و سازمانی یکسانی برخوردار هستند.

محققان کشف کردند که هر دو نهاد مدیر مستقل، مدیر ارشد مالی، مدیر ارشد استراتژی و مشاوران عمومی را در اسناد شرکت خود ذکر کرده اند. بنیانگذار Tether، فارغ التحصیل دانشگاه ییل، ​​فیلیپ پاتر، عملیات عمده ای از Bitfinex را انجام می داد.

در ادامه این گزارش به جزئیات این دو شرکت که در واقع بیشتر شبیه یک مجتمع تجاری بود، پرداختند. این اسناد نشان داد که چگونه اکثر حساب های تتر در سیستم عامل Bitfinex وارد بازار شد. علاوه بر این، این محققان تا آنجایی پیش رفتند که تتر را به عنوان نیروی محرک سال 2017 رمزنگاری معرفی کنند.

بول ران (Bull run)

دوره بول ران یک دوره طولانی از افزایش قیمت ها و خوش بینی در بازار است. وقتی سرمایه گذاران در مورد بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر به صورت مثبت صحبت می کنند و دوره را صعودی می دانند به آن بول ران می گویند. نمونه ای از اجرای بول ران در اواخر سال 2017 و ابتدای سال 2018 بود.

اشخاصی ورود تتر به بازار را به عنوان یکی از عوامل اصلی در اجرای بول ران 2017 به حساب آوردند. مقاله تحقیقی دیگری که در سال بعد منتشر شد با عنوان “آیا بیت کوین واقعاً به جایی متصل نیست؟” نگاهی عمیق به تأثیرات تتر در بخش رمز ارز ها داشت.

محققان این مقاله، جان ام. گریفین و امین شمس از دانشجویان مشهور دانشگاه تگزاس هستند. تحقیقات آنها این نتیجه را داد که Bitfinex و تتر با یکدیگر همکاری کردند تا به طور مجازی قیمت بیت کوین را از بین ببرند. این دو ادعا می کنند که Bitfinex در تلاش برای ایجاد هجوم نقدینگی، تتر را به بازار عرضه کرده است.

پس از این، Tether ها به هزاران ارز رمزپایه تبدیل می شوند. با این حال، وقتی ارزش این کوین های کوچکتر کاهش یافت، بیشتر سرمایه گذاران دوباره بیت کوین را خریداری کردند. در پی این اقدامات، محققان ادعا می كنند كه به حماسه 20،000 دلاری بیت کوین دامن زده شد.

بدتر از همه این بود که محققان در پیش فرض های خود تنها نبودند. خالق لایت کوین، چارلی لی در 30 نوامبر در توییتر پستی منتشر کرد:

این ترس وجود دارد که افزایش قیمت اخیر به خاطر چاپ دلار تتر می باشد که پشتوانه ای در بین بانک ها ندارد.

سوالات پیش آمده

همانطور که مطبوعات منفی برای تتر در حال افزایش بودند، آنها توجه تنظیم کننده ها را به خود جلب کردند. در 6 دسامبر همان سال، کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده چندین استیضاح را به Bitfinex و Tether ارسال کرد. در احضاریه ها، دادستان کل نیویورک ادعا کرد که تتر به صورت غیرقانونی بودجه ای را برای جبران خسارات 850 میلیون دلاری اختصاص داده است.

پیوستن بانک ها

این مطبوعات منفی سرانجام منجر به خروج مشارکت بانکی میان شرکت ها شد. در اواخر سال 2017، سیستم عامل ها، اعتبار بانک ایالات متحده و Wells Fargo را به عنوان شرکای بانکی از دست دادند. در حالی که این واقعه ضربه بزرگی به عملیات این پلتفرم ها در آن زمان بود.

اما طولی نکشید که تتر روابط بانکی دوستانه تری را در کشورهای طرفدار ارز های دیجیتال مانند تایوان پیدا کرد.

تتر چگونه کار می کند؟

به نظر ساده می رسد که یک ارز رمزنگاری شده به قیمت یک دارایی در دنیای واقعی اتصال داشته باشد. با این حال، این عمل به دلایل بسیاری دشوار است. برای انجام این وظیفه، شرکت Tether Limited مستقر در هنگ کنگ در ابتدا ادعا می کرد که به ازای هر ASDT صادر شده، این شرکت به همان مقدار دلار کنار می گذارد.

همزمان با انتشار میلیارد ها دلار USDT، این ادعاها تحت بررسی جدی قرار گرفتند. در مارس 2019، این شرکت پشتوانه USDT را تغییر داد تا شامل وام به شرکت های وابسته شود. علی رغم این تغییرات، تتر همچنان قوی ترین استیبل کوین در جهان است.

Omni

USDT از این جهت منحصر به فرد است که بر روی پروتکل بلاک چین Omni عمل می کند. Omni یک پلتفرم همه کاره است که معروف بودن آن به خاطر قابلیت های بیتکوین در این بلاکچین می باشد. در حال حاضر، Omni این سرویس را به چندین شرکت ارائه می دهد.

در اولین روزهای خود، هر معامله Omni دارای یک استراتژی ضبط دوگانه بود که می توانست ورودی را روی هر دو سیستم Omni قرار دهد و آن را در یک معامله بیتکوین با هش تراکنش مشابه ثبت کند.

Omni امروزی

امروز، دارایی های Omni از چندین بلاکچین استفاده می کنند. قابل توجه، یک لایه Omni از Litecoin نیز وجود دارد. اخیراً، توسعه دهندگان انواع دیگری از رمزها را برای توکن ERC-20 معرفی کردند. همه این تغییرات به امنیت بیشتر Tether کمک می کند و سازگاری آن را در بازار نشان می دهد.

چرا تتر یک عنصر مهم می باشد؟

Tether یکی از رایج ترین ارزهای رمزپایه در بازار است. این ارز انعطاف پذیری بیشتری را برای سرمایه گذاران فراهم می کند زیرا به عنوان جایگزین دلار در بسیاری از صرافی های محبوب معرفی شده است.

در این قسمت به برخی از دلایلی محبوبیت تتراشاره خواهیم کرد

استراتژی خروج

نوسانات بازار یک نگرانی عمده در بخش رمزنگاری است. وقتی خرس ها شروع به تسخیر بازار می کنند، سرمایه گذاران فقط چند گزینه برای بررسی دارند. آنها می توانند هلدینگ خود را بفروشند و دوباره به فیات تبدیل کنند. این فرآیند وقت گیر است و بیشترین هزینه های ممکن را در بر دارد. یا می توانند روی بازار خرس سوار شده و ضرر و زیان خود را بپذیرند. تتر گزینه سوم را به معادله اضافه می کند. تبدیل به تتر و جلوگیری از هزینه ها و نوسانات.

کاهش اصطکاک

از آنجا که تتر یکی دیگر از دارایی های بلاکچین است، تبدیل بیت کوین یا هر ارز رمزنگاری شده دیگری به تتر به راحتی مبادله بیت کوین با اتریوم می باشد. این تبدیل راهی بدون اصطکاک را برای سرمایه گذاران فراهم کرد تا از نوسانات جلوگیری کنند و در بازار رمز ارز ها باقی بمانند.

تراکنش آسان

همانند اکثر ارزهای رمزپایه، تتر توانایی انقلابی در سیستم های معاملات بین المللی را دارد. USDT بدون نیاز به تبدیل وجوه یا پرداخت هزینه انتقال اضافی در سراسر جهان قابل معامله است. نکته این است که ارسال Tether به آسانی مبادله بیت کوین در سطح جهانی می باشد.

ابزار پرداختی

یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از تتر به عنوان ابزار پرداختی می باشد. از زمان تأسیس تتر، بیتکوین در استفاده های پرداختی رقیبی جدی پیدا کرد. مشاغلی که هزینه کالاها یا خدمات خود را با رمز ارز ها پرداخت می کنند، اغلب موظف هستند ارزش پرداخت خود را در برابر دلار آمریکا تخمین بزنند. استیبل کوین ها این نگرانی را برطرف می کند زیرا همیشه با نمونه های فیات خود برابر هستند.

انتقالات آسان ارز دیجیتالی تتر

مهمتر اینکه، تتر انتقال پول نقد واقعی به ارز دیجیتال را تسهیل می کند. به یاد داشته باشید در برخی از اکسچنج ها تبدیل رمز ارز ها به ارز فیات کار دشواری است. در بعضی از کشورها این عمل غیرقانونی است.

به همین دلیل در بسیاری از مناطق، استفاده از تتر هوشمندانه ترین گزینه است.

Tether: ارزی پذیرفته شده توسط عموم

در همین راستا، تتر مبادلات را با افزایش نقدینگی فراهم می کند. این ارز به صرافی ها اجازه می دهد تا از معاملات مستقیم با ارز فیات چشم پوشی کنند.

پس از سال ها موفقیت در بازار، هیچ کس نمی تواند در مورد نقش مهمی که تتر در برقراری تعادل بر عهده دارد شک داشته باشد. با این حال، Tether تنها استیبل کوینی بود که این انقلاب را آغاز کرد.

تتر در کیف پول های شما می تواند بهترین گزینه برای فرار از نوسانات بازار باشد.

میلاد دهقان

من تلاش می‌کند تا به عنوان یک نماینده از جامعه تریدرها و سرمایه‌گذاران فعال در حوزه ترید ارز دیجیتال و فارکس، دانش و تجربیات خود را به بهترین شکل ممکن به اشتراک بگذارد و افراد را در رسیدن به اهداف مالی و حرفه‌ای خود یاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا