مقالات آموزش ارز دیجیتالمقالات آموزش کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول کاغذی Paper Wallet چیست؟

کیف پول کاغذی Paper Wallet مکانیزمی آفلاین برای ذخیره بیت کوین است. برخلاف ارز فیات، هیچ نمایش فیزیکی از بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه وجود ندارد. بلکه «کیف پول» هایی که برای ذخیره رمزهای دیجیتال استفاده می‌شود. معمولاً برنامه‌های نرم افزاری هستند که هنگام انجام معاملات به تسهیل به روزرسانی دفتر بلاکچین کمک می‌کنند. Paper Wallet با به اصطلاح «hot wallet» متفاوت هستند زیرا جدا از اینترنت کار می‌کنند. با این حال، آن‌ها هنوز بیت کوین فیزیکی را ذخیره نمی‌کنند. کیف کاغذی، این کیف پول‌ها در درجه اول به روش دسترسی صاحب ارز رمزپایه اشاره دارد.

Paper Wallet در درجه اول در سال‌های اولیه بیت کوین محبوب بودند. در سال‌های اخیر، کاربران ارزهای رمزپایه تمایل دارند که روش‌های دیگر برای تأمین منابع خود را کشف کنند.

درک یک کیف پول کاغذی (Paper Wallet)

مانند hot wallet، کیف پول کاغذی نیز از کلیدهای عمومی و خصوصی استفاده می‌کند. کاربران ارز رمزنگاری شده که مایل به ذخیره دارایی خود در Paper Wallet هستند. معمولاً شامل چاپ کلید خصوصی بر روی یک کاغذ است. برای راه اندازی Paper Wallet، به یک سایت تولید کننده کیف پول مراجعه کنید که کلیدها و کدهای QR مربوطه را به طور تصادفی ایجاد می‌کند. به طور کلی توصیه می‌شود که هنگام تولید کلیدها، کاربران دسترسی به اینترنت را از برق جدا کنند. و پس از ایجاد کلیدها، تاریخچه اینترنت خود را پاک کنند.

در حالت ایده آل، آن‌ها در یک کامپیوتر کاملاً جدید تولید می‌شوند تا کاملاً از هرگونه تداخل بدافزار جلوگیری شود. البته، این برای اکثر کاربران عملی نخواهد بود. اما همه باید حداقل قبل از تولید کلیدها، یک بدافزار را در رایانه خود بررسی کنند. کدها را چاپ کنید، مطمئن شوید که مقاله را ردیابی می‌کنید و اجازه نمی‌دهید آسیب ببیند یا از بین برود. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در مورد کیف پول‌ها می‌توان کدها را اسکن کرد. اما برای سهولت انجام معاملات، کاربر باید «کیف پول زنده» (که به اینترنت متصل است) داشته باشد.

مزایای کیف پول کاغذی

مدت‌ها بود که کیف پول‌های فیزیکی یکی از ایمن‌ترین روش‌های ذخیره بیت کوین در نظر گرفته می‌شد. اگر به درستی ساخته شود و به شرط رعایت برخی اقدامات احتیاطی، دسترسی به دارایی‌های بیت کوین برای کاربر خصمانه تقریباً غیرممکن است. کیف پول کاغذی یک روش کاملاً ایمن برای در امان ماندن بیت کوین از حملات سایبری، بدافزارها و غیره محسوب می‌شود.

Paper Wallet شامل «چاپ» و ذخیره بیت کوین در حالت آفلاین است. اما مهم است که به یاد داشته باشید این بیت کوین نیست که مانند ارز معمولی چاپ می‌شود. این اطلاعات ذخیره شده در کیف پول بیت کوین یا کیف پول دیجیتال است که چاپ می‌شود. داده‌های موجود در کیف پول شامل public wallet (آدرس کیف پول) است که به افراد امکان می‌دهد پول را به آن کیف پول منتقل کنند و کلید خصوصی که دسترسی به هزینه‌های مالی را فراهم می‌کند. بنابراین، بیت کوین‌ها به صورت آفلاین ذخیره نمی‌شوند، اما کلیدهای مهم به صورت آفلاین ذخیره می‌شوند.

امنیت این نوع کیف پول ها

این شکل از «cold storage» مزایای امنیتی زیادی را به همراه دارد. کاربر کم و بیش در برابر حملات سایبری و بدافزار آسیب‌پذیر نیست زیرا دسترسی به کلید خصوصی کاربر از طریق آن خیابانها به راحتی امکان‌پذیر نیست. البته، ایمنی این اسناد فیزیکی نیز به طور کامل تضمین نمی‌شود – اگر یک هکر احتمالی موقعیت کیف پول کاغذی شما را کشف کند و از نظر جسمی آن را بدزدد، می‌توانند به دارایی‌های بیت کوین شما دسترسی پیدا کنند. برخی از کاربران Paper Wallet را پنهان یا پنهان می‌کنند. Paper Wallet همچنین باید از آسیب فیزیکی محافظت شود – اگر کلیدها کمرنگ شوند و دیگر قابل اسکن نیستند، کاربر دیگر هرگز نمی‌تواند به Bitcoins ارسال شده به آن آدرس دسترسی پیدا کند. حتی استفاده از نوع چاپگر نادرست (به عنوان مثال چاپگرهای غیر لیزری می‌توانند جوهر را اجرا کنند) ممکن است به کیف پول کاغذی آسیب برساند.

کیف پول کاغذی Paper Wallet چیست؟
کیف پول کاغذی Paper Wallet چیست؟

خطرات Paper Wallet

در حالی که Paper Wallet از مزایای امنیتی برخوردار هستند، اما خطراتی نیز به همراه دارند، برخی از آن‌ها شدید است. اگرچه ممکن است هکرها نتوانند به کلیدهای کاغذی چاپ شده دسترسی پیدا کنند، اما روش‌های دیگری نیز برای یافتن این اطلاعات ارزشمند وجود دارد. چاپگرهایی که به شبکه‌های بزرگتر متصل هستند اغلب اطلاعات را ذخیره می‌کنند و می‌توان بدافزارها را به طور پنهانی برای سرقت کلیدها در طی مراحل تولید نصب کرد.

برای بسیاری از کاربران، خطر بزرگتر کیف پول کاغذی به خطای کاربر برمی گردد. اگر چاپگر از جوهر ارزان قیمت استفاده کند، اگر کاغذ گم شود، دزدیده شود، پاره شود یا در غیر این صورت آسیب ببیند، همین نگرانی‌ها وجود دارد. اگر کاربر یک کلید را اشتباه بخواند یا اگر نرم‌افزار کیف پول دیگر قالب کلید خصوصی کیف پول چاپی را تشخیص ندهد، اینها مشکلاتی را نیز به وجود می‌آورد.

اخیراً، سرمایه گذاران به استفاده از کلیدهای خصوصی خام در Paper Wallet به عنوان یک خطر و خطای کاربر اشاره کرده اند. کلیدهای خصوصی رمزگذاری نشده به راحتی در معرض دید کاربران دیگر قرار می‌گیرند یا به طور تصادفی می‌توانند بجای دریافت بیت کوین برای ارسال بیت کوین استفاده شوند، خصوصاً اگر کاربران با سیستم کلید آشنا نیستند.

آیا به Paper Wallet احتیاج دارید؟

پاسخ به این سوال تا حد زیادی به شرایط شما بستگی خواهد داشت. اگر قصد دارید روز تابستان را با تجارت چند سکه سپری کنید، شاید این کار را نکنید. متناوباً، اگر طولانی مدت هستید و قصد ندارید به بخشی از ذخیره‌سازی خود دست بزنید، یک کیف پول کاغذی ایمن‌ترین گزینه در دسترس شما است.

راه اندازی Paper Wallet

کیف پول کاغذی با استفاده از برنامه‌ای برای تولید کلید عمومی و خصوصی به صورت تصادفی شکل می‌گیرند. کلیدها منحصر به فرد خواهند بود و برنامه‌ای که آن‌ها را تولید می‌کند منبع باز است. کسانی که دانش پیشرفته‌ای در زمینه کدگذاری دارند می‌توانند باطن برنامه را از نظر تصادفی بودن در نتایج بررسی کنند. علاوه بر این، ما کلیدهای خود را به صورت آفلاین تولید خواهیم کرد. با این کار قرار گرفتن در معرض تهدیدات آنلاین ریشه کن می‌شود و با حذف برنامه ساده پس از استفاده، اثری از آن‌ها از بین می‌رود.

نگران نباشید اگر گیج کننده به نظر می‌رسد، اینگونه نیست. شما هیچ دانش خاصی در مورد کدگذاری یا رمزگذاری نخواهید داشت. همه آنچه شما نیاز دارید یک کامپیوتر، اتصال به اینترنت، چیزی برای ضبط کلیدهای خود است.به هر حال ، بیایید Paper Wallet خود را ایجاد کنیم. این مراحل را دنبال کنید:
اطمینان حاصل کنید که رایانه شما کاملاً عاری از هر نوع نرم‌افزار مخرب است. یک رایانه کاملاً جدید ایده آل است اما غالباً عملی نیست.

مراحل راه اندازی Paper Wallet

 1. به صفحه WalletGenerator.net مراجعه کنید.
 2. فایل zip را با کلیک روی اینجا بارگیری کنید:
 3. پس از بارگیری پرونده «index.html» را باز کنید اما قبل از آن مطمئن شوید که اینترنت شما خاموش است. تمام این مراحل برای اطمینان از هکر نبودن کیف پول شما انجام شده است.
 4. اکنون زمان تولید کیف پول شما فرا رسیده است. مدام روی متن برجسته بروید و این کاراکترها شخصیت بیشتری تولید می‌کند. یا اگر می‌خواهید، می‌توانید به صورت دستی نویسه‌های تصادفی تایپ کنید. فقط این کار را ادامه دهید تا پیشخوان به «۰» برسد.
 5. لحظه ای که شمارش به صفر می رسد کیف پول شما تولید می شود.
 6. صفحه را چاپ کنید یا چندین نسخه از شماره‌ها را از آن کپی کنید. (مهم: اطمینان حاصل کنید که چاپگر در این مرحله به Wi-Fi متصل نیست) …
 7. صفحه وب ذخیره شده را حذف کنید. اکنون می‌توانید با خیال راحت به اینترنت متصل شوید.
 8. کلیدهای خصوصی خود را در خانه امن و طولانی مدت آن‌ها ذخیره کنید.
کیف پول کاغذی Paper Wallet چیست؟
کیف پول کاغذی Paper Wallet چیست؟

کیف پول کاغذی برای Ethereum

اکنون اگر به لیست ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده توسط مولد کیف پول توجه کنید، می‌بینید که Ethereum در لیست موجود نیست. بنابراین، برای ایجاد یک کیف پول کاغذی برای Ethereum چه کاری باید انجام دهید؟ واقعاً آسان است، فقط این مراحل را دنبال کنید:

 1. ابتدا به MyEtherWallet. com بروید.
 2. بعد، روی برگه راهنما کلیک کنید.
 3. به پایین بروید و روی گزینه ۵ کلیک کنید:
 4. اکنون لینک برجسته شده در اینجا را باز کنید:
 5. پس از آن این فایل zip را در رایانه خود بارگیری کنید.
 6. اکنون فایل zip را در رایانه خود باز کرده و روی پرونده index. html کلیک کنید. قبل از انجام این کار، اینترنت خود را خاموش کنید تا آفلاین باشید.
 7. یک رمز عبور جدید ایجاد کنید و کیف پول خود را تولید کنید، مطمئن شوید که یک رمز عبور قوی وارد می‌کنید:
 8. شما باید فایل keystore خود را که اساساً پرونده کیف پول شما است بارگیری کنید. حتماً از این پرونده پشتیبان تهیه کنید. بعد از اتمام کار با کلیک بر روی «می فهمم. ادامه هید.»
 9. و آنجا که می‌روید، کیف پول شما تولید شده است. آنچه در اینجا مشاهده می‌کنید کلید خصوصی شما است. این را با کسی به اشتراک نگذارید.

نتیجه گیری

راه اندازی cold wallet روشی ساده برای کمک به کاهش خطرات شخص ثالث مرتبط با سایر روش‌های ذخیره‌سازی ارزهای رمزپایه است. اگرچه هیچ روشی کاملاً تهدیدآمیز نیست، اما ذخیره سکه بصورت آفلاین احتمال از دست دادن سرمایه شما از طریق دیجیتال را به شدت کاهش می‌دهد – سازش در تبادل، ورشکستگی، حملات باج‌افزار، سایر اقدامات مجرمانه اینترنتی. هوشیار ماندن در مورد تهدیدهای دنیای واقعی مانند از دست دادن، سرقت یا آسیب دیدن کلیدهای خصوصی هنوز مانند همیشه مهم است. همیشه از کلیدهای خصوصی خود محافظت کنید، و در صورت وجود نشانه‌هایی مبنی بر به خطر افتادن حریم خصوصی آن‌ها، بلافاصله جایگزین آن‌ها شوید (راه اندازی سردخانه جدید).

بهترین راه حل متنوع‌سازی است. به قول قدیمی ها: «تمام تخم‌های خود را در یک سبد نگه ندارید.» همیشه تنوع ایجاد کنید. بخشی از ارز خود را (یک بخش عمده) در Paper Wallet نگه دارید و پشتیبان‌های زیادی بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که قصد پیچاندن ندارید. مقداری را در کیف پول‌های سخت افزاری نگه دارید و اگر واقعا مجبور هستید، چند عدد را نیز در hot wallet نگه دارید تا بتوانید معاملات سریع را انجام دهید. با گفتن این موارد، اطمینان حاصل کنید که بیشتر پول شما در سردخانه است.

در بهبود کیفیت مقالات کمک کنید
صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا