دسته‌بندی نشده

Alameda Research یک خط اعتباری مخفی 65 میلیارد دلاری با FTX دارد

به گفته اندرو دیتدریک، وکیل FTX، بنا به گفته اندرو دیتدریک، مدیر عامل سابق FTX، سام بانکمن-فرید (SBF) به گری وانگ، یکی از بنیانگذاران صرافی کریپتو، دستور داده است تا 65 میلیارد دلار “خط اعتباری مخفی در پشتی” برای Alameda Research باز کند.

نیویورک پست گزارش داد که وکیل این اطلاعات را در جریان جلسه دادگاه ورشکستگی دلاور در 11 ژانویه فاش کرد. خط اعتباری ادعایی با وجوه مشتریان FTX تأمین مالی شده است. طبق شهادت دیتدریک، “درپشتی راهی مخفی برای آلامدا برای وام گرفتن از مشتریان در بورس بدون اجازه بود.”

“آقای. وانگ این درب پشتی را با درج یک عدد در میلیون‌ها خط کد برای صرافی ایجاد کرد و یک خط اعتباری از FTX به Alameda ایجاد کرد که مشتریان با آن موافقت نکردند.

و ما اندازه آن خط اعتباری را می دانیم. 65 میلیارد دلار بود.»
Alameda Research شرکت خواهر FTX است و در قلب سقوط چشمگیر صرافی ارز دیجیتال قرار داشت. در نوامبر 2022، گروه FTX و بیش از 130 شرکت تابعه در ایالات متحده به دلیل “مشکلات نقدینگی” اعلام ورشکستگی کردند.

SBF در یک “نمای کلی قبل از مرگ” که در 12 ژانویه منتشر شد، اتهامات مربوط به سرقت وجوه FTX را رد کرد. او گفت که «همانطور که Alameda غیر نقدینگی شد، FTX International نیز همین کار را کرد، زیرا Alameda یک موقعیت حاشیه در FTX باز داشت؛ و فرار در بانک این عدم نقدینگی را به ورشکستگی تبدیل کرد».

در دسامبر، کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) شکایتی را مبنی بر تعدادی از اقدامات تجاری نامنظم بین هر دو شرکت ارائه کرد. کمیسیون ادعا کرد که مدیران FTX ویژگی‌هایی را در کد ایجاد کرده‌اند که به Alameda اجازه می‌دهد اساساً خط اعتباری نامحدودی را در FTX حفظ کند.

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، قبلاً به اتهامات مربوط به این پرونده اعتراف کردند. Bankman-Fried در مورد هشت اتهام جنایی، از جمله نقض قوانین مالی کمپین انتخاباتی و کلاهبرداری با سیم، خود را بی گناه دانسته است. انتظار می رود محاکمه او در ماه اکتبر آغاز شود.

صرافی اکسولو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا