مقالات آموزش ارز دیجیتال

ارز دیجیتال باس کوین BOScoin چیست؟

ارز دیجیتال باس کوین BOScoin یک پروژه بلاکچین مالی فراتر از سرمایه‌داری است. BOScoin سه گزینه را ارائه می‌دهد: ایجاد اعتبار از طریق مشارکت، سرمایه‌گذاری‌های تأثیر گذار در دموکراتیک و ارتباط دارایی‌های خاص برای تشکیل یک مفهوم جدید (تأمین مالی عمومی (PF)) برای تأمین انرژی سرمایه‌داری بهتر، حل مشکل نرخ بهره بالا در تأمین مالی پروژه معمولی.
سیستم‌های حاکمیت تأمین مالی پروژه، از طریق شبکه کنگره اداره می‌شود. موارد PF با هدف و تأثیرات پیش‌بینی شده پروژه در شبکه کنگره آغاز می‌شود. اطلاعات اضافی مانند: میزان سکه‌های صادر شده، قیمت در محل انتشار، تخصیص سکه‌های صادر شده و توزیع سود، بیشتر به شرکت‌کنندگان BOScoin اطلاع می‌دهد. این مورد با استفاده از فناوری رمزنگاری کاملاً همگن BOScoin، که امکان رأی‌گیری ناشناس و برابر در هنگام جلوگیری از حملات Sybil را دارد، در شبکه کنگره رای‌گیری می‌شود.

BOScoin = BlockchainOS + سکه. BOScoin مخفف سیستم عامل Blockchain است. چشم انداز BlockchainOSʼ ارائه یک بستر جهانی پایدار و تکاملی است که وابسته به یک سازمان متمرکز نباشد.

چگونه ارز دیجیتال باس کوین کسب کنیم؟

BOScoin مکانیسم استخراج مانند Bitcoin یا Ethereum ندارد. در عوض، اگر پیشنهاد “Membership Reward PF” رأی داده شود و توسط اعضا تأیید شود، می‌توانید جوایز عضویت را دریافت کنید. فقط اعضا می‌توانند گره‌ها را اجرا کنند و در ازای کمک به شبکه، جوایز عضویت دریافت کنند. با این حال، تا زمانی که نتوانیم اطمینان حاصل کنیم که Mainnet با اعضای عمومی در حال اجرا گره پایدار و ایمن است، عملکرد گره به بنیاد بسترهای نرم افزاری BOS تفویض می‌شود. در صورت موافقت با تفویض عملکرد گره، در حال حاضر می‌توانید جوایز عضویت را دریافت کنید.

مزایای اجرای Node چیست؟

اگر می‌خواهید یک گره اجرا کنید، باید به عضویت آن بپیوندید و یک گره کاملاً هماهنگ شده را در شبکه BOS حفظ کنید. هنگامی که یک گره کامل را اجرا می‌کنید، دو نوع پاداش دریافت خواهید کرد. اولین پاداش عضویت است. اعضا بسته به تعداد واحدهایی که اعضای آن‌ها منجمد شده‌اند، پاداش می‌گیرند. با این حال، اعضا باید فعلاً عملیات گره را به BOS Platform Foundation واگذار کنند.

تفویض اختیار تا زمانی که نتوانیم اطمینان حاصل کنیم که Mainnet پایدار و ایمن است در حالی که اعضای عمومی گره‌هایی را اجرا می‌کنند، لازم است. دوم، هزینه معاملات هر زمان که معاملات ارز دیجیتال باس کوین اتفاق می‌افتد جمع می‌شود. هزینه معاملات در یک استخر مشترک جمع می‌شود و به صورت ماهانه توزیع می‌شود. 30٪ از هزینه‌های معامله به بودجه عوام اختصاص خواهد یافت و 70٪ نیز به گره‌هایی که در شبکه BOScoin فعال هستند توزیع می‌شود.

ارز دیجیتال باس کوین BOScoin چیست؟
ارز دیجیتال باس کوین BOScoin چیست؟

ارز دیجیتال باس کوین از چه پروتکل‌هایی استفاده می‌کند؟

BOScoin از توافق نامه بیزانس فدراسیون اصلاح شده (mFBA) استفاده می‌کند که در اصل از سیستم توافق نامه بیزانس فدراسیون (FBAS) می‌آید. علاوه بر FBAS، تیم BOScoin از ویژگی Proof of Stake برای نگهداری کل سیستم استفاده می‌کنند. کاربران می‌توانند در یک گره سکه‌ها را به واحد 10000 BOS مسدود کنند، در ازای نقدینگی، به شما ارز دیجیتال باس کوین جدیدی بر اساس تعداد کل سکه‌های منجمد در گره صادر می‌شود. سپس سکه‌های منجمد در گره هم به عنوان یک انگیزه اقتصادی برای کار با یک گره و هم به عنوان وثیقه‌ای برای امنیت و یکپارچگی اطلاعات نگهداری شده در شبکه بلاکچین عمل می‌کنند.

BOScoin چگونه مقیاس بندی را حل می‌کند؟

همه چیز در مورد تصمیم گیری است که مردم بر آن توافق دارند. برای رسیدن به این هدف، اپراتورهای گره باید بتوانند در مورد یک موضوع بحث کنند و در مورد یک تصمیم منسجم واحد توافق کنند. ویژگی کنگره در سیستم عامل ما شرکت کنندگان شبکه را قادر می‌سازد تا در مورد شبکه تصمیم بگیرند که با توافق جهانی پذیرفته شود، تصمیم بگیرند و تصمیم بگیرند. با تصمیم گیری بیشتر مردم به رسیدن به اجماع عادت می‌کنند. ما معتقدیم که کنگره در نهایت همه مشکلات و موضوعات از جمله مقیاس گذاری بلاکچین را کنترل خواهد کرد.

بودجه عوام چیست؟

بودجه عوام خزانه‌ای است که برای تقویت اکوسیستم ارز دیجیتال باس کوین استفاده می‌شود. BOScoins موجود در بودجه عوام تنها با پیشنهاداتی که با رأی گیری در کنگره تصویب می‌شوند قابل انتقال است. نقش اصلی بودجه عوام سرعت بخشیدن به رشد اکوسیستم BOScoin در مراحل اولیه و ایجاد یک بستر سازگار با رشد خود است. سکه ها در حساب بودجه عوام عمدتا از طریق دو کانال جمع می‌شوند. اول انتشار مستقیم BOScoins در هر بلاک و دوم از 30٪ هزینه معامله.

چگونه از بودجه عوام استفاده کنیم؟

اگر می‌خواهید از بودجه عوام سکه دریافت کنید باید پیشنهادی را ارائه دهید. پروپوزال شامل جزئیات پروژه‌ای است که می‌خواهید اجرا کنید. هر کسی می‌تواند پیشنهادات خود را ارسال کند حتی اگر عضو کنگره نباشید و هیچ BOScoin ندارید. فقط مطمئن شوید که کیف پول ارز دیجیتال باس کوین برای دریافت وجه دارید. همه پیشنهادها توسط کنگره بارگذاری و رأی داده می‌شوند. اعضای کنگره درمورد پیشنهادهایی که برای اکوسیستم BOScoin مفید است رأی می‌دهند. اگر “اختلاف درصد درصد خالص” بین آرا positive مثبت و منفی بیش از 10٪ باشد، پیشنهاد تصویب می‌شود و سپس از طریق انتقال وجوه از بودجه عوام، پیشنهادات مالی می‌شود.

ارز دیجیتال باس کوین چگونه با تورم برخورد می‌کند؟

بخش عمده‌ای از سکه‌های تازه صادر شده به کسانی که از قبل BOScoin دارند توزیع می‌شود. تورم فقط می‌تواند به دلیل میزان بودجه Commons باشد که برای افزایش ارزش BOScoin استفاده می‌شود. و اگر پیشنهادها توسط روند رأی گیری رد شوند، بودجه منتقل و در حساب بودجه عوام نگهداری نمی‌شود. وقتی سکه در گردش نیست تورم ایجاد نمی‌کند. برای اینکه کسی از بودجه عوام سکه دریافت کند، باید یک پیشنهاد قانع کننده ارائه دهد تا از بودجه عوام برای افزایش ارزش BOScoin استفاده شود. BOScoin یک پلت فرم است، بنابراین هر کسی می‌تواند پیشنهادی برای ساخت پروژه‌های خود ارائه دهد.

Tokennet چیست؟

Tokennet انتشار اولیه بلاکچین بستر‌های نرم افزاری BOS با قابلیت‌های محدود است که به جامعه امکان می‌دهد توکن‌های BOS را در شبکه و در صرافی‌هایی که توکن‌های BOS را پذیرش می‌کنند معامله کنند (معاملات واقعی توسط صرافی‌ها در این مورد مشخص می‌شود، یعنی اینکه BOScoin چگونه می‌تواند معامله شود).

MainNet و تفاوت آن با Tokennet چیست؟

BOScoin برای دستیابی به اتفاق نظر از پروتکل اجماع ستاره‌ای استفاده می‌کند. MainNet از آنجا که پروتکل اجماع است، یک Tokennet با mFBA یک هارد فورک خواهد بود. بنابراین Genesis چنگال Tokennet است. با راه اندازی MainNet ، به گره‌ها پاداش انجماد و تأیید و ویژگی‌های اصلی پلت فرم BOS مانند: قراردادهای اعتماد، قرارداد شبکه، بودجه عوام و بودجه عوام تعلق می‌گیرد.

متأسفانه فقط توابع اساسی مانند: حواله و تجارت در Tokennet ارائه می شود. چیزهای جالب BOScoin مانند Trust Contracts ، Congress Congress ، بودجه Commons ، جوایز انجماد و تأیید و کیف پول‌های موبایل در دسترس نخواهند بود. Tokennet برای گردش پایدار سکه ها قبل از راه اندازی MainNet است.

ارز دیجیتال باس کوین BOScoin چیست؟
ارز دیجیتال باس کوین BOScoin چیست؟

آیا هزینه‌های معامله وجود دارد؟

بله، برای هر معامله، نرخ ثابت 0.001 BOS (فقط Tokennet) وجود دارد و نرخ معامله ثابت BOS 0.01 برای MainNet در حال حاضر در دست بررسی است و باید نهایی شود. هزینه معامله ضروری نیست اما به عنوان مکانیزم دفاعی در برابر حملات DDOS عمل می‌کند. درصد معینی از کارمزد معاملات تولید شده هفته‌ای یک بار با توجه به مبلغی که دارند، به دارندگان BOScoin توزیع می‌شود. برای MainNet ، 70٪ از هزینه تراکنش به اپراتورهای گره توزیع می‌شود و 30٪ به بودجه Commons اختصاص می‌یابد.

چگونگی استخراج ارز دیجیتال باس کوین

پروتکل اجماع BOScoin بر اساس mFBA خواهد بود و هیچ فرآیند استخراج مانند Bitcoin یا Ethereum وجود ندارد. در عوض به شما پاداش انجماد برای هر واحد (10،000 BOS) تعلق می‌گیرد که اگر گره کاملاً عملکردی داشته باشید، یخ می‌زنید و پاداش تأیید می‌گیرید. با این حال، جوایز انجماد و تأیید پس از راه اندازی MainNet داده می‌شود، بنابراین برای Tokennet ، هیچ جایزه تأیید داده نمی‌شود.

به هر حساب BOScoin یک آدرس عمومی و یک بذر محرمانه داده می‌شود. آدرس عمومی مانند شماره حساب بانکی کار می‌کند. برای ارسال BOScoin به آن شخص و بالعکس، به آدرس عمومی کسی نیاز دارید. آدرس عمومی شما می‌تواند برای عموم آزاد باشد اما باید Secret Seed خود را مخفی نگه دارید! این پین به حساب شما است. این ثابت می‌کند شما هستید! اطمینان حاصل کنید که Secret Seed شما از چشم مردم دور نگه داشته شود.

اگر Secret Seed خود را ندارید، دسترسی به حساب شما محدود می‌شود و حتی توسعه دهندگان BOScoin نمی‌توانند به شما کمک کنند، بنابراین مراقب باشید Secret Seed خود را از دست ندهید. آن را در جایی امن ذخیره کنید و اجازه ندهید دیگران Secret Seed شما را بشناسند (وقتی کیف پول موبایلی را پس از راه اندازی MainNet آزاد کردیم، کیف پول موبایل باید آن را درون تلفن ذخیره کند، اما در صورت تمایل باید از Safe Seed محافظت کنید (برای تغییر تلفن‌ها و دسترسی به کیف پول خود در دستگاه های مختلف).

چگونه BOScoin را به Web-Wallet انتقال دهیم؟

قبل از راه اندازی Tokennet، شما ایمیلی دریافت می‌کنید که به شما اطلاع می‌دهد تا Web-Wallet خود را تولید کرده و آدرس عمومی خود را از طریق ایمیل برای سایت BOScoins ارسال کنید. ما BOScoins را با توجه به مشارکت شما به کیف پول شما ارسال خواهیم کرد، بنابراین مطمئن شوید که آدرس عمومی مناسب را برای BOScoins ارسال کرده‌اید. در همین حال، برای جلوگیری از سوء تفاهم، داشبورد صرفاً نمایشی از میزان دریافتی شماست. آنها سکه های واقعی نیستند.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید
صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا