دسته‌بندی نشده

بیت کوین به 28 هزار دلار رسید زیرا عدم اطمینان بانک ها را احاطه کرده است

بر اساس داده‌های MarketPro Cointelegraph، قیمت در 19 مارس افزایش یافت و از منطقه 28000 دلاری فراتر رفت و در هفت روز گذشته افزایش 16 درصدی را نشان داد.

در زمان نگارش این مقاله، ارز دیجیتال پیشرو با 28063 دلار معامله می‌شد که در 24 ساعت گذشته 2.4 درصد افزایش داشت. قیمت به 28,459 دلار در بالاترین نقطه خود در طول روز رسید و قبل از معامله در 26,877 دلار در پایین ترین سطح روز، رسید.

به طور کلی در این هفته، بیتکوین بیش از 37 درصد در برابر دلار آمریکا افزایش یافته است. ارزش بازار بیت کوین در سال 2023 به 194 میلیارد دلار اضافه شد که نشان دهنده افزایش 66 درصدی از سال تا به امروز است و عملکرد بهتری از سهام بانک های وال استریت دارد، به ویژه با ترس از افزایش بحران بانکی جهانی. بیت کوین در سال جاری تاکنون حدود 65 درصد رشد داشته است، در مقابل رشد 2.5 درصدی S&P 500 و کاهش 15 درصدی نزدک در سال 2023.

پس از تحولات هفته گذشته، از جمله تعطیلی Silvergate، و به دنبال آن تصاحب Signature Bank و Silicon Valley بانک توسط رگولاتورها، ارزش گذاری بانک های ایالات متحده در میان ترس مداوم اطراف بانک های منطقه ای در این کشور کاهش یافته است.

در اروپا، Credit Suisse توسط UBS Group به مبلغ نزدیک به 2 میلیارد دلار در اوایل روز به عنوان بخشی از برنامه های اضطراری به رهبری مقامات سوئیس برای حفظ ثبات مالی کشور خریداری شد. به عنوان بخشی از این قرارداد، بانک ملی سوئیس متعهد شد که بیش از 100 میلیارد دلار نقدینگی به USB ارائه کند.

بر اساس داده‌های شرکت Companies Market Cap، قرارداد 2 میلیارد دلاری نشان‌دهنده تخفیف قابل‌توجهی از ارزش بازار Credit Suisse در 17 مارس است که نزدیک به 8 میلیارد دلار است.

بالاجی سرینیواسان، مدیر ارشد فناوری سابق Coinbase در توییتر ادعا کرد که یک بحران بانکی جهانی قریب الوقوع می تواند بیت کوین را در کمتر از 90 روز به 1 میلیون دلار برساند. بر اساس پیش بینی Srinivasan، یک بحران بانکی در ایالات متحده یک سناریوی ابر تورم را ایجاد می کند که منجر به قیمت هفت رقمی بیت کوین می شود. Srinivasan روی دیدگاه خود در مورد آینده اقتصاد ایالات متحده و همچنین تأثیرات بالقوه بر ارزش بیت کوین در توییتر 2 میلیون دلار شرط بندی کرده است.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا