مقالات آموزش ارز دیجیتال

آینده بیتکوین چه می‌شود؟ سرمایه گذاری کنیم یا نه؟

اگه یکم فعالیت توی زمینه ارزدیجیتال داشته باشین یا حتی به اون علاقه‌ ای داشته باشید احتمالاً تا الان سمت پیش بینی وضعیت این رمز ارزها هم رفتید. آینده بیتکوین به عنوان یکی از باارزش‌ترین و معروف‌ترین ارزهای دیجیتال برای همه ی افراد فعال در این زمینه که مشغول خرید و فروش بیتکوین هستن خیلی اهمیت زیادی داره.

وضعیت گذشته و حال بیتکوین

در اصل بیت کوین به عنوان یکی از غول‌های صنعت مالی در سطح جهان تا الان تونسته خیلی از سرمایه گذارای خودشو میلیاردر کند. از زمانی که بیت کوین ارائه شد تا حالا اسم اون توی خیلی از تیترهای خبری به چشم می‌خورد. زمانی که برای اولین بار تو سال ۲۰۱۷ ارزش بیت کوین افزایش زیادی پیدا کرد، هنوز افراد زیادی با آن آشنا نبودن و هیچکس توقع این افزایش و رشد قیمت رو نداشت. در ادامه‌ی این مقاله میخوایم آینده بیتکوین رو برای شما دوستای عزیز بررسی کنیم تا اطلاعات خوبی رو بتونید کسب کنید.

تاریخچه بیت کوین

برای بررسی آینده بیت کوین همون اول لازمه که کمی به گذشته اون نگاه کنیم. اگه یادتون باشه سال ۲۰۰۹ سال خوبی برای صنعت مالی نبود چون رکود اقتصادی و سقوط خیلی از کسب و کارهای بزرگ و کوچیک باعث ایجاد غم و ناراحتی توی خیلی از بخش‌های جهان شد. همه این مسائل باعث شد تا سیستم بانکداری سنتی دچار ضعف و بحران‌های اعتماد به نفس بشه. مجله تایمز توی همون سال به طور رسمی اعلام کرد که صدر اعظم بریتانیا درحال پیدا کردن راه نجاتی برای بانک‌ها هست.

الانا با گذشت حدود ۱۰ سال، هنوز بعضی از سایت‌ها با بررسی به موضوع آینده بیت کوین، نسخه‌هایی از اون روزنامه رو به فروش میرسونن. حتی یک نسخه از اون به قیمت ۳/۱ میلیون دلار به فروش رفته و دلیل این قیمت نجومی تنها اون تیتر هست. اما چه چیزی روی اون مجله باعث این افزایش قیمت شده؟زمانی که تو سال ۲۰۰۹ فردی به نام satoshi nakamoto بیت کوین رو ارائه کرد، اولین رمز ارز جهان تأسیس شد. تیتر تایمز این بود: صدر اعظم در آستانه نجات بانک‌ها. این جمله اشاره‌ ی زیادی به پیدایش بیت کوین داشت.

شرایط الان بیت کوین

وضعیت الانی بیت کوین فرضش بر اینه که شما در حال حاضر قصد سرمایه گذاری روی بیت کوین رو دارید و دقیقا میدونید که بیت کوین چیه بیت کوین از سال 2009 به وجود اومده و در طی این سال ها فراز و نشیب های زیادی رو طی کرده. خیلی از افراد، توی سالهای اولش روی کار اومدنش، تصوری از پیشرو بودن اون در زمینه ارزهای دیجیتال رو نداشتن.
اینکه چرا بیت کوین مورد توجه قرار گرفته داستان جالبی داره. خیلی از افراد توی بازار سیاه و شبکه دارک وب از اون به عنوان ابزار پرداخت استفاده میکردن. یکی از این افراد راس اولبریک بود که در سال 2013 سایت بازار سیاه جاده ابریشم رو تاسیس کرد. اون این پلتفرم رو برای استفاده خلافکارا ایجاد کرده بود. این امر کمک شایانی به بیت کوین کرد تا مورد توجه قرار بگیره.

با جلب توجه کاربرا حوزه ارزهای دیجیتال به سمت بیت کوین، افراد ویژگی های بیشتری توی اون پیدا کردن. یکی از این ویژگی ها امکان بالا بردن قیمت اون بود. به دلیل اینکه تعداد واحد های بیت کوین در حد 21 میلیون BTC ثابت هست یا به عبارتی میزان عرضه اون ثابته، میشه به واسطه افزایش تقاضا از سمت کاربرا، به قیمت بالاتری رسید برای حفظ این ارزش، امکان نصف شدن پاداش استخراج هم اعمال شد که در این رابطه مقالات زیادی وجود داره.

از اونجا که اتفاقات زیاد و پشت سرهم به جلب توجه بیشتر کاربرا به سمت بیت کوین و ترغیب برای سرمایه گذاری در اون ادامه پیدا کرده، تا سال 2017 رشد قیمت بیت کوین صعودی بود به طوری که قیمت بیت کوین طی دو سال از هزار دلار به حدود 20 هزار دلار رسید.

bitcon
بیتکوین

بررسی آینده بیتکوین

آینده بیت کوین توسط افراد متخصص این زمینه، خیلی روشن پیش‌بینی‌شده. بعد از رشد چشمگیر اون تو سال ۲۰۱۷، نوبته درخشش بزرگ اون تو سال ۲۰۲۰ رسید. با این رشد قیمت بیت کوین، روزبه‌روز اندازه علاقه افراد و شرکت‌های مختلف به اون افزایش پیدا میکنه.

برای همینم در صورتی که اندازه عرضه از تقاضا کمتر باشه باز هم شاهد رشد قیمت میشیم. این پیش بینی برای سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ انجام شده و ممکنه که قیمت اون نزدیکه ۵۰۰ هزار دلار هم بشه. بنابراین برای سرمایه گذاری توی این زمینه بهتره که از راهنمای خرید بیت کوین در تیم والکس استفاده بکنید.

همونطور که میدونید آینده بیت کوین وابسته به افرادی هست که تو بازار اون معامله میکنن و افرادی که مشغول به استخراجش هستن. آینده بیت کوین روبه‌رشد هست و دلیل این موضوع اینه که بیت کوین مثل یک پول امن دیجیتال که دارای ارز زیادی هم هست عمل میکنه.

پیش بینی ارزش بیتکوین

تحلیل‌گرای ارز دیجیتال آینده بیت کوین رو به طور کلی به شکل روندی صعودی می‌بینن. اما ممکنه در بیان جزئیات یکمی اختلاف نظر داشته باشن. برای مثال یورین تیمر درباره آینده بیت کوین اینطوی میگه که: «روند رشد بیتکوین خیلی آروم و پایدار و با رشد عادی بازار رمز ارز همراه هست.» همچنین فرد دیگه ای به اسم کیانا دانیال خیلی ساده و مختصر می‌گوید: «آینده بیت کوین دارای نوسانات کوتاه مدت و رشد بلند مدت هست.»

آخرین نسخه‌ای که از گزارش های تحقیقاتی ارز دیجیتال توی ژوئن ۲۰۲۰ ارائه شد، قیمت بیت کوین رو بر اساس عرضه و تقاضای آینده اعلام کرد. این گزارش پیش بینی میکنه که آینده بیت کوین توی سال ۲۰۲۵ حدوداً ۳۴۱ هزار دلار و تا سال ۲۰۳۰ چیزی حدوده ۳۹۷ هزار دلار میرسه.

اما بعضی از افراد خوش بین‌تر مثل مارک یوسکو اعلام کرده که که آینده بیت کوین توی سال ۲۰۳۰ با ارزشی بالاتر از ۴۰۰ هزار دلار میرسه. اون درباره این پیش بینی خودش اینطوری میگه که: «اگه بیت کوین به هم ارزی با طلا برسه به این معنیه که کلاهک بازار طلا و بیت کوین برابر هستن و این موضوع کاملاً منطقی است.»

پیش‌بینی افراد مشهور از آینده ارز دیجیتال

دوقلوهای وینکلوس

دوقلوهای وینکلوس Winklevoss Twins، برادرای ثروتمند دنیای رمزارزها درباره بیت‌کوین گفتند: تئوری ما اینه که بیتکوین طلای دومه و فکر می‌کنیم که بیت‌کوین تا سال ۲۰۳۰ به قیمت ۵۰۰ هزار دلار میرسه.

مایکل نووگراتز

مایکل نووگراتز Michael Novogratz، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت Galaxy Digital درباره آینده بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال میگه: ارزش بازار بیت‌کوین تا سال ۲۰۳۰ از سقف ۷.۵ تریلیون دلار عبور خواهد میکنه.

تیم درپر

تیم دریپر Tim Draper، میلیاردر معروفی که چندین سرمایه‌گذاری اولیه در شرکت‌های مختلف انجام داد که در حال انفجار بودن، در مصاحبه‌ای اظهار داشت که هنوز پیش‌بینی می‌کنه که قیمت بیت‌کوین تا پایان امسال یا اوایل سال آینده به ۲۵۰ هزار دلار برسه.

علی میزانی اسکوئی

علی میزانی ادعا می کنه که تا اواخر سال 2021، ارزش بیت کوین به 200 یا 300 هزار دلار میرسه. اون به سرمایه گذارا برای ورود به بازار بیت کوین هشدار داده.

وینی لینگهام

پیش بینی لینگهام، خیلی بلند پروازانه هست. اون اعلام کرده که تا سال 2030 میتونیم منتظر قیمتی در حد 100 هزار الی 1 میلیون دلار باشیم.

الیور آیزاکس

این فرد یکی از طرفدارای بیتکوین به حساب میاد و روی همین حساب اعلام کرده که در اوایل سال 2020 قیمت بیت کوین به 25 هزار دلار میرسه.

جان دوادوس

دوادوس رئیس بخش توسعه در شرکت Neo هستش و اعلام کرد اینکه افراد در حوزه بیت کوین چه اندازه سرمایه گذاری میکنن، به مزایای رقابتی اون بستگی داره. این مزایای رقابتی در دهه گذشته در دست بیت کوین بوده و ادامه دار هم هسته.

الکس ماشینسکی

این شخص آینده قیمت بیت کوین رو در حد 25 هزار دلار پیش بینی کرده. اون میگه میتونیم روی این ارز دیجیتال به عنوان یک دارایی حساب باز کرد چون عملکرد خیلی مناسبی رو بین دارایی های مختلف داره.

bitcoin
bitcoin

قیمت بیتکوین در کوتاه مدت و بلند مدت چه تغییراتی خواهد کرد؟

میتونیم همین الانم شاهد قیمت 7600 تا 8100 دلار برای آینده قیمت بیتکوین باشیم. اگه قیمت بیتکوین به گفته کارشناسا به کمتر از 4600 دلار برسه میشه انتظار اینو داشت که رقم هایی در حد 2900 یا 3200 دلار داشته باشیم. اما خوشبینانه ترین حالتشو ببینیم در جهت در نظر گرفتن بیشترین قیمت بیت کوین توی آینده میتونیم انتظار 6400 یا 6700 دلار رو داشته باشیم.
البته پدیده هاوینگ تاثیر مثبتی روی آینده قیمت بیت کوین میذاره تا جایی که میشه ارزشی در حد 9200 دلار را انتظار داشت. بازم با این حال، به گفته کارشناسا در نظر گرفتن همه جهت ها نیاز به بررسی شرایط بازار بیت کوین و تغییرات مربوط به اون هست و میشه انتظار داشت که به این اعداد و ارقام برسیم.

آیا بیتکوین دارایی ارزشمندی هست؟

همون اول مطلب به این نکته اشاره کردیم که استفاده رایج از بیت کوین قیمت اون رو تعیین میکنه. استفاده رایج این ارز طبق دو ملاک یکی ارزش و یکی دیگ اندازه تبادل بیت کوین قابل تعیینه. بیت کوین بدون اغراق یک دارایی ارزشمنده و این امریه که خیلی افراد بدون آگاهی از ماهیتی که داره به سراغ اون میرن.

استیو وزنیاک بیت کوین رو طلای دیجیتال میدونه، اما طلا در مقایسه با بیت کوین محدودیت های بیشتری داره که این قیاس رو زیاد جالب نمیکنه. جامعه، براساس معیار های خودش ارزش یک چیز خاص مثل طلا را تعیین می کنه که به اشتباه بیت کوین با اون مقایسه میشه.

میتونیم بگیم مورد بعدی که تبادل هست و تعیین کننده قیمت بیت کوینه و خیلی از کارشناسا از اونها نام بردیم به این موضوع اشاره می کنن. بیت کوین در حال حاضر به عنوان یک واسطه عمل میکن ولی در حال حاضر گزینه مناسبی به عنوان این نقش نداره.

آیا در حال حاضر بیت کوین می تواند به عنوان یک واسطه عمل کند؟

درسته که امنیت بیت کوین بالاست و حمله به شبکه بلاک چین اصلا انجام نشدنیه. اما بیت کوین زمان زیادی رو برای خلق هر بلاک صرف میکنه. توی بیت کوین فضای مشخصی برای هر بلاک وجود داره. پس وقتی افراد زیادی از شبکه به صورت همزمان استفاده بکنن، تراکنش های داخل بلاک ها میتونه جا نشن.
اصولا با توجه به مشکلاتی که بیت کوین داره، در خرید های روزمره نمیشه از اون استفاده کرد. مثلا چه کسی دوست داره برای حساب کردنه قهوه ی یک دلاریش، بیست دقیقه وقت بذاره؟ اگه امنیت رو اولویت قرار بدیم، شاید پرداخت کارمزد های بالا برای ذخیره ارزش مشکلی نداشته باشن اما برای امور روزمره اصلا مناسب نیستن.

نقش صرافی ها برای آینده بیتکوین

صرافی ها توی بالاتر رفتن قیمت بیت کوین خیلی تاثیر دارن ولی خیلی از ماینر ها از این موضوع بی اطلاع هستن. روی بازار ارز دیجیتال نظارت مشخصی صورت نمیگیره و در انتها صرافی های آنلاین میتونن این قیمت ها رو دستکاری بکنن.
توی این بازار تعدادی فروشنده و تعدادی خریدار داریم که اونها توی این بازار با هم درحال رقابت هستن. وقتی فروشنده ها بتونن بر خریدارا مسلط بشن قیمت ارز های دیجیتال کم میشه و برعکس اون امکانش هست. در این بین صرافی هایی هم وجود داره که برای اینکه بازار رو دست خودشون نگه دارن، خیلی از سفارشات رو خودشون درج می کنن.

برای مثال تصور کنید خریداری وجود نداره و بازار در حال ریزشه و قیمت بیت کوین و یا بقیه ارز ها دو هزار دلار یا بیشتر، کاهش پیدا میکنه. چه کسی این وسط ضرر می کنه؟ صرافی ها. یکبار همین اتفاق برای صرافی بیتمکس افتاد و برای جلوگیری از ریزش قیمت کارهای زیادی انجام داد که یکی از اونها خارج کردن دسترسی به سایت از دست کاربرا و جلوگیری از فروش بود.

bitcon
bitcon

همین مسئله باعث شد که صرافی ها دسترسی کمتری به دارایی ها داشته باشن و این عمل، به ضرر اونهاست. این کار صرافی بیتمکس توسط خیلی دیگه از صرافی ها هم تکرار میشه. وقتی قیمت ها کم میشه، صرافی ها هنگ میکنن و پاسخگو نیستن. اقدام های دیگه ی صرافی بیتمکس شامل افزایش قیمت بازار و محدودیت برداشت از اکانت بود.

منظور از قیمت بازار یا مارکت پرایس همون قیمتیه که اگه معامله کننده به اون برسن، سرمایش رو از دست میده. صرافی ها امکان تغییر این قیمت رو دارن. برای خیلی ها افزایش این رقم ریسک به حساب میاد. در این موقعیت چون احتمال از دست دادن سرمایه برای تریدرها وجود داره برای همین کسی به اون صورت ریسک نمیکنه.

جمع بندی

آینده بیت کوین برای افراد فعال در زمینه ارز دیجیتال آینده‌ای قابل اعتماد و روبه رشده. به همین دلیله که روزانه افراد زیادی علاقه‌مند به سرمایه گذاری و فعالیت توی این زمینه میشن. شما هم برای شروع سرمایه گذاری در این سیستم خوبه که همون اول با کلیات و قوانین اون آشنا بشید و بعد از بررسی آینده و وضع بازار، اقدام کنید. امیدواریم بتونیم اطلاعات کافی به شما دوستان عزیز در این مقاله درباره بیت کوین به شما داده باشیم.

سوالات متداول در مورد آینده بیت کوین

قیمت بیتکوین در کوتاه مدت و بلند مدت چه تغییراتی خواهد کرد؟

میتونیم همین الانم شاهد قیمت 7600 تا 8100 دلار برای آینده قیمت بیتکوین باشیم. اگه قیمت بیتکوین به گفته کارشناسا به کمتر از 4600 دلار برسه میشه انتظار اینو داشت که رقم هایی در حد 2900 یا 3200 دلار داشته باشیم.

آیا بیتکوین دارایی ارزشمندی هست؟

استفاده رایج از بیت کوین قیمت اون رو تعیین میکنه. استفاده رایج این ارز طبق دو ملاک یکی ارزش و یکی دیگ اندازه تبادل بیت کوین قابل تعیینه. بیت کوین بدون اغراق یک دارایی ارزشمنده و این امریه که خیلی افراد بدون آگاهی از ماهیتی که داره به سراغ اون میرن.

نقش صرافی ها برای آینده بیتکوین چیست؟

صرافی ها توی بالاتر رفتن قیمت بیت کوین خیلی تاثیر دارن بازار ارز دیجیتال نظارت مشخصی صورت نمیگیره و در انتها صرافی های آنلاین میتونن این قیمت ها رو دستکاری بکنن.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا