دسته‌بندی نشده

بنیانگذار Aave می گوید پذیرش استیبل کوین می تواند منجر به رشد DeFi شود

استانی کولچوف، بنیانگذار پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Aave، در جلسات StarkWare 2023 که در The Cameri Theatre در تل آویو، اسرائیل برگزار شد، چندین موضوع را در فضای DeFi برجسته کرد.

در یک گفتگوی کنار آتش با عنوان «DeFi: انعطاف‌پذیری در مواجهه با عدم قطعیت جهانی»، Kulechov و مدیر Cointelegraph الکس کوهن درباره موضوعات مختلفی از جمله خطرات DeFi در مقایسه با امور مالی سنتی (TradFi) و اینکه چگونه استیبل کوین‌ها می‌توانند منجر به پذیرش بیشتر DeFi شوند، بحث کردند.

به گفته Kulechov، دقت کمی کردن خطرات در DeFi بهتر از محصولات TradFi است، که می‌تواند پذیرش فضا را بیشتر کند. بنیانگذار Aave توضیح داد که کار در DeFi ارزان تر از TradFi خواهد بود زیرا خطرات به راحتی شناسایی می شوند. او گفت:

‘شما همه این دید را دارید، در واقع می‌توانید ریسک را با دقت بیشتری تعیین کنید که به این معنی است که در محیطی کار می‌کنید که باید برای شما ارزان‌تر باشد، زیرا خطرات بیشتر شناخته شده‌اند.’

وقتی از کولچوف در مورد استفاده از افراد معمولی که ممکن است آنقدرها ‘مسلط به فناوری’ در فضای DeFi نباشند، سؤال شد، گفت که استیبل کوین ها و پرداخت ها می توانند نقش مهمی ایفا کنند. به گفته مدیر اجرایی Aave، ساخت «لایه پرداخت» که شامل استیبل کوین‌ها می‌شود، به طور بالقوه می‌تواند افراد معمولی را وارد فضا کند و در نهایت آنها را به DeFi معرفی کند.
او گفت: «این بیشتر در مورد ساخت لایه پرداخت است، و سپس کل حلقه DeFi شروع به بسته شدن می‌کند، زیرا شما راهی برای تبادل ارزش به راحتی دارید. علاوه بر این، کولچوف همچنین خاطرنشان کرد که افزایش بیشتر منحنی نوآوری می تواند پذیرش بیشتر را از بین ببرد.

با این حال، مدیر اجرایی Aave همچنین چندین موضوع را در فضای استیبل کوین‌ها، از جمله ارزش درون اکوسیستم و وثیقه‌گذاری استیبل کوین‌های غیرمتمرکز تشخیص داد. کولچوف توضیح داد که:

«مسئله فعلی این است که ارزش کافی در اکوسیستم وجود ندارد که شما فقط در استیبل کوین های غیرمتمرکز در مقایسه با متمرکز کمتر از آن پشتیبانی کنید. و، من فکر می‌کنم این جایی است که در حال حاضر یک مشکل بزرگ داریم.»
بنیانگذار Aave اضافه کرد که استیبل کوین‌ها، که او آن‌ها را «مقاوم‌ترین» توصیف کرد، بیش از حد وثیقه دارند.

هنگامی که از بنیانگذار پروتکل Aave در مورد تبدیل شدن دیفای به یک کلمه کلیدی در آینده نزدیک پرسیده شد، نسبت به مدت طولانی وجود این فضا ابراز اطمینان کرد. او گفت:

«DeFi برای مدت طولانی وجود خواهد داشت زیرا یکی از اولین مشکلاتی را که بلاک چین حل کرده است حل می کند. و این زیرساختی است که قرار است در بسیاری از برنامه ها استفاده شود.»
بنیانگذار تاکید کرد که بسیاری از نوآوری های جدید در این فضا وجود دارد، حتی راه خود را به برنامه های غیر مالی پیدا می کند.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا