دسته‌بندی نشده

سؤالات رئیس بانک انگلستان برای پوند دیجیتال نیاز است

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BoE) مدت کوتاهی پس از حمایت وزرای دارایی کشورهای منطقه یورو از کار بیشتر بر روی یورو دیجیتال، نسبت به نیاز به پوند دیجیتال ابراز تردید کرد.

رئیس بانک مرکزی اخیراً نیاز به یک ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی (CBDC) را زیر سوال برد و به این اشاره کرد که در حال حاضر “سیستم تسویه پول بانک مرکزی عمده فروشی با ارتقای عمده” وجود دارد.

علاوه بر این، بیلی همچنین بیان کرد که هیچ برنامه ای برای لغو پول نقد در مورد استفاده خرده فروشی وجود ندارد. فرماندار BoE معتقد نیست که پرداخت های خرده فروشی در حال حاضر نیاز به تغییر دارد. او توضیح داد:

ما باید قبل از اینکه تحت تأثیر فناوری و ایده قرار بگیریم، کاملاً روشن باشیم که در اینجا می خواهیم چه مشکلی را حل کنیم.»
اظهارات بیلی به دنبال تحولات جدید CBDC در منطقه یورو و نظرات اخیر مشاور سابق BoE در مورد هزینه ها و خطرات ایجاد CBDC است.

در 16 ژانویه، وزرای دارایی کشورهای منطقه یورو بیانیه ای را منتشر کردند که در آن از ادامه کار بر روی یک یورو دیجیتال بالقوه که توسط بانک مرکزی اروپا بررسی می شود، حمایت کردند. گروه یورو تشخیص داد که معرفی CBDC مستلزم بحث بیشتر در سطح سیاسی است. علاوه بر این، این گروه موضوعاتی را که مشاهده می‌کرد، از جمله اثرات زیست‌محیطی، حریم خصوصی، ثبات مالی و موارد دیگر برجسته کرد.

در همان روز، تونی یتس، مشاور سابق BoE، در مقاله‌ای در فایننشال تایمز استدلال کرد که هزینه‌ها و خطرات مرتبط با توسعه CBDCها ارزش آن را ندارند. علاوه بر این، یتس انگیزه های ایجاد CBDC ها را زیر سوال برد و آنها را به عنوان “مظنون” توصیف کرد.
در همین حال، ایران و روسیه به دنبال ایجاد یک استیبل کوین جدید با پشتوانه طلا هستند. بر اساس گزارش خبرگزاری روسی ودوموستی، ایران در حال همکاری با روسیه برای ایجاد موسوم به «توکن منطقه خلیج فارس» برای فعال کردن مبادلات فرامرزی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا